Професия "Международен Шофьор"
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 20:38:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Струва ли си?
Да - 15 (62.5%)
Не - 9 (37.5%)
Общ брой гласове: 24

Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Професия "Международен Шофьор"  (Прочетена 5242 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
a.velev
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Вторник, 06 Май, 2014, 15:09:15 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички участници на форума.
Нов съм във форума, и имам намерение да стана международен шофьор. На 28г. съм. Нямам опит като такъв, изчетох каквото намерих във форума за негативите на професията, но постовете са с давност от година и повече.
Бих искал да се обърна към Вас, с молба да получа прясна информация както за негативите, така и за позитивите на професията. Каква е реалната заплата, която може да се получава, като работата ще бъде предимно по Германия,Италия,Франция,Швейцария,Австрия. Какви са реалните разходи на един международен шофьор и какво покрива работодателят. На какво си струва да се обърне внимание при започването на работа и т.н. Знам,че идеален вариант няма, като се вземе предвид, че на всичкото отгоре нямам и опит. Въпреки всичко, бих се пробвал да опитам работата, като се взима предвид, че заплатите, за които се говори в Европа са значително по-високи от тази, която получавам в момента. Това, с което разполагам към момента е следното:

1. Редовни документи за самоличност;
2. Нужните категории + ADR (начално ниво) + Дигитална карта за тахограф + Професионална Компетентност.
3. Говоримо Английски език;
4. Мерак да опитам тази професия Усмивчица


Благодаря предварително на всички отзовали се.
Поздрави!
Причина за редакция: Географските обекти се пишат с главна буква.
Правопис.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 06 Май, 2014, 18:23:47 от naum4o » Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 06 Май, 2014, 15:09:15 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Вторник, 06 Май, 2014, 15:35:50 »
ОтговорОтговор

Баце ми ти си готов,дерзай за оферта за работа и лека и успешна.
Относно негативи и позитиви за година и половина изменение няма тъй че...

П.П.Мое ли ме светнеш само ,защо изброяваш какви папири имаш,с цел да питаш ,какво ти трябва или с цел някой да те грабва на мига?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 06 Май, 2014, 15:35:50 »

 Активен
a.velev
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Вторник, 06 Май, 2014, 15:40:56 »
ОтговорОтговор

Баце ми ти си готов,дерзай за оферта за работа и лека и успешна.
Относно негативи и позитиви за година и половина изменение няма тъй че...

П.П.Мое ли ме светнеш само ,защо изброяваш какви папири имаш,с цел да питаш ,какво ти трябва или с цел някой да те грабва на мига?

Бриги, папири посочвам с цел да съм максимално изчерпателен с какво разполагам. Не целя в този вид да си представя CV-то...ако това имаш предвид. Усмивчица Имам текущ срочен договор, който съгласно условията му,няма как да прекратя,  такова е естството на работата....IT сфера. Така че варианта за цел да ме грабне някой веднага отпада за срока на договора. Няма да посоча какъв е умишлено, за да не изглежда като търсене на работа след изтичането му. Усмивчица ... Посочи ако можеш ориенторовъчно заплащане  нетто на месец на което бих могъл реално да разчитам...без да изпадаме в приказни суми де Усмивчица По форума са много посочени такива...ще ми се да разбера за реални заплати какви се взимат редовно всеки месец нетто. Благодаря предварително.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Вторник, 06 Май, 2014, 15:57:17 »
ОтговорОтговор

Начи за без стаж(декларирано) и идея си нямам,но предполагам е уговореното минус едно поне200-500евра или с други думи според зависи.
Иначе със стаж (дори и измислен) в австрийска фирмица около 1500евра у нашенска около 50евра на ден,тва е принципно.
Обаче в по-топлите европейски държавици мое се разчита и на малко над 1500 евра.
При ,,баба,, 2 паунди е тамън,ма понеже си нашенец ,ша се радваш и на 1200-1600 паунди

П.П. Ъф корс с тва IT мое поечко.Сумите са почти точни,но за по-голяма достоверност,питай Илчев,той е по международният транспорт

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


a.velev
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Вторник, 06 Май, 2014, 16:02:15 »
ОтговорОтговор

Начи за без стаж(декларирано) и идея си нямам,но предполагам е уговореното минус едно поне200-500евра или с други думи според зависи.
Иначе със стаж (дори и измислен) в австрийска фирмица около 1500евра у нашенска около 50евра на ден,тва е принципно.
Обаче в по-топлите европейски държавици мое се разчита и на малко над 1500 евра.
При ,,баба,, 2 паунди е тамън,ма понеже си нашенец ,ша се радваш и на 1200-1600 паунди

Благодаря за инфото Бриги. Може ли да ме светнеш за измисления стаж? Усмивчица Какво е нужно да предотавя на един работодател за да ми повярва? Мога да предоствя предпоръки от ОНД държави. Ще свърши ли работа или е нужен документиран стаж в ЕС?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Вторник, 06 Май, 2014, 16:09:27 »
ОтговорОтговор

Благодаря за инфото Бриги. Може ли да ме светнеш за измисления стаж? Усмивчица Какво е нужно да предотавя на един работодател за да ми повярва? Мога да предоствя предпоръки от ОНД държави. Ще свърши ли работа или е нужен документиран стаж в ЕС?
На хартия не ти треЕ нищо,арно е да си добър  разквач.Арноо е да научиш неква си релация и го правиш цветно.
С ОНД историите не съм у час,но ми се чини,че ща са поечко у вреда отколкото плюс с леко изключение ,ако са Украйнски и ги ползуваш у северна държавица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


a.velev
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 06 Май, 2014, 16:13:49 »
ОтговорОтговор

