SCHLUNDT TRANSPORT
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 13:09:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: SCHLUNDT TRANSPORT  (Прочетена 27789 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #30 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 10:19:49 »
ОтговорОтговор

Е то в тази оферта не се търсят младите момчета, търсят се знаещи и можещи, и същевременно леко глупави. Намигване

Не се вързвайте на човека, в Германия няма работодател който да плаща нощен труд от 20:00.  Нощният труд в цяла Германия започва от 22:00 и се заплаща плюс 50%. Всякакви други лакърдии са приказки под шипковия храст.

Смятам, че ще е прекалено глупаво от моя страна да тръгна да доказвам каквото и да било, при така написан коментар.

Изобщо не ми е проблем да докажа, но за да имам интерес да се занимавам с такива неща, поне да се обзаложим на някаква сума, примерно 100 евро, държа договора да е писмен, обаче.









Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 10:19:49 »

 Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #31 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 11:14:28 »
ОтговорОтговор

Аз също мога да се обзаложа,че нощния труд е фиксиран по закон от 22:00-6:00ч.
Но,ако в договора е записано,че работодателя е решил да плаща нощен труд от 20:00-6:00ч. и  работника се е подписал на договора всичко е точно.
Мой колега се беше консултирал с адвокат по повод раб.часове ,становището на адвоката беше,че работника полагайки подписа си в/у договора се съгласява с условията в него.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 11:14:28 »

 Активен
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #32 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 11:19:07 »
ОтговорОтговор

Да, законът е такъв, договорът ни е съобразен със закона, а законът ограничава минимума, това, че е от 20 ч надбавката е законосъобразно.

А за това, че няма нито една фирма (работодател) в Германия, която да е въвела нощна надбавка от 19, 20, 21 часа, приемам залагания  Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #33 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 12:01:15 »
ОтговорОтговор

Остави залаганията,чакаме някой шофер от вашите да изрази мнение.
В този " храст се крие зайчето" Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #34 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 23:38:24 »
ОтговорОтговор

Аз така и не разбрах за какво точно да се обзалагаме ? Че и за "колосалната" сума от 100€

Факт е, че има пропищели хора от тази фирма, факт е, че е в черния списък, насреща имаме маркетингови действия от управата - вече ситуацията се е променила и едва ли не фирмата вече е работодател-мечта.

Естествено е потребителите да са "леко" мнителни след приказки за 14 000 км и заплащане на нощен труд.

Не е нужно да си професор, за да се досетиш че 650-700 км на ден са твърде проблемни. Ако има товаро-разтоварни дейности - малко на ТОТО биха се получили нещата. Отделно споменаването на нощен труд дозасилва съмненията - трябва да си доста скаран с математиката за да не се замислиш като как ако почваш работа нормално сутринта ще го докараш законно до нощен труд.






Ако случайно напред във времето евентуално някак се потвърди, че това не са празни приказки на ангро от управата. - поемам ангажимент да преместя темата за фирма Шлунт в белия списък.



Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #35 -: Петък, 05 Май, 2017, 11:32:12 »
ОтговорОтговор

Чукча не читатель, Чукча — писатель.

Аз така и не разбрах за какво точно да се обзалагаме ? Че и за "колосалната" сума от 100€

За това:

Не се вързвайте на човека, в Германия няма работодател който да плаща нощен труд от 20:00.

Сумата не съм целял да е колосална, а да не съм си изгубил времето напразно, колкото е повече, толкова по-добре за мен.


Факт е, че има пропищели хора от тази фирма, факт е, че е в черния списък, насреща имаме маркетингови действия от управата - вече ситуацията се е променила и едва ли не фирмата вече е работодател-мечта.

Естествено е потребителите да са "леко" мнителни след приказки за 14 000 км и заплащане на нощен труд.

Не е нужно да си професор, за да се досетиш че 650-700 км на ден са твърде проблемни. Ако има товаро-разтоварни дейности - малко на ТОТО биха се получили нещата. Отделно споменаването на нощен труд дозасилва съмненията - трябва да си доста скаран с математиката за да не се замислиш като как ако почваш работа нормално сутринта ще го докараш законно до нощен труд.

Ако случайно напред във времето евентуално някак се потвърди, че това не са празни приказки на ангро от управата. - поемам ангажимент да преместя темата за фирма Шлунт в белия списък.


