Пренавиване на километраж
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 00:37:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пренавиване на километраж  (Прочетена 43569 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Monster
Старши потребител
****

Рейтинг: +288/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 252
Теми: 16



Активност
0%


Ел. поща
« -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 12:07:32 »
ОтговорОтговор

  Никога не съм се занимавал с това но един познат иска да дам едно рамо. Колко струва и къде в София може да се пренавиване на километраж VW 1986 кубика tdi 2011г. ? Пишете gsm или меил с офертата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 12:07:32 »

 Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 12:18:58 »
ОтговорОтговор

Колега може би твоят познат осъзнава че автомобила доскоро може би е посещавал оторизиран сервиз заради гаранцията, а там няма как да върне километрите , и ако съм евентуален купувач бих проверил в сервиза .... и нали се сещащ  Ухилен
И още нещо има ли балъци още да купи 5 годишна кола без да я провери Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 12:18:58 »

 Активен
Monster
Старши потребител
****

Рейтинг: +288/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 252
Теми: 16



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 12:20:53 »
ОтговорОтговор

  Мен това не ме интересува, просто се опитвам да помогна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 12:23:28 »
ОтговорОтговор

Да да разбрах колега , просто се дразня на такива , нищо лично

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #4 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 14:27:54 »
ОтговорОтговор


 Жоро :-), ако се превъртат километрите от професионалист... точно НИКОГА и никъде ( включително и в официален сервиз) --> НЯМА ДА РАЗБЕРАТ  Намигване . В това бъди убеден !!!
 И пак казвам - от професионалист. Защото, то не се пипа само километража с цифрите....! Има редица места където се пази тази информация (ключ, табло, фар и т.н... много са). Някой от тях доста ...куриозни  Намигване . Затова казвам, професионалист прави ли го, то той знае всичко това.

 А има и други неща, странични, които се знаят от малък брой хора. Пример - всичко превъртяно точно, няма проблем, отговаря..... ОБАЧЕ.... ако печен специалист тръгне да проверява колата както трябва, може да тръгне да търси по .."периферия". Например.... колата на 60хил.км, а пък пази инфо как челюстите на спирачните апарати са отваряни за смяна на накладки примерно ( при някой модели това става със специален уред) ... 12 пъти. Айде иди обяснявай после, че за 60хил.км си сменал 12 пъти накладки, примерно  Ухилен . И редица други неща  Намигване .

 Иначе за дразнене си абсолютно прав. Всеки би се издразнил. САМО ЧЕ.... се дразнят и продавачите. Сега, не за да ги защитавам, дълго време съм бил от тази "страна" , но .... когато един автомобил струва нормално, между ..8 и 11 хиляди лева, говоря наистина добра кола, доказано истинска, и ти дойде клиент и ти каже "много е, давам ти 6000лв максимум"....! Някакси, след 3-4 такива индивида, почваш да се молиш да не фалираш за няколко месеца, точно понеже си честен. Докато в съседния салон до теб, продават същия модел и за 3-4 месеца препродават 5-6 такива за по 6 хил.лв, ама сещай се в какво състояние и колко "истински". Просто се замисли чистосърдечно, и за другата страна. А именно - клиентите. Аз и преди съм писал - докато има такива клиенти, ще има и такива търговци. Това няма как да се промени, поради ред причини  Намигване !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
Re:
« Отговор #5 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 15:41:10 »
ОтговорОтговор

Няма страшно, скоро Android Auto и другите системи ще разрешат част от проблемите.
Hino, стана ми интересно запазването на информация в ключовете и фаровете. Би ли обяснил повече по този въпрос?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #6 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 19:49:05 »
ОтговорОтговор

Много е просто, в новите модели информация за всичко се пази в всякакви модули.

Примерно ако се върне само километража - той ще показва това, което е променено ( с уговорката, че принципно който е в час с материала, после може да ти каже на коя дата и точно в колко часа е имало интервенция в софтуера на километража)

Обаче километрите се записват на още поне десет места, примерно ако разгледаш софтуера осигуряващ контактния ключ - там ще видиш истинските показания за километража.

