СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???
Форум на българските шофьори
Събота, 23 Февруари, 2019, 00:14:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu

Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
mobimax.bg
collapse
Анкета
Въпрос: Кое може да се счита за шофьорски стаж?
Само и единствено, управление на камион с ремарке или полуремарке, международно
Управление на всички камиони, автобуси и тролейбуси
Управление на всички колесни, включително трактори и комбайни, изключение МПС-та от категория "А" и "В"
Всякакъв допир с МПС-та от професионална категория, включително участие във форуми, трениране на симулатори, гледане на видеоклипове
Както Закона, времето от придобиване на съответната категория

Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???  (Прочетена 7851 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
комбайнер
Пълноправен потребител

Рейтинг: +58/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 11

Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #45 -: Петък, 16 Декември, 2016, 00:06:04 »
ОтговорОтговор

Как се пресмята стажът? Ще каже някой, колко е лесно броиш дните или месеците, години толкова е. Да, ама кое се брои за стаж? Предполагам само на камион и само международен! Инак разни трактористи, комбайнери биха се включили сериозно със стажа. Някои които са виждали отблизо съвременен трактор или комбайн, ще кажат, че има доста повече неща от камионите в тях и не са прости за управление. Но, предлагам да игнорираме това за да не се нарушава хармонията. Засега предлагам да не се брои за стаж и за професии нямащи нищо общо с транспорта като: Тролейджии и автобусаджии!
     Дотук става ли по-ясно? Също така и обратно, кое може да се добави за стаж? Например участие във форуми (помощни, Основен) или гледане на видео клипове. Така например, аз като не съм виждал камион отблизо, ама съм гледал няколко тъпи клипове. Те може да са тъпи, ама приказката "Не е луд този който яде баницата..." Нали затова някой си ги рекламира тук, та Гугъл да му плаща за посещения на негови клипове.
     А, щях да забравя имам и време на присъствие в ОФ, макар че вече съм спрял да пиша тук и ако това се брои за стаж моят е спрял, но имам няколко години, в случай че се брои. Да не се чуди някой как не пиша, влизам понякога да се заяждам със съединители или по-благозвучно казано амбреажи.
     Става ли ясно вече, че нищо не е така просто. Ще дам пример как в много ситуации като се каже някакво число се налага да се правят преизчисления. За съжаление ще се наложат и прости аритметични действия (тези със страхове от формули, най-добре да не четат надолу).
     Попитайте един мъж с колко жени е спал и отговора му разделете на 3, ДБ=К/3 – като ДБ е действителен брой, а К – красавици. Попитайте една жена и отговора умножете по 3, ДБ=Пх3 където П – е пичове (неясно защо в женски род не е с добро име тази дума). Това за жената е добрия случай инак е: „Ти си ми втория“ - тогава как се смята?

Взе да ме апе любопитството, че не разбрах какво стана с колегата,  дето го хванаха с емигрантите в Сърбия? Мисля че беше Минко Илчев. Отдавна не съм чел от него нещо. Току-що отварям тема започната от него и четейки пак за трактористите и комбайнерите колко са прости, се приготвих да псувам на майка, щото вече съм предупредил. Дай боже повече трактористи и комбайнери като мен. Те тогава думата шофьор ще изчезне.

Та някой знае ли каква е съдбата на този човек?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
« Отговор #45 -: Петък, 16 Декември, 2016, 00:06:04 »

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител

Рейтинг: +62/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 7

Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #46 -: Петък, 16 Декември, 2016, 10:42:21 »
ОтговорОтговор

Знае. В началото на ноември е осъден на 6 месеца ефективно от сръбския съд, за същия срок е задържана и композицията. Спорен е въпросът дали излежаното време от началото на август до момента на влизане на присъдата в сила ще се зачита или не.

Активен
« Отговор #46 -: Петък, 16 Декември, 2016, 10:42:21 »

Активен
admin
Администратор
Потребител герой

Рейтинг: +1465/-783
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7046
Теми: 527

Активност
1%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #47 -: Петък, 16 Декември, 2016, 19:49:02 »
ОтговорОтговор

Знае. В началото на ноември е осъден на 6 месеца ефективно от сръбския съд, за същия срок е задържана и композицията. Спорен е въпросът дали излежаното време от началото на август до момента на влизане на присъдата в сила ще се зачита или не.

Изобщо не е осъден в началото на ноември. Във вторник тази седмица бях да го видя. Добре е човека поне на този етап. Още малко и ще се разрешат нещата.
Между другото, от къде имаш тази информация?

