Русия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 13 Юни, 2024, 15:29:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 141830 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
m@n
Младши потребител
**

Рейтинг: +21/-67
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Maldives Maldives

Публикации: 64
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #375 -: Неделя, 10 Май, 2015, 08:52:57 »
ОтговорОтговор

"На днешния ден, връщайки се към събитията от Втората световна война трябва да разберем, че няма добри и лоши нации. Жестокостта и добротата нямат националност. Можем само да скърбим, че човечеството е трябвало да преживее това и да разберем, че никой няма право да ни принуждава да вършим зло, нито близки, нито управляващи. Проблемът е в държавните закони, заложени изначално от група хора, които се имат за Владетели на света, за да могат да манипулират човешките съдби в своя полза. Трябва да осъзнаем, че няма кауза, която да оправдава жестокостта и трябва да правим разлика между полезните закони и тези, които ни принуждават да вършим зло, като ни задължават да участваме във военни действия. За съжаление много малко хора осъзнават на каква огромна и чудовищна манипулация сме жертва."
~Извън Матрицата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #375 -: Неделя, 10 Май, 2015, 08:52:57 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #376 -: Неделя, 10 Май, 2015, 10:27:34 »
ОтговорОтговор

Много точно казано, обаче я питай Админчо за Сталин.
Имаше една тема в която той така добре похвали Сталин за това че е бил такъв, какъвто е бил.
Понеже имал кауза. За това няма проблем да не е съвсем човек и да избие маса народ.

Абе нема ли шофьорски теми да пиша малко там, че тук стана като форума самоубеждаващите се.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #376 -: Неделя, 10 Май, 2015, 10:27:34 »

 Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #377 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:05:40 »
ОтговорОтговор

Ама като ви прочетох постовете на двамата(m@n,Краси) и ми стана едно такова милно-пацифистко-хипарско, поисках да си нарисувам цветенце на бузките и да запея някой рефрен на Юрая и посрешна изгрева..........ай стига глупости. Истината,колкото и нелицеприятна да е, е че от както човек се е осъзнал то той воюва, сиреч убива за ресурси, Иначе няма как да оцелеее, простичко е убий за да не те убият. Това е закон Нумеро уно, поне за този свят. Колкото и несъвършен да ни се струва то ние сме негови и живеем в него, не в утопии. Приказките как трябва да сме мирни и кротки са основно за манипулиране и по-лесно завладяване.
Отноно Сталин. Сталин е най-големия звяр, най-гениалния хишник раждал се някога. Той е загубил войната, но така е трябвало да стане, може би за добро. И той е бил достатъчно мъдър да го разбере. Но, социалистите не се отказват напъхват ни от един експиримент в друг, само и само да може една класа на политици и бюократи да живее в илюзия че са господари на света. За сега поне се справят успешно.
Но всичко това дава ли право на който и да било да отрече идеала на жертвите на войната? С какво бъдещите жертви ще са по-различни от тях? Какво значение на коя страна си, след като вече си вкаран в конфликт от който най-вероятният изход за теб и семейството ти е смърт? Избора да отидеш в църквата и да чакаш да те заколят или да грабнеш пушка и да опиташ да се бориш за семейството си е личен и всеки сам избира дали да е хишник или тревопасно. Хубавото на това е че избора е един и не може да си и двете.Или си пут*ка и умираш като такава или си мъж и се бриш за живот. Песните и посрещането на изгрева са за надрусани малоумници(овце) от всеки пол, страхливци които си мислят че пеейки ще им е по-лесно да изпросят милоста на новия си господар. Глупаци, тъй и тъй се мре, поне умрете с достойнство!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #378 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:25:10 »
ОтговорОтговор

Не си добре, сериозно!
Спасява те само факта, че сме в един град и се познаваме и в един момент ще се срещнеме. И поне за мен, за да не ми е неудобно после - ще си замълча. Иначе, вервяй, така ще ти отговоря, че ще ти се вейне геройския перчем...
Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #379 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:34:13 »
ОтговорОтговор

Усмивчица Усмивчица Усмивчица
Давай, няма проблем...ама да ми казваш колко точно го бил казал......Човек може да си помисли че си прихванал от "толерантноста"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
m@n
Младши потребител
**

Рейтинг: +21/-67
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Maldives Maldives

Публикации: 64
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #380 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:36:17 »
ОтговорОтговор

J_L, правиш се на много умен, но виждам, че нищо не си разбрал от моя постинг.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #381 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:42:37 »
ОтговорОтговор

Ами по принцип съм много толерантен, видно от предния ми пост.
Точно щото не искам да ти отговоря. Пък на теб не ти отива да се правиш на такъв герой и да фаворизираш подобни престъпници. По тая логика как си я подкарал, може и некой от нашите мутри да възвеличаеш.
Верно форума е анонимен за някои от вас, но поне имай уважение към хората дето застават с името си и малко или много мен това ме ограничава да се държа по подобен начин. Не е хубаво да предизвикваш.
Не е мъжкарско най-малкото.
Имам уважение към малко по-голямата ти възраст и очевидно по-дългия житейски опит... но тя и Кончита носи брада, недей така!
 Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #382 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:49:01 »
ОтговорОтговор

Явно не съм. Разтълкувай го, би било добре да поясниш какво си искал да кажеш с него.
Аз с моя ограничен капацитет разбрах че трябва да съм добър и да върша добро. Ако ме зашливят да дам и другата буза. На мравката да правя път, защото няма кауза която да оправдае смърта и когато я настъпя. Или може би акцента е на тезата че сме управлявани от няколко еврейски семейства. И каква е идеята? Да ги унищожим и да дадем власта в ръцете на кого? И това с една последна война ли? Всяка война обаче е предпоследна.
Така че разтълкувай, не се прави на загадъчен в мъдроста си. Просветли нас, простите, моля.  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #383 -: Неделя, 10 Май, 2015, 11:59:54 »
ОтговорОтговор


Точно щото не искам да ти отговоря. Пък на теб не ти отива да се правиш на такъв герой и да фаворизираш подобни престъпници. По тая логика как си я подкарал, може и некой от нашите мутри да възвеличаеш.


Никой не се е правил на герой, изказването на мнение във форум си е право на всеки, пък бил той и Кончита.
Относно Сталин. Той заслужава да се нарече велик. Защо от нашите мутри, забравяш ли че Сталин си е бил "мутра" но явно е претърпял катарзис и е станал ръководител на СССР. Кое му е помогнало ако не неговата интелигентност или гениалност? Та как ще си обясним факта че хората са умирали с вик "За Сталин"? Няма да си го обясняваме или ще приемем че са викали за да му се подмажат, както са го правили кръстоносците умирайки с вик "В името господне". Разликата обаче е че кръстоносците са се надявали да срешнат господа след смърта, а на какво са се надявали съветските хорица, запасняци.......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #384 -: Неделя, 10 Май, 2015, 12:07:03 »
ОтговорОтговор

