Съвети към младите колеги при избор на непозната фирма
Форум на българските шофьори
Вторник, 16 Април, 2024, 20:43:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвети към младите колеги при избор на непозната фирма  (Прочетена 24858 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2241/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2119
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Петък, 06 Ноември, 2020, 00:55:10 »
ОтговорОтговор

Някой колега занимавал ли се е с туристически автобусни превози да каже как стоят нещата? По двойки ли се кара? След превоз на пътниците автобуса там ли остава или се прибира празен обратно. Имам един приятел стар рейсаджия, който ми даде координати на една фирмички, обадих се и ме попитаха къде съм карал, казах че само хенгери съм карал, жената изцъка лошо по телефона, попита ме имам ли всички документи, казах че всичко имам и ме покани да заповядам в офиса да си подам документите..

     Лятото единият син беше на спортен лагер в Албена, автобусът беше през цялото време там на лагера, но шофьорът - не. На екскурзии може да бъде и с един водач. На далечни курсове задължително двама (от трима е безсмислено). Преди години с шайби можеше да се правят "врътки"  за почивки и хотелите които са "били". Така че двама бяха достатъчни или не, но караха само двамата. Сега няма как да стане. Например тръгва екипаж за Испания, почти се стига с времето на двамата до Вентимиля. Този екипаж слиза за почивка в квартира и поема друг "отпочинал" такъв. На крайна спирка, автобусът почива заедно с екипажа. И след поне 9 часа могат да тръгнат до Вентимиля.

     Не бива да те учудва, че хората не приемат и не "подскачат" от възторг когато някой камионджия се предлага за работа на автобус. Ако наистина си казал, че си карал "хенгер" - не са те разбрали какво е, освен ако не са немско говорящи - евентуално.
     Накратко превозването на хора и товари, единственото общо е, че в единия случай "товарът" ти говори. Не само говори, а и забелязва начина на шофиране и въпреки голямото самочувствие на повечето не рядко за автобусни шофьори - много изобщо, изобщо не стават!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 06 Ноември, 2020, 00:55:10 »

 Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!