СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???
Форум на българските шофьори
Понеделник, 17 Януари, 2022, 05:46:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu

Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
mobimax.bg
collapse
Анкета
Въпрос: Кое може да се счита за шофьорски стаж?
Само и единствено, управление на камион с ремарке или полуремарке, международно
Управление на всички камиони, автобуси и тролейбуси
Управление на всички колесни, включително трактори и комбайни, изключение МПС-та от категория "А" и "В"
Всякакъв допир с МПС-та от професионална категория, включително участие във форуми, трениране на симулатори, гледане на видеоклипове
Както Закона, времето от придобиване на съответната категория

Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???  (Прочетена 20250 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
комбайнер
Пълноправен потребител

Рейтинг: +59/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11

Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #45 -: Петък, 16 Декември, 2016, 00:06:04 »
ОтговорОтговор

Как се пресмята стажът? Ще каже някой, колко е лесно броиш дните или месеците, години толкова е. Да, ама кое се брои за стаж? Предполагам само на камион и само международен! Инак разни трактористи, комбайнери биха се включили сериозно със стажа. Някои които са виждали отблизо съвременен трактор или комбайн, ще кажат, че има доста повече неща от камионите в тях и не са прости за управление. Но, предлагам да игнорираме това за да не се нарушава хармонията. Засега предлагам да не се брои за стаж и за професии нямащи нищо общо с транспорта като: Тролейджии и автобусаджии!
     Дотук става ли по-ясно? Също така и обратно, кое може да се добави за стаж? Например участие във форуми (помощни, Основен) или гледане на видео клипове. Така например, аз като не съм виждал камион отблизо, ама съм гледал няколко тъпи клипове. Те може да са тъпи, ама приказката "Не е луд този който яде баницата..." Нали затова някой си ги рекламира тук, та Гугъл да му плаща за посещения на негови клипове.
     А, щях да забравя имам и време на присъствие в ОФ, макар че вече съм спрял да пиша тук и ако това се брои за стаж моят е спрял, но имам няколко години, в случай че се брои. Да не се чуди някой как не пиша, влизам понякога да се заяждам със съединители или по-благозвучно казано амбреажи.
     Става ли ясно вече, че нищо не е така просто. Ще дам пример как в много ситуации като се каже някакво число се налага да се правят преизчисления. За съжаление ще се наложат и прости аритметични действия (тези със страхове от формули, най-добре да не четат надолу).
     Попитайте един мъж с колко жени е спал и отговора му разделете на 3, ДБ=К/3 – като ДБ е действителен брой, а К – красавици. Попитайте една жена и отговора умножете по 3, ДБ=Пх3 където П – е пичове (неясно защо в женски род не е с добро име тази дума). Това за жената е добрия случай инак е: „Ти си ми втория“ - тогава как се смята?

Взе да ме апе любопитството, че не разбрах какво стана с колегата,  дето го хванаха с емигрантите в Сърбия? Мисля че беше Минко Илчев. Отдавна не съм чел от него нещо. Току-що отварям тема започната от него и четейки пак за трактористите и комбайнерите колко са прости, се приготвих да псувам на майка, щото вече съм предупредил. Дай боже повече трактористи и комбайнери като мен. Те тогава думата шофьор ще изчезне.

Та някой знае ли каква е съдбата на този човек?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Петък, 16 Декември, 2016, 00:06:04 »

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама