• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Категория А

Започната от naum4o, Неделя, 19 Януари, 2014, 21:50:01

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Механик-водач

 ;)Аз какво да кажа, като от 1988 година не ми се слиза от мотор...
Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Никога не спори с глупак. Хората може да не разберат кой е умният!

Механик-водач

Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Никога не спори с глупак. Хората може да не разберат кой е умният!

Valiosport

2007-ма година се бех запалил по моторите и изкарах А категория, тогава беше само полигон, а сега като гледам какви изисквания има.....
С новите книжки като подмених и ми сложиха и А1, А2 тогава си беше само А
Рейсаджия

Valiosport

Рейсаджия

admin

При мен са АМ, А1, А2 и А. Изкарах А категория още през 1998 година като на шега. 5 минути полигон и това беше всичко. Обаче с мотори не се занимавам.
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: Valiosport - Четвъртък, 05 Август, 2021, 20:48:402007-ма година се бех запалил по моторите и изкарах А категория, тогава беше само полигон, а сега като гледам какви изисквания има.....
С новите книжки като подмених и ми сложиха и А1, А2 тогава си беше само А

     Хубаво, а "АМ" имаш ли? Най-вероятната обяснение е съвсем просто - ГРЕШКА! През 2007 година не е имало такива категории, така че "чистата" категория "А" си я имаш и със същата дата "А1" и "А2", а "АМ" е с дата на старата "М". Ако даваха повече, можеш да си траеш, ама в случая си ощетен. Върви си искай подмяна на свидетелството за тяхна сметка.
     При донаборната комисия, две от трите ми имена бяха сбъркани, но това с нищо не помогна да отложа казармата. Сигурен съм, че ако имах книжка, щяха да сбъркат нещо по нея!


Цитат на: admin - Четвъртък, 05 Август, 2021, 23:48:44При мен са АМ, А1, А2 и А. Изкарах А категория още през 1998 година като на шега. 5 минути полигон и това беше всичко. Обаче с мотори не се занимавам.

     Недей така: "като на шега за 5 минути", а тези които са карали "бакалавър" шофьор 4 години?! Ще се отчаят колко им е било трудно! И сега въпреки, "милионите километри" - нито могат, нито знаят, нито са поумнели.

     Ей сега чета един където, смята че "СТОП" е с още по-малко непредимство:
"... ми да ти кажа, 10г и 2млн км имам.  Повечето в чужбина. И да-като имам стоп ще си чекам и точка. "
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

Valiosport

АМ, А1, А2, А имам. АМ замества бившата М категория която дават с В.
Админе аз кормувах 10 часа с едно МZ , помня че най-трудното упражнение беше охлюва(кръг който правиш с едната ръка), имаше заобикаляне на конуси, минаване по наклонена стена, спиране и потегляне в баир, преминаване по тънка естакада, осморка, ускоряване на мотоциклета до определена скорост. На 18 години съм бил и помня че имаше ограничение до 350 кубика и след като ги направих 21 вече нямах ограничение в кубиците на мотоциклета. Сега по новите изисквания искат 24 години за мотор над 350 кубика
Рейсаджия

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: Valiosport - Петък, 06 Август, 2021, 10:02:17
АМ, А1, А2, А имам. АМ замества бившата М категория която дават с В.
Админе аз кормувах 10 часа с едно МZ , помня че най-трудното упражнение беше охлюва(кръг който правиш с едната ръка), имаше заобикаляне на конуси, минаване по наклонена стена, спиране и потегляне в баир, преминаване по тънка естакада, осморка, ускоряване на мотоциклета до определена скорост. На 18 години съм бил и помня че имаше ограничение до 350 кубика и след като ги направих 21 вече нямах ограничение в кубиците на мотоциклета. Сега по новите изисквания искат 24 години за мотор над 350 кубика

     Да не би да не се виждат моите публикации? Това е било за някакъв период, сега няма 350 см3. Имаш "А1" на 16 години до 125 см3 и 11 кВт и триколки до 15 кВт, "А2" е на 18 години и до 35 кВт без значение работен обем на двигателя. Категория "А" е 24 години или 20 при 2 години стаж с "А2". Категория "М" преди се даваше освен с "В" и с "Тб", "Тк" и струва ми се "Ттм". Няма основание сега да нямаш "А", станало е грешка при нанасянето.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

Valiosport

 Имам А колега, вписано си е, но имам и подкатегориите А1 и А2, както и до СЕ имам С1Е и до DE, D1E
Рейсаджия

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: Valiosport - Петък, 06 Август, 2021, 17:07:14
Имам А колега, вписано си е, но имам и подкатегориите А1 и А2, както и до СЕ имам С1Е и до DE, D1E

     Така, значи вярно е, че не си казал в прав текст, че нямаш вписана "А". Но пък доста приличаше да е това:

Цитат на: Valiosport - Четвъртък, 05 Август, 2021, 20:48:40
С новите книжки като подмених и ми сложиха и А1, А2 тогава си беше само А

     Та, не си учуден, че имаш - "С1Е", "D1E", както: "В1" и "АМ", а последната много прилича на старата "М", но е с повече ограничения: за максимална скорост и мощност. И само не се вписва код 96 срещу "В". За всички тези, смяташ че е нормално да са вписани, а за "А1' и "А2" - неправилно?! И какво дават повече, в случая ще те ощетяват, когато са вписани?
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!