Алпетранс България !!! ALPETRANS
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 03:02:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Алпетранс България !!! ALPETRANS  (Прочетена 23856 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Divane
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

New Caledonia New Caledonia

Публикации: 10
Теми: 1



Активност
0%

« -: Неделя, 03 Май, 2015, 22:43:11 »
ОтговорОтговор

Здравейте, колеги казвам се Иво Трифонов, тук ще напиша кратка история как се работи във „Алпетранс България”
Камиони: за Ман евро 6, Волово евро 5 и Рено евро 5 има и хенгери Волово и те се карат предимно от двойки и основните товари за тях са товарене на цветя от Холандия и Италия.
Заплащане:по договорки 1500 евро твърдо в тях се броят и 600лв. бг. заплата която след удръжки става 470 лв.  ,НО ако напуснеш няма да вземеш толкова ще ти изплатят по малко
Договор: български към бълг.клон на 600 лв. бг. Заплата,  и 30 дни годишен отпуск който се заплаща
Работен период: два или три месеца  според договорката със „ръководството”
 До тук всичко е ок ,НО сега идва и лошата част!!!
Предупреждавам ,че за колеги които нямат ядове с по долу изброените неща фирмата е много хубава и перспективна!!!
В базата която се намира в Италия в Маростика камионите се движат изцяло на магнит (90% от времето ) ,ако се наложи  камиона да влезе в сервиза ти като сираче чакаш леко грамотните механици да го направят цял ден на вън на пейките и няма къде да починеш а през това време правиш уж 45 или 24 пауза ,но по лошото е че тези от сервиза почти никога неуспяват да го направят за един ден и може да си го почакаш така няколко дни(вече е на вън от сервиза за да може да спиш в него )
Магнити и Чужди карти: повечето колеги са карани ако не им стигне време да стигнат до товарният или разтоварният адрес  да нарушават работното време има колеги които директно поставят магнита и продължават да си карат и други които вадят своята карта и поставят чужда и така „успяват ” ) да стигнат до адреса и да си свършат работата
На моят отказ да нарушавам правилата за пауза и работно време упоменати в регламент 561 от март 2006г ми бе казано ,че нямало нищо да стане ако ме проверят контролните органи в някоя от държавите в които караме или пък случайно ако има проблеми и ме глобят шефа щял да  плати глобите ,но  мен това не ме грее  и аз ги питам ако се наложи да се влезе в затвора кои ще влезе аз или шефа и те спират да говоря и започват да заекват по телефона
Това са на кратко нещата ако някои го интересува нещо повече нека пита

     Допълнени имена на авторът!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 12 Май, 2015, 22:17:06 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 03 Май, 2015, 22:43:11 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #1 -: Неделя, 03 Май, 2015, 23:14:53 »
ОтговорОтговор

Аз съм виждал едни бели МАН-чета с бели полуремаркета, хладилни май да бяха,с огромни зелени надписи АЛПЕТРАНС

Обаче с какви регистрации бяха,изобщо не съм обърнал внимание.

А за работата - кучето скача според тояга,беше казал някой в този форум  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 03 Май, 2015, 23:14:53 »

 Активен
динко
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +31/-12
Неактивен Неактивен

Italy Italy

Публикации: 204
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 03 Май, 2015, 23:37:32 »
ОтговорОтговор

В Италия много малко фирми спазват регламента или аз не ги зная,а такива на които им търсят шофьори из нашите географски ширини е задължително да се пропускат.Не нарушавайте защото глобите не са малки и никой няма да ви ги плати.Една малка подробност тук глобата неплатена до месец се увеличава двойно.Успех с намирането на читави фирми,италианските ги избягвайте.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Divane
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

New Caledonia New Caledonia

Публикации: 10
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #3 -: Понеделник, 04 Май, 2015, 07:33:41 »
ОтговорОтговор

Важно е да знаят колегите които искат да работят в дадена фирма тя как работи за да не останат разочаровани после ,защото при мен така се получи.А относно италианските фирми си прав ,но нека които се гласи да работи за Алпетранс България да си има едно на ум ако въобще се навие някои да работи за тях и да прави една камара нарушения!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kalo4i
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #4 -: Вторник, 02 Юни, 2015, 10:48:27 »
ОтговорОтговор

Всичко което е написано за Алпетранс е вярно но не е цялата истина Иво не е написал за отчетите как потъват как плащаш с твои пари че работиш 2 месеца за давземеш командировките и колко добри колеги изгониха за глупости дано Гено Петров е изкарал шофьорски книжки на тея в офиса че ще се наложи да седнат да карат те.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Divane
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

New Caledonia New Caledonia

Публикации: 10
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #5 -: Вторник, 02 Юни, 2015, 23:36:50 »
ОтговорОтговор

Всичко което е написано за Алпетранс е вярно но не е цялата истина Иво не е написал за отчетите как потъват как плащаш с твои пари че работиш 2 месеца за давземеш командировките и колко добри колеги изгониха за глупости дано Гено Петров е изкарал шофьорски книжки на тея в офиса че ще се наложи да седнат да карат те.

