”Ем Джи 05’’ ЕООД гр.Пловдив - Марин Желев
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 23:43:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ”Ем Джи 05’’ ЕООД гр.Пловдив - Марин Желев  (Прочетена 94716 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ivanovdriver
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #120 -: Четвъртък, 09 Юни, 2016, 11:47:03 »
ОтговорОтговор

Да припомним на хората за измамната схема на Ем Джи 05. Колеги бягайте надалече от тази фирма, за да Ви е мирна главата.

Лек и спорен път на всички

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #120 -: Четвъртък, 09 Юни, 2016, 11:47:03 »

 Активен
k
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 90
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #121 -: Неделя, 31 Юли, 2016, 17:22:23 »
ОтговорОтговор

Нова обява в джобса на Ем джи 05 , вече със заплата  до 2050е , ама не казват че се започва на 1600е и ще трябва да забравиш за последната такава ако решиш някога да напуснеш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #121 -: Неделя, 31 Юли, 2016, 17:22:23 »

 Активен
Ivanovdriver
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #122 -: Четвъртък, 08 Декември, 2016, 10:27:31 »
ОтговорОтговор

Здравейте,

Вчера на паркинг в Германия срещнах поредния излъган от Марин Желев. Не му е платил за последния месец и половина и като е казал, че си тръгва изведнъж са се появили палети за 500 евро да плаща. Колеги моля много внимавайте с тези измамници.

Поздрави

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
voyager
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-11
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 29
Теми: 0



Активност
0%


« Отговор #123 -: Понеделник, 23 Януари, 2017, 19:36:19 »
ОтговорОтговор

Фирма в която още преди да си започнал работа, те карат да подпишеш разписка че им дължиш 3600лв, ЗАЕБИГА И БЯГАЙ НА ДАЛЕЧЕ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #124 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 00:13:58 »
ОтговорОтговор

”Ем Джи 05’’ ЕООД  гр.Пловдив - Марин Желев

Здравейте колеги, Искам да ви разкажа накратко

1во: заплащане – да приемем че започваме работа на 01януари, на 25януари получавате 500евро ДЕПОЗИТ за месец януари, на 05февруари получавате БГ работна заплата 165евро за месец януари, на 25февруари получавате получавате 500евро ДЕПОЗИТ за месец февруари, на 05.март получавате 165еро БГ заплата , на 10.март получате командировките за месец 01 - 835евро(ако няма удръжки) на 25март получате 500евро ДЕПОЗИТ за месец март След това в края на месец март ако има кой да ви смени слизате да почивате 1 месец ( 04), на 05.04- 165евро бг заплата, на 10.04- 835евро ( ако няма удръжки), Май месец сте отново на камиона
На кратко БГ заплата се получава до 5 число за предходния месец, имате 500 евро ДЕПОЗИТ за месеците в които сте в командировка, командировъчните ги получавате 3ти месец за първия( дано сте ме разбрали) Депозит го пиша с големи букви-по надоло ще ви обясня защо
2ро: нарушения- всяка седмица минимум по 2-3 нарушения, най вече са за над 15 часа работен ден, понякога пет 15ки, понякога 3 десятки на седмица (може и малко над 10 часа), картата се вади понякога на малка пауза и се товари или разтоварва без карта и др.
3то: карат се само хладилници, поддръжката на камионите що годе е добре. Дърпат се български ремаркета Термо Кинг те са добре, но се дърпат и немски Кариер на които на ни едно акумолатора не държи- за 2-3 часа ако не запали самостоятелно, след това разкачаш и даваш ток( през деня на 2 часа си го правиш 1 час нон стоп да зареди, а докато правиш пауза - да спиш или да ставаш да го палиш през 2 часа-твой избор има и трети вариант нон стоп) както знаете шофьора носи отг за товара т.е. ако замръзне стоката примерно.
4то: камионите са мерцедеси и няколко скании, скопени на 85 сас заповед да се карат с 83,(на А22-Италия- мъка, мъка.. и забраните за изпреварвания по др държави-свиркания, псувни) тука мога да вметна че се кара по маршрути( най-вече национали)и в Бенелюкс също, макар че са с винетка, но ако по някое националче ще спестите 5-10 км ще си минете от там(нищо че времето ви отива- повод за нарушение) разхода се вдига-имате разходна норма (маршрута не е проблем, но най вече заради него стават нарушенията)
5то: имате право на 30кг багаж-1 сак и лаптоп (вие си правете сметката дали ще вземете одеало и възглавница или някоя блуза и панталон) забранено е да се носи газова бутилка
6то: работи се с Фротком и се пишат глупави съобщения за: тръгване и пристигане, зареждане, почивки и тн... което дотяга...
7то: пишат се съобщения на Фроткома, че фирмата си поемала глобите за нарушенията(понякога забравят), НО недай си боже ви глобят и преведат примерно 1000евро, след това при напускане ще ви осъдят за глобата че е по ваша вина и връщане на сумата за глобата.
8мо: търсят си хора с няколко фирми – вие сами си правете заключения
9мо: има още много за писане, но в главата ми стана каша и спирам, а и казах че ще е кратко 

Така да си дойдем на думата-пари

Когато слезнете да почивате по написаното по-горе имате да вземате 2 командировки +1 бг заплата
Така почвам по подробно защото мисля че е важно
До тук в най-добрия случай сте взели 3665евро (ако не съм объркал някаде) до 11.04 , защото на 10.04 сте взели командировките за 02месец, защото командировка за месец март ще я вземете май.

