Русия
Форум на българските шофьори
Понеделник, 29 Април, 2024, 19:38:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 133903 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #45 -: Неделя, 08 Март, 2015, 15:44:24 »
ОтговорОтговор

   Няма такова нещо - военни престъпници в случая. Американските и английските бойни летци са изпълнявали бойните задачи на страните си на които малко преди това България е обявила война. Берлин, Потсдам, Магдебург са сринати почти до основи от бомбардировките през Втората световна, но летците направили това военнопрестъпници ли са? Аз мисля, че точно техните противници бяха съдени като такива?
  Вярно е, че е пресилено да се издигне паметник на летците, които са загинали, бомбардирайки ни. Но ако съм разбрал правилно - това беше инициатива и финансирано от американския посланник по онова време и е по-скоро знак на почит към сънародниците му, а не знак от българите. Той има основание да почита хората си, друг е въпроса дали е уместно тъкмо у нас и тъкмо в бомбардирана София. Но това е историята - случила се е. Пълно е с парадокси - има чешма-паметник в чест на терористите взривили вагона за майки с деца на гара Буново! И не чувам много да се коментира това...А именно това са престъпниците.
За жалост има. По Женевската конвенция член 8 ал 2 пар а и б. Летците са военнопрестъпници, но заедно с тях и командването им та до Българомразеца Чърчил. Точно бомбандировките над цивилни са. То и СС-овците в концлагерите са изпълнявали заповед, ама... Посланника може и да си почита хората, но трябва и да зачита паметта на хората които са загинали от бомбите пускани от тяхни самолети.
Чешмата е върха на абсурда, то затова и живеем в Абсурдистан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Неделя, 08 Март, 2015, 15:44:24 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #46 -: Неделя, 08 Март, 2015, 15:57:47 »
ОтговорОтговор

Коя Женевска конвенция? Че са няколко.
Е, ама то има и един цял жилищен блок от желязобетон на тема руската армия освободител до НДК, ама сега Наумчо ще скочи срещу нас Усмивчица
Понеже темата е за русия. Някой може ли да ми каже, кой е финансирал партизанското движение у нас до девети септември. Да приемем, че не знам и ми е любопитно какво казва ЦРУ по въпроса Усмивчица
Да, ятаците са носели хляб, винце и месце и некоя сгодна женица, ама за пушките питам аз. Откъде са им пушките? Сигурно от царското правителство? Усмивчица

А живеем в Абсурдистан благодарение на ей такива като тебе, русо-поклонници. Помисли за добрите практики, които идват от западните общества.

СС-овците са военно-престъпници, понеже нацизма е забранен след края на войната и по тоя закон са именно такива. Пилотите макар и да са ни бомбили не са военно престъпници. Прави разлика, моля те. Пак не си разбрал.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Неделя, 08 Март, 2015, 15:57:47 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2983
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #47 -: Неделя, 08 Март, 2015, 16:07:35 »
ОтговорОтговор

За жалост има. По Женевската конвенция член 8 ал 2 пар а и б. Летците са военнопрестъпници, но заедно с тях и командването им та до Българомразеца Чърчил. Точно бомбандировките над цивилни са. То и СС-овците в концлагерите са изпълнявали заповед, ама... Посланника може и да си почита хората, но трябва и да зачита паметта на хората които са загинали от бомбите пускани от тяхни самолети.
Чешмата е върха на абсурда, то затова и живеем в Абсурдистан

   Я го дай този член 8-ми да го прочетем тук? В който се казва, че е военно престъпление?
   Аз чета друго - Член 53 на Четвъртата Женевска конвенция от 1949 г. гласи „Всяко унищожаване от окупиращата държава на движимо или недвижимо имущество, принадлежащо индивидуално или колективно на частни лица, на държавата, на местните власти, на обществени или кооперативни организации, освен ако е абсолютно необходимо поради военните действия, е забранено.“
    Забранено - ДА, но криминализирано ли е в частта му отнасяща се до преките изпълнители, не става ясно. Особено като се има предвид, че същите са под пагон и имат клетвени ангажиненти към собствените си страни.