Здравей ,колега аз не съм работил в фирмата когато са се правили отчети (единствено само за пътни разходи до Италия,тогава ги покриваха сега не знам как е),а и едно уточнение че забравих имаше някакви фишове(бланки) които се попълваха ако си разменял палета или колички за цветя.А колкото до тези в офиса според мен от тях нищо не става и особено от Миглена!!! За Гено какво да кажа ,той е като всички бг шефове ,само обещават пари,условия на работа ще са били добри и такива иначе при първият удобен момент за него ще те прецака.А за това да давам кинти от моя джоб за да се движи камиона и да се развива фирмата не ми се е налагало ,но и да го искат където и да работя майната им няма да им дам,,те копелетата не ни дават това което сме си изкарали с честен труд пък ние  да  и даваме няма как да стане . И за завършек да добавя нещо което всеки шеф си мисли за нас шоферите и ние си го знаем ,че е така ма нищо не правим по въпроса да променим нещата,а именно:" А кой тоя ли бе, тоя нема му плата и ша го изгона като мръсен пес от фирмата да видим дали ша си  намери  по убава от моята фирмица ,да го е.....а у бушона тъп,утре ша дойде следващият". И така  се подсмихва самодоволно и се мисли за мнооооо велик ! Но докато има колеги който се съгласяват да правят нарушения и да бачкат за без пари и да си викат ,че са много добре ще е така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kalo4i
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #6 -: Сряда, 10 Юни, 2015, 10:46:44 »
ОтговорОтговор

Вярно е колега но погледни в джобса и виж даже Петко Ангелов почна да дава пари и не е само той ще се научат да дават иначе ще си препалват само камионите защото няма да могат да ги карат всичките а Алпетранса е затворена страница там ще са само начинаещи шофьори а имаше и добри деспоненти Гери Владо научих че са напуснали но то си е така всяко начало има край

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Divane
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

New Caledonia New Caledonia

Публикации: 10
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #7 -: Четвъртък, 11 Юни, 2015, 23:01:53 »
ОтговорОтговор

Вярно е колега но погледни в джобса и виж даже Петко Ангелов почна да дава пари и не е само той ще се научат да дават иначе ще си препалват само камионите защото няма да могат да ги карат всичките а Алпетранса е затворена страница там ще са само начинаещи шофьори а имаше и добри деспоненти Гери Владо научих че са напуснали но то си е така всяко начало има край

За Гери и Владо не знаех ,че са се махнали те наистина бяха добри диспоненти и се стараеха да ти помогнат когато ти се наложи с каквото могат !!! Както сподели фирмата бе добра ,НО вече е зле и загуба на време и нерви пък и нарушения се правят

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
DIVAKKAT
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 21
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Петък, 19 Юни, 2015, 12:05:55 »
ОтговорОтговор

И тази е кофти фирма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Ivanovdriver
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #9 -: Вторник, 03 Ноември, 2015, 11:28:56 »
ОтговорОтговор

Аз познавам колеги, които са там вече 2-ра година и са доволни. Явно всеки има различни критерии.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #10 -: Вторник, 03 Ноември, 2015, 17:53:42 »
ОтговорОтговор

Просто е.
Когато работиш на километър, ти искаш да нарушаваш регламента, да навъртиш яко центове.
Когато си на месечна заплата, сакън дума да не става за нарушения, много е опасно и глобите големи.

 Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
Divane
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

New Caledonia New Caledonia

Публикации: 10
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #11 -: Сряда, 04 Ноември, 2015, 23:49:36 »
ОтговорОтговор

Да така е прав си всеки си има глава на раменете и може да мисли с нея!!! Които иска прави нарушения и не зачита законите след това сам си отговаря за последствията.Ако смята ,че е пич и може да плаща глоби и да не работи  нека ходи и да работи за фирми като тази и да твърди че бил доволен.Аз мисля ,че е по добре докато не си ходил да работиш в дадена фирма ,които какво и да ти казва и колкото и да ти я хвали да не му вярваш докато не се убедиш ти самия че фирмата е читава,че то колегите по паркингите като ги слуша човек  ще си си помисли че са безсмъртни или най малко супер менчета  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
keanu
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 93
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #12 -: Вторник, 12 Април, 2016, 18:07:19 »
ОтговорОтговор

Има ли скорошни отзиви от тази фирма?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #13 -: Вторник, 12 Април, 2016, 18:16:19 »
ОтговорОтговор

Има ли скорошни отзиви от тази фирма?
Отиваш във фирмата и питаш всичко. Тук могат да ти пишат 1000 глупости и 1000 знатни неща, а най-много простотии се чуват от пияндетата по паркингите, като се напият и ръсят наред, без значение в коя фирма са,и щели да напускат и др., а след месец пак са в същата фирма. Затова бягай на място, но най-много пари в Пловдив дават ПИМК и П.Ангелов за сега, на месец, за вътрешното и правите курсове.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

keanu
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 93
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #14 -: Вторник, 12 Април, 2016, 18:46:15 »
ОтговорОтговор

Е те май са близко с ПИМК. Поне адресите им като гледам. Питам, защото ме поканиха на интервю, въпреки че в СиВи-то си написах, че съм без опит.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!