Категория А
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 00:24:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Категория А  (Прочетена 11282 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Механик-водач
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +60/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 214
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #15 -: Неделя, 14 Декември, 2014, 14:45:52 »
ОтговорОтговор

;)Аз какво да кажа, като от 1988 година не ми се слиза от мотор...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Снимка0178.jpg (250.92 KB, 960x1280 - видяно 368 пъти.)
Активен

Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Никога не спори с глупак. Хората може да не разберат кой е умният!
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 14 Декември, 2014, 14:45:52 »

 Активен
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +67/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #16 -: Четвъртък, 05 Август, 2021, 19:48:40 »
ОтговорОтговор

2007-ма година се бех запалил по моторите и изкарах А категория, тогава беше само полигон, а сега като гледам какви изисквания има.....
С новите книжки като подмених и ми сложиха и А1, А2 тогава си беше само А

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Четвъртък, 05 Август, 2021, 19:48:40 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Четвъртък, 05 Август, 2021, 22:48:44 »
ОтговорОтговор

При мен са АМ, А1, А2 и А. Изкарах А категория още през 1998 година като на шега. 5 минути полигон и това беше всичко. Обаче с мотори не се занимавам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #18 -: Петък, 06 Август, 2021, 00:35:00 »
ОтговорОтговор

2007-ма година се бех запалил по моторите и изкарах А категория, тогава беше само полигон, а сега като гледам какви изисквания има.....
С новите книжки като подмених и ми сложиха и А1, А2 тогава си беше само А

     Хубаво, а "АМ" имаш ли? Най-вероятната обяснение е съвсем просто - ГРЕШКА! През 2007 година не е имало такива категории, така че "чистата" категория "А" си я имаш и със същата дата "А1" и "А2", а "АМ" е с дата на старата "М". Ако даваха повече, можеш да си траеш, ама в случая си ощетен. Върви си искай подмяна на свидетелството за тяхна сметка.
     При донаборната комисия, две от трите ми имена бяха сбъркани, но това с нищо не помогна да отложа казармата. Сигурен съм, че ако имах книжка, щяха да сбъркат нещо по нея!


При мен са АМ, А1, А2 и А. Изкарах А категория още през 1998 година като на шега. 5 минути полигон и това беше всичко. Обаче с мотори не се занимавам.

     Недей така: "като на шега за 5 минути", а тези които са карали "бакалавър" шофьор 4 години?! Ще се отчаят колко им е било трудно! И сега въпреки, "милионите километри" - нито могат, нито знаят, нито са поумнели.

     Ей сега чета един където, смята че "СТОП" е с още по-малко непредимство:
"... ми да ти кажа, 10г и 2млн км имам.  Повечето в чужбина. И да-като имам стоп ще си чекам и точка. "

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1628205324757.jpg (20.69 KB, 611x314 - видяно 100 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +67/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #19 -: Петък, 06 Август, 2021, 09:02:17 »
ОтговорОтговор

АМ, А1, А2, А имам. АМ замества бившата М категория която дават с В.
Админе аз кормувах 10 часа с едно МZ , помня че най-трудното упражнение беше охлюва(кръг който правиш с едната ръка), имаше заобикаляне на конуси, минаване по наклонена стена, спиране и потегляне в баир, преминаване по тънка естакада, осморка, ускоряване на мотоциклета до определена скорост. На 18 години съм бил и помня че имаше ограничение до 350 кубика и след като ги направих 21 вече нямах ограничение в кубиците на мотоциклета. Сега по новите изисквания искат 24 години за мотор над 350 кубика

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #20 -: Петък, 06 Август, 2021, 15:46:31 »
ОтговорОтговор

АМ, А1, А2, А имам. АМ замества бившата М категория която дават с В.
Админе аз кормувах 10 часа с едно МZ , помня че най-трудното упражнение беше охлюва(кръг който правиш с едната ръка), имаше заобикаляне на конуси, минаване по наклонена стена, спиране и потегляне в баир, преминаване по тънка естакада, осморка, ускоряване на мотоциклета до определена скорост. На 18 години съм бил и помня че имаше ограничение до 350 кубика и след като ги направих 21 вече нямах ограничение в кубиците на мотоциклета. Сега по новите изисквания искат 24 години за мотор над 350 кубика

     Да не би да не се виждат моите публикации? Това е било за някакъв период, сега няма 350 см3. Имаш "А1" на 16 години до 125 см3 и 11 кВт и триколки до 15 кВт, "А2" е на 18 години и до 35 кВт без значение работен обем на двигателя. Категория "А" е 24 години или 20 при 2 години стаж с "А2". Категория "М" преди се даваше освен с "В" и с "Тб", "Тк" и струва ми се "Ттм". Няма основание сега да нямаш "А", станало е грешка при нанасянето.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +67/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #21 -: Петък, 06 Август, 2021, 16:07:14 »
ОтговорОтговор

Имам А колега, вписано си е, но имам и подкатегориите А1 и А2, както и до СЕ имам С1Е и до DE, D1E

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #22 -: Събота, 07 Август, 2021, 00:11:41 »
ОтговорОтговор

Имам А колега, вписано си е, но имам и подкатегориите А1 и А2, както и до СЕ имам С1Е и до DE, D1E

     Така, значи вярно е, че не си казал в прав текст, че нямаш вписана "А". Но пък доста приличаше да е това:

С новите книжки като подмених и ми сложиха и А1, А2 тогава си беше само А

     Та, не си учуден, че имаш - "С1Е", "D1E", както: "В1" и "АМ", а последната много прилича на старата "М", но е с повече ограничения: за максимална скорост и мощност. И само не се вписва код 96 срещу "В". За всички тези, смяташ че е нормално да са вписани, а за "А1' и "А2" - неправилно?! И какво дават повече, в случая ще те ощетяват, когато са вписани?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!