  И още: Член 23 от Хагската конвенция от 1907 ясно заявява, че „е особено забранено (за окупатор) да унищожи или да конфискува собственост на врага, освен ако такова унищожение или конфискация не се изисква пряко от нуждите на войната.“

    На всичките тези постулати засегнатата страна преспокойно може да опонира, че е унищожавала комуникационни и командни центрове на противника, които е смятала, че са разположени под прикритие в Халите на София, примерно.  Намигване

   Та не разбрах - съдени ли са летците, унищожавали германски градове? Или те са герои?
   Глупаво е изобщо да се дискутира подобна тема - на война - като на война! Армията изпълнява мисията си без да коментира заповедите. Отговорността е на тези, които са ги давали. Аз съм служил в Гранични войски. По границите ни тогава загиваха хора искащи да прескочат Желязната завеса и да отидат на Запад. Случи се и на моята застава. Тези войничета престъпници ли са? Убийци? От днешна гледна точка сме служили на една престъпна система, но от гледна точка на тогавашните обстоятелства и задължения според клетвата и вътрешните правила на МВР сме изпълнявали дълга си.


  P.S.  Ще си послужа само с още един пример от близкото минало, относно тълкуването и прилагането на Женевската конвенция, че вече почна да ми се драйфа от глупостите на "специалиста" по всичко - това е процесът срещу хърватския генерал Анте Готовина от времето на войната в Югославия, обвинен именно по клаузите на Женевската конвенция и съден от Международния трибунал в Хага. Не е търсена вина от неговите подчинени, които са преки извършители на заповедите му и никой не ги е квалифицирал като военнопрестъпници.

















 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +763/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #48 -: Неделя, 08 Март, 2015, 18:01:52 »
ОтговорОтговор

От 1886г. в България на политическо ниво има русофили и русофоби. Държавници с различни рангове , са се изказвали по темата и ми се струва, че огромно количество сериозни, а даже и чисто емоционални фрагменти и тезиси по тази дискусия, отдавна са сведени до знанието на простосмъртните.

Аз съм българин и ме интересува добруването на народа ми. Западната култура, по определени стечения на обстоятелствата, е носител на   водещия  цивилизационен белег и отричането на нейните достижения, е проява на шизофренно изкривяване на реалността. С други думи: Слава Богу, че имаме достъп до знанието и благините на Запада.
Но също така, същият този запад, е най-големият враг на народа ми. Бомбандирал го е, когато това е било модерно, пречил е на неговото развитие, когато е могъл, сега го изсъхва с нова тактика отвътре. Един по един се унищожават трегерите на вековното ни съществуване, на етнологическите ни обичаи и култура. Бавно, като вирус, определени западни сили разяждат обществото ни. И бавно и полека ни тласкат към война!
Да го духат западните политици! На българина войната е последното нещо, което му трябва. И то с кого?
За имперските амбиции на хард-републиканците и за реваншистките настроения на Даунинг Стриит 10, обикновените момчета от села и паланки ли трябва да плащат? Не, благодаря.
Такава е позицията ми на българин. За мен е приоритетна. Русофилската ми позиция е доста по-различна, дисконално по-твърда, но както споменах, много по-мъдри хора от мен са спорили за и против кръщаването на коча на село, с имена от типа на Саша, Леня, Вова и Тимур и его команда.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #49 -: Неделя, 08 Март, 2015, 18:27:54 »
ОтговорОтговор

За пръв път в новата си история, ако не дай си Боже има война, България ще е на правилната страна и поне няма да загуби.
Но, за моя голяма радост, война не става така лесно в наши дни. Не говоря за военни конфликти тук там. Тях ги е имало и ще ги има винаги.
Та спокойно. В нашия живот война няма да има. Поне докато ясно има 2 лагера и те показват мускули, знаейки че не трябва да се започва.