В софтуерните бъзици, не само за автомобилният софтуер, а важи за всички - каквото е бъзикнато, винаги има начин да се разбере че е бъзикано ( важи с пълна сила и за дигиталните карти - колкото и да ги лекуваш, винаги ще си намериш майстора)


Освен всичко друго, в Германия километерщанда се записва къде ли не,при покупко продажба, при всяко влизане в сервиз, независимо за какво, при сключване на застраховка и в още много случаи. Само дето на автомивката не ти го записват.  Така че местата откъдето може да лъсне измамата са твърде много.


А относно нашите джамбази, и мераклиите да си купят почти некарана кола за без пари, ще дам следния пример.

Жена ми си купи 10 годишна кола - първа ръка, от търговеца който я е продал като нова. На 80 000 км, като дилъра е обслужвал тази кола през всичките тези 10 години. Всички сервизи са правени за време - маслото е сменяно ежегодно, независимо че за годината са били навъртяни няма 5000 км. Колата струваше 4000 евра.( За българските представи - скъпо прескъпо и още отгоре)
Сега колата е почти 13 годишна и е на няма още 100 000.

При последното посещение на дилъра го питах колко струва в момента тази кола. Той ми каза - веднага мога да ти платя 2800 евра за нея.

И сега, някой да ми обясни, бих ли докарал аз въпросната кола в България, и да се опитам да я продам за 2 500- 3 000 ЛЕВА - колкото е средната цена на същия модел в мобиле.бг.


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #7 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 20:48:57 »
ОтговорОтговор


 Админ, много просто. Колкото е по-нов модела, толкова повече електроника има. Колкото повече електроника има, толкова повече модули има и респективно, ясно ти е всичко произтичащо от този факт (освен, че постоянно се развалят  Смотан ) .


 SEMPER, точно така, в множество модули се пази и този тип иформация. Различните марки с различните си модели, а и модификации, имат различни места и специфики.
 Така, дотук добре, ОБАЧЕ..! Аз пак казвам, ако се прави интервенция от ДОКАЗАН СПЕЦИАЛИСТ ( не, не са толкова много в БГ, дори бих казал, че са много, много малко), говоря най-висока класа специалисти по конкретно ТЕЗИ неща.... и той си свърши работата ДЕТАЙЛНО ( нещо което едно че струва пари, но отнема и време) , точно НЯМА как някой след това да разбере, че по тази кола, километрите са пипани. Това го твърдя с абсолютна сигурност. Но пак казвам - доказан специалист, който знае всичко за всички модели по тази тема, респективно и местата и "стъпките" за пипане и пълно "излекуване" :-) . Това е много деликатна материя..!!!
 
 Уточнявам - колкото е по-нова колата, толкова повече места има за съхраняване на тези данни. Колкото е по-стара, толкова по-малко. Има някой модели ( над 10 годишни определено), на които въртенето на километри, става за 3 минути и НЕ помни никъде. Няма модули, няма нищо. Но колкото е по-нова....

 Сега, аз НЕ коментирам други места за добиване на информация за километрите. Говоря само и единствено за пипане на показанието на километража и всички други места откъдето може да се черпи иформация. Да, естествено, че ако колата е била обслужвана в официален сервиз и там са записани посещенията й - дати и километри тогава и човека отиде, поиска тази информация ( и си плати най-често ) , тогава вече е друго. Много често се случва това - миналата година последно е била в официален сервиз и е била на 145000км. , а днес същата тази кола е на .... 68000км  Ухилен . Бая са я карали "назад"  явно  Смотан Ухилен . Същото важи и за изброеното от Семпер за други места където е записвано - прегледи, застраховки и т.н., и т.н. Това да, абсолютно. Особено в чужбина.

 Апропо, аз дигитална карта досега не съм чул някой ДОКАЗАНО да е успял да "лекува". НЕ отричам, че е възможно ( убеден съм, че теоретично е възможно) , но просто досега не съм чул някой да е успял...!

 
 Семпер, ти си един от МАЛЦИНАТА които правят наистина най-правилният избор. Аз колко пъти съм го обяснявал това, но ....уви..... "ниенте". Никой не вярва, че има коли и ....коли. Всеки се мисли за голеееемия специалист и иска евтино и хубаво. Да, ама такъв филм няма. И никога не е имало.... Това което си направил ти, точно 0,1% от клиентите го осъзнават, а 0,01% го правят , или са готови да заплатят ТАКАВА кола. И точно оттам идват проблемите. Те са двустранни, както обясних на кратко, а преди си спомням, че бях писал на дълго и нашироко тук , конкретно по тази тема. Оправия обаче няма....!
 Опитай се да докараш тази кола, истинска кола от всяка една гледна точка и да и поискаш разумна цена. Честна цена. И да видим колко ще чакаш, какви приказки и раздаване на акъл ще получиш ( защото ти "нищо неразбираш от коли" да знаеш, те са специалистите...) и какво ще изтърпиш. И после пак ще си говорим. И респективно се постави на мястото на честен авто търговец, който търпи това ЕЖЕДНЕВНО ( добре, че отдавна вече не съм в тази игра....)....! Да знаеш, ще ти се скъси живота с 1/3. Особено ако си от "спокойните", като мен  Смотан .

 Апропо, може сега никой да не ми повярва и да си мисли, че се бъзикам, но .... лично аз , досега съм въртял НАПРЕД ( не е правописна грешка) километри, поне 4-5 пъти. Да, точно така НАПРЕД. Имал съм коли, на по 15-20-40 хил.км и на 10+ години. Случва се. Въпреки, че това си има и минусите ( чисто практически). Е, кажете ми, как да я продам. Те пътека правеха в салони ми за тези коли и всеки "ти си се олял"  Ухилен . Викам им : "да, аз защото съм толкова малоумен, че да въртя километрите на 12 годишна обикновенна кола на ... 17500км примерно, нали? Точно слънчасал съм, да ... :-)). И знаете ли какво ставаше.... стари търговци ме съветваха, да ги превъртя напред до някаква друга стойност. Направих го и за няколко дни колите си заминаваха. Не, че нещо, но просто споделям..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 21:27:58 »
ОтговорОтговор

Ха ха ха така е Hino докато има такива клиенти има и такива търговци
А местата за записване на информация за километраж са наистина много , интересно ми стана като ми казаха че сензора на чистачките ми е отказал на еди коя си дата при еди каква си скорост и при еди какви си километри  Шокиран

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #9 -: Четвъртък, 21 Юли, 2016, 21:37:31 »
ОтговорОтговор


 Радвам се, че поне някой ме е разбрал  Смотан .
 Между другото, мен дълги години ми се чудиха, защо личните ми коли, първото нещо което правя след като ги взема е да ...... махна всички блутути, микрофони, безжични връзки + всичко което е насочено към сателит :-) . Плюс и "лекуване" на някой drive by wire ( че да не откажат така "случайно" в точно определен момент..... че се е случвало :-) ) :-) .

 Оспамихме темата на човека, да ме извинява..!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +190/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 831
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #10 -: Петък, 22 Юли, 2016, 14:39:27 »
ОтговорОтговор

Аз мисля че няма да бъде възможно да се манипулира километража.
Но, ако все-пак намериш човек, информирай ни тук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #11 -: Събота, 23 Юли, 2016, 02:32:33 »
ОтговорОтговор

Аз мисля че няма да бъде възможно да се манипулира километража.
Но, ако все-пак намериш човек, информирай ни тук.

 Американ, нещо аз не те разбрах. Искаш да кажеш, че според теб, километраж на Фолксваген 2-ка ( 2 хил.куб.) тди 2011г. неможе да се превърти ли? При това и без да се разбере след това? Или нещо друго искаше да кажеш?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 23 Юли, 2016, 23:25:32 »
ОтговорОтговор

Бацета от превъртане на километражи нищо не разбирам,ма съм чувал,че няма начин да няма начин.
Хино забелязвам как набеждаваш производителите в умишлени сътворявания на технически неизправности и си мисля,че шом ти се върти из бръмбаро,най-вероятно си има причина.
Та мъцни,ква е причината да ти минават,такива помисли?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!