Русия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 13 Юни, 2024, 21:12:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 142017 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
zufahrer
Младши потребител
**

Рейтинг: +7/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 85
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #120 -: Петък, 13 Март, 2015, 23:19:53 »
ОтговорОтговор


Викаш добре са си живяли нашите, жалко, че гадните руснаци са изгонили турците и са ни дали възможност да строим църкви и университети.
Че даже и държава.

P.S. Аз лично бих дал пари да те слушам. Ей така, да си взема една биричка, да седна на столче и поне 4 часа да те слушам. Нямаш представа колко ще ми е приятно. Таман ще науча нещо ново. Как може аз 40 години да съм бил толкова объркан, че да мисля руските казаци за освободители?
   Нищо подобно, просто гадните руснаци са натирили гадните турци. Щетите от двата вида присъствие са досущ като две капки вода. А руските ти казаци са също като македонските такива, могат да пишат само писма до турския султан. Когато попрекалят с запорожка бира.  Най-добрата бира в империята.

 P.S.  Не взимам хонорар за лекции, не съм преподавател а и една биричка за 4 часа.......... Усмивчица).
Взимам те в кабината и като изтекат ще ме смениш, няма да си замаян, нито от алкохол, нито от знания. Ама рядко карам толкова много, а още по-рядко говоря толко дълго.  

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #120 -: Петък, 13 Март, 2015, 23:19:53 »

 Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #121 -: Събота, 14 Март, 2015, 19:00:53 »
ОтговорОтговор

А къде е Петербургска Рус? Или нея я забрави.......съжалявам, ти не беше я чувал.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Форум на българските шофьори
« Отговор #121 -: Събота, 14 Март, 2015, 19:00:53 »

 Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +987/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #122 -: Събота, 14 Март, 2015, 20:18:25 »
ОтговорОтговор

Много пропаганда, аз обаче предпочитам фактите такива каквито са били.
Аз затова и споменах факти от най-новата история. Безсмислено е да коментираме събития, на които дискутиращите не са били свидетели, поради мощния субективизъм при представянето на аргументите.
От друга страна, всички добре помним събитията след 1991 година и деконструкцията на СССР, именно затова е най-добре да се ограничим до този период. Ако се опитаме да създадем малък списък на военните намеси на Русия след 1991 година в черноморския регион:
1. Молдова
2. Грузия
3. Украйна
Това са само нападенията на суверенни държави, като не отчитаме и вътрешните проблеми на федерацията с Чечения и Дегестан (отново черноморски регион). Създадени са няколко нови териториални формирования - Приднестровие, Абхазия и Новорусия...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #123 -: Събота, 14 Март, 2015, 21:04:17 »
ОтговорОтговор

Аз затова и споменах факти от най-новата история. Безсмислено е да коментираме събития, на които дискутиращите не са били свидетели, поради мощния субективизъм при представянето на аргументите.
От друга страна, всички добре помним събитията след 1991 година и деконструкцията на СССР, именно затова е най-добре да се ограничим до този период. Ако се опитаме да създадем малък списък на военните намеси на Русия след 1991 година в черноморския регион:
1. Молдова
2. Грузия
3. Украйна
Това са само нападенията на суверенни държави, като не отчитаме и вътрешните проблеми на федерацията с Чечения и Дегестан (отново черноморски регион). Създадени са няколко нови териториални формирования - Приднестровие, Абхазия и Новорусия...