П.П. Ъф корс с тва IT мое поечко.Сумите са почти точни,но за по-голяма достоверност,питай Илчев,той е по международният транспорт

Ам...кой е Илчев и как да го намеря във форума? Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Вторник, 06 Май, 2014, 16:23:42 »
ОтговорОтговор

Ам...кой е Илчев и как да го намеря във форума? Усмивчица
Тва беше грубичко,но Илчев е опе/ън мен и нема ти се разсърдва.Пейшънс,баце,че се появи сам с цървеното.
Са е бизи оти ръби у известна,чуждоземска,голема и могъща фирма,бат ,че се яви кат рампира нейде или найде месте из банкето преди паркинго на Райка да скърши за пауза неква си

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


a.velev
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Вторник, 06 Май, 2014, 16:31:46 »
ОтговорОтговор

Тва беше грубичко,но Илчев е опе/ън мен и нема ти се разсърдва.Пейшънс,баце,че се появи сам с цървеното.
Са е бизи оти ръби у известна,чуждоземска,голема и могъща фирма,бат ,че се яви кат рампира нейде или найде месте из банкето преди паркинго на Райка да скърши за пауза неква си

Извинявам се за нетактичното поведение спрямо Илчев.  Ще се надявам да пише в темата, като се одбие за почивка. Благодаря предварително.

Коррекция: Ако правилно разцъках форума, Илчев е всъщност Минко Илчев, нали? Усмивчица Ще му пиша ЛС. Благодаря.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 06 Май, 2014, 16:48:27 »
ОтговорОтговор

Стоплил си правилно.
Ако и стоплиш,да не почваш във белгийска фирма в която ти търсят румънски и има офис у БГ,не ти трябва мнението на Илчев ,оти он не можа да го сгрее туй.
Успех ,баце,макар че,според мен правиш житейска грешка от стола и съсипването на очите,да отиваш към консервна кутия и чергарски живот,но...Успех

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


a.velev
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Вторник, 06 Май, 2014, 17:01:00 »
ОтговорОтговор

Стоплил си правилно.
Ако и стоплиш,да не почваш във белгийска фирма в която ти търсят румънски и има офис у БГ,не ти трябва мнението на Илчев ,оти он не можа да го сгрее туй.
Успех ,баце,макар че,според мен правиш житейска грешка от стола и съсипването на очите,да отиваш към консервна кутия и чергарски живот,но...Успех


Благодаря Бриги за съвета. Успех и на теб. Ще ми се да се включат във дискусията малко повече хора. Усмивчица Явно темата е обсъждана многократно ... ще продължавам да разцъквам форума. Ще се радвам,ако още някой ще сподели мнението си. Благодаря.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Yordan92
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Вторник, 06 Май, 2014, 18:20:40 »
ОтговорОтговор

Здравейте! На 22 години съм, имам Ц+Е. Искам да стана международен шофьор, но имам леки опaсения, като това, че нямам стаж. Имам парите ,за да изкарам другите документи - ADR,  дигитална карта и професионална компетентност. Как мислите, има ли работа за такива неопитни като мен? Също бих искал, отначало да карам с някои по двойки, да ме понаучи - има ли шанс, търсят ли се такива кадри, как върви заплащането, изобщо всякаква информация ми е нужна, благодаря ви  Усмивчица
Причина за редакция: Правопис.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 06 Май, 2014, 18:38:26 от naum4o » Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +737/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #12 -: Вторник, 06 Май, 2014, 18:33:00 »
ОтговорОтговор

Благодаря за инфото Бриги. Може ли да ме светнеш за измисления стаж? Усмивчица Какво е нужно да предотавя на един работодател за да ми повярва? Мога да предоствя предпоръки от ОНД държави. Ще свърши ли работа или е нужен документиран стаж в ЕС?
Стажът в ЕС, е разбира се най-важен. Но релациите по СНГ са достатъчно тежки, и ако препоръките ти са изготвени  достоверно, си с едни гърди напред. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Вторник, 06 Май, 2014, 18:42:33 »
ОтговорОтговор

Стажът в ЕС, е разбира се най-важен. Но релациите по СНГ са достатъчно тежки, и ако препоръките ти са изготвени  достоверно, си с едни гърди напред. 
С едни гърди напред,пред бългериън работодател ,мейби,ма инак кви гърди кви пет лева,бацин?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Вторник, 06 Май, 2014, 18:52:27 »
ОтговорОтговор

Намигване за у вместо о,не си го слагай на сърце.

Иначе има една приказка,която гласи,,За всеки влак си има пътник" и друга,която гласи,,Това,че нещо е трудно,не го прави невъзможно"

Баце преди да вземеш някакво решение един съвет,има състезание на Волво има и тракфест,отиди и на двете,после отиди с приятели и две-три каки(девойки) на кафе,ако ти хареса на състезанието и тракфеста,се замисли можеш ли да прежалиш девойките,приятелите и правото да избираш,къде и с кой да пиеш кафе и ще си отговориш на въпроса,дали си струва и да ли ти трябва.
Успех във всяко начинание от мен,ало имаш некви питания и мое се напнем ти отговорим,тука сме пИпАЙ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!