Алкохол и шофиране
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 15:25:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Алкохол и шофиране  (Прочетена 44885 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #45 -: Сряда, 01 Февруари, 2012, 13:42:20 »
ОтговорОтговор

Имам спомен от дядо ми, когато е станал шофьор започнал, после бил заедно с брат си. Двамата са пътували дълги години и дядо ми никога не е пил. Брат му обаче постоянно пиел и до такава степен бил алкохолизиран че когато е трезвен не е бил в състояние да прави нищо. Говоря за периода от 58-72 години. Казвал ми е че брат му се е качвал да кара трезвен и колкото пъти е били така е правил по някакав лек инцидент, а когато си пийнел бил спокоен когато си ляга да спи. Но стеченията на обстоятелствата 72-ра година дядо ми е бил зад волана и направил много тежка катастрофа в Германия. Без да има алкохол, няма и жертви, но са били някакви от правителството. Вкарали са го в затвора за 2 години като политически затворник.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Сряда, 01 Февруари, 2012, 13:42:20 »

 Активен
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +165/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #46 -: Вторник, 15 Май, 2012, 12:42:39 »
ОтговорОтговор

Твърдо не на алкохола и шофирането.Като спра за 9часа пауза и една бира не пия,за 11часа си позволявам 50гр ракийка или една бира и тва е.На голяма пауза има време но пак трябва с мярка че има колеги като гледам 3-4 часа преди да тръгнат надуват шишето

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Вторник, 15 Май, 2012, 12:42:39 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #47 -: Вторник, 15 Май, 2012, 14:31:05 »
ОтговорОтговор

Може да е смешно, но в Германия могат да ви вземат шофьорската книжка, ако ви хванат да карате ВЕЛОСИПЕД с над 1,6 промила.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
exon
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +49/-191
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 175
Теми: 7



Активност
0%


« Отговор #48 -: Неделя, 10 Юни, 2012, 17:01:12 »
ОтговорОтговор

Относно алкохола на паркинга моето мнение е че не трябва да се употребява без значение дали ще почиваш 9,11 или 24ч.Този петък бях свидетел на доста отвратителна ситуация с човек които явно беше решил че и за шестте часа на петъчната забрана може да сръбне.На бензиностанция Петрол на Гурково към 10 без 15 спрях да зареждам и мъж на около 50 години с криволичене се запъти към бяло Ивеко Стрейлис с бордово ремарке.Отключи вратата,започна да се качва и точно преди да се добере до седалката се приземи обратно на земята с разбита глава.Отидох да го видя,какво да ви кажа,направо смърдеще на алкохол покрай него,главата му разбита,а той си спи....Установих че е жив,обадих се на служитела на бензиностанцията и заминах.После се замисли какво би станало ако тоя елемент беше успял да седне и да запали?100% щеше да излезе на пътя и да хукне да катери Хаимбоаз...после айде във черната хроника.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
boko2007
Младши потребител
**

Рейтинг: +38/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Spain Spain

Публикации: 64
Теми: 4



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #49 -: Неделя, 02 Септември, 2012, 19:47:14 »
ОтговорОтговор

Аз също съм против употребата на алкохол, когато си зад волана. За всичко си има време и място.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Намери си работа,която харесваш - така никога няма да ти се наложи да работиш
grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +138/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #50 -: Четвъртък, 07 Февруари, 2013, 07:46:13 »
ОтговорОтговор

Алкохол? Да но когато не сме на волана. Според мен би трябвало да помисли всеки първо за семейството си и за другите колеги а тогава да кара. Алкохола не прощава на никой. И както е писал по-горе друг колега се почва ходене по-мъките.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
papi
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #51 -: Събота, 02 Март, 2013, 00:38:57 »
ОтговорОтговор

ако си професионалист,бъди такъв до края
професионален шофьор ли ще си или професионален алкохолик ?!


двете никога не вървят ръка за ръка

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
djingov
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 78
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #52 -: Събота, 02 Март, 2013, 07:47:23 »
ОтговорОтговор

Някой се оправдават,че пият от мъка?То на всеки му е мъчно за семейството,но да се насмучеш като смок си е кофти работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #53 -: Събота, 02 Март, 2013, 08:16:24 »
ОтговорОтговор

Ние, че се жебим по паркингите си е факт няма кво да се правим на ощипани моми. Ама ми е интересна тезата на Полските колеги по темата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #54 -: Събота, 02 Март, 2013, 17:47:11 »
ОтговорОтговор

Ние, че се жебим по паркингите си е факт няма кво да се правим на ощипани моми. Ама ми е интересна тезата на Полските колеги по темата.