Факт, да, защо обаче няма някой да е описал с поне малко детайли защо е пропищял? Моето предположение е, че повечето, в никакъв случай всички, хора писали по темата не са написали пълната истина, защото ще трябва да кажат, че за да изхвърчат от фирмата (при предишния зам. директор това е точната дума, сега е по мек вариант, за да си търсят хората подходяща работа, а не да търсят причина за съд или мизерии) е имало причина, която е в тях. От качествените кадри фирмата печели, от некадърността и схемите - губи.

Да, ситуацията се променя за да сме конкурентоспособни, пак казвам условията смятам са над средното в бранша, за мечти и др. никой никъде не е споменавал.

Целта на постовете ми е да се вижда отговора, който даваме на тези обосновани и необосновани мнения, а хората сами си преценяват. Който иска, ще се радвам да опише с поне малко детайли +/–, а не "Едно приятелче ги осъди".





Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +290/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #36 -: Сряда, 03 Април, 2019, 22:02:55 »
ОтговорОтговор

Да изтупам малко пръхоляка. Чак сега съвсем случайно видях, че има тема за тази фирма. Преди около месец звънях да питам, за работа. Разговарях с някой си Андрей Силин-човешки ресурси. Теглиш му думите с ченгел, нагло се държи по телефона....не желая и да си помисля какво отношение имат към българите....... Заплащане 2200-нето, график 2/1 месеца може да се работи. Казва ми-тръгвай, кога можеш да пристигнеш? Питам го-регламент-561, нарушения? Отговори-случва се понякога....аз питам..-кога понякога, на 2 седмици веднъж, в месеца веднъж, кое точно се нарушава? Отговори ми, че съм търсил работа, която да не работя......пожелах му да си набира глупаци и маймунки......и така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #37 -: Сряда, 03 Април, 2019, 23:30:17 »
ОтговорОтговор

Питат ли те ,кога може да почнеш работа.....ясно.
Бегай с 200,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #38 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 04:41:17 »
ОтговорОтговор

Е що 2/1 , нали искат да прокарат 4/1 седмици. Или закона отново ще е препоръчителен за запада?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +290/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #39 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 13:01:38 »
ОтговорОтговор

Е що 2/1 , нали искат да прокарат 4/1 седмици. Или закона отново ще е препоръчителен за запада?

Немска фирма и договор. Всяка седмица си в немско, макаронските закони не ги касаят. Бе друго си е да изкараш едни 6-9 месеца вътрешно с кокошкарската осигуровка 560лв.-чистачка, за едни аванс от 200-300 евра месечно и накрая Ганьо да не ти плати, че си бил крадец, алкохолик, пройдоха и лентяй.... Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #40 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 14:01:01 »
ОтговорОтговор

Аз искам да съм при семейството всеки месец  за по 10тина дена . Осигуровката и вмирисаната квартира в Германия не ме грее след като семейството ми ще се разпадне. Така че бегай да правиш евала на западняците.

пп Мобилност 1 налЕ искаше да оправи положението на изстрадалите шофьори ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +290/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #41 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 16:02:13 »
ОтговорОтговор

Аз да правя евала на някого?!?!? Нещо си в заблудена грешка драги колега! До колкото знам където работиш не се прибираш по 3 месеца а ти дават 3 седмици отпуска, защото ти им работиш в годината 10 месеца на австрийците, а в къщи си само 2 месеца и то на скапания чешки договор....така че кой им прави евала? Аз си търся работа максимум 2/1 месеца или 8/4 седмици. Просто дадох инфо, за немската фирма, че те карат да нарушаваш....не правя евала на западняци, а си търся работа, която вече в България не мога да намеря от септември миналата година, защото на кокошкарска осигуровка за чистачка 560лв не работя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #42 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 18:49:22 »
ОтговорОтговор

Доста отдавна не работя вече за чужденци  а и няма да работя .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
d2maper
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-8
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 47
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #43 -: Четвъртък, 18 Февруари, 2021, 09:59:33 »
ОтговорОтговор

Доста отдавна не работя вече за чужденци  а и няма да работя .

Правилно колега. И аз съм на същият принцип след горчивият ми опит в Ким Йохансен и разни други в Германия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!