Хайде към Англия!
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 08:16:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хайде към Англия!  (Прочетена 68459 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Красимир Тодоров
Гост
« -: Вторник, 01 Април, 2014, 13:13:50 »
ОтговорОтговор

Колеги, възможно ли е да се разходя с някой еднопосочно до Англия, район Стафорд ST179SS, на час и половина преди Манчестър.
Имаме приятелско семейство там и ме поканиха на гости с опция работа, приятелчето е колега там.. Работата е от нашата...
Та не че нямам пари за билет, но проучвам и друг вариант, понеже по самолета твърде малко неща можеш да си вземеш...


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 01 Април, 2014, 13:13:50 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #1 -: Петък, 11 Април, 2014, 13:02:20 »
ОтговорОтговор

Да си отговоря сам на себе си.
Моля Админчето да изтрие темата. Нема полза от нея. Мерси

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 11 Април, 2014, 13:02:20 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #2 -: Сряда, 16 Април, 2014, 21:15:53 »
ОтговорОтговор

Колеги, добър вечер.
Днес си пуснах молба за напускане от фирмата в която работех понеже ми паднаха малко доходите.
На 22-ри, след няколко дни, заминавам за Англия. Имам чувството, че ще си намеря добре платена шофьорска работа. Нямам нищо сигурно, но не ми дреме, аз се чувствам силен и ще се справя. Датата я избрах, понеже се намери обява в интернет, човек с кола си търси пътници за споделяне на разходите.
Пътя по който тръгвам ще го вписвам тук. Ако моя опит помогне на някой ще се радвам.
Ако пък някой, който работи там има желание да помогне, помощ не отказвам Усмивчица
За сега съм подготвил да ми запазят жилище и пари за лека кола, казаха, че ще ми трябва + джобни... А пък за работа ще обиколя да се представя и да питам, фирми транспортни бол..
Ми това е.. теглете ми една 裏тка майна, така е по-на късмет и чакайте новини Усмивчица Без разни успех и прочие, това не ми помага.
(моля Админчо ако прецени и ако му се занимава... да възкреси от кошчето една тема дето помолих за съдействие за транспорт и да обедини тая с оная... )

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2930
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #3 -: Сряда, 16 Април, 2014, 22:06:04 »
ОтговорОтговор

Колеги, добър вечер.
Днес си пуснах молба за напускане от фирмата в която работех понеже ми паднаха малко доходите.
На 22-ри, след няколко дни, заминавам за Англия. Имам чувството, че ще си намеря добре платена шофьорска работа. Нямам нищо сигурно, но не ми дреме, аз се чувствам силен и ще се справя. Датата я избрах, понеже се намери обява в интернет, човек с кола си търси пътници за споделяне на разходите.
Пътя по който тръгвам ще го вписвам тук. Ако моя опит помогне на някой ще се радвам.
Ако пък някой, който работи там има желание да помогне, помощ не отказвам Усмивчица
За сега съм подготвил да ми запазят жилище и пари за лека кола, казаха, че ще ми трябва + джобни... А пък за работа ще обиколя да се представя и да питам, фирми транспортни бол..
Ми това е.. теглете ми една 裏тка майна, така е по-на късмет и чакайте новини Усмивчица Без разни успех и прочие, това не ми помага.
(моля Админчо ако прецени и ако му се занимава... да възкреси от кошчето една тема дето помолих за съдействие за транспорт и да обедини тая с оная... )




   Боже, на кого ни оставяш! Това в сферата на шегата...
   Тъй като доста години пътувах за Англия, Уелс, Шотландия и Сев.Ирландия, без да съм работил в местни фирми, трябва да ти кажа, че там има две категории шофьори на "тирове", както ние ги наричаме. Едните - със сини, изгладени ризи, с вратовръзки и фирмено лого на джобчето. В техните фирми не се надявай да пробиеш, няма шанс. Вторите - червендалести, свиващи цигари в хартийки, по правило - силно и навсякъде татуирани, разхождащи се по потник на 5*...Там е твоят шанс! В повечето случаи това са бивши затворници, или доста пропаднали типове. Изобщо - на Албиона тази професия е с доста лоша репутация. Казвам ти го, ако не го знаеш за да не останеш изненадан. Дори съм чувал (без да съм сигурен, че е истина), че има такова наказание - английски шофьор да няма право да преминава Ла Манш към Англия, а да е длъжен да работи за определен период само в Европа.
  Както сам пожела, няма да ти пожелавам късмет и успех, но те уверявам, че ще са ти много нужни...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #4 -: Сряда, 16 Април, 2014, 23:58:07 »
ОтговорОтговор

