Климатик или конвектор?
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 15:51:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Климатик или конвектор?  (Прочетена 19994 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Неделя, 26 Октомври, 2014, 22:42:18 »
ОтговорОтговор

Какво бихте препоръчали за отопление - климатик или конвектор? Ще се радвам да прочета смислени и аргументирани отговори. Благодаря предварително!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 26 Октомври, 2014, 22:42:18 »

 Активен
Mystang
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-162
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 209
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 26 Октомври, 2014, 22:51:27 »
ОтговорОтговор

Зависи какво ще отопляваш.Ако е апартамент съм за климатик......Можеш и за охлаждане да го ползваш.Харчи по малко ток.Има повече екстри.Спрях топлофикация и съм с 2 в тристаен.Подържам 25С и съм с малко дете.сметката за тока е около 100-120лв в най-студените месеци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 26 Октомври, 2014, 22:51:27 »

 Активен
Fransa
Младши потребител
**

Рейтинг: +18/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 93
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Неделя, 26 Октомври, 2014, 23:37:44 »
ОтговорОтговор

Зависи за каква стая или офис. Конвектора е 3-4 пъти по-евтин от климатика, но неможе да охлажда лятото, неможе да обира влагата . Тих е , но харчи повече ток. Климатика затопля по-бързо, по-икономичен е, но е по-шумен и става едно завихряне на въздуха в стаята, ако не се почистват филтрите на месеца по 2 пъти, може да ти пречи на асмата примерно. От влагата по вътрешният радиатор се натрупват плесени, които се чистят само със специален спрей, - 2 пъти в годината.
Препоръчвам конвектор Adax 1750  W , който използвам в всекидневната.
Препоръчвам и климатик Daikin Ururu Sarara , който ползвам в спалня и детска стая.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 07:54:46 »
ОтговорОтговор

Стаята е 15 кв. метра. Северно изложение, PVC дограма и напълно изолирана с фибран. Като изключим липсата на възможност за охлаждане през лятото, би ли дал някакви примерни схеми на работа на конвектора по отношение на времето, през което е включен и изключен? Знам, че е относително, но пък цената на самия климатик е доста по-висока от цената на конвектора и си мисля, че би трябвало да се погледне и от тази страна. Всъщност колко бързо загрява един такъв Adax?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #4 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 08:00:56 »
ОтговорОтговор

Климатик , но не спестявай от цената му че като стане -5 ще съжаляваш. И климатика е най-ефективен като работи 24/7.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


Re:
« Отговор #5 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 14:52:19 »
ОтговорОтговор

Климатик , но не спестявай от цената му че като стане -5 ще съжаляваш. И климатика е най-ефективен като работи 24/7.

Правилно-климатик.Аз съм си монтирал климатик за охлаждане-Тoshiba-15 години не е мръднал.Отоплението ми е локално парно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Fransa
Младши потребител
**

Рейтинг: +18/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 93
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #6 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 18:34:30 »
ОтговорОтговор

Стаята е 15 кв. метра. Северно изложение, PVC дограма и напълно изолирана с фибран. Като изключим липсата на възможност за охлаждане през лятото, би ли дал някакви примерни схеми на работа на конвектора по отношение на времето, през което е включен и изключен? Знам, че е относително, но пък цената на самия климатик е доста по-висока от цената на конвектора и си мисля, че би трябвало да се погледне и от тази страна. Всъщност колко бързо загрява един такъв Adax?
Ако си с Adax 1750 W,   от 10 градуса в стаята  до 23 градуса / положение 5-6 се води Комфорт / ще ти е за 40 минути. После се включва за 10 минути и е изключен 25 минути. При мен стаята е 17 кв/м с височина 2.55м. Или за по лесно от 22 ч до 6 ч ми изгаря 1 kW . Климатика ми ги изгаря за 12 ч.
Конвектора струва 2.5 пъти по-малко от едина Осака инверторна с компресор Тошиба или Саньо, примерно. Гаранцията е 3 г, а на Adax  е 10 г.
Ще добавя само, че в гаража имам малък Adax 500W .  Когато вкарам колата в гаража и цялата е в лед и сняг, за 3 часа всичко се разтопява и колата е суха.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #7 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 20:45:09 »
ОтговорОтговор

