Направих сериозна ръководна грешка, изкажете мнение.
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 17:25:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Направих сериозна ръководна грешка, изкажете мнение.  (Прочетена 26303 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #45 -: Неделя, 23 Август, 2015, 08:22:17 »
ОтговорОтговор

Само да попитам Райдера и Американеца,бихте ли дали ваш камион на шофьор без да има каско?Камионите които сами си карате имат ли?Тоя шофьор,ти чуква камиона по невнимание примерно,вие го изкарахте се едно е дошъл с кирка и е почнал да го млати нарочно.Дали ,като се качи да го кара,е с мисълта-е сега че го оперем у некой дирек огледалото...Кой че ти се качи на камиона да ти го кара с месец назад плащане бре?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Неделя, 23 Август, 2015, 08:22:17 »

 Активен
hunter_75
Старши потребител
****

Рейтинг: +96/-31
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 324
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #46 -: Неделя, 23 Август, 2015, 08:40:45 »
ОтговорОтговор

Месец за месец,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, стани общ работник на някой строеж и ще ти плащат всяка вечер ,,,,, там, където рисковете са големи и не се знае каква поразия може да ти направи шофера, която да излезе наяве след месец-два е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО заплащането да се забавя,,,,,,,,,,,,,,,,,  Хунтер 75,,,, купи си камион, дай го на някой ахмак да го кара и му плащай веднага !!!!!!
Слушай сега да ти обясня фантазьоре как стоят нещата:фирмите във които аз съм работил,както и всички други сериозни такива,плащат веднага след приключване на курса и направа на отчет.А такива мишоци като тебе с по един–два камиона няма как да направят това нещо.Ти непрекъснато ревеш тука че всичко ти е скъпо и т.н,спомням си че и печката не щеше да си направиш понеже много скъпо било,и се увиваше с одеялата като пашкул,е как ще очаква някой че ти ще му платиш.За машинки примерно за Франция,Германия,Испания няма да те питам,убеден съм че нямаш а буташ по националите.Добре се усети че ти шофьор няма да си намериш никога,ще спиш у будката докато ти изгният кокалите.На строеж никог не съм работил между другото,и няма и да работя.Впрочем какво стана,нали по едно време обясняваше как си имал вече 3 камиона,шофьори си имал,или спря хапчетата и ти се поизбистри кратуната?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Неделя, 23 Август, 2015, 08:40:45 »

 Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #47 -: Неделя, 23 Август, 2015, 08:52:33 »
ОтговорОтговор

Продължавам да си пия хапчетата и да си губя времето тук,,,,, камионите са 4 от доста време вече а аз ще продължа да си карам даже и да успея да ги направя 40 ,,,,,,,,,,,,, Относно Каското задължително на всички ,,, без машинки, предимно национали както се досети сам ,,,,,,  да всичко е скъпо и още не съм си направил печката и ще си се увивам с одеала, колкото си искам ,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
hunter_75
Старши потребител
****

Рейтинг: +96/-31
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 324
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #48 -: Неделя, 23 Август, 2015, 09:10:41 »
ОтговорОтговор

Много силно се съмнявам да са четири,ама както и да е,ни най-малко не ме вълнува.Колкото до националите и машинките бях сигурен,ти просто си си такъв тип,евтин на брашното и скъп на триците.Тя и тая с "ръководната грешка", с трите умрели буса,и тя същия филм гледа като тебе,да не сте роднини нещо?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #49 -: Неделя, 23 Август, 2015, 09:36:59 »
ОтговорОтговор

Да, хвърлям пари само за което трябва,,,,,  http://vbox7.com/play:a9adca6576

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
hunter_75
Старши потребител
****

Рейтинг: +96/-31
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 324
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #50 -: Неделя, 23 Август, 2015, 10:01:55 »
ОтговорОтговор

Страшилище си ти  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +190/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 831
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #51 -: Неделя, 23 Август, 2015, 12:26:17 »
ОтговорОтговор

Тоя шофьор,ти чуква камиона по невнимание примерно,вие го изкарахте се едно е дошъл с кирка и е почнал да го млати нарочно.

Имаме каско, само че незнам точно защо му казвате каско, ако някой ми обясни какво означава тази дума ?

Казва се "physical damage coverage" и да ви кажа че шофьора законно е отговорен за щети до $1000.
Ства въпрос за това че въпросния "physical damage coverage" покрива от $1000 нагоре, това се нарича deductible. И идва от застраховката, така че собственика на камиона при щета от $1500 ще получи от застраховката $500 и другите $1000 трябва да си ги вземе от заплатата която има да дава на шофьора.

И понеже за всяко едно от трите "влекач ремарке карго" от шофьора могат да се удържат по $1000 това прави $3000 от заплатата на шофьора която има да взима напълно законно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #52 -: Неделя, 23 Август, 2015, 13:20:22 »
ОтговорОтговор

Това е при вас,тука е друго.Смятам,че и заплащането е по различно,както и самата работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #53 -: Неделя, 23 Август, 2015, 15:06:45 »
ОтговорОтговор

Третата ти основна грешка е да му приписваш всичко на неговия задник....Половината би било редно да поемеш ти.Но това става с цивилизован разговор.
Изчакай 2-3 дни да се успокои шофьора ти--той има домашен адрес.Намери го и поговорете спокойно и човешки.Ако ти си била доволна от неговата работа до момента,ако той е изпълнявал съвестно своите задължение--ще намерете начин да се разберете..Но при всички положения не искай от него пълно възстановяване на сумата..