По този начин подхода ти е обслужващ. Не може да се разглежда най-новата история без да се вземат предпоставките за възникването и. Какъв процент руснаци живеят в тези "суверенни държави"? Както казах това са антитези на Русия, изкуственно създадени и дирежирани.
Интересна ми е Молдова, тя не беше ли част от Стара Велика България, по същото време когато днешна Румъния беше в България, там не бяха ли нашите приятели куманите. Така че от къде се пръкнаха тези молдавци и то точно след падането на България под турско робство?
Примерно никой не бие Унгарците, но те си казват че произлизат от Българите.странни хора....Българи, не Австро-унгарци......
Последното генно изследване, пък доказва че няма Румънци, те просто са си българи дори повече от македонците.
Така че ако искаш да обслужиш дадена теза, винаги можеш да намериш начин чрез историята, особенно динамичната европейска такава.
Пак казвам, Русия в случая не е агресор и няма за цел да окупира територии, но има гордост и защищава сънародниците си, за разлика от нашите политици които дори искат да жертват войската си за една кауза дето не е Българска и от която можем само да загубим. Но, истината е че американските танкове идват в Ново Село. Забележи, не лошите Руснаци идват, а добрите Американци, пак да ни пазят. Вършавския договор е заменен от НАТО. И в допълнението на въпроса на Каква е разликата м/у Турчин и Руснак, нали всички ни тъпчат. Да взема да попитам, а каква ще е разликата ако към предните два ботуша прибавим още един натовския?
Абе някой гледа ли по БГ официозна телевизия за маневрите на НАТО в Прибалтика? И въобще някой спомня ли си го?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #124 -: Събота, 14 Март, 2015, 21:08:58 »
ОтговорОтговор

Допълвам Валери - така както се противопоставят Петербург и Москва във "Война и мир". Разбира се, първо я прочетете и тогава изпадайте в размисли и корекции.
Админче, прочетох блога на А.ДЖ. точно до третия абзац който ти цитирам "Без подвига, без саможертвата, без смъртта на стотици хиляди руски, украински, фински и румънски войни, свободата нямаше да дойде сама."  Много ми е симпатичен, обаче това си е откровена и опашата лъжа.
Силно препоръчвам да прочетете, като стана въпрос "Разораната целина". Впрочем какво мнение имате за Русия, ако не сте чели тия две класики? Аз лично целината я четох като дявола евангелието, но ми отвори очите за много неща. На Админчо я препоръчвам особено силно. И на Наумчо с паметниците, разбира се Усмивчица
Понеже сте по-млади и съм убеден, че не сте я чели.
Тук се появи един млад мислител с особен псевдоним, който не мога да прочета. Мислителю, моля те, не замърсявай форума. Написаното ОСТАВА! А, забравих, лесно е да използваш задника си по предназначение , като си анонимен! Следите остават, но не водят към никого....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #125 -: Събота, 14 Март, 2015, 21:13:39 »
ОтговорОтговор

За да се разбере Русия, трябва задължително да се прочете и "Бабий Яр"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +987/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #126 -: Събота, 14 Март, 2015, 21:55:02 »
ОтговорОтговор

Отказавам да участвам в този спор. Срещу фактите, J_L предоставя добре познатите опорни точки, а именно, че в окупираните държави живеят етнически руснаци и любимата опорна точка: "А Вие защо биете негрите?" и намесата на САЩ.
Етнически състав:
1. Ингушетия: етнически ингуши (77.27%), етнически руснаци (1.19%).
2. Чечения: етнически чеченци (95.3%), етнически руснаци (1.90%).
3. Дегестан: етнически авари (29.44%), етнически кумуки (14.20%), етнически руснаци (3.33%).
В териториите на тези съставни републики етнически руснаци винаги са представлявали изключително миноритарен дял. Според Вашето мнение, че Русия е световен борец за мира и за правата на малцинствата и тяхното самоопределяне, то логично е да предостави независимост на тези държави (повтарям: етнически руснаци са изключително малка част от населението), но защо не го прави?
Етнически състав на суверенните държави, претърпели руска военна инвазия , от нашия регион:
1. Молдова: етнически молдовани (69.62%), етнически руснаци (9.39%).
2. Украйна: етнически украинци (77.80%), етнически руснаци (17.3%).
Сухите факти напълно показват, че етнически руснаците в съответните държави са малцинства, а ако руската държавна власт силно желае да ги приобщи към Русия и нейната територия, защо не ги покани във федерацията, като е най-голямата държава по площ в света и има достатъчно място за нови жители?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +792/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #127 -: Събота, 14 Март, 2015, 22:47:42 »
ОтговорОтговор

Различни хора, различни мнения. Аз съм толерантен и мога да изслушам всеки, независимо от диаметралните разлики във вижданията ни.
Руската класика, а и апокрифната такава, съм изучавал на високо ниво, тъй като средното си образование завърших в Москва. А руснаците са националисти и държат на историята и класиката си. Чужденецът е длъжен да цитира руска проза от 19в., както и безпогрешно да различава проблемите на Безсонов, Татяна, княз Мишкин, Павел Корчагин, Керенски и пр., за да завърши. С  истинско удоволствие мога да поговоря с някой относно руската, както и световната литература. Любимите ми писатели са руснак и американец. Живи и здрави да сме всички българи, повече няма да пиша в тази тема, не искам нещо да ме кара да се деля на лоши и добри. Лека на всички колеги.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1963
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #128 -: Събота, 14 Март, 2015, 23:06:34 »
ОтговорОтговор

Темата е за хора със сиво вещество, израсло на правилното място, със съответния обем и гънки по него. Мислещите положително или позитивно или както там беше, могат да не четат за да не им се повредят розовите възприятия.
Това е брошура с автор Джон Хилъри в която се осветляват тъмните страни на ТПТИ – Трансатлантическото споразумение между САЩ и ЕС, чрез което Американската империя цели пълен контрол над природните и човешките ресурси в Европа, унищожаване на населението с ГМО отрови, унищожаване на природата и земята с добив на шистов газ, край на държавните суверенитети и демокрацията, пълно икономическо и правово заробване на европейските държави. https://infobalkani.wordpress.com/2015/03/14/%D1%82%D0%BF%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8F%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #129 -: Събота, 14 Март, 2015, 23:15:30 »
ОтговорОтговор

Отказавам да участвам в този спор. Срещу фактите, J_L предоставя добре познатите опорни точки, а именно, че в окупираните държави живеят етнически руснаци и любимата опорна точка: "А Вие защо биете негрите?" и намесата на САЩ.
Етнически състав:
1. Ингушетия: етнически ингуши (77.27%), етнически руснаци (1.19%).
2. Чечения: етнически чеченци (95.3%), етнически руснаци (1.90%).
3. Дегестан: етнически авари (29.44%), етнически кумуки (14.20%), етнически руснаци (3.33%).
В териториите на тези съставни републики етнически руснаци винаги са представлявали изключително миноритарен дял. Според Вашето мнение, че Русия е световен борец за мира и за правата на малцинствата и тяхното самоопределяне, то логично е да предостави независимост на тези държави (повтарям: етнически руснаци са изключително малка част от населението), но защо не го прави?
Етнически състав на суверенните държави, претърпели руска военна инвазия , от нашия регион:
1. Молдова: етнически молдовани (69.62%), етнически руснаци (9.39%).
2. Украйна: етнически украинци (77.80%), етнически руснаци (17.3%).
Сухите факти напълно показват, че етнически руснаците в съответните държави са малцинства, а ако руската държавна власт силно желае да ги приобщи към Русия и нейната територия, защо не ги покани във федерацията, като е най-голямата държава по площ в света и има достатъчно място за нови жители?
Позволи ми да не се съглася. Незнам от къде са данните които цитираш, но не отговарят на мойте наблюдения.Добре ще е да споделиш източника
1. Бил съм в Грозни когато беше столица на Чечено-ингушетската ССР. Руснаците бяха не по-малко от 25%
2. Няма такова животно като "етнически украинец" и "етнически молдованин", това е все едно да кажеш "етнически македонец" или "етнически византиец". Последното е особенно валидно за Византиец(етнос от измислена държава Византия)
3. В този ред на мисли, какво е населението на Калининград и какво е станало с "етническите прусаци" в него район.
4. Защо да ги кани, нали е наследник на всички негативи от ерата на СССР, проблема е че им бяха откъснати територии които СССР наследи от Имперска Русия, а случая с Украйна е още по-сложен.......там въобще става въпрос за Киевска Рус...