По принцип съм за климатика , но при 15кв. стая 12-ка ще прави течение Усмивчица а 9-ще дойде малка ! Ако си склонен да вземеш конвектор бих ти препоръчал маслен радиатор (възможно най-мощния и с колкото се може повече ребра) ! Преди климатика се отоплявах с маслен радиатор и сметката ми за ток не се различаваше много , а в стаята е някак по-уютно !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 20:50:51 »
ОтговорОтговор

Както писах, стаята е със северно изложение и лятото е доста прохладна, което до някаква степен би наклонило везните в полза на конвектор. Стаята се ползва като спалня и като отчета факта, че не обичам да спя на топло, въпросът се свежда до достигане на някаква температура преди сън. Маслен радиатор е напълно изключен вариант.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #9 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 21:50:52 »
ОтговорОтговор

По принцип съм за климатика , но при 15кв. стая 12-ка ще прави течение Усмивчица а 9-ще дойде малка ! Ако си склонен да вземеш конвектор бих ти препоръчал маслен радиатор (възможно най-мощния и с колкото се може повече ребра) ! Преди климатика се отоплявах с маслен радиатор и сметката ми за ток не се различаваше много , а в стаята е някак по-уютно !

Моят син е само на климатици,но аз не ги много тача.Особено за отопление.Имам колега,който се отоплява с пелети.Малко по-скъпо му излиза,но е доволен.Работих със специалисти-топлоенергетици.Тяхното мнение,че климатика не е много удачен за отопление.Най-добре е,калориите,които са необходими се постигат,чрез водно отопление.Така сме го направили и там където живея.Целия вход е с локален котел на въглища и дърва за разпалка.На зима ни излиза отоплението по 400 лева.Наблизо има да прекараме и газ,но излиза по-скъпо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2930
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 21:55:57 »
ОтговорОтговор

   Господин Админ, почвам да те съжалявам!
    Тоя  налази и тук! Ти питаш за климатици и конвектори, той ти разправя за локално парно, дърва и радиатори!
    Не ти остава друго, освен да почнеш да копаеш стените да прокарваш тръби, а мазето си да превърнеш в котелно!  Ухилен  Сигурно ще ти е изгодно да сложиш парен котел за да отоплиш една стая в която само спиш...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 22:11:16 »
ОтговорОтговор

    Господин Админ, почвам да те съжалявам!
    Тоя  налази и тук! Ти питаш за климатици и конвектори, той ти разправя за локално парно, дърва и радиатори!
    Не ти остава друго, освен да почнеш да копаеш стените да прокарваш тръби, а мазето си да превърнеш в котелно!  Ухилен  Сигурно ще ти е изгодно да сложиш парен котел за да отоплиш една стая в която само спиш...

Много е тъмно и късно сега, но обещавам скоро да снимам остатъците от парното, което изхвърлих по време на ремонта това лято. Принципно инсталацията вършеше работа, но ми се струва доста остаряла технология. В общи линии дилемата е климатик Panasonic за 1650 лв. или конвектор Adax за 450 лв.?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
boby1444
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #12 -: Понеделник, 27 Октомври, 2014, 23:40:58 »
ОтговорОтговор

Ако си взимаш климатик не търси скъп такъв ами нискотемпературен,демек да работи на -20градуса.Имам 2 климатика Осака на по 12 години,и 2 същите на по 9 години.Купувал съм ги за 670лв. бройката и не се спират.А на тези дето разправят некви страшни вицове как на дърва,пелети,въглища,обелки от картофи и т.н. е по евтинко от климатика мога само да кажа Ухилен Ухилен  Ухилен  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #13 -: Вторник, 28 Октомври, 2014, 01:54:06 »
ОтговорОтговор

Много е тъмно и късно сега, но обещавам скоро да снимам остатъците от парното, което изхвърлих по време на ремонта това лято. Принципно инсталацията вършеше работа, но ми се струва доста остаряла технология. В общи линии дилемата е климатик Panasonic за 1650 лв. или конвектор Adax за 450 лв.?

И нашето парно е на повече от 15 години и ще трябва да се смени.Имаме прекаран газопровод,но аз предпочитам отоплението с конвектор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2930
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #14 -: Вторник, 28 Октомври, 2014, 02:14:03 »
ОтговорОтговор

Имаме прекаран газопровод,но аз предпочитам отоплението с конвектор.

  ...но препоръчваш отопление с котле на дърва?!  Аз като ти казвам, че си объркан човек... ; Смотан Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!