Интересни книги
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 19:59:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Интересни книги  (Прочетена 56544 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Понеделник, 23 Май, 2011, 23:12:40 »
ОтговорОтговор

Напоследък нямам много време да чета, но мога да ви препоръчам една книга на Паулу Коелю. Тя се казва "Единадесет минути" и се надявам да ви допадне. Ще се радвам и вие да споделите книги, които сте чели и са ви харесали. Добавям книгата към темата. Приятно четене!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* Edinadeset Minuti.doc (887 KB - свалено 555 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 23 Май, 2011, 23:12:40 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 21:29:34 »
ОтговорОтговор

Виждам, че доста хора са си свалили вече книгата и може би някои от вас вече са я прочели. За тези, които все още не са, ще сложа един малък откъс от книгата, който много ме впечатли. Ще се радвам да споделите своите впечатления от откъса, и от книгата, ако вече сте я прочели.

"И за да не каже пак нещо неуместно, тя отново го целуна по бузата и тръгна към вратата. Той продължаваше да гледа огъня и Мария деликатно го помоли да дойде да й отвори.
Ралф стана и тя му обясни, че й е приятно да го гледа как наблюдава огъня, но бразилците вярват в следното суеверие: когато са на гости за пръв път у някого, не бива самите те да отварят вратата на тръгване, защото, ако го сторят, никога повече няма да се върнат в този дом.
- А аз искам да се върна.
- Въпреки че не си съблякохме дрехите и аз не те обладах, дори не те докоснах, ние се любихме.
Тя се засмя. Той й предложи да я закара в къщи, но Мария отказа.
- Ще дойда утре в „Копакабана“.
- Не го прави! Изчакай една седмица. Научих, че най-трудно е да чакаш, и искам да свикна с това; да знам, че си с мен дори когато не си до мен."

Из „Единадесет минути“ на Паулу Коелю

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 21:29:34 »

 Активен
trenti
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +46/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 5



Активност
0%

кат.С


« Отговор #2 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 13:55:29 »
ОтговорОтговор

Цитат
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7-SI85vJR38" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7-SI85vJR38</a>

Само с едно не съм съгласен с адаша, "че с тоя инернет нищо не знаем", аз мисля че благодарение на него малко по малко си отваряме очите  Намигване

http://star05.net/infusions/booklib/book.php?book_id=176&action=download от тук може да се прегледа книгата, отваря се с adobe reader

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат!"
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 18:09:37 »
ОтговорОтговор

Аз чета много, не тръгвам на път без поне 5-6 книги въпреки, че имам и лаптоп и Булсатком и два телевизора в кабината. Но за моето поклоление това си е нормално, ние сме израстнали без НЕТ и телевизия. Голямата ми радост е, че малкият ми син чете много, въпреки че разполага с последните достижения на масмедиите.
А колкото до любимите ми книги, много са. Аз обичам предимно български и чужди Класици по съвременните автори рядко ми харесват, но така или иначе ги чета. Напоследък малкият ми син ме запали по книгите на Тери Пратчет и сега чета предимно негови книги, голям кеф е.
Много от колегите които познавам, категорично отказват да четат, даже познавам колеги които си признават, че не са прочели нито една книга през живота си. И много често съм бил обект на подигравки от страна на селяците, понеже чета книга а не съм седнал на сандъка да се напивам. Ама на мен ми е през.......... оная работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Гост
« Отговор #4 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 18:54:10 »
ОтговорОтговор

Аз чета много, не тръгвам на път без поне 5-6 книги въпреки, че имам и лаптоп и Булсатком и два телевизора в кабината. Но за моето поклоление това си е нормално, ние сме израстнали без НЕТ и телевизия. Голямата ми радост е, че малкият ми син чете много, въпреки че разполага с последните достижения на масмедиите.
А колкото до любимите ми книги, много са. Аз обичам предимно български и чужди Класици по съвременните автори рядко ми харесват, но така или иначе ги чета. Напоследък малкият ми син ме запали по книгите на Тери Пратчет и сега чета предимно негови книги, голям кеф е.
Много от колегите които познавам, категорично отказват да четат, даже познавам колеги които си признават, че не са прочели нито една книга през живота си. И много често съм бил обект на подигравки от страна на селяците, понеже чета книга а не съм седнал на сандъка да се напивам. Ама на мен ми е през.......... оная работа.