Колеги, добър вечер.
Днес си пуснах молба за напускане от фирмата в която работех понеже ми паднаха малко доходите.
На 22-ри, след няколко дни, заминавам за Англия. Имам чувството, че ще си намеря добре платена шофьорска работа. Нямам нищо сигурно, но не ми дреме, аз се чувствам силен и ще се справя. Датата я избрах, понеже се намери обява в интернет, човек с кола си търси пътници за споделяне на разходите.
Пътя по който тръгвам ще го вписвам тук. Ако моя опит помогне на някой ще се радвам.
Ако пък някой, който работи там има желание да помогне, помощ не отказвам Усмивчица
За сега съм подготвил да ми запазят жилище и пари за лека кола, казаха, че ще ми трябва + джобни... А пък за работа ще обиколя да се представя и да питам, фирми транспортни бол..
Ми това е.. теглете ми една 裏тка майна, така е по-на късмет и чакайте новини Усмивчица Без разни успех и прочие, това не ми помага.
(моля Админчо ако прецени и ако му се занимава... да възкреси от кошчето една тема дето помолих за съдействие за транспорт и да обедини тая с оная... )



Ей,колега зарежи тоя шофьорлък.Вземи се уреди за евродепутат.Заплатите им са в петцифрено изражение.Много не им цепи басма.И там са ти го увесили квадратен.Както си казваме ние-от трън та на глог.Що не вземеш да станеш шофьор на бат Бойко?Може и да подкараш някоя пожарна.Извини ме,но натам отиват работите.Пък като се изнесеш натам да не ни забравиш.Ако си намериш там работа,то кокалите ще ти изгният  в тая влага.Ще ми бъде мъчно за теб да знаеш ей.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-132
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #5 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 08:18:21 »
ОтговорОтговор

Ей,колега зарежи тоя шофьорлък.Вземи се уреди за евродепутат.Заплатите им са в петцифрено изражение.Много не им цепи басма.И там са ти го увесили квадратен.Както си казваме ние-от трън та на глог.Що не вземеш да станеш шофьор на бат Бойко?Може и да подкараш някоя пожарна.Извини ме,но натам отиват работите.Пък като се изнесеш натам да не ни забравиш.Ако си намериш там работа,то кокалите ще ти изгният  в тая влага.Ще ми бъде мъчно за теб да знаеш ей.
Човек, отиди се прегледай! Сигурен съм, че имаш някакви психични отклонения!
Как може всяка една тема да я обръщаш на политика просто не знам...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
mishuk
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

United Kingdom United Kingdom

Публикации: 17
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 09:12:00 »
ОтговорОтговор

Похвално Тодоров за непукизма,сега някой основни съвета ако приемеш,шофиорлъка в кралството,както и навсякаде другаде де,не е нито особено уважавана нито кой знае колко платена професия но ще те храни и издържа, моите впечетления са от Лондон,но предполагам че и на другите места е същото, заплащане между 400-500 паунда седмично работа предимно доставки и премествания,задължителна подмяна на шофиорската книжка с английска,заради застраховката се изисква, на повечето места, плаща се навреме,но се бачка яко,товариш ,разстоварвяш,няма ама,няма ма защо,работа много но и работници бол,желянието за кола е хубаво,но доста скъпо удоеолствие, квартирата също,започването е през агенция, която ще си прибира процент зя услугата,ако се докажеш компанията ще ти предложи договор с всички екстри но до тогава,..ако нещо друго ти е интересно питай, ще се рядвам ако мога да помогна

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #7 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 10:12:24 »
ОтговорОтговор