Новата война идва тогава, когато умре последния помнещ старата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kratun4o
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 43
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #50 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 00:18:15 »
ОтговорОтговор

И коя е правилната страна според теб,хванати за палците на краката,и гърбом към хамериканците ли? Ако е това,МЕРСИ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2983
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #51 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 00:29:41 »
ОтговорОтговор

И коя е правилната страна според теб,хванати за палците на краката,и гърбом към хамериканците ли? Ако е това,МЕРСИ

   Все нек'ви х'американци ви гонят...Темата е Русия.
   То 100г. сме хванати за палците и наведени пред Русия, па кво - не забременяхме, а и като гледам - не се натискат много хора да отидат в Русия. Само лудия Болен, ама по митингите.  Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kratun4o
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 43
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #52 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 00:51:43 »
ОтговорОтговор

http://vbox7.com/play:6c3cafa4b7&start=355,това как ще го коментирате?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2386/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #53 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 09:40:55 »
ОтговорОтговор

За пръв път в новата си история, ако не дай си Боже има война, България ще е на правилната страна и поне няма да загуби.
Но, за моя голяма радост, война не става така лесно в наши дни. Не говоря за военни конфликти тук там. Тях ги е имало и ще ги има винаги.
Та спокойно. В нашия живот война няма да има. Поне докато ясно има 2 лагера и те показват мускули, знаейки че не трябва да се започва.

Новата война идва тогава, когато умре последния помнещ старата.


На правилната страна, казваш? Би ли се аргументирал обстоятелствено, защото така някак много повърхностно ми идва? Аз пък си мисля, че за пореден път сме се качили на потъващ кораб, но или не се осъзнаваме, или не искаме да си го признаем.

http://vbox7.com/play:6c3cafa4b7&start=355,това как ще го коментирате?

В Крим е заключен ключът към бъдещето на света. Който владее Черно море, владее света. Който има очи, ще види. Който има уши, ще чуе. Владимир означава владетел на света. Барака е малка временна постройка.

И да не пропусна, че първоначално ни обясняваха, че в Украйна става дума за асоцииране с ЕС, каквото и да означава това. След което изведнъж се намесиха ФАЩ. За тези, които не зная какво е ФАЩ, фашистки съединени щати със столица Фашингтон.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #54 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 10:09:16 »
ОтговорОтговор

В една евентуална бъдеща война, която е малко вероятна, но не невъзможна, България ще е губеща независимо на коя страна ще е. И ще се обоснова.
Война се води за ресурси(територии,хора, суровини) Какви ресурси ние ще спечелим при евентуална бъдеща война? Може би ще си върнем западните покрайнини и Македония и до там, щото всички други съседи са членки на същия блок, така че не можем да ощетяваме съюзниците си с претенции. Трябва обаче да се прецени и ивентуалните загуби като се има в предвид доктрината на водене на война на противника ни. А, с две думи казано тя е унищожителна и "мълниеностна" както те я наричат. При частично или напълно унищожени големи градове и една евентуална ядрена пустиня в Северна България( и това в щадящия вариант), населението на страната ни ще е намаляло с около 70%. Е питам, при кого ще отидат остатъците от държавата ни? Три възможни варианта. При Русия или страна от нейния блок (Сърбия), Евросъюза или неутрална Турция като компенсация за неутралитета и, или като благодарност за логистичната и подкрепа.
Така че освен на Янко....шлифера нищо няма да спечелим.
Защо мисля че войната е възможна. НАТО иска да повтори СССР от 41-ва и да унищожи "буферната зона" Няма ли такава зона, войната е неизбежна в рамките на няколко месеца. Обаче както 41-ва Хитлер е объркал сметките на Сталин, така и Путин сега им обърка сметките със оставянето на Донетската и Луганск републики в състава на Украйна, а не анексирането им. Така че дали ще има или няма да има война на този етапп зависи от Украйна(без значение от намесата на Аллах).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2386/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #55 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 10:47:50 »
ОтговорОтговор

