Русия
Форум на българските шофьори
Събота, 01 Юни, 2024, 11:44:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 136537 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #450 -: Четвъртък, 21 Май, 2015, 21:38:31 »
ОтговорОтговор

Москва, Санкт Петербург и Калининград може би, но всичко останало е тотална кочина и мизерия...

В щатите не съм бил но хора, които са били там казват:

- Такава мизерия, като в САЩ и в Русия няма.
Друг пък вика:

- Бедна ти е фаантазията, каква мизерия има там
-Ама?  викам -Манхатън, Ню Йорк .....LA.....
- Абе мани остави.

Не съм бил там не знам. Но знам, че мизерия има и там и тук. И в Русия и в Англия и САЩ.

Аз съм бил. И в Щатите, и в Русия, и в почти всяка страна в Европа, и в няколко в Азия.
Разликата между Щатите и Русия е, че мизерията в Щатите е само в големите градове и гетата - и тук говорим буквално за мизерия, т.е. мръсотия.
А в Русия тя е навсякъде извън Москва, Санкт Петербург и Калининград. И тук не е само буквалната мизерия, т.е. мръсотията, а мизерия във всеки аспект - бедност, глад, алкохолици, престъпност и т.н...

Пример: Кацам в Перм, град с 1 милион души, летището по-зле от автогарата в Плевен. Качвам се на такси, ествено нелегално, няма фактури, касови бележки или каквото и да било - курса струва толкова колко реши шофьора. Слизам от таксито пред 5 звезден хотел, цопвам в кал, обувки, панталон, всичко кално. Е все пак е пролет, топят се снегове, валят дъждове, няма как да няма кал, нали?
И в Германия е така, нали?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #450 -: Четвъртък, 21 Май, 2015, 21:38:31 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #451 -: Четвъртък, 21 Май, 2015, 22:03:19 »
ОтговорОтговор

И сега след това нагледно описание да си зададем въпроса. Откъде искаме да получим известно влияние и подкрепа. Айде да не е чак Америка, но считам, че един ЕС има много повече да ни даде като примери от Русия. И от европейски държави сме патили, ама колкото от Русия не сме. Може би само османската империя ни е нанесла повече щети. Макар, че след турско робство сме се събудили народ, а след руско присъствие се събудихме мърши... десетилетия няма да стигнат да се оправиме. Съветския комунизъм ни затри за нема и 5 десетилетия, а пост-съветстката демокрация ни доуби.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #451 -: Четвъртък, 21 Май, 2015, 22:03:19 »

 Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +978/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #452 -: Петък, 22 Май, 2015, 21:13:48 »
ОтговорОтговор

Всъщност Кадиров е доста далеч от "втория" човек в Русия. Много пресилено използваш думата "педофилия". Иначе видяното в клипа ми се струва абсолютна мутренска сватба. "Булката" или е много стеснителна, или просто не знае къде се намира.
Името на Рамзан Кадиров е най-често срещаното по всички пропагандни фронтове, след това на Владимир Путин. Кога за последно сте чели статия или новина, която коментира Дмитрий Медведев и неговите функции? Чеченският лидер е и най-награждаваната политическа личност в Русия. Президентът Владимир Путин, сякаш е забравил терористичните и подривни нагласи на Рамзан Кадиров и как последният изпълняваше смъртните присъди на руски войници, само преди няколко години...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2304/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2148
Теми: 137



Активност
4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #453 -: Петък, 22 Май, 2015, 22:22:17 »
ОтговорОтговор

Пример: Кацам в Перм, град с 1 милион души, летището по-зле от автогарата в Плевен. Качвам се на такси, ествено нелегално, няма фактури, касови бележки или каквото и да било - курса струва толкова колко реши шофьора. Слизам от таксито пред 5 звезден хотел, цопвам в кал, обувки, панталон, всичко кално. Е все пак е пролет, топят се снегове, валят дъждове, няма как да няма кал, нали?
И в Германия е така, нали?

     Ако случайно си бил на автогара Плевен, ще е редно да сравниш с Централна ж.п. гара София, дори преди ремонта (доста по-добре от сега). И лично за мен да сравниш как е автогарата в твоя град или респективно спирката в твоето село. Ей така, имам желание да те опозная!
     Така че летището в Перм е съвсем не лошо. За калта мога да кажа, че в Румъния е много повече от в България. А икономиката им работи в пъти спрямо нашата. Таксита без табели, без касови апарати и една е цената при качване друга при слизане. И къде е това? В Италия и то Северна, близо до река По. Информацията ми е от преди 8 години, ако е супер различно сега.


А в Русия тя е навсякъде извън Москва, Санкт Петербург и Калининград. И тук не е само буквалната мизерия, т.е. мръсотията, а мизерия във всеки аспект - бедност, глад, алкохолици, престъпност и т.н...

     Когато реша да ходя към Русия ще е вероятно към споменатите градове, а не малките села. Като отидеш в Скандинавия, ще можеш да сравниш проявите на алкохолизъм къде са повече!


     П.П.: Скоро започва поставяне на нова контактна мрежа в Плевен. Виж там, къде вляво, къде вдясно да не се "изпуснат" нещата!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #454 -: Петък, 22 Май, 2015, 23:21:59 »
ОтговорОтговор

Минко, много си ми симпатичен, но молим те, барем в тая тема не се обаждай!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2304/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2148
Теми: 137



Активност
4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #455 -: Петък, 22 Май, 2015, 23:34:23 »
ОтговорОтговор

Минко, много си ми симпатичен, но молим те, барем в тая тема не се обаждай!

     За първи път пиша в подобни теми. Да си похортуваме с "инж." Павлов. Споменатото от мен за автогари, кал (икономика) и таксита е вярно!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +783/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #456 -: Събота, 23 Май, 2015, 11:08:27 »
ОтговорОтговор

Името на Рамзан Кадиров е най-често срещаното по всички пропагандни фронтове, след това на Владимир Путин. Кога за последно сте чели статия или новина, която коментира Дмитрий Медведев и неговите функции? Чеченският лидер е и най-награждаваната политическа личност в Русия. Президентът Владимир Путин, сякаш е забравил терористичните и подривни нагласи на Рамзан Кадиров и как последният изпълняваше смъртните присъди на руски войници, само преди няколко години...
Не мога да се съглася. Прочети кой е бащата на Рамзан и прочети кой и как го уби. Именно семейство Кадырови спряха бруталната гражданска война, в която професионални бандити и зверове, водеха по 200-300 обучени главорези и грабеха, убиваха и продаваха за роби своите си съотечественици - чеченци. Цяла Чечня 10 години живееше в страх и беззаконие, на всеки два-три месеца идваше нов главатар-бандит, оповестяваше нови закони и нови грабежи и убийства. Училищата не работеха, мед. пунктове нямаше, нямаше пенсии, нямаше държава. Чеченците се вдигнаха срещу фанатиците и един по един разните омански, судански и арабски главатари изчезваха от лицето на земята.  Сега има ред, има икономика, образование, социални грижи, държава. Президентът е на голяма почит сред своите, защото върна старите чеченски традиции и обичаи, спазва всички сури, постави ред, хората живеят спокойно, защото има ясни правила. Той е един от малкото мюсюлмански ръководители, които строят църкви и целуват ръка на владици.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #457 -: Неделя, 24 Май, 2015, 14:43:10 »
ОтговорОтговор

И тъй като живота продължава, въпреки дадените жертви в последната битка(според мен напълно ненужна и не доказваща нищо) Ето, едно френско мнение, което си заслужава вниманието:

http://glasove.com/politika/51829-sasht-vladeqt-vsichki-okeani-v-sveta-no-nqmat-kapacitet-da-okupirat-evraziq

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #458 -: Неделя, 24 Май, 2015, 18:43:24 »
ОтговорОтговор

Русия и Третата световна война.

https://sites.google.com/site/sajttnalubomircolakov/obsestvo-politika-idei---prevodi-ot-ruski/rusia-i-tretata-svetovna-vojna

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #459 -: Понеделник, 25 Май, 2015, 12:48:16 »
ОтговорОтговор

Tози анализ трябва да се прочете, Ще ви трябват малко нерви да го направите......но докъдето издържите. Тежки думи за българите, но правилни според мен. Вярно е че не съм съгласен с някой тези, но на 90% съм съгласен с автора.

http://memoriabg.com/2015/05/23/istoricheskiat-limit-izticha-prez-prustute-ni/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #460 -: Понеделник, 25 Май, 2015, 13:58:48 »
ОтговорОтговор