Мерси колеги Усмивчица Аз си тръгвам не от форума, а от една фирма в която до оня ден беше много добре, но от месец насам никак не е добре. А нямам желание да чакам да се поправят.
Отностно книжката, четох, че може и да не я сменявам, но явно ще я сменя, доводоите стават все по обективни.
Ше замина за Стафорд, това е на 150 мили на север от Лондон. Там имало няколко големи транспортни фирми, които наемали. Квартирата -за сега ще съм някъде в малка стаичка , едно креватче... но живот и здраве около 500 паунда е квартирата за цялото ми семейство, моя градски ме уверява, че съм закъснял с решението си да ида, и че ще се справя. Знам ли... аз съм живял в Лондон, ама преди 10 години, нещата сигурно са много различни вече. А никога не съм карал кола там, пък и с десен волан, та съм в потрес как ще карам ... В Лондон само на метро джитках и хич не страдах за кола, ама в малък град просто ще е наложително да имам някакъв таралясник с малка кубатура. Та и това са ми уредили, за 500 паунда. Надявах се моторетките да са по-евтини, ма те излязоха по-скъпи, егаси! Та кола ще е..
Ми това е, сега събирам багажа, чудя се да си взимам ли вездесъщите котлон и туба за вода... мисля да не ги взимам, не за друго, ами ще пътувам от Лондон до Стафорд с автобус 12 паунда и незнам да не ми направят проблем

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #8 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 13:37:59 »
ОтговорОтговор

Човек, отиди се прегледай! Сигурен съм, че имаш някакви психични отклонения!
Как може всяка една тема да я обръщаш на политика просто не знам...

Така е драго.Всичко е политика/т.е./пари.Ако се задълбочиш в това понятие ще разбереш много неща.А до психичните отклонения-всеки водач си ги има.Пък има и друго-всеки е свободен  да си сподели мнението.Някои не харесват админа,други-мен.Ама е лесно да пишеш тук,а друг да плаща.Бил съм в Англия и обстановката не е толкова цветуща.Пожелавам на Красимир-успех.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #9 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 14:47:12 »
ОтговорОтговор

Така е драго.Всичко е политика/т.е./пари.Ако се задълбочиш в това понятие ще разбереш много неща.А до психичните отклонения-всеки водач си ги има.Пък има и друго-всеки е свободен  да си сподели мнението.Някои не харесват админа,други-мен.Ама е лесно да пишеш тук,а друг да плаща.Бил съм в Англия и обстановката не е толкова цветуща.Пожелавам на Красимир-успех.
Хайде моля те приятел, поне в тая тема да се въздържаме от политика. Имам намерение да напиша опита си (дано да е добър), за да може и други колеги да се пробват. Няма смисъл тука да коментираме политика, има достатъчно такива теми. Мерси

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +737/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #10 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 19:40:10 »
ОтговорОтговор

Мерси колеги Усмивчица Аз си тръгвам не от форума, а от една фирма в която до оня ден беше много добре, но от месец насам никак не е добре. А нямам желание да чакам да се поправят.
Отностно книжката, четох, че може и да не я сменявам, но явно ще я сменя, доводоите стават все по обективни.
Ше замина за Стафорд, това е на 150 мили на север от Лондон. Там имало няколко големи транспортни фирми, които наемали. Квартирата -за сега ще съм някъде в малка стаичка , едно креватче... но живот и здраве около 500 паунда е квартирата за цялото ми семейство, моя градски ме уверява, че съм закъснял с решението си да ида, и че ще се справя. Знам ли... аз съм живял в Лондон, ама преди 10 години, нещата сигурно са много различни вече. А никога не съм карал кола там, пък и с десен волан, та съм в потрес как ще карам ... В Лондон само на метро джитках и хич не страдах за кола, ама в малък град просто ще е наложително да имам някакъв таралясник с малка кубатура. Та и това са ми уредили, за 500 паунда. Надявах се моторетките да са по-евтини, ма те излязоха по-скъпи, егаси! Та кола ще е..
Ми това е, сега събирам багажа, чудя се да си взимам ли вездесъщите котлон и туба за вода... мисля да не ги взимам, не за друго, ами ще пътувам от Лондон до Стафорд с автобус 12 паунда и незнам да не ми направят проблем

Успех ти желая! На теб и на твоите близки!
Я по-добре си вземи котлончето, най-много да платиш билет и за него. Като се устроиш, ще мислиш имаш ли нужда от него. А засега е по-добре със, отколкото без.  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
mishuk
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

United Kingdom United Kingdom

Публикации: 17
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Четвъртък, 17 Април, 2014, 22:10:18 »
ОтговорОтговор

