Таблет или обикновена навигация?
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 15:27:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Таблет или обикновена навигация?  (Прочетена 18898 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
d68
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 11
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« -: Петък, 24 Януари, 2014, 09:50:33 »
ОтговорОтговор

Предстои ми закупуване на такова устройство и съм в размисъл,какво да избера.Таблета е по-функционален,но дали издържат при продължителна работа като навигация.От скромния ми опит с навигациите,но с телефон телефона на втория час загрява и започва да забива,и затова питам дали с таблет става.Захранването също беше проблем въпреки,че на захранването пише 1ампер батерията продължи да си пада с 10 процента на час с включено захранване.И друг въпрос ако се избира само навигация с какви са предимствата на на wince пред андроид,ако има такива според програмите които се инсталират.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 24 Януари, 2014, 09:50:33 »

 Активен
gebaroff
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Петък, 24 Януари, 2014, 10:46:59 »
ОтговорОтговор

И на мен ми предстои закупуването на подобно устройство. За сега съм се спрял на ето това:
http://www.pcstore.bg/bg/tablet-lenovo-ideatab-a3000-3g-59-386525.html
Смятам днес да го огледам и пробвам. Като цена изглежда доста добре. Надявам се и да работи както трябва.
Интересни ще бъде и други колеги, които са ползвали подобни устройства, да си дадат мнението.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 24 Януари, 2014, 10:46:59 »

 Активен
Mystang
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-162
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 209
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Петък, 24 Януари, 2014, 11:50:22 »
ОтговорОтговор

GPSа е само това и нищо друго.Таблета е и доста неща.Можеш да ползваш няколко вида навигации и карти и да си избереш която най ти  харесва.МОжеш да си гледаш филми.МОжеш да цъкаш в нета.Да си играеш игрички.Доста неща.Захранването е едно и също.Ползвам таблет и такъв проблем с захранването не съм чувал и виждал.Без захранване и двете карат около 2 часа.Аз съм ЗА таблета.Големината е въпрос на личен избор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #3 -: Петък, 24 Януари, 2014, 11:51:24 »
ОтговорОтговор

Таблет или обикновен GPS

     Имам сериозни възражение на заглавието! GPS е това и само това: http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=3227.msg44221#msg44221
     Това е все едно да питаш: "Кола ли да си купя или обикновено колело (не велосипед), а защо не само джанта?" Затова ще отговарям на "Таблет или обикновена навигация"



Предстои ми закупуване на такова устройство и съм в размисъл,какво да избера. Таблета е по-функционален,но дали издържат при продължителна работа като навигация.

     За мен единственият недостатък за таблет е, че марковите са на цена която "привлича" вниманието на предното стъкло. Но ако си готов да платиш повече от 150 лева за устройство което евентуално ще работи, тогава задължително таблет и с вграден GPS. Не знам колко от навигациите работят с Уиндоус 8, а и често нямат GPS. Имам Самсунг с Андроид и айГО Примо, не го ползвам на камиона, поради спомената причина и карам обичайни маршрути, ненужно за момента. Като работа от порядъка на няколко часа с включена навигация работи безпроблемно и зарежда.



От скромния ми опит с навигациите,но с телефон телефона на втория час загрява и започва да забива,и затова питам дали с таблет става.Захранването също беше проблем въпреки,че на захранването пише 1ампер батерията продължи да си пада с 10 процента на час с включено захранване.

     И при много навигации има недостатъчна мощност на захранването. Преди си мислех, че щом има изход за USB‎ като включа в него ще захранва. Всъщност захранване 12/24 Волта към 5 Волта USB, а реално такова захранване под 25-30 лева обикновено не става. Телефоните обикновено са USB към MiniUSB и със сигурност ще работят с захранване от 2 Ампера. Телефон с навигация е за резервен вариант или който ползва рядко.



И друг въпрос ако се избира само навигация с какви са предимствата на на wince пред андроид,ако има такива според програмите които се инсталират.

