2b trans
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 16:50:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 2b trans  (Прочетена 8506 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Martinbgabv
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« -: Сряда, 17 Август, 2016, 18:04:37 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги, искам да ви разкажа за 5 дневното си преживяване в македонската фирма 2b trans, която редовно пуска обяви за шофьори по сайтовете. Предлагат 55 евра на ден, плюс билет до Малмьо на техни разноски. Дърпат ремаркетата на DSV, където, както сигурно знаете, се правят понякога до 7-морни групажи. Та пристигнах аз в Малмьо на летището(те ми платиха билета-цели 28 евра и няколко цента) и дойдоха двама младежи да ме посрещнат. Закараха ме до базата си(имат сервиз-база близо до пристанището). Дотук всичко изглеждаше наред. След това обаче нещата започнаха да ми се изясняват.
 Дадоха ми едно Ивеко, което по всичко личеше, че не е чистено откак е станало камион. Сякаш прасета бяха живели в него,а не хора. Кучето си да бях вързал вътре-нямаше да изтрае. Няколко часа чистене, обаче полза особена няма-тя мръсотията си бе наслоена навсякъде. Както и да е. Назначиха ми някаква госпожа/госпожица на име Ирена за диспонент. Тая, горката, грам понятие си няма от тая работа. Ама изобщо! Обаче иначе много открехната-звери се и не търпи възражения. На четвъртия ден откак започнах работа ми се наложи да заредя. Оказа се,че картата за гориво, която ми бяха дали, беше блокирана. Въпросната Ирена ми даде някакъв адрес, после координати, после друг адрес. Там щял да ме чака някакъв си Румен, с чиято карта аз да заредя. Първият адрес, на който ме прати, бе една поляна, на която пасяха крави. Никакъв румен нямаше. Беше много тясна улица и
се наложи да карам около 300 м на заден, за да изляза. Втория адрес се оказа задънена улица в някаква промишлена зона. Никакъв Румен нямаше и там.
 Третия подаден ми адрес наистина бе бензиностанция Q 8. И познайте- НИКАКЪВ РУМЕН НЯМАШЕ ТАМ!! Така и не дойде въпросния господин, чаках го
 близо час.
 В началото ви дават карта за интернет и комуникацията става по вайбър, фронтком, скайп , роуминг и още 1000 глупости. А всъщност тия според мен не са натурални македонци, понеже почти нищо не им разбирах от приказките. Явно на си набавили македонски паспорти, след което, както знаете, нашите тикви и прочее им раздават български такива като топъл хляб. Щото много ни обичат те, знаете... Добре, че скандинавците се усетиха и почнаха да ги гонят или направо да не ги пускат да работят.
 Та, разбрах аз, че няма как да работя при такива условия и на 5-ият ден си написах молба за напускане. Исках поне да ми назначат нормален диспонент, който да е в час с нещата. Около 3 часа след като подадох молбата, дойде сол *ашака на шефа( бях на паркинг на около 300 км от базата им). И ми казва да си прибирам нещата. Умрях си от кеф, честно. Изобщо не мислих, че ще се отърва толкова леко от тия. Прибрах партакеша и ме кара тоя на  Летището в Малмьо. Беше събота следобяд. Остави ме там ей така-без билет,без пари,без нищо. Да се оправям сам. Аз и се оправих естествено, но им казах,че тия 5 дни искам да ми се платят. Оттогава мина....повече от два месеца. Стотинка не съм получил. Написах жалба до Инспекцията по труда, обаче те изобщо не благоволяват да отговорят. Знаете какво е положението там.
 Ами това е...всеки сам да преценява за себе си дали да ходи да работи при тия или не.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 17 Август, 2016, 18:04:37 »

 Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #1 -: Сряда, 17 Август, 2016, 19:11:23 »
ОтговорОтговор

Всяка чужда фирма е по-добра от всяка българска ,,,,,,,,,,,,,,, нали така ЕШК,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Сряда, 17 Август, 2016, 19:11:23 »

 Активен
динко
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +31/-12
Неактивен Неактивен

Italy Italy

Публикации: 204
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Сряда, 17 Август, 2016, 21:05:44 »
ОтговорОтговор

Иво остави човеко да се оплачи,да кажи кой и кое го запрати у Малмюту.Да предупреди. И що са е оставил без пари за връщане,а такива измислени шиптърски фирми пари няма да ви дадат-е и нашенски има такива.Така че умната-на големи ягоди с малката кошничка....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Ванчо
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 23 Септември, 2016, 18:40:15 »
ОтговорОтговор