ПОЗДРАВИ ОТ ДРАЙВЪРА, ЕТО НЯКОЛКО РЕДА И ОТ НЕГО, ПО ПОВОД ПАРАДА. СМЯТАМ, ЧЕ ИМА ПРАВО ДА КАЖЕ НЕЩО, ВСЕ ПАК ТЕМАТА Е НЕГОВА А БАНА Е ТВЪРДЕ ДЪЛЪГ (АДМИНЧО!) МОЛЯ, НЕ МЕ МОДЕРИРАЙТЕ!
==============
Цялата милитаристична вакханалия и генералско-пагонска перверзия, която се случи вчера в Москва, говори за тоталната неадекватност на Путин да управлява собствената си страна.
Да се перчиш като пуяк с доста съмнителната си военна мощ, докато огромната част от народа ти живее на ръба на оцеляването и се дави в нищета и зловещ битов алкохолизъм, говори за сериозно мозъчно увреждане.
Да дрънкаш с танкови вериги в центъра на Москва, а практически да нямаш икономика, която да храни собствения ти народ, показва силен комплекс за малоценност.
Да козируваш на стройните легиони, тропащи в синхрон по паветата на Красная площадь, край Мавзолея на Ленин, а страната ти да е тотално изолирана от всички, означава, че си колосален глупак и самоуверен идиот.
Да не осъзнаваш, че това по никакъв начин не те отличава от Северна Корея, където ядат само картофи, но иначе имат ядрена програма и всички се готвят за война, означава, че си за психиатрията.
Принципно, от 1917 година насам, всички ръководители на СССР са били пълни идиоти и няма нормален, мислещ човек, който да не знае това - като се започне от дребосъка-дебил Ленин, минем през масовия убиец Сталин, склерозиралия старчок Брежнев, прехваления Миша Горбачов, който скри истината за Чернобил, та стигнем до днешния палячо Путин.
Колкото и парадоксално да звучи, единственият що годе по-свестен президент, който руснаците са имали за всичките тия 100 години, това е пияндето Елцин.
Значи смятайте за какво иде реч!
Но да се върнем на вчерашния парад.
Датата 9 Май е ден за почит към всички жертви на Втората Световна Война. Тя не би трябвало да се присвоява от никого.
Тя не принадлежи на никого - нито на руснаците, нито на американците, нито на англичаните, нито на китайците...
На никого не принадлежи тази дата.
Това е дата, в която приключва най-кървавата касапница в писаната човешка история - касапница, предизвикана от двама психично болни, единият от които е обявен за чудовище и Антихрист, а другият - за герой.
Като се има предвид, че "героят" избива много повече хора от "чудовището Антихрист" и то - предимно свои сънародници - нещата не ми изглеждат много читави.
А като се има предвид, че същите тези хора продължават да му разнасят портрета по манифестации и военни паради, нещата стават тотално нечитави.
Генерално сбъркани.
Крайно нелогични.
Алкохолно безпаметни.
Какво всъщност празнуват тия хора?
Как е възможно да разнасяш портрета на човек, избил 40 милиона души (в мирно време), само защото не са искали да му играят по свирката?
Как е възможно да си толкова нагъл, че да си присвоиш еднолично победата над нацизма?
Да не говорим, че тези паради удивително напомнят парадите на Хитлер.
Защо е целият този цирк?
Да не споменеш и думичка благодарност към съюзниците си (без които Вермахтът щеше да мине през СССР, като на разходка), говори, че си доста самоуверен гъз.
А да си мислиш, че с този военен цирк ще уплашиш света, говори, че си пълен нещастник и глупак.
Отвратен съм.
Вместо тихо и кротко да помълчим в този ден, ние пеем военни маршове.
Вместо да запалим по една свещичка и да се помолим за душите на 60-те милиона жертви (от които почти 40 милиона цивилно население), вместо да осмислим животите си така, че никога повече да не повтаряме тази диващина, ние вадим оръжия, танкове, ракети, легиони от маршируващи войници и кохорта козируващи генерали с по десет кила ордени и медали по реверите, за да си понамопаме увяхналото самочувствие.
Вместо да помълчим и да помолим за прошка, да се смирим и да се покаем за всички злини, ние анексираме Крим и се тупаме в гърдите, мачкаме Украйна, изнудваме Балканите с някакви газови тръби и правим пищни военни паради, за да се хвалим колко сме велики откъм военна мощ, а някакви малоумници с георгиевски лентички и развяти руски знамена цяла нощ охраняват паметника на съветската армия в София от вандали. Българи... С руското знаме в ръце... С георгиевски лентички на реверите... Облечени с тениски с образа на Путин... Охраняват паметник на окупатор, който е донесъл единствено и само злини за България... Българи, дами и господа... Това дори няма нужда от коментар.
Това е тотална нищета, нисък интелект, липса на всякаква памет и злокобно безумие.
Не знам дали болшинството хора осъзнават колко нелепо, глупаво и нагло е всичко това, което се случи в Москва вчера. А и не само вчера - тия циркаджилъци са си ежегодни, разбира се.
Но вчерашното беше Парад на Комплексарщината..
========================
ИМАТЕ ПРАВО ДА НАСТРЪХВАТЕ Усмивчица МАКАР, ЧЕ АКО ПИТАТЕ МЕН - ЕДВА ЛИ . ЧЕСТНО Е ДА ПРИЗНАЯ, ЧЕ ИДЕАЛНО ПОКРИВА И МОЯ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ, ПРОСТО НЕ СЪМ ТОЛКОВА ДОБЪР В ПИСАНЕТО. АКО СЕ ШЛИФОВА - БИ БИЛО ЕДНО ПРЕКРАСНО ЕСЕ И ГЛЕДНА ТОЧКА.
---
ИСКАМ ДА ВИ ПРЕДУПРЕДЯ ДА НЕ НАПАДАТЕ НА ПЕРСОНАЛНА ОСНОВА (ПРИЗНАК НА КОМПЛЕКАРЩИНА) А ДА КОМЕНТИРАТЕ СЪС ФАКТИ, ТАКА КАКТО МЕ УБЕДИХТЕ ВЪВ ВОЕННАТА СИЛА НА РУСИЯ.
ТУК НЕ НАПАДНАТ НИКОЙ ОТ ВАС! ТЕМАТА Е РУСИЯ, А НЕ ВИЕ
Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #385 -: Неделя, 10 Май, 2015, 12:39:38 »
ОтговорОтговор

Та от кой русофобски автор е изплагиатствано това за което драйвъра се пише автор? Между другото аз също се присъединявам към молбата на Краси и Диоди да се даде шанс на Драйвър1 и да се върне правото му на участие във форума. Така излиза че някой се страхува от него, дори и да не е така. Щом болшинството го намира за подправката на манджата, пък подправете я тази пуста манджа

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #386 -: Неделя, 10 Май, 2015, 13:16:58 »
ОтговорОтговор

Та от кой русофобски автор е изплагиатствано това за което драйвъра се пише автор?
Можеш да кажеш че е изплагиатствано, ако знаеш, че наистина е и кажеш източника! В противен случай това е обида, и ставаш като жълт вестник, където "фактите" се пишат с въпросителен знак.
Излиза, че освен теб, никой друг не може да напише нещо, а пък ако случайно това се случи, значи е изплагиатстване?!
Стига хейт де Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
3df
Младши потребител
**

Рейтинг: +39/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 99
Теми: 4



Активност
0%


« Отговор #387 -: Неделя, 10 Май, 2015, 13:34:58 »
ОтговорОтговор

Само да отбележа някои неща по поста на Краси

Търговския баланс между Русия и САЩ показва, че САЩ внасят ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ стоки от Русия от коплкото ИЗНАСЯТ за Русия.

