Анкета за проучване на общественото мнение
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 09:08:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Бихте ли членували в синдикална организация дори и с плащане на членски внос?
Да, бих членувал и дори бих плащал членски внос.
Да, бих членувал, но предпочитам да е безплатно.
Нямам мнение по въпроса.
Не, не бих членувал, защото не виждам смисъл от синдикална организация.
Не, не бих членуват, защото не вярвам на такива организации.

Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета за проучване на общественото мнение  (Прочетена 5531 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #15 -: Вторник, 12 Април, 2016, 10:19:19 »
ОтговорОтговор

Аз това намекнах в коментара си.
Вие може да имате голямо желание да направите нещо,но не му е дошло още времето!
Сама птичка пролет не прави!
Има много други фактори ,който са проблем за задвижване на процедурата.А само при споменаване на думата пари ,всичко приключва.
Като се появят резултати,дела спечелени от шофьори с/у шефове на фирми,шофьор с/у администрация на ДАИ ,примерно,тогава хората сами ще ви търсят и сами ще се обединяват в каузата.
За сега всичко е БЛЯ-БЛЯ-БЛЯ.....за съжаление Тъжен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Вторник, 12 Април, 2016, 10:19:19 »

 Активен
Ал.Стамболийски
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 72
Теми: 14



Активност
0%

СБТР


WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Вторник, 12 Април, 2016, 10:46:32 »
ОтговорОтговор

Като се появят резултати,дела спечелени от шофьори с/у шефове на фирми,шофьор с/у администрация на ДАИ ,примерно,тогава хората сами ще ви търсят и сами ще се обединяват в каузата.
Колега напълно съм съгласен но според сега действащият закон нашите работодатели не нарушават закона. Преди два дни имахме запитване и в момента се разглежда въпроса с една Дупнишка фирма осигурявала шофьор на различни от предвидените в закона ставки. А за ДАИ няма как да пратим във всеки град някои да ги следи, трябват ни сигнали. Иначе на 23.05.2016 ще внесем протестна декларация в министерски съвет за отмяна на темп. забрана. Мисля, че това макар и малка крачка е в правилната посока.
Поздрави и лек и безавариен път.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Вторник, 12 Април, 2016, 10:46:32 »

 Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #17 -: Вторник, 12 Април, 2016, 10:57:27 »
ОтговорОтговор

Аз лично се въздържам от крайни действия,до като не видя резултати.
Нагледал съм се на какво ли не в милата ни родина и за това от 2 г. вече не съм в БГ.
Може и да греша ,но това е положението и никой не може да ме убеди в противното,че вече е дошло време или нещата са се променили.
Сега се сещам и за стотиците македонски и гръцки фирми с БГ рег. номера ,който возят из Европа.
Нещо да кажете за тях ? Казвам го само като жокер ,за да ви намекна ,че нещата не стават само с желание.
След като няма закон или по-точно има ,но има и 16 вратички през който можеш да излезеш......за какво говорим тогава?
Просто не му е дошло времето ,повярвайте ми! Намигване
Даже се чудя кой е гласувал 7 пъти ,че иска да членува в такава организация и да плаща чл.внос.
Аз съм бунтар по природа,имам и приятели по високите етажи на "Подкрепа"  ,но все пак годината е 2016.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Вторник, 12 Април, 2016, 17:14:10 »
ОтговорОтговор

Аз лично смятам, че няма нужда от никакви синдикати. Просто всеки трябва да си върши работата, за която е назначен или избран.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Ал.Стамболийски
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 72
Теми: 14



Активност
0%

СБТР


WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Вторник, 07 Юни, 2016, 11:07:41 »
ОтговорОтговор

Колега micyri в отговор след постигнатият успех бих желал да споделя, че все пак има начин за постигане на всичко. Надявам се всички бъдещи начинания да се увенчават с успех. Лека и спорна работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #20 -: Вторник, 07 Юни, 2016, 14:55:51 »
ОтговорОтговор

Колега micyri в отговор след постигнатият успех бих желал да споделя, че все пак има начин за постигане на всичко. Надявам се всички бъдещи начинания да се увенчават с успех. Лека и спорна работа.
Да,четох за постигнатото споразумение за падане на температурната и уйкенд забрани в БГ,поздравления!
Но,......това дано е наистина новото начало за синдикалните организации,който всъщност до сега не бранеха интересите на работника ,а гледаха да потушат излишното напрежение.
В момента съм в контакт с синдикатите в Германия,по мой си проблеми,но ще се интересувам и какви ги вършите и Вие Намигване
Поздрави!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stefanov
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Ireland, Republic of Ireland, Republic of

Публикации: 78
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #21 -: Вторник, 07 Юни, 2016, 17:52:37 »
ОтговорОтговор

