СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???
Форум на българските шофьори
Сряда, 01 Май, 2024, 18:54:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Кое може да се счита за шофьорски стаж?
Само и единствено, управление на камион с ремарке или полуремарке, международно
Управление на всички камиони, автобуси и тролейбуси
Управление на всички колесни, включително трактори и комбайни, изключение МПС-та от категория "А" и "В"
Всякакъв допир с МПС-та от професионална категория, включително участие във форуми, трениране на симулатори, гледане на видеоклипове
Както Закона, времето от придобиване на съответната категория

Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???  (Прочетена 29215 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2264/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2128
Теми: 136



Активност
2.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #60 -: Събота, 23 Март, 2024, 23:05:18 »
ОтговорОтговор

Тези които карат такива стоки за Декатлон-Италия знаят, че нямат право да спират за почивка, дори да надхвърлят 10 часа.


     Търсих едно негово твърдение, че след натоварването, само и единствено шофьорът е отговорен за стоката. Записки си водя от близо 10 години, ама не намерих точния цитат. Но съм убеден, че съм го чел от него и честна евроатлантическа - вервайте ми. Обаче призивът да ме уреди с маратонки си остава неизпълнен. Което ме кара, да си мисля че този е наистина велик НЕКАДЪРНИК и е тръгнал с отворени врати на полуремаркето. Единствено се е изпикал на предна лява гума или в шише. И не е някаква постановка, да открадне маратонки. Аз изобщо не съм учуден, последователите да му мислят. Как е галено и "нежно" Педринчо1 или Пед1, а и Вал1 е доста френско?!


"Избори май месец 2019 година. Нещото си гласува за работодателите. Бюлетина 12 е за на Тиквата партията. Онзи дето е построил над половин милиард километра магистрала и нищо не е откраднал.

И аз така!   
23.05.2019 11:24   начало
Въпреки, че в петък, събота и неделя ще пътуваме, ще си направя така сметката, че да се върнем и стигнем навреме в консулството. Дори бабата в България е инструктирана и е под контрол! НОМЕР 12!
Валери Цветанов (Driver1)
   0034664687857

Здравейте, банда!   
25.05.2019 20:14   начало
Аз съм се записал за изборите утре. Ама се чидя - да одя ли, да не одя ли?... Ама сигурно ще одя. Не, че имат някакво значение за мен тези, а и каквито и да е избори в България. Просто за кеф - да гледам как се гърчат някакви ора, дет имат нахалството да определят кой имал право, кой бил българин, кой патриот и пр.
Не, че ми дреме за оценките им, но ей така - за спорта. Пък и за да продължи традицията...
Н'ъл тъй, човеко с прахосмукачката, ранчото и паркинга?... :-)))))
Валери Цветанов (Driver1)
   0034664687857

Гласувахме!   
26.05.2019 16:29   начало
Учудващо добра избирателна активност в консулството във Валенсия. Добра организация, почти няма опашка - за десетина минути приключваш.
Присвоявам си заслугата за около 10-12 гласа от Испания и 4 от България.
Валери Цветанов (Driver1)
   0034664687857

Да си честитим!   
27.05.2019 01:06   начало
Да оставим дрисъците да си облизват задниците. Не били гласували? Ами да сте гласували! Избори се правят за гласуващите. Останалите люпят семки и гледат мача.
Онуй нещо със smart-прахосмукачката па се нерви на Макрон? Ми нали трябва да отидат български депутати в Брюксел за да пробват да направят нещо!?
Ама на тоя прахосмукачката му наистина е по-smart от него...
Валери Цветанов (Driver1)
   0034664687857"

     П.П.: За последния цитат, професионално за задници говори. А този с прахосмукачката е много "голямо лайно - тъпо копеле" - Райбер 777.

     Горното е доста дипломатично описание за сегашната му професия. Ето още едно по-близо до реалността.

"Влиза султанът в просторната баня и ляга чисто гол върху мраморна повърхност. Слугата започва да го масажира с длани и лакти по цялото тяло, като особено обръща внимание на седалищните мускули. След това вади хавлиена ръкавица, с която започва методично да търка всяка педя плът от тялото на султана, за да изкара всичката мъртва кожа и кир. След това слугата взима няколко торби, пълни със сапунена пяна, и ги излива върху тялото на султана. Отново започва да го масажира прилежно. След края на масажа взима специален метален съд, пълен догоре с топла вода, наречен ибрик, и започва с него да полива тялото на султана. Специално обръща внимание на ануса му, който да бъде добре подмит. Процедурата завършва с подсушаване с хавлиена кърпа и мазане със специални ароматни масла - отново със специален акцент върху задните части на султана. Накрая султанът релаксира в банята, а слугата му носи освежаваща напитка - лимонада с айрян".
***

Това горе е описание на дейността на ИБРИКЧИЯТА. Когато наричаме журналистите в националните ни телевизии "ибрикчии" на властта и Посолството, искам да си представяте точно това описание по-горе, искам да ви е пред очите. Защото смисълът на метафорите не е просто да предават някакво значение, а образ и картина. Сега повечето хора знаят, че "ибрикчия" е нещо лошо и обидно, някаква слуга - но не знаят какво точно е.
"


"... айберистия ще трябва да коригира офертата си...Може да предлага към прословутите си 1800евро и масаж на стъпалата, па що не и някоя свирка за изпускане на напрежението..."

     Както виждате ТО е културно, тези великите ще се избият помежду си. Добре е, че понякога намират общ враг. Като мен например, само ме е най-яд понеже, смятат че нямам достатъчно количество простотия да им отвърна подобаващо. Имам, само частично съм взаимствал от тези ТИТАНИ на шофьорска професия.