Още не са започнали да се събират поляците , явно им е студено Ухилен Иначе и аз съм против пиенето по паркингите , но пък и 1-2 бири няма да навредят заедно с пържени картофки у седмичната пауза Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Pando85
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 175
Теми: 11



Активност
0%

AM,B1,B,C1,C,BE,C1E,CE,Ткт*


Ел. поща
« Отговор #55 -: Вторник, 23 Юли, 2013, 18:08:34 »
ОтговорОтговор

Алкохол употребявам много рядко 3-4 пъти в годината, но зад волана ли съм алкохол в никакъв случай, просто дисциплина.


пп.Нещо от нета - Организмът на средния европеец може да преработва 10 g алкохол в час.

Правете сметка 2 малки, колко часа Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #56 -: Вторник, 23 Юли, 2013, 18:14:49 »
ОтговорОтговор

Зависи от човека, 2 малки 40% са точно 40гр. алкохол значи около 4 часа.... в зависимост от мезето и моментното състояние при едни по-бързо, при други обратно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #57 -: Вторник, 23 Юли, 2013, 20:08:56 »
ОтговорОтговор

Малка корекция на отговора....
  Значи  имаме  2 малки по 50гр, което прави 100гр. 40% алкохол или с други думи казано 40гр. чист алкохол.
 За да видим опиянението се  изчислява към общата кръвна плазма в човешкото тяло.
А колко кръв има един човек , това е относително ако сравняваш един 68кг. с един 130кг.....
 Та един промил е равен на 1 на 1000, тоест ако  Един човек има 4литра кръв, то 40грама чист алкохол ще дадат Един промил алкохол в кръвта. Но и това е относително, защото алкохола не се абсорбира  веднага и през времето на абсорбиране тече и едновременно разграждане в черният дроб.
След употребата на алкохол , количеството в дъхът е много по голямо от това в кръвта и не отговаря на реалното опиянение.
За това след измерване с дрегер се изисква кръвна проба.
С отдалечаване от времето на консумация количеството на алкохол в дъха намалява, но се увеличава това в кръвта.
 При всеки човек черният дроб работи различно и с различна скорост разгражда алкохола.
 Та няма начин според изпитото как да се каже кой колко се е опиянил...кой колкото може да носи, и наздраве на всички, които не са зад волана и нямат намерение да сядат поне до сутринта.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
7777777
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #58 -: Събота, 27 Юли, 2013, 09:59:41 »
ОтговорОтговор

Аз лично не пия дори бира, но хората си имат някаква нагласа навик моето мнение не ми  пречат.



ли4Но
пре4ат 

     Забранено е замяната на букви с цифри!!! Не на място главни букви, там къде им е мястото няма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 27 Юли, 2013, 10:08:29 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #59 -: Събота, 27 Юли, 2013, 10:24:11 »
ОтговорОтговор

Малка корекция на отговора....
  Значи  имаме  2 малки по 50гр, което прави 100гр. 40% алкохол или с други думи казано 40гр. чист алкохол.
 За да видим опиянението се  изчислява към общата кръвна плазма в човешкото тяло.
А колко кръв има един човек , това е относително ако сравняваш един 68кг. с един 130кг.....
 Та един промил е равен на 1 на 1000, тоест ако  Един човек има 4литра кръв, то 40грама чист алкохол ще дадат Един промил алкохол в кръвта. Но и това е относително, защото алкохола не се абсорбира  веднага и през времето на абсорбиране тече и едновременно разграждане в черният дроб.
След употребата на алкохол , количеството в дъхът е много по голямо от това в кръвта и не отговаря на реалното опиянение.
За това след измерване с дрегер се изисква кръвна проба.
С отдалечаване от времето на консумация количеството на алкохол в дъха намалява, но се увеличава това в кръвта.
 При всеки човек черният дроб работи различно и с различна скорост разгражда алкохола.
 Та няма начин според изпитото как да се каже кой колко се е опиянил...кой колкото може да носи, и наздраве на всички, които не са зад волана и нямат намерение да сядат поне до сутринта.



Браво Данчо , че те гласим за доктор у изтрезвитело у Павлово. Ухилен   А и Наздраве и от мене , сега легам , ама довечера съм решил да си направим гала вечер тука на Грюнщат (че пробам едно виски , стая ли не стая ли)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!