A има ли синдикат или някаква деистваща подобна организация в България която да защитава работника и да му отстоява интереса ако се наложи Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Ал.Стамболийски
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 72
Теми: 14



Активност
0%

СБТР


WWW Ел. поща
« Отговор #22 -: Вторник, 07 Юни, 2016, 19:46:33 »
ОтговорОтговор

A има ли синдикат или някаква действаща подобна организация в България която да защитава работника и да му отстоява интереса ако се наложи Ъ?
Да колега, точно за това е дискусията. Ние, Съюза на българските транспортни работници сме една от тези организации. Към момента се занимаваме с работата на граничните служби, след като си отвоювахме правото да не ни спират по пътищата в жегите и в петък и неделя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stefanov
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Ireland, Republic of Ireland, Republic of

Публикации: 78
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #23 -: Вторник, 07 Юни, 2016, 23:06:04 »
ОтговорОтговор

Това с границата е по скоро заштита на интересите на превозвачите а всъшност за да зашитавате работниците ше ви се наложи да воювате със самите превозвачи . Aз членувам в синдикат повече от десет години , плашам по 20 евро на месец членски внос . Преди 3 години ми се наложи да потърся помош от тях , определено надминаха очакванията ми многократно , перепоръчвам на колегите които работят в западна европа да членуват в синдикат определено е от полза а вие като нова организация трябва много да се подтрудите и наи вече за да наберете членска маса да покажете някаква статистика за разрешени казуси и спечелени дела в полза на работника иначе фаида от вас никаква.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Ал.Стамболийски
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 72
Теми: 14



Активност
0%

СБТР


WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Вторник, 07 Юни, 2016, 23:19:34 »
ОтговорОтговор

Това с границата е по скоро заштита на интересите на превозвачите а всъшност за да зашитавате работниците ше ви се наложи да воювате със самите превозвачи . Aз членувам в синдикат повече от десет години , плашам по 20 евро на месец членски внос . Преди 3 години ми се наложи да потърся помош от тях , определено надминаха очакванията ми многократно , перепоръчвам на колегите които работят в западна европа да членуват в синдикат определено е от полза а вие като нова организация трябва много да се подтрудите и наи вече за да наберете членска маса да покажете някаква статистика за разрешени казуси и спечелени дела в полза на работника иначе фаида от вас никаква.
Колега знам какво е синдикат, но за да има за какво да воюваме първо трябва да има на какво да се опрем. Хайде ми кажи с кой да воювам като в България по закон осигуровката е върху четиристотин и някой лев и всеки я плаща. Всеки колега се разписва под хвърчащ лист, че си е взел парите и си е взел отпуската и няма за какво да се хване човек. Първо трябва да наложим правила да са по добре хората. От няколко месеца съм се заел да се създаде пакет от законопромени,  с които да се наложи задължителното плащане на месечна заплата, осигуряването върху заплата+командировка и вдигане на прага на пенсията за втора категория. За да мога да ги внеса в социалното министерство и това на финансите първо трябва повече членска маса. За тая цел ние се опитваме да водим битки, които са по лесни за спечелване. Най-рано следващата година ще мога да внеса законопроектите с промените. След което ще има доста дела за спечелване. Това с границите е защото все повече колеги се оплакват от стоенето по кпп-тата и ние сме длъжни да реагираме.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #25 -: Сряда, 08 Юни, 2016, 20:12:17 »
ОтговорОтговор

Това с границата е по скоро заштита на интересите на превозвачите...

Значи на теб ти е приятно да висиш по границите в километрични опашки???

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Ал.Стамболийски
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 72
Теми: 14



Активност
0%

СБТР


WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:02:11 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги, нарочно не пускам нова тема за да не става претрупано но ако някой иска нека пусне. Та да си дойдем на въпроса от нашето съюзче сме се захванали с няколко неща и ни се иска да чуем и вашето мнение по въпроса. Ето и нашите инициативи към момента:
- промяна на пропускателният режим на ГКПП с страни от ЕС съобразно споразуменията за трансгранично сътрудничество с Румъния и Гърция и в съответствие с инструкция I3-1405-2009 за ГКПП и НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ ЗА ПЪЛНОТО ПРИЛАГАНЕ НА РАЗПОРЕДБИТЕ НА ДОСТИЖЕНИЯТА НА ПРАВОТО ОТ ШЕНГЕН И ЗА ПРЕМАХВАНЕТО НА КОНТРОЛА ПО ВЪТРЕШНИТЕ ГРАНИЦИ, според които значително трябва да се улесни преминаването на границата.
-Проект за законопромени на Кодекса за социално осигуряване, Кодекса на труда, Наредбата за командировките в страната и чужбина, Приложението за минимален осигурителен доход и начините на институциите за контрол на изпълнението им.

Това е за момента ако някой има какво да сподели за да направим по добре разработките си по проектите-инициативите нека да каже.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!