     Не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говоря/пиша! Колкото повече не са шофьори и такъв нешофьоски стаж, повече ги разбират нещата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* ibrik.jpg (28.86 KB, 400x375 - видяно 61 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Събота, 23 Март, 2024, 23:05:18 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2264/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2128
Теми: 136



Активност
2.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #61 -: Четвъртък, 18 Април, 2024, 00:38:13 »
ОтговорОтговор

    Разговори и въпроси: тахографът ме спира,  тахографът не ме пуска или ми пуска (май засега няма секс?), тахографът не ми дава (пак нататък отидохме)... Това може да се прочете и чуе между моите любимци "великите шофьори". Значи идея си нямаш какво ти "дава", "не дава", "пуска - не пуска"?! Какво ли ще им се случи, ако на такива: "знаещи", "интелигентни" и почти или малко по-малко можещи на тахограф 2007-2010 горе-долу. Онзи много даваше и пускаше. Единствено мигаше на 4:15 часа. Ама няма проблем, след 3 пъти по 15 минути, 27 и 18 минути пуска за 4:30 часа. Знам, че не знаете, ама не става така. и
Така 3-ти, 4-ти..., няма свършване на ден или седмица. А бе, ЯКО ПУСКА.

     Намерих едни измервателни уреди (снимката)и смятам скоро, най-много до няколко години, да почна меренето на размера на стажченцето при нашите идоли за велики шофьори.

     Една случка с първия с когото ще започна. Няма много общо с България и камионите. Но вероятно е старателен като ибрикчия, чак от Валенсия. Бил застанал на улицата сложил табелка: големина 30, гледане - 50 стотинки. Две 'девойки" на средна възраст от третата възраст се приближили и попитали: - За работа колко?
 - Ако можеше да работи, щеше ли да проси?! - тъжно рекъл нашият идол-ибрикчия.
    

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* received_2263319244006236.jpeg (107.46 KB, 1734x801 - видяно 12 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #61 -: Четвъртък, 18 Април, 2024, 00:38:13 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2264/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2128
Теми: 136



Активност
2.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #62 -: Четвъртък, 25 Април, 2024, 16:36:19 »
ОтговорОтговор

Цитат
От Кауфланд си купил за 3,50 лв.

     Като чух, че се купували книжки и ЯКО се заинтригувах. Цялото го изгледах, 2 часа и няколко секунди. Ако нямате време да го гледате ще предам поне 80% от казаното в първата част, евентуално и други части ще има. Първо предлагам да напиша 80% от публикациите му (няма да отнема време).

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?Ъ? Усмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица УсмивчицаУсмивчица Усмивчица,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     Такъв като мен си мисли, че е някой недорасляк 5-6 годишен. Но не е, струва ми се 10 години могат да се дадат. Но истинските "шофьори" и негови почитатели виждат ЯКО смисъл в публикациите му. Ето защо не ставам, толкова "велик", а не го оценявам.

     Започва да разправя как стажът му започнал да тече от април '87 година - явно като имаш книжка, но само "С" и той си тече безспирно. Започнал в "Инжстрой" на самосвал, преди беше на Жук, само да не е тролей, всички друго се брои. После работел в Клагенфурт, Австрия и докарвал коли. Не пропускайте, че всеки ден е минавал по поне 1 500 км с камиона, за да станат онези 10 милиона за първите 30 години, преди 6 са били толкова, а вече 36 години и вероятно 50 -100 милиона. Ето 80% от репликите: Това, т'ва, тука, ей така, в смисъл, викам, такова, таковата.

     Няма как да не си речем: интелигентен, образован, много може и голям карач!


     Имал Пежо 403 С Н 1912. Нещо и водещият и 17-то поколение софиянец не помнят точно какви бяха номерата. "Те буквите" (иначе има дума серия) не бяха отзад. После дойдоха СА, после, после май някъде 2006. Май искаше да каже, че бяха с регистрацията "А". И се казваше: софийска регистрация А.... За 17-то поколение софиянец, не е особено запознат. Предполагам това изобщо не смущава повечето?!
Едно Митсубиши ТАКОВАТА с две врати, такова го дадох и ... С два лоста единият за скорости и един таковата... Част от работата извън онези 1 500 км средно дневно. Реално може 2-3 дни да не кара, ама после ще наваксва 5 хиляди км, за ден например - какъв е проблемът на мечтите?!

     Учил 4 години само за "С", но пък му липсват общообразователните:
"КарАбит и някакъв газ не знам какъв е и ги меша с таковата кислород ли. Не знам какъв газ отделя, карАбит с вода."
     КарАбитът е карбит, в училище го учат.


 
Цитат
    Това не ми беше само таковата, допълнителна работа.
     Стажът на камион си върви. Как ще направи толкова "милиони" километра?!

Цитат
"Щях да си сменям таковата. И такова, к'во ти разправях."

     Значи от '87 до към 2000 по 333 хиляди годишно са към 4 милиона. За тези години се споменава "Инжстрой", в Австрия фирма, нещо май и в "Транскапитал" уж работел. Ама 6-7 години нищо не казва до Испания след 2000 година. Това изобщо не пречи тези 4 милиона да ги е минал в "Инжстрой", казармата и малко в Австрия. Нали, какъв и той, такива и почитатели - лъжата не е проблем.


     ОБЪРНАХ КАМИОН - ЕДВАМ ОЦЕЛЯХ. Такова, таковата, това, т'ва, тука, ей така, в смисъл, викам...


     В таковата, ъ, ъ, а заключение на таковата на тази таковата част в смисъл, викам, таковата думата ТАКОВАТА, не мога да отрека, че е правилна. Вместо да се пишат глупости за неща които е съвсем нормално да се знаят - ТАКОВАТА.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!