     Аз нямам наблюдения от Уиндоус СЕ, освен работа с навигации. И до скоро беше най-подходящият за навигации, имаше за всички видове. При Андроид частта с навигацият е много малка от множеството други. Но има от повече от година за айГО (включително и Примо).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
d68
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 11
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 24 Януари, 2014, 14:13:49 »
ОтговорОтговор

Нека модератор да смени заглавието на темата,за да бъде правилна,че не можах да намеря от къде да го направя аз.И още няколко питания,има ли забрана за размер на таблета който го слагаш на стъклото за да го ползваш като навигация или забраните са само за лаптопи.И още цифровите тунери(флашки) които ги продават във виваком дали стават да се лови някаква телевизия навън или са само за тука.Гледам че има и таблети с вградени тунери мисля че бяха diva,ако има някой с такъв да си каже мнението дали стават за нещо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 24 Януари, 2014, 14:37:25 »
ОтговорОтговор

Аз имам престижио 7777 , за сега нямам грижи с него. Освен навигация има и куп други неща(тв, wifi, и си е пълноценен таблет 7инча)  .За сега работи супер примото,  но колега сподели че за айпад са по добри навитата и като цяло много по стабилни.
Пп. 7 инча дразнят много през нощтта.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
gebaroff
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Петък, 24 Януари, 2014, 16:40:05 »
ОтговорОтговор

Така. Днес, след кратка разходка, и след написаното от колегите се убедих, че е по-добре да се купи таблет. Многофункционален е. Цената му /зависи от марката разбира се/ е по-добра в сравнение с една GPS навигация. Дали е с Android или с Win, всеки сам избира. По принцип тия с Win са по-скъпи. От друга страна, на таблет с Win можеш да си инсталираш неща които ги няма за Android. Другия плюс на Win e, че към него можеш да си закачиш и една външна Wi-Fi антена.
Спрях се ето на това:
http://tablet-pc.pazaruvaj.com/lenovo/ideatab-a3000-16gb-59-374506-p174905645/
и на това:
http://tablet-pc.pazaruvaj.com/lenovo/ideatab-a2107a-16gb-p154522903/
Още малко ще се поразровя в нета за мнения и тогава ще избера.
Интересно ще е и други, които по разбират, да се включат с мнения.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Петък, 24 Януари, 2014, 23:33:15 »
ОтговорОтговор

Предстои ми закупуване на такова устройство и съм в размисъл,какво да избера.Таблета е по-функционален,но дали издържат при продължителна работа като навигация.От скромния ми опит с навигациите,но с телефон телефона на втория час загрява и започва да забива,и затова питам дали с таблет става.Захранването също беше проблем въпреки,че на захранването пише 1ампер батерията продължи да си пада с 10 процента на час с включено захранване.И друг въпрос ако се избира само навигация с какви са предимствата на на wince пред андроид,ако има такива според програмите които се инсталират.

Половин Европа съм обиколил с таблет, ползвайки го за навигация. Трябва ти хубаво зарядно, защото в този режим таблета харчи доста енергия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #8 -: Събота, 07 Ноември, 2015, 20:17:55 »
ОтговорОтговор

Половин Европа съм обиколил с таблет, ползвайки го за навигация. Трябва ти хубаво зарядно, защото в този режим таблета харчи доста енергия.
Админ, трябва да командировам един 7' таблет при теб, за да го нагласиш за ЕС за камион. И какво зарядно да му взема, че сега само от 220-240v го зареждам?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Неделя, 08 Ноември, 2015, 04:21:24 »
ОтговорОтговор

Админ, трябва да командировам един 7' таблет при теб, за да го нагласиш за ЕС за камион. И какво зарядно да му взема, че сега само от 220-240v го зареждам?