Не съм сигурен дали ще се стигне до ядрен конфликт, тъй като това би означавало тотална катастрофа.
Сигурен съм обаче в друго. Ако напрежението ескалира до мащабен военен конфликт и ЕС продължи да обръща гръб на Русия, последната няма да има никакъв друг избор, освен да посочи ЕС за враг и да спре всякакви суровинни доставки. Което би означавало пълна катастрофа за Европа. Ще помоля русофобите да се въздържат от непремерени изказвания относно това, че ЕС може да си намери газ и от друго място. Истината е, че не може, а и не е само газът. Помислете само колко още суровини се внасят от Русия. Ами например затварянето на въздушното пространство как ще се отрази на ЕС? Това да не е Албания, че да я заобиколиш? Струва ми се, че Русия до момента не е сложила почти никакви санкции, освен да спре внос на селскостопански продукти, пълни с нитрати, както и на месни произведения с доста съмнително качество.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #56 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 11:12:34 »
ОтговорОтговор

В момента военната доктрина на Русия е точно това. Ядрен удар по важните вражески центрове(включително командни) последващ десант за овладяване на стратегически обекти и сухоземна операция
Аз лично не вярвам че някой иска такъв конфликт. САЩ не иска такъв и го доказва че в историята си на император и жандарм не е нападнала ядрена сила. Дори потенциална такава като Иран например.
Наистина Европа губи от санкциите към и от Русия. Затова и ЕЦБ емитира един заем от 1-3 трильона за избягване на нова рецесия.
М/у другото ЕС е социалистическо образувание и като такова не е способно да оцелее, но това е друга тема.
Просто Европа се оказа един ход по глобалната шахматна дъска и при това губещ ход.
Най-новото е че ЕС иска обща войска(днес е в новините). Сиреч ставаме Европейски Съветски Съюз..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #57 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 11:14:40 »
ОтговорОтговор

Аз бих помислил дали все пак тази псевдо студена война не е заради икономически интереси. Също така има ли интерес Русия да трепе клиентите си докато си прави с цените на износа каквото си иска.
Погледнете и политиката на Путин , не копира ли тази на семейство Буш ?
Тоест правим изкуствена война и започваме да стимулираме икономиката за сметка на народа.
И помислете а не само да пишете машинално русофили и русофоби.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2386/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #58 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 11:57:59 »
ОтговорОтговор

В момента военната доктрина на Русия е точно това. Ядрен удар по важните вражески центрове(включително командни) последващ десант за овладяване на стратегически обекти и сухоземна операция
Аз лично не вярвам че някой иска такъв конфликт. САЩ не иска такъв и го доказва че в историята си на император и жандарм не е нападнала ядрена сила. Дори потенциална такава като Иран например.
Наистина Европа губи от санкциите към и от Русия. Затова и ЕЦБ емитира един заем от 1-3 трильона за избягване на нова рецесия.
М/у другото ЕС е социалистическо образувание и като такова не е способно да оцелее, но това е друга тема.
Просто Европа се оказа един ход по глобалната шахматна дъска и при това губещ ход.
Най-новото е че ЕС иска обща войска(днес е в новините). Сиреч ставаме Европейски Съветски Съюз..

Само дето ФАЩ пуснаха две атомни бомби над неядрена държава.

Интересен материал за четене. На руски език е.

http://cont.ws/post/77578

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2983
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #59 -: Понеделник, 09 Март, 2015, 12:49:44 »
ОтговорОтговор



В Крим е заключен ключът към бъдещето на света. Който владее Черно море, владее света. Който има очи, ще види. Който има уши, ще чуе. Владимир означава владетел на света. Барака е малка временна постройка.




  Т'ва сериозно ли?   Ухилен Ухилен Ухилен Голем смех! Честно!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!