”Ем Джи 05’’ ЕООД гр.Пловдив - Марин Желев
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 11:00:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ”Ем Джи 05’’ ЕООД гр.Пловдив - Марин Желев  (Прочетена 94706 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #195 -: Четвъртък, 07 Декември, 2017, 02:39:10 »
ОтговорОтговор

:)briko,че те не стигат за хотел Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #195 -: Четвъртък, 07 Декември, 2017, 02:39:10 »

 Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #196 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 19:20:27 »
ОтговорОтговор

briko не се радвай,единствения съдник е Господ и както има дела на този свят има и на онзи!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #196 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 19:20:27 »

 Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #197 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 20:48:42 »
ОтговорОтговор

Фирмата била дала на шофьора  7 627 служебен аванс. !?!?! Верно ли? Да не са го пратили да купува камион? Тия ни взеха за мезе.
Хахах плача.А на мен не можаха да ми пратят 75Е да си платя кантара на Вьоргел та плащах с лични пари,които ЩЕЛИ да ми възстановят да съм ги писал в отчета.
На 31 февруари може и да ми ги върнат.Още ги чакам. Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #198 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 21:11:36 »
ОтговорОтговор

Този Марин Желев няма ли сега нова фирма?Май се казваше Куул Транспорт или нещо такова,явно хвърля нова стръв Шокиран.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #199 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 21:20:08 »
ОтговорОтговор

Тамън 4 има досега.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #200 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 21:46:38 »
ОтговорОтговор

Използва явно големите портали на българското законодателство и прави каквото си иска!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #201 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 22:07:39 »
ОтговорОтговор

;)използва простотията,но има хора който вярват в законността и правдата,аз съм от тях 0876660328,...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #202 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 22:35:46 »
ОтговорОтговор

:)колега нищо ново,аз тръгнах с 1000 евро,и след 3 месеца се прибрах без пари,молил съм ги за 100 е. да си изкарам смяната,да си купя храна,а те утре ще пратим да измиеш ремаркето и останалите за тебе,10 е.,на втората ми ми смяна аз съм давал на няколко нови колеги по 20 е да си купят нещо за ядене,..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #203 -: Четвъртък, 08 Февруари, 2018, 22:55:14 »
ОтговорОтговор

и сега има нови пострадали ,като мен,ако и ви е сте от тях обадете се не се страхувайте,
има и пребити,но истината остава.... Млъкнал

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
mitko.kirev
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 3
Теми: 0



Активност
0%


« Отговор #204 -: Събота, 10 Февруари, 2018, 17:42:42 »
ОтговорОтговор

Здравейте,
И аз пострадах от въпросната фирма. Не ми платиха изработените заплати.

Търся начини да си получа парите.

Иване, преди няколко дни се чухме с теб. Сега търся начини да накажем тези престъпници. Ще ти се обадя скоро. Мисля, че открих начин да си получим парите с лихвите. Намигване
Ще обединим сили за да може престъпниците, които се мислят за недосегаеми, да си получат заслуженото.

В интернет е пълно с Решения от съда в полза на "Ем Джи 05". Излиза, че наемат хора, които им работят за без пари. На края, тези хора си плащат, защото са работели за "Ем Джи 05" или "Куултранс ООД" (ЕИК: 203386630).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IVAN66
Младши потребител
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 53
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #205 -: Понеделник, 12 Март, 2018, 21:40:22 »
ОтговорОтговор

Накратко историята ми е следната:

Започнах работа на10.03.2016г. като международен шофьор с три месечен договор във фирма „ЕМ ДЖИ 05” ЕООД. За тези три месеца работа в Европейският съюз съм получил възнаграждение в размер на 2697лв.
За тези пари съм работил средно по 14-15 часа на ден и съм извършвал товарно-разтоварни дейности,които не са включени в трудовият ми договор.Длъжността ми по договора е”Шофьор на тежкотоварен автомобил – 12 и повече тона” при условията на 8 часов работен ден.Още преди завършване на курс на 06.06.2016г. бивам уволнен без предизвестие за което получих писмо.Няколко дни след това получих обаждане от фирмата от което ме информираха,че не съм уволнен и трябва да се върна отново на работа ако искам да ми бъде изплатен пълния размер на възнаграждението ми,включително за товарно-разтоварни дейности,командировки и извънреден труд през делнични,празнични и почивни дни.С тази устна договорка аз се съгласих да се върна на работа,като бях уверен,че няма да бъда принуждаван да правя нарушения на законно установените норми за работно време,няма да бъда глобяван за закъснели доставки на товари и условията на труд ще се подобрят.На 30.06.2016г. сключихме нов трудов договор и на 01.07.2016г. започнах работа.Нещата започнаха отново да се повтарят.В личната ми банкова сметка отново не постъпваха дължимите суми.Имал съм 20 часов работен ден,при позволен 15 часов.Караше се на максимума от 10 часа,като е имало случай да ги прехвълям.