Жалката истина колеги, е че сме сбъркали професията, ставките за шофьори в кралството са равни с тези на чистачките, а всеки бай Асан, дето може да мята мазилка ще ви сложи в малкото си джобче.Поради ниския стандарт ли, или от носталгия по соматските времена, дето тираджиите носеха кожуси от Турция , в България към тази професия има въздишки и въжделения! Та за младите, дето все питат как да стана шофьор на голям камион, по-добре седнете на д..та та и учете, защото от шофьорлък файда ич :'(
Причина за редакция: Правопис.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 17 Април, 2014, 22:23:53 от naum4o » Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #12 -: Петък, 18 Април, 2014, 02:39:22 »
ОтговорОтговор

Хайде моля те приятел, поне в тая тема да се въздържаме от политика. Имам намерение да напиша опита си (дано да е добър), за да може и други колеги да се пробват. Няма смисъл тука да коментираме политика, има достатъчно такива теми. Мерси


Красьо ето къде ни е грешката.Това е същността на живота-създаване на грешно общественно мнение и промиване на мозъци.Виждам,че си печен мъж,но дали това е достатъчно?Ние сме малка държава и големите сили ни подмятат насам-натам.Основата на всички проблеми у нас е именно недоимъка.Всеки гледа да се спаси самостоятелно.Мои приятели ходили в Англия не желаят да отидат повторно там.Дано успееш.Щом си напуснал работата е ясно-няма надежда тук.Не искам да те отклонявам от това решение,но помисли много добре.Именно нашите политици правят така народа ни да мизерства.Факт е,че икономиката на страната ни се крепи именно на тези 2 милиона немили-недраги.Сега наближават евроизбори.Ще гласуваме за хора,които ще получават по 20000 евро месечна заплата на наш гръб.Та затуй не ни е необходима никаква организация.Лапачи от класа.Кой ти гледа политиката?Артисти!Отиват там,откъдето могат да влачат.Днес от БКП,утре от БСП или ГЕРБ.В момента живота у нас е в 19 век.Извини ме приятел бих ти задал един въпрос при твоя зор.В какво се състои смисълът на живота?Май стана така-да си напълниш масата.И нищо друго.

Леко утро и успех.

Поздрав от една майничка.която има твърда глава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #13 -: Петък, 18 Април, 2014, 13:00:51 »
ОтговорОтговор

Оф.. братле. Напуснах работа защото искаха да карам на двойка и аз отказах. Издадох камиона да го кара кой ще.. това е. Трябваше да бъда сменник, докато ми дадат друг камион, но не ща. Можех да ида и в друга фирма, но повечето плащат около 1100 Е, а аз не карам за тия пари. Просто си имам принципи. Сега обратно на темата Англия и моля те, не я политизирай повече. Мерси.

Понеже се загледах в youtube как се кара в UK, попаднах на едно клипче. То ще е от полза с текста който върви, но ми направи впечатление, че има категория нощно каране, нещо което аз не съм срещал досега. Ето ви и текста на 11м и 32 сек.
"Ако която и да е част от смяната на водача попадне в часовете от 0.00 до 4.00, труда се определя като нощен и работното време не трябва да надвишава 10 часа"
Много ме учуди!
Ето и клипчето. Има хубави послания
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GYu7sZE19hw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GYu7sZE19hw</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2930
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #14 -: Петък, 18 Април, 2014, 15:28:29 »
ОтговорОтговор

     Колега, не съм изгледал клипа, а и не искам. Искам да ти кажа, че няма как местното законодателство да е с разлика с европейското и в частност с Регламент 561, който и Великобритания е възприела. Не знам на какво основание е подобно твърдение...
    Що се отнася до онова "нещо" отгоре, политизиращо всяка тема и самопровъзгласило се за "валяк", просто трябва да си се уверил, че става дума за обсебен тип. Спамер от класа. Типичен анархист. Измежду такива АТАКА подбира феновете си...Ако влезеш в политическите теми, ще установиш, че няма нито една тема в която ПОСЛЕДНИЯТ коментар да не е негов! Нито една!  И по правило - някаква абсолютна хейтърска глупост. Без аргументи, просто - "Аз го казвам и, туй-то!"
   Прости за отклонението в темата ти, въпреки молбата ти, но какво да се прави, това предизвикват спамерите.
                                                  Успех!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!