Зарядно за лаптоп
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 19:23:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зарядно за лаптоп  (Прочетена 15287 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Вторник, 01 Септември, 2015, 00:06:46 »
ОтговорОтговор

    Най-разпространено е от 220 Волта и стандартното захранване. А тези обикновено са получени от инвертор 24 или 12 Волта. Много пъти се се споменавало в други теми и за мен методът с най-високо КПД е стабилизатор на напрежение от 24 на 19 Волта (най-масовото захранващо напрежение). Обаче не знам да се продават готови. Има такива с голям диапазон входящо напрежение, вероятно се правят ред преобразувания, обаче корпусът е от пластмаса - вероятно отделят малко топлина и са с висок коефициент на полезно действие.

FORTRON FSP-CAR120 - Output voltage 18-20V DC
- Output current max.6A
- Output power rating max.120W
- Operating temperature -20 to 50°C
- Storage temperature -40 to 85°C
- Length of output line: 1 meter
- Length of input line: 1 meter
- Input Characteristic
Input voltage 9 to 32V DC ±0.5V
Input current max.15A
Standby current max 100mA

     Сега този модел се намира за 92,20 лв. Отзиви за него или други?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FORTRON FSP-CAR120 CAR ADAPTER.jpg (3.81 KB, 200x200 - видяно 922 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 01 Септември, 2015, 00:06:46 »

 Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #1 -: Вторник, 01 Септември, 2015, 02:07:42 »
ОтговорОтговор

   А тези обикновено са получени от инвертор 24 или 12 Волта.
     Сега този модел се намира за 92,20 лв. Отзиви за него или други?

Моето ползвам от 8 години. Работи нон-стоп през почивните дни, а вечер- от спиране до тръгване сутринта.

FSP Group      10 R-02 3803
MODEL CAR120-19
IN 9-32 VDC 15A MAX
OUT 19 VDC 8A MAX
OUT POWER RATING 120 W MAX

Цената беше около 100 лв.
Имах проблем с гнездата на сменяемите накрайници, но в сервиза ми ги направиха неподвижни. Преди години имаше публикация със снимката, но линка сега не работи. Виж ТУК. Все още не съм го сменял.
Има подобно на този ЛИНК.



ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 01 Септември, 2015, 02:07:42 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Вторник, 01 Септември, 2015, 11:02:30 »
ОтговорОтговор

Сменяемите накрайници са изключително неприятни.
Явяват се най слабото място в веригата и винаги прогарят, или направо се чупят. Доста е неприятно когато си на път, и алтернативата е купуване на нова джаджа от бензиностанция на кожодерска цена.

Преработването обаче също е проблемно. Трябва да се направи от добър майстор. Нисковолтовият кабел на зарядното, понеже е подложен на усуквания и други механични натоварвания не е изработен от медни проводници, и съответно е малко проблемен за запояване. Накрайникът пък обикновено няма достатъчна площ за запояване.

Изобщо си е тънка работа, и е добре да се направи от човек с опит, защото иначе пак води до прекъсване и проблеми,когато си на път.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #3 -: Вторник, 01 Септември, 2015, 23:38:08 »
ОтговорОтговор

Моето ползвам от 8 години. Работи нон-стоп през почивните дни, а вечер- от спиране до тръгване сутринта.

FSP Group      10 R-02 3803
MODEL CAR120-19
IN 9-32 VDC 15A MAX
OUT 19 VDC 8A MAX
OUT POWER RATING 120 W MAX

Цената беше около 100 лв.

     Май е същото което гледах и не намирам други подобни. Сега са на цена най-много 96 лв., започва от 78 лв. плюс доставка. Последната най-ниска цена не е наличен. Явно не имало никакво развитие в техниката последните 8 години, а в цена малко надолу.


Сменяемите накрайници са изключително неприятни.
Явяват се най слабото място в веригата и винаги прогарят, или направо се чупят. Доста е неприятно когато си на път, и алтернативата е купуване на нова джаджа от бензиностанция на кожодерска цена.

