Покупка на камион от ЕС
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 11:55:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупка на камион от ЕС  (Прочетена 35081 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #60 -: Четвъртък, 18 Август, 2016, 00:40:57 »
ОтговорОтговор


 Този камион за лично употреба ли ще го използваш в БГ или за бизнес? Ако нямаш фирма в БГ, респективно няма как да го използваш и за бизнес.
 
 Може да го купиш от Германия ( или откъде и да е) , само че трябва да го платиш бруто, което ...сещаш се колко по-неизгодно ще ти е.

 По принцип неможеш да извършваш търговска дейност без да имаш фирма и респективно камиона ти да е регистриран на фирма. Тоест, като го купиш, ще е с транзитен номер. Така дори и да си го купил на фирма ПАК НЕМОЖЕШ да извършваш търговска дейност. Официално поне де. Спрат ли те, ще е проблем. В повечето случай се минава с пари, но все пак да си знаеш.

 Най-масовият вариант е ... да го купиш на себе си и да сложиш нещо вътре ( 2 коли например) които пак да са на твое име. Така никой нищо неможе да ти каже. Или да го купиш на фирма и това което е вътре ( да кажем пак две коли примерно) да е на същата фирма ( после ще ги препродадеш с фактура от тази фирма) . Но да купиш камион отвън и да превозиш товар взет от някоя спедиция с ТОЗИ камион.... е просто абсурд. Поради ред причини. То става де, ама ако те спрат за проверки ще е голям секс. Имаш ли късмет обаче може и да се прибереш. Според мен прекалено голям риск. А и няма да имаш нито ЧМР застраховка, нито нищо.....!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Четвъртък, 18 Август, 2016, 00:40:57 »

 Активен
raptor
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 42
Теми: 4



Активност
0%

цървул с тръндафор не върви


« Отговор #61 -: Четвъртък, 18 Август, 2016, 11:06:59 »
ОтговорОтговор

Ще натоваря една кола на мое име както казваш нищо друго понеже знам че над 3.5 t искат лиценз това незнам проблем ли е да се прибера по късно в БГ може да си направя фирма ,за ддс видях че слагат 19% ама сега нямам фирма пък гледах в мобиле има някои цени без бруто или викаш няма как трябва да се плати

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #61 -: Четвъртък, 18 Август, 2016, 11:06:59 »

 Активен
znamc
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 97
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #62 -: Петък, 12 Април, 2019, 13:45:35 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги ,да попитам ,в понеделник ще пътувам за да закупя камион от Германия за фирмата в която работя. Прочетох темата и преди 5г. съм докарвал камион ,но сега дилемата е друга...
В тази фирма работя на 2ч. по допълнителен ТД ,не като шофьор! Имам всички необходими (валидни) шофьорски документи ,НО нямам 28 шайби (нямам нито една де) ,нито пък редовни документи за 28дни назад ,които да са обвързани с въпросната фирма! Шефа ми направи пълномощно да закупя и докарам камион с дата 12.04.2019г. Познавайки какви боклуци са маджарите ,очаквам хуй! На дигиталната ми карта имам карано и почивки (всичко е спазвано) до 09.04.2019г от другата фирма в която работя.
Та дали ще ми искат ТД или пълномощното е достатъчно (както каза HINO) НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА СЪМ РАБОТНИК ,товар няма да имам ,само камиончето трябва да докарам. За да се прибера по-бързо ще отида с колега шофьор (при него всичко е наред има ТД за шофьор във фирмата и има шайби и АЕТР) в документите към цоловите (червена лента) номера може ли да ни запишат и двамата за да приберем камиона по-бързо? Като цяло ,ако нещо пропускам ще се радвам на компетентен съвет.
Благодаря!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #63 -: Петък, 12 Април, 2019, 18:59:20 »
ОтговорОтговор

Колега , при проверка от контролни органи си задължен да представиш договор за работа освен в случай че камиона не е лично за теб , работодателите във България какво правят - сключват ти договор който ти дават и ти си мислиш че всичко е ок , но уви - защо ,пропускат да регистрират този договор във НАП и реално този договор не съществува . Договор категория (международен шофьор ) се сключва за минимум един месец и реално работодателят трябва да заплати 560 лева на работника по банков път или фиш за упомената сума . Т.е ако ти отидеш до Германия и курса трае 10 дни работодателят трябва и е длъжен да ти заплати цял работен месец 560 лева . Друга тема е че повечето от колегите не ги интересуват такива подробности а реално 12 по 560 са си цифра . Един договор регистриран във НАП се проверява много лесно с ПИК номер .      п.с  Повечето господа тук във форума са с по два , три камиона и затова истината не бива да се знае . Sorry

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
znamc
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 97
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #64 -: Петък, 12 Април, 2019, 21:17:04 »
ОтговорОтговор

А хората които това работят (докарват товарни МПС) към всяка фирма ли им правят ТД?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #65 -: Неделя, 14 Април, 2019, 07:45:13 »
ОтговорОтговор

Колега, аз съм чувАл, че за тази цел се ползват специални съчленени МПС, дето на галено им викаме "тежковози". За професия докарвач на камиони за фирми не знам, а май не е и законно, си мисля. Това "помагане в карането" може да излезе през носа и на теб, и на работодателя ти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Tarykata
Младши потребител
**

Рейтинг: +288/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 87
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #66 -: Неделя, 14 Април, 2019, 08:17:05 »
ОтговорОтговор

Ето сайта на Българско Речно Плаванеhttp://www.brp.bg/en/services.html-нищо не пречи питай за цената от Пасау към Видин например с ферибот.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #67 -: Четвъртък, 18 Април, 2019, 08:39:32 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги ,да попитам ,в понеделник ще пътувам за да закупя камион от Германия за фирмата в която работя. Прочетох темата и преди 5г. съм докарвал камион ,но сега дилемата е друга...
В тази фирма работя на 2ч. по допълнителен ТД ,не като шофьор! Имам всички необходими (валидни) шофьорски документи ,НО нямам 28 шайби (нямам нито една де) ,нито пък редовни документи за 28дни назад ,които да са обвързани с въпросната фирма! Шефа ми направи пълномощно да закупя и докарам камион с дата 12.04.2019г. Познавайки какви боклуци са маджарите ,очаквам хуй! На дигиталната ми карта имам карано и почивки (всичко е спазвано) до 09.04.2019г от другата фирма в която работя.
Та дали ще ми искат ТД или пълномощното е достатъчно (както каза HINO) НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА СЪМ РАБОТНИК ,товар няма да имам ,само камиончето трябва да докарам. За да се прибера по-бързо ще отида с колега шофьор (при него всичко е наред има ТД за шофьор във фирмата и има шайби и АЕТР) в документите към цоловите (червена лента) номера може ли да ни запишат и двамата за да приберем камиона по-бързо? Като цяло ,ако нещо пропускам ще се радвам на компетентен съвет.
Благодаря!

Обикновено най-големият проблем в този случай е че с транзитни номера са и с товар. И често и това се решава с 50 евро, а твоят случай не е такъв. А и сигурно вече си свършил работата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
znamc
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 97
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #68 -: Събота, 20 Април, 2019, 21:27:22 »
ОтговорОтговор

Да пребрах се ,всичко беше наред. Особеното е типичното за Надлаг "традиция" = 10€

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!