Идва ред и на така наречения ДЕПОЗИТ( който от господин Желев се представя като аванс)  за 3 месеца сте получили 3 пъти по 500евро депозит=1500 евро.
Тези пари са били служебни – ако си плащал нещо трябва да имаш бележки, но като напускаш някак си се губят тези бележки, и ако случайно има някоя бележка останала останалата сума до 1500 евро желае да бъде върната...... (оставям адвокатите да действат) накрая ви оставят само главоболията

Постарах се да ви обясня някои работи, но те са капчица в морето
Оставям изводите на вас 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #125 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 01:11:05 »
ОтговорОтговор

здравейте колеги,бягайте далече от тази фирма на измамници и лицемери,една година и още не мога да се отарва от това което преживях.Сега имам дело ,че им дължа 8000 лева,за 6 месеца каране в европа ми заплатиха 9000 лева,ноември 2016 трябваше да продължа работа ,поисках им отчет на заработеното от мен,след 6 часово чакане разкарване и разговори ,че всичко е наред и ще си получа парите ако продалжа да работя само тогава ще си получа парите,аз си заминах.Пуснах 2 жалби ,на 10.1.2017 ми вкараха още 4100 лв.и обаждане от Анито,че ще видя какво ще ми се случи,колко добри адвокати имат и дело не са губили.Искам да помоля и други пострадали да се сваржам със мен ,за свидетели по делото ми ,разноските ще им се заплатят,делото ще е в Габрово,ако не могат да дойдат ,аз ще дойда с моя адвокат.Тел. ми номер е 0876660328,емеил /eibg@abv.bg. ще се радвам ако помогнете не само на мен ,но и да няма други измамени,нека спрем измамниците,нека не им позволяваме ,ние да гладуваме ,а те да пируват,аз го изпитах и много други мой колеги.0876660328-Иван от Габрово

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hasan Alimehmed
Младши потребител
**

Рейтинг: +27/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 91
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #126 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 07:59:33 »
ОтговорОтговор

АК 47 , разчистане на проблеми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #127 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 08:23:16 »
ОтговорОтговор

Привет колега, съжалявам за неприятната ситуация в която си попаднал. Пожелавам ти успех и дано се появят повече свидетели. При проверка в гугъл се вижда ясно, че тази фирма има  масова практика да съди бившите си служители, което е странно и би трябвало да направи впечатление на съда, сигурно е единствената с толкова много дела срещу свои служители. Би ли написал тук в какво те обвиняват, та да можем ние тук по някакъв начин да се предпазим от такива неприятни ситуации.
Отново успех!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #128 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 14:13:43 »
ОтговорОтговор

на кратко за измамната схема-парите който обещават ти се вкарват на сметката ,като ЗАПЛАТА това е българска минимална няма и 200евро,там са точни до стотинка,после след едномесечно чакане ти се превежда и АВАНС колкото да преживееш,после следва и ДЕПОЗИТ,командировките ти ги превеждат чак на третия и то за първия месец работа,на отличниците дават и БОНОСИ по 50-100 евро,може за месец,може за  тримесичие.така че винаги си вътре с 1-2 заплати,и когато се оплачеш ,изплащат командеровките на минимума 27евро и са чисти и те съдят да им връщаш депозита ,като изхарчени и неотчетени разходи ;)и през периода на работа ако са те и глобявали излза ,че ти имаш да им даваш. Нерешителен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #129 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 14:30:07 »
ОтговорОтговор

Още ли има хора дет да ходят там.ХОРА НЕ РАБОТЕТЕ В ТАЯ ФИРМА.ЗА ВАШЕ ДОБРО Е.
Мен ми отмъкнаха последната заплатка 1500Е. И понеже пазих един изоставен камион в Италия от двама шофьори да не бъде гепен получих явно тази благодарност.И сега ме вика Маринчо да давам показания като свидетел,призовки,обаждания и т.н.
За да покажа,че съм човек ходих първия път и казах всичко,но явно делата са неуспешни и продължава да използва мойто име.
Миналата година не издържах и след поредна призовка му звъннах и казах да ме забрави и да се оправя и че когато ми преведе парите ще си помисля за това да отида да свидетелствам.Той заяви цитирам "Какви пари".Казах му,че е много нагъл след всичко това да иска да му помагам и затворих.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #130 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 15:15:06 »
ОтговорОтговор

на кратко за измамната схема-парите който обещават ти се вкарват на сметката ,като ЗАПЛАТА това е българска минимална няма и 200евро,там са точни до стотинка,после след едномесечно чакане ти се превежда и АВАНС колкото да преживееш,после следва и ДЕПОЗИТ,командировките ти ги превеждат чак на третия и то за първия месец работа,на отличниците дават и БОНОСИ по 50-100 евро,може за месец,може за  тримесичие.така че винаги си вътре с 1-2 заплати,и когато се оплачеш ,изплащат командеровките на минимума 27евро и са чисти и те съдят да им връщаш депозита ,като изхарчени и неотчетени разходи ;)и през периода на работа ако са те и глобявали излза ,че ти имаш да им даваш. Нерешителен
Как и защо си работил без пари, няма да те питам. И мен ме прецакаха първия път, сега вече знам. Може и да съм на курс, парите няма ли ги, получават по електронен път предизвестие по чл 326. Ясно, че ще съм на загуба, но ще е по-малка, не могат да ти платят по малко от 27е и не могат да те обременят с разни аванси, сл. пари и т.н.  Служебните пари, които получаваш винаги с документ, взимаш подписваш разходен касов орден, връщаш към фирмата с приходен касов орден с попълнени дати и за какво е даването или връщането на парите към фирмата, КОПИЕ ЗА ТЕБ задължително, иначе няма смисъл. Това е, закона ни пази до 27е, ако не пише друго на командировъчното. Цакат ни по най-елементарния начин, като превеждат по карта сума и записват като основание за плащане сл. сума или авансова сума по бъдещи разходи и т.н. глупости вместо КОМАНДИРОВЪЧНИ за период....... и след време ти казват, аре похарчи ги ние ще ги прихванем от бъдещите командировки и хоп влизаш в капана и им ставаш длъжник, понеже си харчил сл. пари и не си върнал рестото. Сега прочетох едно от делата на Ем Джи с/у поредния клетник. Запомнете в основание за плащане трябва да пише заплата или командировъчни за период, всичко друго НЕ СА ВАШИ ПАРИ и ако нямате документ, че сте ги върнали ги ДЪЛЖИТЕ !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #131 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 15:35:24 »
ОтговорОтговор

затова се объщам към всички колеги,не се лъжете на обещания,в фирмата подписвате много докоменти без да знаете за какво,длъжностната характеристика е направо абсурдна,с какви ли не задължения,от там идват и глобите които си ги правят за каквото си поискат/закъснения,при положение ,че има задръстване и нямаш часове,по вече километри ,а има затворени изходи/ 1евро на километър/,отделно удръжки за тел.,за спукана гума 700е,за счупен стоп 750е.,ако си спрял за 5мин. трябва ,да пишеш свобщение,звани ти се по тел.преди да ти е изтекла почивката,с въпроси /какво става,що не си тръгнал/...деспонентите са любезни,не те карат да правиш нарушения,думата е заменена с /трябва да поемаш отговорности/ ....  Начините да те измамят са много,удържат ти за липса на палети или открадната стока. Като започнах работа ,колегите разправяха легенди за гн.Желев как вземал на шофьори къщи и коли и как някои още му работят без пари.Разгледах,две дела кадето колеги са осъдени да му върнат депозита ,като неотчетени разходи,без дори да им е изплатил командировките!!!Затова се обръщам ,към всички измамени,да прекъснем тази измамна схема.По закон може да ви съди за отпреди 3години стари задължения!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #132 -: Събота, 25 Февруари, 2017, 00:20:21 »
ОтговорОтговор

  ;Dтози линк дали ще ми послужи пред съда?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #133 -: Събота, 25 Февруари, 2017, 00:54:35 »
ОтговорОтговор

:)какво значи/ ние се качихме наскоро / 2ка ли карате,доколкото знам в фирмата не търсят на 2 езда,или ако го правят слагат ученик.така им излиза много евтено, старите шофьри са избягали,и са останали такива който искат и не могат да избягат,бих попитал и какво са ви обещали и какво сте взели,но не виждам смисъл,да оплюваш някого,а да хвалиш друг ми се вижда корисно и лицемерно и в типичен стил за офис служителите на фирмата!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #134 -: Събота, 25 Февруари, 2017, 02:01:21 »
ОтговорОтговор

БРИКО           доста си запознат с нещата,затова ще напиша и други ...да товариш и разтоварваш по 22тона с ръчна количка,да връзваш и закачаш куки по 1 час и да не ти се плаща за това,а фирмата да взема пари,да спиш по национали в жобове в Англия,а на фирмата да се плаща за автохофове,/шофьорите са ви ,най големите врагове,никакви контакти с тях/на кого са думи това :-\е добре ,въпроса при мен не е само за пари,не съм свикнал да ме мамят,ти навярно си от другите...но рано или късно всеки си получава заслуженото1

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!