Де-до, каква е тематиката на тези книги дет ги четеш по синкова препоръка? Честно казано отдавна не съм чел художествена литература. Първо все "нема време" и второ доста съм резервиран към нови /съвременни автори/. Предпочитам да си чета нещо дето нема да ме дразни. Може Вазов, Елин Пелин  и  ..нещо където да има позната действителност с тънък хумор и житейски опит. Накратко си падам консерва макар и не 100%.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 19:35:54 »
ОтговорОтговор

Ето три книги от Никола Николов. Надявам се да ви допаднат. Приятно четене.

http://driver-bg.eu/files/Nikola_Nikolov-Svetovnata_konspiracia.pdf
http://driver-bg.eu/files/Nikola_Nikolov-Svetovnata_konspiracia_2.pdf
http://driver-bg.eu/files/Nikola_Nikolov-Tainite_protokoli.pdf

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +479/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #6 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 19:50:56 »
ОтговорОтговор

За мен Удхаус е автора с невероятен хумор. Препоръчвам го, ако искате да се посмеете.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Гост
« Отговор #7 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 20:03:49 »
ОтговорОтговор

Ето три книги от Никола Николов. Надявам се да ви допаднат. Приятно четене.

http://driver-bg.eu/files/Nikola_Nikolov-Svetovnata_konspiracia.pdf
http://driver-bg.eu/files/Nikola_Nikolov-Svetovnata_konspiracia_2.pdf
http://driver-bg.eu/files/Nikola_Nikolov-Tainite_protokoli.pdf

Като започнах да чета от книгите, се сетих за отговора на въпроса - един българин на колко китаеца е равен?
И за да не стане грешка при смятането - равен е на един китаец!!!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #8 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 21:42:29 »
ОтговорОтговор

Аз чета много, не тръгвам на път без поне 5-6 книги въпреки, че имам и лаптоп и Булсатком и два телевизора в кабината. Но за моето поклоление това си е нормално, ние сме израстнали без НЕТ и телевизия. Голямата ми радост е, че малкият ми син чете много, въпреки че разполага с последните достижения на масмедиите.
А колкото до любимите ми книги, много са. Аз обичам предимно български и чужди Класици по съвременните автори рядко ми харесват, но така или иначе ги чета. Напоследък малкият ми син ме запали по книгите на Тери Пратчет и сега чета предимно негови книги, голям кеф е.
Много от колегите които познавам, категорично отказват да четат, даже познавам колеги които си признават, че не са прочели нито една книга през живота си. И много често съм бил обект на подигравки от страна на селяците, понеже чета книга а не съм седнал на сандъка да се напивам. Ама на мен ми е през.......... оная работа.


Де-до, каква е тематиката на тези книги дет ги четеш по синкова препоръка? Честно казано отдавна не съм чел художествена литература. Първо все "нема време" и второ доста съм резервиран към нови /съвременни автори/. Предпочитам да си чета нещо дето нема да ме дразни. Може Вазов, Елин Пелин  и  ..нещо където да има позната действителност с тънък хумор и житейски опит. Накратко си падам консерва макар и не 100%.
Книгите на Тери Прачет са много разтоварващи, нещо като фентъзи ама не точно, абе аз се спуквам от смях докато чета, героите и мястото на действието са измислица на автора но са отражение на действителния свят. Аз бих препоръчал един мой любим автор американец, КЪРТ ВОНЕГЪТ, а от българските автори любим ми е ЧУДОМИР, неговите разкази нямат равни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #9 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 22:01:06 »
ОтговорОтговор