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
imter
Потребител герой

Рейтинг: +144/-14
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 916
Теми: 33

Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #48 -: Петък, 16 Декември, 2016, 21:54:28 »
ОтговорОтговор

Дано жив и здрав да се прибере вкъщи, и колкото може по-бързо се възстанови от тази нелепа ситуация.

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител

Рейтинг: +62/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 7

Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #49 -: Събота, 17 Декември, 2016, 16:17:14 »
ОтговорОтговор

Така ми каза мой бивш колега от фирмата, ако той нещо не е разбрал както трябва, макар че не ми се вярва. Админе, надявам се твоята информация да е по-достоверна и всичко скоро да се оправи.

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Потребител герой

Рейтинг: +1633/-319
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1405
Теми: 75

Активност
0.4%

Месторабота ДАПА ЕООД! Образование начално вечерно

« Отговор #50 -: Неделя, 20 Януари, 2019, 23:15:44 »
ОтговорОтговор

... Мисля че беше Минко Илчев...

Та някой знае ли каква е съдбата на този човек?

Благодаря, добре съм!

Нивото при тролейджиите е страшно ,,,,,, ама има вероятност да се повиши,,,, са още един чужд език ще изучаваме,,,, сръбски или хърватски не разбрах ,,,,,,,,,

Няма и да разбереш. Периодично се появяват изявления, че съм бил длъжен да давам обяснения за това-онова. Отдавна съм заявил, че съм спрял да пиша, само се заяждам с амбреажи. И моето мнение не се променя често, както при ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, сутрин, обед, вечер 5-6 мнения за едно и също.

Надявам се забеляза, че миналата събота загуби публика от над 40 000? Стана ли ти хубаво? Важното е, че се изказа в обичайният просташки стил!

Интересно е, че ако някой пише пълни глупости или дори само символи, емотикони и препинателни знаци. Все ще се намери някои да кажат: Страшни истини пише!!!
     Така че моята цел е да се заяждам, нищо полезно да не пиша. Ако случайно напиша нещо полезно ще е пъти повече от поставената цел! Е, не точно пъти защото деление с 0 е невъзможно!

Ето пример, три последователни публикации и не е на горния (при него е само понякога):

Цитат на:  link=topic=112.msg5236#msg5236 date=1307132175
Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Цитат на:  link=topic=530.msg5249#msg5249 date=1307134297
Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Намигване

Цитат на:  link=topic=112.msg5242#msg5242 date=1307132604
Шокиран Намигване Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Цитат от някакъв помощен форум:
"Гаро,,, извади твоя да го видим !!!!!!!!!!   
04.03.2017 14:39   начало
След 3 седмици стават 30 години откакто работя на камион,,, навъртял съм между 7 и 10 милиона километра и това, че съм обърнал камион не ме прави лош шофер а това, че ти не си обърнал не те прави добър шофер ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Л,ай,, ,,,,,нов 777
   00359879030213"

Какво си рекохте? - Ех, да имах поне на половината!?
Спокойно, произнеслият го това "скромно" твърдение също би се радвал на поне половината от обявеното. Ама уви, истината е доста различна. Твърдението е преди почти 2 години, вероятно сега би било: - Между 8 и 11 милиона км.

Знаете бил съм от екипа на Основния Форум, не съм криел никога, че по граматика съм имал среден 3. Не е ставало на въпрос за образованието ми, ама като стана споделих, че трудно съм завършил 3-ти клас (по-точно ме хвана нов закон - да не се повтаря в началното училище - вечерно). Значи в ОФ (Основен Форум) ви е бил модератор някой с трети клас (аз)?! Дали и някои от ВЕЛИКИТЕ шофьори не е с "начално шофьорско образование"? Практиката досега при мен е, че винаги има огромна разлика. Приказки - реално!

Начинаещите шофьори послъгвате ли когато питат колко е голям той? Вероятно и си казвате само да направя 2 или примерно 5 години и ще казвам истината. И в разглежданите случаи на нашите ВЕЛИКИТЕ шофьори има послъгване и лъжат за 5-10-15, дори 20 години и много милиони километри.

За някой път ще повторя, не ме интересува тези с малък размер, ама със самочувствие, че им е огромен (стажът, нали?). Но тези които ми "обръщат" непоискано внимание. Ще извадя една ЕЛКА и ще смятам. И тези които, смятат че им е много голям, ама не занимават с мен - не ме интересуват. Но тези които си мислят, че им нараства по този начин, ще извадим измервателни и сметачни (например ЕЛКА) прибори и ще измерим и сметнем. 

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни така, че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама