Що е то "Професионален шофьор" ?
Форум на българските шофьори
Понеделник, 17 Юни, 2024, 08:34:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Що е то "Професионален шофьор" ?  (Прочетена 4446 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« -: Четвъртък, 28 Май, 2015, 09:53:30 »
ОтговорОтговор

Въпроса ми е провокиран от линк в една друга тема, където един колега възмутено рецитираше че това тук е форум на "Българските професионални шофьори", а не някакви си там други шофьори. Под "професионални" колегата имаше в предвид тези които работят в Европа и имат категория С+Е. Искам да изкажа моето тотално несъгласие с тезата му и да се обоснова колкото ми е възможно.
За мен под професионален шофьор би трябвало да се разбира всеки един който изкарва прехраната си чрез управление на МПС, без значение от вида.
Също и отговорностите. Посочете ми един международен шофьор(нарочно не използвам"тираджия") който е разбил композицията попилял е товар за милион евро и е лежал в затвора за това.Няма как да ми покажете, защото няма такъв. Колко обаче от според тях "непрофесионални" шофьори на автобуси лежат в затвора за пътен инцидент взел жертви? Аз поне се сещам за двама Бакаджика и Тракия, като първия мисля се самоуби в психиатричната болница на затворите.Човека беше над 60-те и не е могъл да поеме тежеста на инцидента.............
Относно "професионалистите" С+Е в Европа. Има един буклет на ETF(федерацията на европейските транспортни работници) наречен "Модерното робство в модерна Европа". В него на 27 страници се обясняват условията на труд и почивка на т.н. тираджии. Не е случайно оприличаването им на робство. Не смятам да се впускам в подробности, който се интерисува може да го намери и прочете.
И последно за сега. Никъде по заглавията на форума не открих думичката "професионални"........

би ми било интересно Вие какво мислите за определението "професионален шофьор"?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 28 Май, 2015, 09:53:30 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2449/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 28 Май, 2015, 11:34:52 »
ОтговорОтговор

"Професионалистите" не търпят около тях да се мотаят разни шофьори на таксиметрови автомобили, "учтиво" наричани накратко "бакшиши". Или пък шофьори, управляващи МПС-та за доставка на стоки например до кварталните магазини. Низвергнати са и хората, работещи в куриерски фирми. Всеобщото мнение сред "професионалистите" е, че единствено управлението на "40-тонна композиция" предопределя да бъдат по подразбиране "над останалите".

Например скоро разбрах, че един човек не може да се причисли към групата на "професионалистите", ако съвсем случайно е изтекла дигиталната му карта и все още не е подновена.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 28 Май, 2015, 11:34:52 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2158
Теми: 138



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Четвъртък, 28 Май, 2015, 22:42:23 »
ОтговорОтговор

Въпроса ми е провокиран от линк в една друга тема, където един колега възмутено рецитираше че това тук е форум на "Българските професионални шофьори", а не някакви си там други шофьори. Под "професионални" колегата имаше в предвид тези които работят в Европа и имат категория С+Е. Искам да изкажа моето тотално несъгласие с тезата му и да се обоснова колкото ми е възможно.
За мен под професионален шофьор би трябвало да се разбира всеки един който изкарва прехраната си чрез управление на МПС, без значение от вида.
...
И последно за сега. Никъде по заглавията на форума не открих думичката "професионални"........

би ми било интересно Вие какво мислите за определението "професионален шофьор"?

     Това се опитвам да обяснявам непрекъснато какви са последствията при ПТП с превозни средства в които има десетки хора. Ако камионът е сам на пътя, обичайно има един или двама, лека кола 1-5, другите до 200. Професия шофьор е дори и с лека кола. А професионалист може да бъде и с любителска категория. Докато аматьор не пречи и да е с камион постоянно. При всички се случват грешки, ама ако са непрекъснато и единственото което те предпазва е, че поведението ти крещи: "Не знам какво правя!" И така всички се пазят.
     Мисля че е почти нормално като имаш стаж 1-2-3 години, да придобиеш самочувствие и да се имаш за велик. Повечето са минали през това. Малко ми е странно, ако си с 20 годишен стаж, но твърдиш за 30 и непрекъснато аргументи да са такива: "Оня е карал гарата-Барата няма право на мнение!?" Аз нямам спомени за някой да съм коментирал уменията му особено като не го познавам. Би могло да му е трудно да си напише името, но да е отличник. Разбира се обратното (коментарите) не е така. Възможно е да са хора без самочувствие?! И ако наблягаш много на изтъкването, най-вероятно ти е спряло вече развитието, а може и да го няма. Ако не можеш по две измервания на резервоара да си сметнеш разхода (поне 70%), за мен този се отдалечава от пълния набор умения. Което съвсем не значи, че на пътя не е добре. Ама то, ако не можеш да държиш пътя къде отиваш?!
      За някой път ще го кажа, по важно е да не си надхвърляш възможностите, всичко да се прави максимално безопасно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #3 -: Четвъртък, 28 Май, 2015, 23:08:45 »
ОтговорОтговор

Професионален шофьор е този дето си изкарва хляба с управлението на мпс(без значение дали кола , бус или тежкотоварен) . Хора дето се качват на кола за да идат до кафето , магазина и до работа (веднъж годишно до морето и до село) са водачи любители. Вече дали професионалистите са професионалисти и любителите любители е въпрос за маса .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2449/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 29 Май, 2015, 07:14:02 »
ОтговорОтговор

Професионален шофьор е този дето си изкарва хляба с управлението на мпс(без значение дали кола , бус или тежкотоварен) . Хора дето се качват на кола за да идат до кафето , магазина и до работа (веднъж годишно до морето и до село) са водачи любители. Вече дали професионалистите са професионалисти и любителите любители е въпрос за маса .

Например баща ми като има всички категории, ваденето на дигитална карта изобщо няма да е проблем, професионалната компетентност предполагам също, как да си го представя във влекач с полуремарке, дори и да се абстрахирам от възрастта му? След като както каза каквато и да е работа, свързана с управление на МПС с цел изкарване на хляба си има своите специфични особености и не всеки би се справил без нужната подготовка.

Мисля си, че когато "категориите" не струваха много пари, доста хора се снабдиха и това явно повлиява на усещанията им, че са професионалисти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
Re:
« Отговор #5 -: Петък, 29 Май, 2015, 20:26:17 »
ОтговорОтговор

Професионален шофьор е този дето си изкарва хляба с управлението на мпс(без значение дали кола , бус или тежкотоварен) . Хора дето се качват на кола за да идат до кафето , магазина и до работа (веднъж годишно до морето и до село) са водачи любители. Вече дали професионалистите са професионалисти и любителите любители е въпрос за маса .
Много правилно...и са глупави изказванията,че човек карайки камион не може-да не дава Господ,да затрие много повече хора от шофьор на автобус,или тролей,или квото и да е Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
Re:
« Отговор #6 -: Петък, 29 Май, 2015, 21:05:16 »
ОтговорОтговор

Много правилно...и са глупави изказванията,че човек карайки камион не може-да не дава Господ,да затрие много повече хора от шофьор на автобус,или тролей,или квото и да е Намигване
По принцип може, но вероятноста е много по-малка. Не ми е в това проблема. Шофьора на международна линия не се различава от който и да е друг шофьор, че това да му дава някакви специални професионални качества. Международните шофьори сами по себе си не са каста, а част от кастата на професионалните шофьори. Така че са на едно ниво с всички останали. Това ми беше мисълта, надявам се да е станала по-ясна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2158
Теми: 138



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #7 -: Петък, 29 Май, 2015, 23:12:23 »
ОтговорОтговор

Мисля си, че когато "категориите" не струваха много пари, доста хора се снабдиха и това явно повлиява на усещанията им, че са професионалисти.

     Да съм знаел, че се брои от датата на придобиване щях да съм се писал над 20 години стаж!

Много правилно...и са глупави изказванията,че човек карайки камион не може-да не дава Господ,да затрие много повече хора от шофьор на автобус,или тролей,или квото и да е Намигване

     Не видях да има такова изказване. Уточнението е, ако е сам на пътя. С лека кола, ако решиш да минеш през спирка Плиска в София, ще стане сложно!

     Като се замисля всички които съм слушал колко са велики обикновено нещо не е в ред. Не е само това, че те се имат за такива, а дори са много зле. Последно diyodi и dinko_ferrari гордо се изказваха, а стажът им е вероятно толкова малък, че дори не мога да осъзнаят, а дали са зле не ме вълнува. А един от най-големите, най-ценен за форумите - driver1, какво не беше наред. Накратко много неща в този случай, дори не е шофьор, но е велик безделник. И това е гордо?! Чухте ли най модерно е не да си шофьор на камион, а безделник!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #8 -: Петък, 29 Май, 2015, 23:31:37 »
ОтговорОтговор

Никой почти,не познава никого по тия форуми за да дава определения,дали е шофьор,или безделник...пак казвам-да не дава Господ да стават инциденти по пътищата!А Драйвер 1 по принцип си ви беше неудобен,дали по ваще правила,...дали по неговите,тва си е факт,доста кадърни момчета-колеги вече не присъстват тука-защо?Ставаха дискусии по камиони,релации,проблеми свързани с професията...къде е форума от повече от година?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2158
Теми: 138



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #9 -: Събота, 30 Май, 2015, 00:18:22 »
ОтговорОтговор

А Драйвер 1 по принцип си ви беше неудобен,дали по ваще правила

     Много добре си запознат, за да наричаш пороя злоба и обиди с това, че е неудобен.

