СМ Транс, Разлог, Георги Финдрин 17 - некоректни
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 12:23:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СМ Транс, Разлог, Георги Финдрин 17 - некоректни  (Прочетена 6238 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
yebush
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4
Теми: 2



Активност
0%

« -: Сряда, 21 Май, 2014, 23:30:28 »
ОтговорОтговор

Здравейте!Да споделя и аз ,за моя работодател ...Работих във въпросната фирма ,и всичко беше наред.Дойде ред за последната заплата ,чакам го от 2 месеца ...,и нищо !Исках си парите и ...познайте ,започнаха се обиди ,глупости ,псувни ...Даже предложи ,да му духаме (аз и жена ми )...Все още чакам ,нямам резултат ,мисля че ще се наложи да се съдим !Нямам издънки ,глоби и т.н ,казвам се Венци.Въпросните шефове са ; Атанас и Стоян Райкови (баща и син ).Просто искам ,да предпазя колегите ,ако някой реши да работи там -недейте ,повярвайте ми ,ще съжалявате !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 21 Май, 2014, 23:30:28 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Сряда, 21 Май, 2014, 23:43:03 »
ОтговорОтговор

Колега, не се и съмнявам, че не са ти платили. Един приятел работи при тях и на него не му платиха.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Сряда, 21 Май, 2014, 23:43:03 »

 Активен
Chefo(SCANIA)
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +7/-40
Неактивен Неактивен

Публикации: 134
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #2 -: Сряда, 21 Май, 2014, 23:49:42 »
ОтговорОтговор

С какви камиони са и колко

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 00:04:05 »
ОтговорОтговор

Със сигурност имат един ДАФ 95 с ръждясала броня и някакви картинки отпред на лъвове ли, на пантери ли, не си спомням вече. Колегата се беше прибрал от път и младия "шеф" ме помоли по телефона да закарам композицията на технически преглед. Даже имаше и вариант да тръгна след това да карам по релацията Германия - Дания - Швеция, но добре, че не тръгнах никъде. Помня, че на този ДАФ много му хлопаше амортисьора на кабината.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
yebush
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #4 -: Сряда, 15 Февруари, 2017, 22:51:14 »
ОтговорОтговор

Привет на всички колеги!Пише Ви автора на темата ,която е пусната доста отдавна...Значи; делото приключи (първа ,втора инстанция ...стигнах и до Страсбург) в тяхна полза .Слаба подготовка ,купени Вещи лица и съдии,грозна работа!Карах до последно с надеждата за правда ,но такава нямаше .В момента съм осъден да плащам разходите по делото и го правя -нямам избор ,наложен ми е запор на това ,което имам на мое име .Съветвам всички да си отварят очите и да не работят на доверие (спазих предизвестието ,дори работих ,докато и намерят друг да ме смени ),защото явно работодателите са повече математици от,колкото хора.Няма значение...съдих го за 2600лв ,а ще ми излезе около 5000 лв ,които вече съм дал.
За информация ;никога повече няма да работя в българска фирма!!!От година работя в Англия (не спя в кабината и вземам 3 пъти повече ).Успех на всички зад волана !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Сряда, 15 Февруари, 2017, 23:47:36 »
ОтговорОтговор

И в Страсбург ли са купили съдиите?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #6 -: Четвъртък, 16 Февруари, 2017, 01:32:52 »
ОтговорОтговор

Взел си най-доброто решение да не работиш за БГ фирми.Англия също е добър избор.
Нека всички видят този пост и да си знаят.Точно затова повечето хора не съдят работодателите.Не защото ги е страх просто е безсмислено да съдиш човек с пари и то в България.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #7 -: Четвъртък, 16 Февруари, 2017, 13:42:59 »
ОтговорОтговор

На доверие и аз вече НИКОГА ! Тр. договор е ясен, но от там на такък снимам и архивирам всичко. Имам в предвид : заповед за командироване, която обикновено е празна само имена и подписи, ЧМРта, доставки, отчети, разпечатки включая заверени при проверка, абе всичко и го съхранявам. За съжаление закона ни защитава до 27 евро на ден/ако няма друга сума посочена в командировъчното/ и заплатата от ТД.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #8 -: Четвъртък, 16 Февруари, 2017, 19:59:50 »
ОтговорОтговор

И в Страсбург ли са купили съдиите?

И в България не са ги купили съдиите Намигване Доста трудно ще поддаде съдия за дело с материален интерес от 2500 лв Смотан

Просто колегата е нямал  еднозначни доказателства, че му се дължи нещо и е  случил на адвокат който е предпочел да му води делата и да му вземе парите, вместо да му каже че не са големи шансовете му.

Така че е добре всеки добре да си прави сметката -  за съда важи само това, което е написано в трудовия договор.

Ако в договора пише 3500лв. заплата - 99,9% ако се стигне до съд делото ще се спечели. Обаче ако в договора пише 450лв. е невъзможно пред съда да докажете категорично,че чорбаджията бил казал че ще ви дава 3500 ....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Петък, 17 Февруари, 2017, 02:31:27 »
ОтговорОтговор

Всичко можеш да докажеш.Въпросът тук е в това,че отсреща няма кой да ти повярва,защото преценката им се замъглява от парите.Една банкова справка и ще лъсне всичко каквото е превеждал работодателя и ще се види по заповедта за освобождаване до кога е работил дадения човек ,и ще се види,че последната заплата я няма.
Но съдиите обикновено са "наши хора".Да не говорим,че има и командировъчно за извън граница и там трябва да се пише РЕАЛНОТО което се взема,но там винаги пише 27Е.
Хората в нормалните фирми дават и писмено(по-старому фиш) колко имаш да вземаш.Това също доказва доходите ти.
Доказателства много,но ако другия има човек да е човек на човека на съдията каузата е изгубена.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #10 -: Петък, 17 Февруари, 2017, 02:50:28 »
ОтговорОтговор

E, който иска да си вярва че има съдия де ще си сложи главата в торбата за 200 лева рушвет. При тях става дума за съвсем други пари ...

Има доказателства, които са неоспорими - Иванчо трябва да дава Драганчо по толкова лева всеки месец на еди коя си дата.

Има и доказателства, които лесно минават за несъпоставими към дела за трудови спорове, отделно съдията не е шофьор и не познава  тънкостите в  договорките на черно/сиво между шофьор и чорбаджия ...

И си гледа нещата отгоре отгоре само върху неоспоримите доказателства.
Съдът не е разследващ орган, той се произнася единствено на база представените от страните доказателства.  И цени най вече конкретните доказателства.

Може и да остане в съда някакво съмнение че Иванчо е прецакал Драганчо, но няма какво да направи... Само  си казва - да му е за урок на Драганчо следващия път като се договаря за пари.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!