Санкции за натегачи
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 11:50:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Санкции за натегачи  (Прочетена 6035 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« -: Събота, 08 Март, 2014, 21:50:09 »
ОтговорОтговор

Санкции за натегачи и агитатори на учреждения,които дават пример,как да се кара извън регламента,и посочват как се нарушават почивките,не да им се налага бан,а да им се обясни ,че са натегачи и се посочат лошите примери,които дават на мързели,като мене,и на новите колеги,почващи в бранша Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 08 Март, 2014, 21:50:09 »

 Активен
BG-Trans
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 08 Март, 2014, 22:55:45 »
ОтговорОтговор

Всички искаме да се кара по регламента. И чорбаджии и шофьори. Но закона позволява да се нарушава, което е добре понякога и зле в други случаи. Един пример: преди 1 година в транспорта фирма близо до Бургас, млад шофьор прави курс от солниците на Бургас до Свищов и се връща празен обратно, 9 часа му стигат. Но когато се връща, разбира че има да се правят още 7 курса, камионите на фирмата са 10. За да спечели пари отгоре, използва вратичката в закона и почва да прави 2-ри курс същата вечер. От умора не преценява добре пътната обстановка, макар че е с 26т товар/ не е претоварен / и на десен завой се обръща. Загива на място.
Та този случай не е пример как се кара извън регламента, защото според вратичката всичко е точно и е карано според регламента и са спазени почивките. Друг въпроса, че за едни 50 лв отиваш на небето ...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 08 Март, 2014, 22:55:45 »

 Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #2 -: Събота, 08 Март, 2014, 23:27:59 »
ОтговорОтговор

Бог да го прости.Това може да се случи,дори когато си отпочинал и не си нарушил...Но ,когато се претоварваме и преуморяваме,шанса за подобни неща е в пъти повече,нека селинджърите карат повече по регламент и да не се пишат на отличници пред некой си....                   

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 09 Март, 2014, 18:05:50 »
ОтговорОтговор

Аз не се натегам пред никого ама в Петък вечерта уж карам от Женева нагоре и след Ойонакс преди Мойранс се събуждам и виждам как с 80 и нещо влизам в кръговото,,,, как спря този камион с над 25 тона минерална вода не знам ,,,,, Божа работа, че не се забих в кръговото ,,,, та на всеки може да се случи всичко ,,, Бог да ни пази по пътищата !!!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
IvanovIvan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +15/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 148
Теми: 17



Активност
0%

« Отговор #4 -: Неделя, 09 Март, 2014, 19:28:00 »
ОтговорОтговор

Има и ползи , но да не се прекалява . Защо като чакаш на опашка да не ти се брой за почивака като ти не си карал , но да се правиш на супермен и да караш по 30 часа без да спиш не го разбирам .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #5 -: Неделя, 09 Март, 2014, 20:09:27 »
ОтговорОтговор

,,,, та на всеки може да се случи всичко ,,, Бог да ни пази по пътищата !!!!!

     Въпроса е къде е границата между "натягане" и изпълняване на задължения? Къде е разказ за съвсем нормални и допустими неща, къде е "призоваване" към нарушения? Нарушение ли е, да си помогна да преместя камиона на 50 метра, защото там има Интернет или е сянка и реално ще направя почивка, а не само по тахограф?! Кой може да отсъди?
     Принципно не е съвсем лоша идеята. Как точно ще се изпълни? Да не стане като един който призовава да има повече шофьорски теми. А обикновено спами, както и наскоро: "Червеното е на мода." - Ни в клин ни в ръкав!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 11 Март, 2014, 10:21:32 »
ОтговорОтговор

Санкции за натегачи и агитатори на учреждения,които дават пример,как да се кара извън регламента,и посочват как се нарушават почивките,не да им се налага бан,а да им се обясни ,че са натегачи и се посочат лошите примери,които дават на мързели,като мене,и на новите колеги,почващи в бранша Усмивчица

Пифец по лекинко с определенията кой какъв бил.А на "комшията" под тебе мога да му кажем , нито на чорбаджийте, нито на шофьорите (визирам себе си) им изнаса регламента.На мен ми се спи при жена ми а не по паркингите.Иначе има си и хора дето им е кеф да дремат по паркингите в БГ и РО .Да се съберат с Ванката , Данката ,Гошката , па да ударат една две три четири ракии па да "покарат" и да "разтоварат" и "натоварат" след това.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #7 -: Вторник, 11 Март, 2014, 13:48:20 »
ОтговорОтговор

А на "комшията" под тебе мога да му кажем , нито на чорбаджийте, нито на шофьорите (визирам себе си) им изнаса регламента.
Бреееееееееййййййййййй , не думай вееее,,,,,,,,, то че да говориш за себе си ОК , но не включвай другите  колеги .
Аз например твърдо и уверено заявявам че на мене регламент 561 ми изнася най-много от всичко в транспортния бранш. Естеството но моя шофьорлък е такова че предпочитам регламента пред всички други шмекерии и въртяни измами.
Той ако не беше необходим нямаше да бъде измислен.
Пред това да тъпча и без това претъпканата мазна гадна гуша на някой превозвашки изедник , предпочитам доброто си здраве и ценния си ( поне за мен ) живот.
Ей затова гласувам с две ръце за Регламента.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
Гумено пате
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #8 -: Вторник, 11 Март, 2014, 16:34:31 »
ОтговорОтговор

...Той (регл. 561, бел.авт) ако не беше необходим нямаше да бъде измислен.
Пред това да тъпча и без това претъпканата мазна гадна гуша на някой превозвашки изедник , предпочитам доброто си здраве и ценния си ( поне за мен ) живот.
Ей затова гласувам с две ръце за Регламента.

+1 от мен за тези думи колега. Аз също съм за Регламента.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Идеалния камион е с инерцията на локомотив и надеждността на печка с дърва.
-------------------------------------
“Down with the revs, up with the load”
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 11 Март, 2014, 17:59:13 »
ОтговорОтговор

    Въпроса е къде е границата между "натягане" и изпълняване на задължения? Къде е разказ за съвсем нормални и допустими неща, къде е "призоваване" към нарушения? Нарушение ли е, да си помогна да преместя камиона на 50 метра, защото там има Интернет или е сянка и реално ще направя почивка, а не само по тахограф?! Кой може да отсъди?
     Принципно не е съвсем лоша идеята. Как точно ще се изпълни? Да не стане като един който призовава да има повече шофьорски теми. А обикновено спами, както и наскоро: "Червеното е на мода." - Ни в клин ни в ръкав!!!

Да не стане,ни в крачол...,ако продължаваме  да обясняваме  на  един друг,къде трудно вдева..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 11 Март, 2014, 23:23:52 от admin » Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 15 Март, 2014, 18:13:12 »
ОтговорОтговор

Пифец по лекинко с определенията кой какъв бил.А на "комшията" под тебе мога да му кажем , нито на чорбаджийте, нито на шофьорите (визирам себе си) им изнаса регламента.На мен ми се спи при жена ми а не по паркингите.Иначе има си и хора дето им е кеф да дремат по паркингите в БГ и РО .Да се съберат с Ванката , Данката ,Гошката , па да ударат една две три четири ракии па да "покарат" и да "разтоварат" и "натоварат" след това.
Определенията са съвсем точни,защото ако не са лизачите и натегачите,които със своите действия са направили тоя коловоз за чорбаджиите,нещата щяха да са по друг начин,а ти не ми обяснявай,че нарушаваш за да си при жена ти...Като участваш във филм трилър,да си си правил сметка,че не си в романтика...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!