Това означава че Руската икономика явно работи. Това, че не произвеждат например автомобили не означава, че не им работи икономиката.

В Северна Корея НЕ ЯДАТ САМО КАРТОФИ. Просто не не отглеждат картофи.  Те наблягат на ориза. А на всеки кореец се полага 21кг ориз на месец гарантирано.
Не всичко, което ни се показва и представя е така, както ни се представя.

Руснаците не си присвояват победата над фашизма те просто си празнуват "тяхната победа"
Ето тук  след 107 та минута - в края на филма - последните 4 минути може да се види, какво донесе фашизма на света.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5wV8rRy_8qY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5wV8rRy_8qY</a>

А това дали руснаците си "присвояват победата" ?
Препоръчам на всеки, който говори за присвояване да се хване и да си направи труда да преброи 20 000 000 бобени зърна  всяко от които е един човек. И когато ги преброи едно по едно тогава да говори за присвояване.

На скоро даваха филма  Пърл Харбър дето Японците попиляха флота на САЩ. Та при тази атака жертвите са 1300 човека.
Само за 3 - 4 дни в Украйна немците разстреляха 60 000 човека.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 10 Май, 2015, 19:58:16 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #388 -: Неделя, 10 Май, 2015, 13:56:29 »
ОтговорОтговор

Това не е мое мнение, колега... Драйвъра има право на глас, нищо че му е отнето по причини които не засягат повечето от нас.
Никой не оспорва броя на жертвите, нормално е да скърбим и почитаме.
Ти се хвана за картофите в Корея, не за ядрената програма и за изкривените морални ценности.
А защо са умирали със името на Сталин в устата? Ми щот толкоз им е бил акъла. Все ми се струва, че е редно да се умира САМО с името на Родината в уста, а не на Сталин или Путин.

Ето ви още нещо от Драйвъра и спирам, че явно се дразните от едно свободно мнение.:
Както обикновено за русофобия се обявява всичко, което всъщност е путинофобия и комунофобия! Путин ли е Русия? Все си мисля, че Русия трябва да е Пушкин, а не Путин! Също и Достоевски, Лермонтов и Толстой...Тия сталинисти са тотално объркани!

Тоест и той и аз не сме срещу Русия, просто не харесваме завоевателната и манипулативна имперска руска политика, която се е провеждала и се провежда от памтивека та до днес. И нейните инициатори и проводници.
Просто това не е правилния начин за развитие и самия Ник го доказва, като е тръгнал да си търси хляба не къде да е, а в гнездото на монархизма и капитализма..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2446/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #389 -: Неделя, 10 Май, 2015, 14:50:58 »
ОтговорОтговор

Много точно казано, обаче я питай Админчо за Сталин.
Имаше една тема в която той така добре похвали Сталин за това че е бил такъв, какъвто е бил.
Понеже имал кауза. За това няма проблем да не е съвсем човек и да избие маса народ.

Абе нема ли шофьорски теми да пиша малко там, че тук стана като форума самоубеждаващите се.



Би ли ми дал линк към темата, в която съм написал, че Сталин е имал кауза и поради това "няма проблем да е съвсем човек" и е "избил маса народ"?
Защо постоянно ми слагаш думи в устата, които не съм казал? Не усещаш ли, че започваш да прекаляваш с лъжите си?

ПОЗДРАВИ ОТ ДРАЙВЪРА, ЕТО НЯКОЛКО РЕДА И ОТ НЕГО, ПО ПОВОД ПАРАДА. СМЯТАМ, ЧЕ ИМА ПРАВО ДА КАЖЕ НЕЩО, ВСЕ ПАК ТЕМАТА Е НЕГОВА А БАНА Е ТВЪРДЕ ДЪЛЪГ (АДМИНЧО!) МОЛЯ, НЕ МЕ МОДЕРИРАЙТЕ!

Ти не разбра ли, че в този форум са забранени обидните и нецензурните думи, независимо по отношение на кого се използват?
Направи си труда да провериш именно в тази публикация колко пъти се срещат подобни думи и после ще коментираме отново думите на първоизточникът ти.

Умишлено не изтрих цялото мнение, защото авторът е вложил голямо старание да ни увери, че разбира от Русия повече от всички руснаци, взети заедно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!