"Лотарията" от Дейвид Балдачи
Много интересно четиво.Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 15 Октомври, 2011, 22:05:09 »
ОтговорОтговор

Винаги съм харесвал книгите на Джеймс Хадли Чейс. Невероятно усещане. Пресъздава толкова брилянтно нещата, че докато чета, започвам да живея с героите от книгите му. Ето тук можете да си изтеглите негови книги.

http://chitanka.info/person/james_hadley_chase

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #11 -: Неделя, 16 Октомври, 2011, 17:50:41 »
ОтговорОтговор

Хайде бе пичове темата си я бива. Защо само двама-трима сме тук в тази тема?Ъ? Не ми се иска да вярвам, че всички сте пиандета, и четете само етикетите от бутилките.
Но на тези които действително се интересуват от добрата и интересна книга ще препоръчам едно доста добро романче.
Автора е Анри Шариер, романа се казва "Пеперудата". По тази книга преди доста години направиха едноименен филм с участието на Стив Макуин и Дъстин Хофман. Книгата е много увлекателна и интересна, автора не е професионален писател а авантюрист който си е описал живота. И се е справил невероятно добре, книгата се чете на един дъх.
Лошото е, че не може да се намери в книжарниците, трябва да се търси по антикварятите. Доста е стара като издание.
Ето ви и линк: http://chitanka.info/text/16528-peperudata

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
exon
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +49/-191
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 175
Теми: 7



Активност
0%


« Отговор #12 -: Неделя, 16 Октомври, 2011, 19:07:17 »
ОтговорОтговор

Любимия ми автор е Робърт Лъдлъм.Препоръчвам ви "Ръкописът на Чансълър",това е предисторията на трилогията за Борн(Самоличноста на Борн,Превъзходството на Борн и Ултиматумът на Борн).Поредицата е филмирана,но определено книгите са на много по високо ниво.Има и доста други негови романи които си заслужава да се прочетат.Друга класика е Марио Пузо-Кръстникът,Спецаилст от Сицилия,Които не мълчи умира и др.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Неделя, 16 Октомври, 2011, 23:49:50 »
ОтговорОтговор

Хайде бе пичове темата си я бива. Защо само двама-трима сме тук в тази тема?Ъ? Не ми се иска да вярвам, че всички сте пиандета, и четете само етикетите от бутилките.
Но на тези които действително се интересуват от добрата и интересна книга ще препоръчам едно доста добро романче.
Автора е Анри Шариер, романа се казва "Пеперудата". По тази книга преди доста години направиха едноименен филм с участието на Стив Макуин и Дъстин Хофман. Книгата е много увлекателна и интересна, автора не е професионален писател а авантюрист който си е описал живота. И се е справил невероятно добре, книгата се чете на един дъх.
Лошото е, че не може да се намери в книжарниците, трябва да се търси по антикварятите. Доста е стара като издание.
Ето ви и линк: http://chitanka.info/text/16528-peperudata

Дедо, направо нямам думи за филма "Пеперудата". Невероятна класика с невероятни актьори. Стив Маккуин и Дъстин Хофман са в една от най-добрите си роли. Ако някой не го е гледал, трябва задължително да види за какво става дума. Филмът можете да откриете тук.

http://www.zamunda.net/details.php?id=268939&hit=1

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #14 -: Понеделник, 17 Октомври, 2011, 08:54:13 »
ОтговорОтговор

"Дедо, направо нямам думи за филма "Пеперудата". Невероятна класика с невероятни актьори. Стив Маккуин и Дъстин Хофман са в една от най-добрите си роли. Ако някой не го е гледал, трябва задължително да види за какво става дума. Филмът можете да откриете тук."
Админе, ти намери и прочети книгата, филма направо е бледо копие на книгата. А иначе филма е класика. Но нали тази тема е за книги не за филми?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!