SCHLUNDT TRANSPORT
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 20:47:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: SCHLUNDT TRANSPORT  (Прочетена 27791 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
колианс
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Неделя, 11 Октомври, 2015, 10:48:49 »
ОтговорОтговор

SCHLUNDT TRANSPORT - NUSSLOCH,GERMANY
Колеги тази фирма е некоректна.Основно в нея работят българи.Голямо текучество има на хора,причините за което са различни/не се знае на какъв договор работиш или нямаш договор,не се взима договорената сума,нарушава се работното време/.Колеги избора е ваш, дали да ходите в тази фирма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 11 Октомври, 2015, 10:48:49 »

 Активен
поща
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #1 -: Неделя, 18 Октомври, 2015, 11:59:59 »
ОтговорОтговор

Здравей колега,понеже и аз се бях запътил на там,но размислих,та въпросът ми е :Ти работил ли си там и къде по точно, на кои релации? за да знам дали да се обаждам или не,Благодаря ти предварително,поздрави!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 18 Октомври, 2015, 11:59:59 »

 Активен
latzi
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 68
Теми: 9



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Сряда, 04 Ноември, 2015, 18:06:09 »
ОтговорОтговор

И на мен днес ми звънеха от тая фирма и се рзбрахме мейлче да ми пуснат. Получих го но като видех че на ръка плащат(поне така пишеше в писмото) не ми хвана окото. А и сега тук мнението от първия пост не ми хареса. Иначе да , пише че доста българи работят там.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Челно с 70!
bluba
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Вторник, 10 Ноември, 2015, 01:12:54 »
ОтговорОтговор

Вече не работят там! Каквото е написал колегата, малко е! Не се лъжете да започвате там!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Dikara77
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Понеделник, 10 Април, 2017, 18:15:41 »
ОтговорОтговор

Колеги може ли да кажете нещо повече за тази фирма защото и на мен ми звъняха от фирма със същото име. Карат цистерни с лепило и се намират близо до Майнхаим. Дали за същата фирма става въпрос или друга с подобно име.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Bobinik
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 13
Теми: 0



Активност
0%


« Отговор #5 -: Сряда, 12 Април, 2017, 10:52:01 »
ОтговорОтговор

Да, същата фирма е внимавай много с тези немскоруски, немскотурски, немскобългарски боклуци. Толкова много са, че ти е бедна фантазията.
За тях ще бъдеш просто лопата с която да гребат печалби и нищо повече. Очаквай унизително отношение, лъжи в заплащането, изнудване и абсурдни заповеди противоречашти на рег.561 глобите ще са за твоя сметка ВИНАГИ !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Защото както се видя добре през последните години, на огромното мнозинство от обикновените българи им е по-добре да се правят на ни чули, ни видяли, защото така снемат от себе си моралната отговорност за собственото си настояще. И още повече – за собственото си бъдеще" - Алеко Константинов
Felge
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #6 -: Петък, 28 Април, 2017, 11:16:29 »
ОтговорОтговор

Мой приятел спечели дело срещу тях.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #7 -: Вторник, 02 Май, 2017, 16:04:01 »
ОтговорОтговор

Здравейте, това е фирмен профил на компанията, а аз съм служител на компанията и целта на по-долу написаното е да се достигне до обективна гледна точка,  тъй като в момента са изписани основно недостатъци, част от които са променени, или проблемът е бил в шофьора и др., разбира се в повечето постове присъства и определен процент истина.

В края на 2015 година е сменен заместник директора, който е решавал агресивно проблемите на фирмата и  следователно е създавал нови,  а политиката на фирмата е да се намаляват проблемите, тъй като няма полза от тях за никой, освен за конкуренцията.

Фирмата в момента реално се разширява (закупена е и друга фирма в Манхайм) и се набират професионалисти, затова ще си позволя да включа в поста ми и информация относно работата, която би улеснила хората които кандидатстват и едновременно четат форума.

SCHLUNDT TRANSPORT - NUSSLOCH,GERMANY
Колеги тази фирма е некоректна.Основно в нея работят българи. Голямо текучество има на хора,причините за което са различни/не се знае на какъв договор работиш или нямаш договор,не се взима договорената сума,нарушава се работното време/.Колеги избора е ваш, дали да ходите в тази фирма.

Във фирмата работят доста българи, но има и от много други националности, поляците са доста, там има и филиал. Текучеството в момента е доста под средното в бранша, което не значи малко - не отричам, че в целия бранш текучеството е доста голямо. Договорът е немски и е на пълната сума, в прикачения файл може да го видите. В случаите, когато се живее в кабината, има вариант за полски договор със същите условия и също на пълната сума, който е малко по-изгоден за фирмата и следователно за шофьора, тъй като получава малко повече пари всеки месец.

Нарушения на работното време в момента няма, фирмите с нарушения в Германия отнасят солени глоби и жестоки проверки, за разлика от тези регистрирани в България, където забогатяват служителите на ДАИ.
 
Колеги може ли да кажете нещо повече за тази фирма защото и на мен ми звъняха от фирма със същото име. Карат цистерни с лепило и се намират близо до Майнхаим. Дали за същата фирма става въпрос или друга с подобно име.
Да, фирмата е закупила скоро тази фирма в Манхайм, вози се лепило за Икеа, не се изисква АДР. Основно по-кратки курсове, шофьорите живеят в квартири, само на немски трудов договор.

Да, същата фирма е внимавай много с тези немскоруски, немскотурски, немскобългарски боклуци. Толкова много са, че ти е бедна фантазията.
За тях ще бъдеш просто лопата с която да гребат печалби и нищо повече. Очаквай унизително отношение, лъжи в заплащането, изнудване и абсурдни заповеди противоречашти на рег.561 глобите ще са за твоя сметка ВИНАГИ !!!

1. Фирмата е собственост на рускоговорящ немец, турци и българи в ръководството няма, има от шофьорите, боклуци няма, фирмата не създава условия за дългосрочно сътрудничество с "боклуци", повечето би трябва да са напуснали.

2.Бизнесът работи в условията на капитализъм, следователно е нормално като работите, освен че получавате заплата, да се реализира печалба.

3. Глобите по рег. 561 са плащани от фирмата.

Мой приятел спечели дело срещу тях.

Кога, за какво и в кой съд ни е осъдил?


Особеностите и това което предлага фирмата е:
- фирмата набира само шофьори с международен опит, които имат съвсем кратък пробен( обучителен) период – до 10 дни,  за да свикнат примерно с Германия, с камиона и тн.
- заплащането във фирмата е добро (1800-2200 евро след данъци)  и пряко обвързано с броя курсове и сложността, като при добре свършена работа има и  допълнителни бонуси, които обикновено се изплащат на всеки 3 месеца наведнъж. Има гарантиран минимум, но колкото по-малко ви мързи, толкова повече ще получавате.
-фирмата е немска, базата е в Нюслох , с нови камиони, ЕВРО 5 и ЕВРО 6,има сключени договори с хранителни вериги, Икеа  и др.
-за хранителните вериги и цистерните с лепило, шофьорите имат възможност да се прибират да нощуват в квартира, както и да си намерят такава в града, в която да живеят със семейството си или да прекрават време заедно.

В случай, че имате някакъв въпрос или нещо конкретно, може да изпратите лично съобщение.







Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* Arbeitsvertrag.docx (35.72 KB - свалено 269 пъти.)
Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #8 -: Вторник, 02 Май, 2017, 16:40:19 »
ОтговорОтговор

Здравейте,
след като казвате ,че в ръководството няма турци и българи,вие какъв пост заемате за да говорите от името на фирмата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #9 -: Вторник, 02 Май, 2017, 16:53:45 »
ОтговорОтговор

Занимавам се с персонала, наполовина съм българин.
За да говоря от името на фирмата, значи е съгласувано със собственика и, модераторите може да видят, че имейла на профила е на собственика на фирмата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #10 -: Вторник, 02 Май, 2017, 17:16:05 »
ОтговорОтговор

Занимавам се с персонала, наполовина съм българин.
За да говоря от името на фирмата, значи е съгласувано със собственика и, модераторите може да видят, че имейла на профила е на собственика на фирмата.

Чудесно,благодаря за отговора.
Разгледах договора,доста обширен и традиционен,но не видях  шофьорите Fernverkehr ли се водят,за да предположим какви са шпейсените?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #11 -: Вторник, 02 Май, 2017, 17:29:15 »
ОтговорОтговор

Договорът не съдържа тази дума, аз знам малко немски, за да видя и да гарантирам за синоними, ако обясните на български, може и на ЛС, подробно въпросът ви, ще мога да ви дам отговор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #12 -: Вторник, 02 Май, 2017, 17:34:46 »
ОтговорОтговор

Договорът не съдържа тази дума, аз знам малко немски, за да видя и да гарантирам за синоними, ако обясните на български, може и на ЛС, подробно въпросът ви, ще мога да ви дам отговор.


Е това е вече несериозно!
Ами това е най-важното за един шофьор,да знае какви пари на ден ще получава.
Изразявам собствено мнение,но  1500 евро бруто+ шпейсени (каквито и да са те) не се получава 2200 след данъци(дори при най-добрия данъчен клас)!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #13 -: Вторник, 02 Май, 2017, 18:31:28 »
ОтговорОтговор

Ми не е така, всичко е сериозно, но няма как да ви  отговоря, като пишете на разбираем за вас, но не и за мен език, аз наистина не знам какво точно значи шпейсен и следователно какво имате предвид.

В точка 4.2 са описани надбавките за нощен и в почивни дни труд, а в точка 4.4 дневните надбавки, за голям камион са 44 -60 евро на ден, което средно е 52 евро х 22.5 работни дни = 1170 евро бруто, като данъците за най-добрия данъчен клас са под 30 процента средно на заплата+ бонуси, но да го сметнем така за по лесно - дори без нощен труд, събота и неделя, бонуси, се получава 2670 евро - 30% (801) =  1869 евро чисто.

Отчитайте, че този договор се сключва веднага след пробния му период и той трябва да защитава и фирмата, все пак некоректните и заядливи шофьори са доста. Като покарате 6 месеца и видят в какво състояние е камиона ви, какъв разход сте давали, как се оправяте с документите, заплатата ви ще бъде със сигурност  повишена, ако има причина за това разбира се.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #14 -: Вторник, 02 Май, 2017, 19:47:01 »
ОтговорОтговор

Ми не е така, всичко е сериозно, но няма как да ви  отговоря, като пишете на разбираем за вас, но не и за мен език, аз наистина не знам какво точно значи шпейсен и следователно какво имате предвид.

В точка 4.2 са описани надбавките за нощен и в почивни дни труд, а в точка 4.4 дневните надбавки, за голям камион са 44 -60 евро на ден, което средно е 52 евро х 22.5 работни дни = 1170 евро бруто, като данъците за най-добрия данъчен клас са под 30 процента средно на заплата+ бонуси, но да го сметнем така за по лесно - дори без нощен труд, събота и неделя, бонуси, се получава 2670 евро - 30% (801) =  1869 евро чисто.

Отчитайте, че този договор се сключва веднага след пробния му период и той трябва да защитава и фирмата, все пак некоректните и заядливи шофьори са доста. Като покарате 6 месеца и видят в какво състояние е камиона ви, какъв разход сте давали, как се оправяте с документите, заплатата ви ще бъде със сигурност  повишена, ако има причина за това разбира се.


Явно темата трябва да стане интересна ,за да вземат повече колеги мнение по въпроса.Аз ще изразя лично моя мнение и не задължавам никой с него.
При всеки договор се предлага основна заплата на която те осигуряват,в случая 1500 евро(винаги числата с в бруто),защото минават през данъци.
Шпейсените(Spesen) e командировката и нощен труд евентуално ако има,който се полагат на всеки шофьор,било регионален или на дълги разстояния.В зависимост от това дали си спиш вечер в къщи или в камиона се сформират шпейсените.
Това е законово положение в Германия :  http://www.kfz-auskunft.de/reisen/spesen.html
При мене на договора ти не ми излизат числа по отделните точки,а само точка.Но в точката за извънреден труд е фиксирано " неделя и празник по 1,80 евро бруто на час допълнително и нощен труд по 2,88 евро бруто на час от 20:00-6:00ч.
Странно ,че нощния труд по закон е от 22:00-6:00ч. в което не вярвам шефа ти да се е минал Намигване и се заплащат в повечето фирми ако си направил мин. 6ч.
Така ,че ако си стартирал работния си ден в 6:00 и работиш 15ч. до 21:00 няма как да искаш нощен труд.Трябва да караш само нощно време за да ти се плаща нощен труд,но това е в една друга фирма Усмивчица
На практика твоята сметка е много проста ,но си мисля ,че не е така.
Най-лесно ще е някой доволен колега от фирмата да каже дали  така се сформира заплатата му ,както ти казваш.
До сега не съм чул в немска фирма някой да говори за разход на камион!
Казваш,ако са доволни със сигурност ще ви увеличат заплатата! Усмивчица Кое по точно ще увеличат,знаеш ли? Основната заплата,надбавките ,нощния труд......Усмивчица  Това са глупости! Няма как законно да стане.
Всичко се договаря в началото и край.В Германия много трудно може да си вдигнеш заплата на по-късен етап и то в 1-1,5-2 евро на час.
Ще се радвам да се получи дискусия,а не заяждане.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!