Имаше един лаф:
"Майсторе, майсторе, викам ти майсторе, понеже не ти знам името, ама като ти гледам майсторлъка, да те таковам в майстора..."
Та и аз сега: Минко, Минко, викам ти Минко, ама като ти гледам съчиненията...
     Ако случайно си бил на автогара Плевен, ще е редно да сравниш с Централна ж.п. гара София
Бил съм, ама летището в Перм е 10 пъти по-малко от Централна ж.п. гара София, затова го сравних с автогарата в Плевен.
А ти - гузен негонен бяга...
    За калта мога да кажа, че в Румъния е много повече от в България. А икономиката им работи в пъти спрямо нашата.
Чакай сега, тук си говорим за Русия и "Запада". Румъния и България не са запада, ние сме по-скоро третия свят...
     Като отидеш в Скандинавия, ще можеш да сравниш проявите на алкохолизъм къде са повече!
В Скандинавия съм бил (в 2/3 от страните), и то вероятно повече от теб (не само по паркинги). Такива неща като в Русия не съм виждал...
         П.П.: Скоро започва поставяне на нова контактна мрежа в Плевен. Виж там, къде вляво, къде вдясно да не се "изпуснат" нещата!
Те са се изпуснали отдавна - стълбове по средата на тротоара, кал и други инертни материали вече половин година, навсякъде разкопано и мизерно... Типично за България...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #461 -: Понеделник, 25 Май, 2015, 14:12:17 »
ОтговорОтговор

Tози анализ трябва да се прочете, Ще ви трябват малко нерви да го направите......но докъдето издържите. Тежки думи за българите, но правилни според мен. Вярно е че не съм съгласен с някой тези, но на 90% съм съгласен с автора.

http://memoriabg.com/2015/05/23/istoricheskiat-limit-izticha-prez-prustute-ni/

Аз пък вчера четох това... Извадил съм един откъс, който считам в пряка връзка с темата за Русия.

"За съветската империя България бе важен елемент от външния отбранителен пръстен. Следователно струваше си да се инвестира сериозно в него, като снизходително се пренебрегваха дребнавите селски тарикатлъци на местните феодали. Разликата между това да бъдеш част от съветската или западната зона е кардинална. Метафорично казано, за нашия господар в Москва наличието тук на силна държавност, с действащи институции, с относително развита икономика – е от първостепенно значение. Тоест, имперският интерес съвпадаше с нашия национален интерес – доколкото Москва се нуждаеше от силен сателит на Балканите. Нищо такова няма в новата геополитическа ситуация. В момента България е шеста или седма периферия на развития западен свят. Поради тази причина, тук не могат да съществуват нито високи технологии, нито високо образование, да не говоря за висока култура… Ние сме по-скоро това, което в Римската империя се е наричало „зона на конфедератите“, сиреч – на варварските племена по границите на империята, с които тя трябва да се противопоставя на други варварски племена. Ето защо тук отсъства външна геополитическа поръчка за силна държавност, силна субектност, силна икономика, образовано население."

http://memoriabg.com/2015/05/23/pred-pepelishteto-na-nestanaloto-bulgarsko-obshtestvo/

Много добре е обяснено защо преминаването ни в друга зона на влияние предопредели разпадът на държавата и държавността, както и деградацията на обществото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #462 -: Понеделник, 25 Май, 2015, 14:27:59 »
ОтговорОтговор

Много добре е обяснено защо преминаването ни в друга зона на влияние предопредели разпадът на държавата и държавността, както и деградацията на обществото.
Пак си се объркал...
Не преминаването ни в другата зона предопредели разпада, а пребиваването ни в предходната!
Гърция и Турция са много ярък пример на държави от "другата" зона, които ярко контрастират с държавите от нашата зона - Сърбия, Македония, България, Румъния и т.н.
Разликите в обществата и икономиките са видни...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #463 -: Понеделник, 25 Май, 2015, 14:45:08 »
ОтговорОтговор

Пак си се объркал...
Не преминаването ни в другата зона предопредели разпада, а пребиваването ни в предходната!
Гърция и Турция са много ярък пример на държави от "другата" зона, които ярко контрастират с държавите от нашата зона - Сърбия, Македония, България, Румъния и т.н.
Разликите в обществата и икономиките са видни...

Голям специалист по балканските въпроси ще излезе от теб. Особено ако се опиташ да вмъкнеш в разсъжденията си и останалите държави от СФРЮ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #464 -: Понеделник, 25 Май, 2015, 15:08:46 »
ОтговорОтговор

Голям специалист по балканските въпроси ще излезе от теб. Особено ако се опиташ да вмъкнеш в разсъжденията си и останалите държави от СФРЮ.
Не е нужно да си голям специалист, за да видиш разликата.
Всеки, който е посещавал Истанбул, Бурса, Анкара и т.н. знае каква икономика има там и може да направи сравнение с нашата...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!