     Много добро предложение. Бях чел в книга преди години, че финансов брокер донася компанията си загуби от 1 милион долара. Пред събранието казва: Току що инвестирахте в мен 1 милион долара, можете да ме уволните или да продължа. Продължил е и станал много успешен служител. Така или иначе няма да си върне парите може да опита това.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, там, където рисковете са големи и не се знае каква поразия може да ти направи шофера, която да излезе наяве след месец-два е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО заплащането да се забавя,,,,,,,,,,,,,,,,,  Хунтер 75,,,, купи си камион, дай го на някой ахмак да го кара и му плащай веднага !!!!!!

     Така е! Ахмаците е редно да плащат. Ама пичовете, дори и с няколко обърнати камиона. В никакъв случай и най-добре да не се договарят така: Чупи-купи!


Слушай сега да ти обясня фантазьоре как стоят нещата:фирмите във които аз съм работил,както и всички други сериозни такива,плащат веднага след приключване на курса и направа на отчет.А такива мишоци като тебе с по един–два камиона няма как да направят това нещо.

     Само за няколко години промяна в мисленето от: Не работете за по-малко от 3 500 € и да откраднете поне за още половината. И вече: Най-много за 1 500 €, ама и 500 € са много добри пари за месец. И вече всички шофьори са крадци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #54 -: Сряда, 23 Декември, 2015, 12:16:10 »
ОтговорОтговор

Милена, до къде стигнахте? Има ли осъден шофьор или пихте студената вода?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

noj
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +17/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 101
Теми: 14



Активност
0%

« Отговор #55 -: Сряда, 23 Декември, 2015, 12:49:02 »
ОтговорОтговор

Забравете за съд! Най-малкото не е етично от страна на работодателя, (ако въобще е останала някаква етика в тази държава) КАСКО му е майката по изброени от колеги по-горе причини.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +165/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #56 -: Четвъртък, 24 Декември, 2015, 07:02:09 »
ОтговорОтговор

Моето мнение е такова че всеки трябва да носи отговорност за последствия

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #57 -: Четвъртък, 24 Декември, 2015, 08:30:33 »
ОтговорОтговор

Оня ден един мой шофер пред румънското посолство решил пича да мине в дясна лента без да погледне в огледалото и резултата е смачкани леви врати на колицата на една мацка а на Премиума броня, фар, степенка и ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,  аре са се замислете ако камиона е ваш как бихте реагирали ,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +927/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #58 -: Четвъртък, 24 Декември, 2015, 09:16:45 »
ОтговорОтговор

Първата ми реакция е да проверя, дали хората, участващите в произшествието са добре. Най-важното нещо и най-голямата ценност е човешкият живот.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +165/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #59 -: Четвъртък, 24 Декември, 2015, 18:56:49 »
ОтговорОтговор

Най важното във всяко ПТП е да няма пострадали хора,както написах по горе всеки трябва да носи някаква отговорност за действията си,това дали има камиона каско не трябва да те освобождава от това да пазиш чуждата собственост.Всяка длъжност си има своите особености и ти търсят някаква отговорност,така трябва и да е при длъжността шофьор.Мисля че всеки работодател с пълното си право трябва да заплаща труда забавено както е в повечето длъжности,някой ще каже ЗАЩО.Ами в нашата професия работника разполага с телефон,карти за гориво,служебен аванс който в някой фирми е доста голям,от шофьора зависи как ще бъде доставена стоката в случай на рекламации липси и прочие по вина на шофьора кой ще плаща има много злоупотребили колеги.Някой от мненията са много точни,всеки работодател предвижда разходи за повреди в следствие на работата като примерно счупено стъкло,фар,стоп калник степенка и прочие никой не е застрахован че няма да му се случи да одари нещо дори и собственик .Но шофьора трябва да носи отговорност ако примерно се набие под някой мост и събори ремаркето,системно удря гуми,забрави нещо на леглото и когато в сервиз при вдигане на кабината отиде стъклото(каското не плаща в този случай)и много други примери могат да се дадат,просто трябва да се пази чуждата собственост а дост хора не пазят.Към започналата темата,рисковете на професията станало и това е оправяш го и продължаваш да работиш не да се занимаваш с глупости.Към собствениците всеки който мисли за своята собственост си прави нужните застраховки,друго е вече колко ще ти плати застраховката каско ако примерно техниката ти е на 11години.Някой се беше обърнал към друг участник в дискусията относно националите в Франция,абе колега че 80 процента от фирмите карат Франция по националите кво толкова.С две думи има криви и некоректни собственици и криви и некоректни шофьори,трябва да има добра комуникация и разбирателство между шеф и работник и всичко ще върви не е редно единия да опъва а другия да бяга от отговорност.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!