     Мисля че има да се продават захранващи букси и като се добави запоен проводник. Ще се превърне от универсално ненадеждно за конкретен модел и надеждно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Вторник, 01 Септември, 2015, 23:58:46 »
ОтговорОтговор

Това би ли ти свършило работа?

http://www.bul-market.com/bg/ezine/show/%D0%97%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-acer-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB-12v-19v-4-74a-6%D0%BC-40142.php

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ivansavov
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #5 -: Вторник, 13 Декември, 2016, 21:46:58 »
ОтговорОтговор

Може да провериш в сайта на Ardes.bg или в някой от магазините им. Не съм на 100 процента сигурен, че там ще откриеш зарядното, което търсиш, но има голяма вероятност да има.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #6 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 19:42:46 »
ОтговорОтговор

Аз ползвам ето това:https://www.hama.com/00054193/hama-universal-notebook-netzteil-fuer-pkw-und-lkw-90w
И съм изключително доволен.
Входящо напрежение 12-30V 11Amax
 Не ти трябват инвертори, и друго щуротии, директно в 24V  или в 12V, или в колкото имаш налични
Изходящото се определя автоматично в зависимост от накрайника и компа. 15,16,19. 4.73A   90АVmax.
Няма греене, и се справя без проблем с  консумацията на компа, има даже извод 5.5V USB
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #7 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 20:07:08 »
ОтговорОтговор

Лошио,,,, дай линк къде ги продават тези по нашите земи, че тоя линк е на европейски нещо ,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #8 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 21:47:46 »
ОтговорОтговор

В Германия марката Хама я има по всички кауфланди и по всички вериги за техника.
В България също е много популярна и се продава почти навсякъде - бемзиностанции, супер и хипермаркети, вериги и отделни магазини за техника ....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #9 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 22:08:09 »
ОтговорОтговор

Специално за rider777  https://www.jarcomputers.com/Hama-54193-CarPower-adapter-15-19V-90W_prod_TKACHHAMA54193.html?ref=prod

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #10 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 22:11:47 »
ОтговорОтговор

Най-гот е да си го поръчаш и да ти го доставят вкъщи,,,,,,,  нямам крака за обикаляне по магазините,,,  Преди 40 години сигурно се бяхме запознали на морето с някакво семейство от провинцията и нашите направиха грешка и им дадоха телефона ни ,,,, и до сега ми е пред очите тези няколко пъти, когато идваха в София и искаха да съм ги развеждал из магазините и си спомням как се чудех на тези хора как нямат умора,,,,,, винаги се чакахме пред ЦУМ и се започваше обиколката,,,,,, ужас.
Благодаря на Жоро Стоянов ,,,,,, е така се пазарува,,,,  цък и ти го носят, въпреки, че цената ми се струва височка ама поне са им качествени нещата .   Аз имам едно зарядно от 12 на 19 волта от щатите и бачка вече над 10 години без ядове, въпреки, че съм го монтирал в таблото и излиза само кабела ама като пусна парното и отворя шкафчето под което стои зарядното и си представям каква жега е вътре и сигурно някой ден ще изпуши та е хубаво да си имам едно резервно качествено.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #11 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 22:28:24 »
ОтговорОтговор

Хехе, ще се научиш ти да пазариш  Ухилен

Аз години наред от магазин купувам само хранителни стоки. Всичко друго го поръчвам с мишката. Включително дрехи и обувки. Ако не съм сигурен в размера поръчвам два съседни и после връщам по пощата това, което не става.
Даже бирата ми я карат директно вкъщи  Ухилен след поръчка по телефона.

Последно време поръчвам едни неща от Италия. За едно пале навлото  ми е 30 евро, карат ми го до вкъщи и ми го разтоварват. Как става тоя фокус не знам, но ме устройва напълно. Само знам че за тези пари са три групажа. Веднъж от фирмата до спедицията, после от спедицията до Мюнхен, и после от Мюнхен до вкъщи. Това с гарантирани 3 дни срок за доставка.  Извинявам се на колегите, де ми премятат палето .... Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #12 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 22:50:19 »
ОтговорОтговор

Жива бира и на мен ми носят вкъщи ,,, за 12 литра доставката е безплатна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Atsvetanov
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #13 -: Вторник, 30 Януари, 2018, 17:06:08 »
ОтговорОтговор

https://www.zahranvane.com/DC-DC-модули/buck-CC-CV-autooff
С кабел от старо зарядно или китайски кабел с букса става перфектно на цена под 50 лв Усмивчица
А да и кара много в колата съм с такова от 3-4 години Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #14 -: Вторник, 06 Февруари, 2018, 21:54:35 »
ОтговорОтговор

https://www.zahranvane.com/DC-DC-модули/buck-CC-CV-autooff
С кабел от старо зарядно или китайски кабел с букса става перфектно на цена под 50 лв Усмивчица
А да и кара много в колата съм с такова от 3-4 години Усмивчица
И аз дадох 70 лв за една Хама преди 2 години и от тогава не е изключван ! Айде нема нужда  от експерименти Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!