,...дали по неговите,тва си е факт,доста кадърни момчета-колеги вече не присъстват тука-защо?

     Ето една идея: Защото шофьори, бивши шофьори като споменатия по-горе, нешофьори като "инж." Павлов. Искаха налагане на техни си правила. А правилата са само едни в раздел "Правила". Добре дошли са всички с интерес към тази професия. Дори и да не са одобрени от трите типа.

     П.П.: Ралица например не пише заради "инж." Павлов. Дори той специално настояваше за постоянен бан. Ясно е, правилата са за другите не за него.
Няма значение, но аз държа този потребител за получи перманентен бан!!!
Да видим дали правилата важат за всички.


     П.П. (превод): Перманентен означава постоянен!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 30 Май, 2015, 00:29:59 »
ОтговорОтговор

Грешен подход от срана на ръководството,обезличи форума...Преди време вреше и кипеше,но с тия наказателни акции резултата е налице ;)Преди време дискусиите по дадена тема вървеха по цела нощ,а са...нема нищо Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2449/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Събота, 30 Май, 2015, 00:36:44 »
ОтговорОтговор

Никой почти,не познава никого по тия форуми за да дава определения,дали е шофьор,или безделник...пак казвам-да не дава Господ да стават инциденти по пътищата!А Драйвер 1 по принцип си ви беше неудобен,дали по ваще правила,...дали по неговите,тва си е факт,доста кадърни момчета-колеги вече не присъстват тука-защо?Ставаха дискусии по камиони,релации,проблеми свързани с професията...къде е форума от повече от година?

Няма как да ми е "удобен" човек, който от месеци насам не спря да плюе по мен и други хора от форума. Ти поне си напълно наясно за какво говоря. Освен ако не си решил да ме убеждаваш в "ангелското му лице". И тъй като вече беше изразено мнение, че същият "бил пресолил манджата, само че на друго място", подобно твърдение изобщо не променя нищо предвид факта, че тук в този форум подобен език е недопустим.

Нямам никаква представа каква е причината за неговото "безделничество", но ако проблемите му са от здравословен характер, му желая бързо оздравяване.

Грешен подход от срана на ръководството,обезличи форума...Преди време вреше и кипеше,но с тия наказателни акции резултата е налице ;)Преди време дискусиите по дадена тема вървеха по цела нощ,а са...нема нищо Ъ?

Само времето ще покаже дали подходът е бил грешен или правилен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 30 Май, 2015, 00:47:45 »
ОтговорОтговор

За времето е така,ще се види...но мисля,че тука много сбъркахте с темите за политука,от тука тръгна всичко май...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2158
Теми: 138



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #13 -: Събота, 30 Май, 2015, 00:47:46 »
ОтговорОтговор

Нямам никаква представа каква е причината за неговото "безделничество", но ако проблемите му са от здравословен характер, му желая бързо оздравяване.

     Разбира се едва ли мога да съм така злобен като при някой. Лошо е някой такъв непрактикуващ да раздава квалификации постоянно, не е лошо да върне малко "газта".

Само времето ще покаже дали подходът е бил грешен или правилен.

     Колкото повече време минава, по-обективно се преценява. Има неща по-важни от това да те харесват. И за кой път да повторя, едно е да имаш мнение, съвсем друго да искаш да си го налагаш! Последното много се бърка като понятие.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2449/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Събота, 30 Май, 2015, 00:59:04 »
ОтговорОтговор

За времето е така,ще се види...но мисля,че тука много сбъркахте с темите за политука,от тука тръгна всичко май...

Ето сега изобщо не си обективен. Не ти се сърдя, но забрави ли, че още след първите недоволства относно наличието на политически теми във форума раздел "Политика и икономика" беше скрит за свободно разглеждане и единствено чрез изрично желание от страна  на потребителите същите получаваха достъп до раздела?

Да разровя ли личната ми кореспонденция и да ти нахвърлям няколко имена на потребители, които лично са заявили желание да получат достъп до въпросния раздел? Да не се окаже, че сред тях има и такива, които на по-късен етап недоволстваха срещу темите от раздела?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!