Няма проблем. Зарядното трябва да е поне 2 ампера. Най-добре обаче да е 3 ампера, но и цената му е по-висока.

http://www.technopolis.bg/bg/Accessories-GSM/%D0%97%D0%90%D0%A0%D0%AF%D0%94%D0%9D%D0%9E-%D0%97%D0%90-%D0%9A%D0%9E%D0%9B%D0%90-12V-3-1A-14128/p/534455

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Неделя, 06 Ноември, 2016, 14:13:25 »
ОтговорОтговор

В момента карам с таблет Асер 7 инча. Не дава да го пипаш-изчислява до 5 сек.  Веднага получавам и алтернативните маршрути. На отделна карта са музика и филми. Навигацията може да работи и на фонов режим. При работа на преден план, докато слушам музика, ако има гласово съобщение от навигацията, музиката спира докато тече съобщението и и после продължава. Същото е и ако изскочи някой предупредителен знак. Толкова съм на кеф, че съм решил да не я включвам към интернет, за да не се разбъзика.  За интернета имам достатъчно други играчки.  Ярък ясен образ, батерията се разрежда и зарежда многократно по-бавно от традиционните навигации с уиндоус.   Колега не ме послуша и за трети път си купи Гармин. Сега е недоволен-минавал 2 преки докато получи корекция на маршрута.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
juli76
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 101
Теми: 21



Активност
0%


« Отговор #11 -: Неделя, 06 Ноември, 2016, 16:04:08 »
ОтговорОтговор

Таблета трябва да е  сравнително висок клас за да върши работа.Имам горчив опит с бюджетни 7 инчови таблети с навигация.Основното е че по бавно намират спътниците и че са по неточни от стандартната навигация.Единия дори доста грееше и направо блокираше след известно време.Разкарах го бързо но какво да очакваш от устройство с цена 65 долара от китайските сайтове.Сега съм с евтина 7 инчова навигация с добър процесор и памет купена от БГ и съм много доволен.Предполагам  че един таблет от порядъка на 400-500лв. ще върши същата ако не и по добра работа.Но като цяло тези мултифункционални устройства не винаги са най доброто решение.Според мен като резервен вариант на основната навигация стават в случая при мен тази роля играе телефона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #12 -: Неделя, 06 Ноември, 2016, 16:08:09 »
ОтговорОтговор

Аз пък ползвам навигация на телефон с GPS модул, 5,7 инча с Уиндоус 8,1 Големината на дисплея е предостатъчна  за навигация, и е съизмерима с малък таблет.
Картите са на HERE Maps, теглят се безплатно и легално, ъпдейтват се автоматично. Управлението е на HERE Drive, напълно интегрирано е с картите, стартирането му става през HERE Maps. Преизчисляването наистина е светкавично. Предлага и няколко алтернативни избора на маршрут. Още със стартирането те позиционира моментално къде си с голяма точност - улица, номер.

Освен това има вкарани и адреси на всички магазини, и на много фирми.

Допълнително може да изчислява маршрути и за пешеходци, както и придвижване с обществен транспорт, което в някои ситуации помага доста.

Няма нужда от интернет за да функционира.


Като недостатък мога да отбележа единствено че вкарването на адреса малко куцо - пише се в търсачката адрес - град или код,  улица, номер
Иначе си има подсказка, докато кълвеш по клавиатурата програмата ти предлага избор на възможните варианти.
Има естествено възможност да посочиш с пръст на картата къде искаш да отидеш, и навигацията почва да те води. Но ако знаеш къде отиваш - за чий ти е навигация.

За съжаление при Уиндоус 10 партньорството между Microsoft и HERE приключва, има някакви други програми за навигация. Нямам идея как функционират, възможно е да е добре, но аз съм напълно доволен от тази, и това е една от причините да не мигрирам към Уин 10

Естествено в режим на навигиране харчи повечко ток, и трябва качествено зарядно, тея от два кинта не вършат работа. Аз нямам такова, но и не държа навигацията да ми говори докато карам. Намирам адреса преди да тръгна, така съм сигурен че адреса не ми е грешно написан, и включвам самата навигация чак когато наближа, колкото да ми намери улицата. Да се таковам в шофьора, ако трябва навигация да ми казва как да стигна до някой град.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
PLAMENXXXOOOXXX
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #13 -: Понеделник, 21 Август, 2017, 14:47:55 »
ОтговорОтговор

здр колеги предстои ми закупуване на навигатор.
ще ви помоля да коментирате тази-https://iskamgps.com/article/4709/%D0%A7%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0-GPS-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BE%D0%BD-LEOS-SMART-7-%D0%B8%D0%BD%D1%87%D0%B0-Android-BLT-8GB

или поне параметрите на устройството,предполагам че работи с igo.
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!