Закупуване на НЕлизингов таксиметров автомобил
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 07:59:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Закупуване на НЕлизингов таксиметров автомобил  (Прочетена 40243 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sunny
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 14:52:02 »
ОтговорОтговор

Здравейте хора :-)
имам една идея и се надявам с ваша помощ да я реализирам.
Баща ми дълги години беше таксиметров шофьор, но от около две години не се занимава с това, тъй като беше в Гърция - там си изкарваше хляба... Но и там криза. Прибра се.
Сега много искам да го изненадам и да му взема кола с която пак да започне да работи.
Моля, кажете ми, колко би струвало ако трябва да се вземе ненова кола, без лизинг, оборудвана с... каквото там трябва и колко ще струват на година всичките видове такси. Говоря за София и за таксита 9-12-80, ако е възможно с тях де... там преди работеше.
Ще се радвам да чуя всички идеии и предложения.
Надявам се да ми помогнете Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 14:52:02 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 18:33:47 »
ОтговорОтговор

В сайтовете за продажби на коли има доста оборудвани таксита. Разгледай и ще се ориентираш в цените. Напълно готово такси обаче едва ли ще намериш, тъй като може би ще се наложи баща ти да има собствена фирма, която да стане данъчно задължено лице в таксиметровия апарат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 18:33:47 »

 Активен
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 20:35:35 »
ОтговорОтговор

Остави го админа, той София само на карта е виждал. Напълно оборудвано такси в прилично състояние от 5 000 до 7 000 има, които имат около 3 години още право на работа. За нещо по ново към 10 -12, виж ги в мобиле брат. И моя баща е такси, не ти трябват фирми да отваряш и т.н. Но мой съвет е братле да вземеш кола, която не е била такси. Документално за да го пуснеш като такси ти трябват около 1000. Лиценза ти е 300 лв, 350 разрешително и другото е фискализация, валци, стикери, преглед за такси. Разрешителното се чака около 2 седмици, лиценза около 1 ако нямаш апарат, той е към 200 лева. Но си е разправия да знаеш, на доста места се обикаля.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 22 Май, 2014, 21:06:26 »
ОтговорОтговор

Остави го админа, той София само на карта е виждал. Напълно оборудвано такси в прилично състояние от 5 000 до 7 000 има, които имат около 3 години още право на работа. За нещо по ново към 10 -12, виж ги в мобиле брат. И моя баща е такси, не ти трябват фирми да отваряш и т.н. Но мой съвет е братле да вземеш кола, която не е била такси. Документално за да го пуснеш като такси ти трябват около 1000. Лиценза ти е 300 лв, 350 разрешително и другото е фискализация, валци, стикери, преглед за такси. Разрешителното се чака около 2 седмици, лиценза около 1 ако нямаш апарат, той е към 200 лева. Но си е разправия да знаеш, на доста места се обикаля.

Остави го Jack77, той такси само на снимка е виждал. Това "не ти трябват фирми да отваряш и т.н" как да го тълкувам?
Посочената цена от 300 лева и след това 200 лева за лицензия се отнася за превози на товари на територията на страната. За таксиметрова дейност цената е 100 лева и 20 лева на автомобил за всяко вписване.
Разрешителното, което издава община Благоевград например струва 34 лева за година.
Къде го прати с този апарат от 200 лева? Нов апарат струва 280 лева с включена фискализация и договор за една година.
Прочети малко повече, преди да пишеш определено неверни неща.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 23 Май, 2014, 07:40:28 »
ОтговорОтговор

Абе в София е много по различно като не знаеш не спори. Не съм пуснал едно или две таксита, баща ми е такси от 25 години, знаеш ли колко негови коли съм пускал? Тук за да ти върви таксито не трябва да си "ЕТ Македонско девойче", а да ползваш някоя от големите фирми като 91280, СВ такси, 1 евро и т.тн., не се вадят булстати. Ти фигурираш само в апарата и в пътната книжка като шофьор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 23 Май, 2014, 07:48:24 »
ОтговорОтговор

Абе в София е много по различно като не знаеш не спори. Не съм пуснал едно или две таксита, баща ми е такси от 25 години, знаеш ли колко негови коли съм пускал? Тук за да ти върви таксито не трябва да си "ЕТ Македонско девойче", а да ползваш някоя от големите фирми като 91280, СВ такси, 1 евро и т.тн., не се вадят булстати. Ти фигурираш само в апарата и в пътната книжка като шофьор.

Отново хвърляш аудиторията в заблуждение. Именно Булстат на физическо лице се вади от Агенцията по вписванията, за да можеш да "фигурираш в апарата" като данъчно задължено лице без собствена фирма. При тази ситуация обаче нямаш право да назначиш друг водач на този автомобил.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #6 -: Петък, 23 Май, 2014, 08:08:56 »
ОтговорОтговор

Не се вади, процедурата е доста по различна от това, което ти си мислиш, но не е за форума. Отиди в някоя от фирмите, които съм написал и ще разбереш, че съм бил прав. Накратко, ти си частник, със собствена кола, но в същото време си и служител във фирма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Петък, 23 Май, 2014, 08:10:45 »
ОтговорОтговор

Не се вади, процедурата е доста по различна от това, което ти си мислиш, но не е за форума. Отиди в някоя от фирмите, които съм написал и ще разбереш, че съм бил прав. Накратко, ти си частник, със собствена кола, но в същото време си и служител във фирма.

Много добре знам кое как става, но темата не е "Как да измамим държавата?".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
boby1444
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Събота, 24 Май, 2014, 12:36:30 »
ОтговорОтговор

В 9-12-80 съм работил 6 години и в днешно време не бих отишъл там ако ще да ми подарят кола.Ако целта е да се изкарват някакви пари или Йелоу 333 или О кея.Там обаче една кола в нормално състояние с 3-4 години оставаща работа е около 10000лв.Моя съвет е да изчакаш,гласят се сериозни промени в закона и като нищо могат да вдигнат годините от 10 на 12 или 15.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети: покупка такси 
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!