Нека те попитам нещо. Колко пъти се е подминило населението на Украйна в периода 1917-1947? Колко измрели, депортирани, избити има?
И от къде са дошли новите попълнения, особенно нужните за първите две петилетки работници?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3048
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #130 -: Събота, 14 Март, 2015, 23:34:15 »
ОтговорОтговор

    Спамерко777, пак не си в час бе, бате!  Темата е за Русия.  Какъв шистов газ, какви 5 лева... Ухилен Намигване Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #131 -: Неделя, 15 Март, 2015, 01:46:48 »
ОтговорОтговор

Русия нищо ново не е научила и нищо старо не е забравила. Най-лесния начин да заграбиш територия е на принципа на самоопределението. Там има от нашите следователно каква по-добра причина да вкараме войска, особено ако държавата е слаба и не може да се защити. След 100 години никой няма да помни кои са населявали тая територия.
Така разсъждават Руснаците - 100 години напред. Днес са гладни, нямат икономика, но за сметка на това, след 300 години ще граничат с Франция.
Примера е примерен Усмивчица Ама принципа си е реален.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #132 -: Неделя, 15 Март, 2015, 08:19:43 »
ОтговорОтговор

Русия научи много и нищо старо не е забравила. Преодоля колапса нанесен и от перестройката и Елцин. Концентрира се в запазването на интересите си, възтанови и концентрира производството си на собствената си територия, а не разпиляно по други държави. Резултата е че вече трябва да се съобразяват с нея, което въобще не се нрави на империята. Да взема да попитам знаещите. Каква е разликата между признаването на Косово и Крим? Отговора е прост, няма разлика освен кой от кого, НАТО от Сърбия и Русия от Украйна

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2446/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #133 -: Неделя, 15 Март, 2015, 11:10:30 »
ОтговорОтговор

Русия нищо ново не е научила и нищо старо не е забравила. Най-лесния начин да заграбиш територия е на принципа на самоопределението. Там има от нашите следователно каква по-добра причина да вкараме войска, особено ако държавата е слаба и не може да се защити. След 100 години никой няма да помни кои са населявали тая територия.
Така разсъждават Руснаците - 100 години напред. Днес са гладни, нямат икономика, но за сметка на това, след 300 години ще граничат с Франция.
Примера е примерен Усмивчица Ама принципа си е реален.

Разгледай този сайт, преди да пишеш глупости, че Русия нямала икономика.

http://sdelanounas.ru/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
zufahrer
Младши потребител
**

Рейтинг: +7/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 85
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #134 -: Неделя, 15 Март, 2015, 12:08:25 »
ОтговорОтговор

А къде е Петербургска Рус? Или нея я забрави.......съжалявам, ти не беше я чувал.
    Май си много гладен, като повечето руснаци и вече не си на себе си. Ами хапни един Сникерс  Ухилен. Помага много повече от пелмени и борш, нищо че не звучи руско. То па кво ли е руско в тия предели. Петър е еврейско име, а бург немско название на внушителна постройка с представително и отбранително предназначение. Преведено на руски означава "Башнята на Камен"

Допълвам Валери - така както се противопоставят Петербург и Москва във "Война и мир". Разбира се, първо я прочетете и тогава изпадайте в размисли и корекции.

    Първото нещо върху което може човек да размисли е защо цвета и аристокрацията на тази нация се срамува от матерния си език. Защо си комуникират на френски? 

За да се разбере Русия, трябва задължително да се прочете и "Бабий Яр"
     Досто по-увлекателни са братя Стругацки и Айзък Азимов. Съответно по-четени и издавани.

Последното генно изследване, пък доказва че няма Румънци, те просто са си българи дори повече от македонците.
   Тия изследвания са чиста проба шарлатанство. Няма две такива с еднаква диагноза. проведените такива в Бг показват 68% тракийски гени и че ние сме единствени наследници на културата им. В Македония ситуацията е още по зле, там около 98% носят семето на Санде Макето. Ухилен.
   Генните изследователи доволно потриват ръце на всяка покана - "тука има едни парички които трябва да се вземат".
     

Обединяване на 4 публикации! Бутонът "Промени" е активен 1 час!
   

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 15 Март, 2015, 16:10:18 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!