Караха ме да спя по рампи на фирми,национали и аварийната лента на магистрали.Бил съм буден и гонен,като тези нарушения се заплащаха от шофьорите.Подадох молба за напускане,но ми казаха,че мога да напусна чак след като ми изтече тримесечната смяна.Когато се обръщах към администрацията на фирмата с въпроса:-защо отново не постъпват всичките ми дължими суми по сметката,получавах отговор,че счетоводителката е в отпуск,после болна и накрая,че това е фирмена тайна и ще получа всичко без проблем когато се върна в България с уверението, че нямам глоби за вътрешни и външни нарушения.

При едно от разтоварванията с ръчна количка получих увреждане на гръбначния стълб,поради това,че полуремаркето ми не беше обоудвано с механизъм за спиране на палетата.С болки в кръста си изкарах смяната и се върнах в България.След посещение при лекар ми беше даден болничен лист за две седмици и съвет да проведа балнеолечение.

След изтичане на болничният отидох във фирмата и им казах че трябва да проведа лечение,защото все още не съм излекуван.Уговорихме се да ми бъде изплатена една от дължимите заплати в размер на 1650 евро да си пусна един месец неплатен отпуск,за провеждане на лечение след което да започна курс със следващата смяна. В началото на месец декември 2016г.отидох във фирмата да започна нов работен курс.По това време имах да получавам две заплати,а не ми беше платена дори уговорената една.Казаха ми,че ми вдигат заплатата на 1800 евро и старите заплати ще ми бъдат платени след като започна да карам.Към този момент здравословното ми състояние не позволяваше да извършвам тежка физическа работа и нямах средства за провеждане на лечение.


На 06.01.2017г. подадох жалба в инспекцията по труда гр.Габрово,като накратко обясних за моят случай.На 10.01.2017г. получих превод по личната ми сметка на стойност 4144лв. и 52ст. ,веднага след което бях уволнен дисциплинарно от работа.
За десет месечният ми период на работа във фирма „ЕМ ДЖИ 05” ЕООД съм получил сумата от 14700лв. с които съм се издържал,плащал паркинги и глоби.
С решение на РАЙОНЕН СЪД ГАБРОВО от 20.10.2017г. съм осъден да плая на фирма „ЕМ ДЖИ 05” ЕООД сумата от 10200лв.Към момента обжалвам и ако не спечеля сумата ще се вдигне.

Фирмата, на която управител е същото лице  Марин Ангелов Желев и най вероятно продължават със същата измамна схема.Хората работят с месеци без изплатени заплати и с обвинения за телефонни разходи,глоби за зъкаснения и нарушения,превишаване на километри,преразход на гориво,неписане на съобщения,привеждане на работна заплата под формата на депозит или аванс и безброй други измами.
В допълнение към горенаписаното очаквайте нов разказ за това как животът ми се преобърна покрай повече от година водене на дела по съдилищата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pirovski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-21
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 153
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #206 -: Сряда, 14 Март, 2018, 12:56:34 »
ОтговорОтговор

Документи не подписахте ли?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hasan Alimehmed
Младши потребител
**

Рейтинг: +27/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 91
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #207 -: Сряда, 14 Март, 2018, 16:11:09 »
ОтговорОтговор

Измамната схема на Марин, всички разходи и преведени суми към сметката ти, се водят като служебни пари, които не са твоя заплата. Затова сега си ги искат и те съдят за тях.Има 2 момчета от Асеновград и Стара Загора, осъдиха Марин и оня им издължи всичко, но адвоката бил един и същ от София, по наказателни дела, защитавал големи бандити.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #208 -: Четвъртък, 15 Март, 2018, 18:09:37 »
ОтговорОтговор

Измамната схема на Марин, всички разходи и преведени суми към сметката ти, се водят като служебни пари, които не са твоя заплата. Затова сега си ги искат и те съдят за тях.

Когато получиш СМС от банката за превод, в него пише основание - заплата, командировъчни или служебен аванс. Трябва да си много прост, постоянно да получаваш преводи "служебен аванс" и да не ти светне червената лампичка, че нещо не е у ред. и накрая да се окаже, че са ти дали 7000 лв служ. аванс. За какво бре. камион ли ще купуваш.... или ремарке за фирмата.
Мен защо никой не ме е измамил досега? Опичайте си акъла, да не ви печат на бавен огън.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pirovski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-21
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 153
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #209 -: Четвъртък, 15 Март, 2018, 19:38:47 »
ОтговорОтговор

Има документ,анекс към договора за образуване на заплата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!