Батко избал си погресна фирма не сите МК фирме се такви.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 23 Септември, 2016, 19:09:13 »
ОтговорОтговор

Усещам, че следващата обява за набиране на кадри ще е мАкедонска,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #5 -: Петък, 23 Септември, 2016, 21:24:57 »
ОтговорОтговор

Усещам, че следващата обява за набиране на кадри ще е мАкедонска,,,,,,,,,,,,,,

А камионите с БГ регистрация... ,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #6 -: Събота, 24 Септември, 2016, 00:03:09 »
ОтговорОтговор

В Белгия се нагледах на суданци в камиони на някаква благоевградска фирма. Само тъмно лилави Сканиа. Питам ги, ти българин ли си, ония ми се смеят и нещо бърборят. После казват Судан. Пише ми на лист 1200е. От най черните негри, показват и българска книжка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Profixxx
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Macedonia, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, The Former Yugoslav Republic of

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #7 -: Вторник, 22 Ноември, 2016, 16:51:21 »
ОтговорОтговор

Колега сичко си писал хубаво само не си казал истината дека  си испаден од тази фирма след 4 дни,  ас карам во 2Б ТРАНС веце 3 години, по добра фирма не мозес да намерес, хората имат 40 тира и тир сервис во Малмо по тоцни хора не сам запоснал.  Ас гарантирам дека досега нема на един да са оснаали 5 евро долзни.  Колега ас дождех да ти го земам тиро од Данижа, кази на сицки колеги дека си ги собра сицки работи од тирои си замина без ниеден збор,кази и на колегите дека си зел 300 евро капаро за 4 дни плус са ти платили самолет,  срамота  е да писес такви неста, стом са те напудили след 4 дни ти за нисто не ставас, не писи глупости никож газда нема да испусне добар софжор, посебно не сериозна фирма като 2Б Транс.  Колега до теб е проблемо не до 2Б, 2Б се во Малмо постожано ако имас некакв проблем дожди при нив не писи глупости на форума, ТРЕБА ДА СЕ ЗАСРАМИС,СИЦКО КОЕ СИ НАПИСАЛ Е ЛАЗА, АС САМ ДОЙДЕЛ ДА ГО ЗЕМАМ ТИРО ОД ТЕБ ОД ДАНИА,  УСТЕ ЕДИН ПАТ КЕ КАЗАМ,  АС КАРАМ ПРИ 2Б ПОВЕЦЕ ОД 3 ГОДИНИ, СЕКОЖ ПРОФЕСИОНАЛЕН ШОФЕР КОЙ ИСКА ЧЕСНА РАБОТА ДА ДОЖДЕ ВО 2Б, АКО ИМА НЕКАКОВ ПРОБЛЕМА ЯС КЕ МУ ДАДА МОЙТА ЗАПЛАТА, СРАМОТА Е ТАКИВА СОФЖОРИ КОЖ ДОЖДАТ ПО 2-3 ДНИ ВИДАТ ДЕКА НЕ СТАВАТ ЗА НИСТО НАПРАВАТ 100 ПРОБЛЕМА И СЛЕД ТОВА ПИСАТ ГЛУПОСТИ НА ФОРУМА.  НИ ЕДНА ФИРМА НЕ ПУДИ ПРОФЕСИОНАЛЕН СОФЖОР, ТОЙ КОЙТО ГО НАПУДАТ ЗА 4 ДНИ НЕ СТАВА ЗА НИСТО НЕ ЗА ШОФЕР.  ПОЗДРАВ КОЛЕГА АКО МОЖЕ ДА ТЕ НАРЕЧЕМЕ КОЛЕГА ТИ СИ ДАЛЕКО ОД КОЛЕГА И ШОФЕР.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 22 Ноември, 2016, 22:22:35 от admin » Активен
down_shiftеr
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 101
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #8 -: Вторник, 22 Ноември, 2016, 17:24:49 »
ОтговорОтговор

Колега сичко си писал хубаво само не си казал истината дека  си испаден од тази фирма след 4 дни,  ас карам во 2Б ТРАНС веце 3 години, по добра фирма не мозес да намерес, хората имат 40 тира и тир сервис во Малмо по тоцни хора не сам запоснал.  Ас гарантирам дека досега нема на един да са оснаали 5 евро долзни.  Колега ас дождех да ти го земам тиро од Данижа, кази на сицки колеги дека си ги собра сицки работи од тирои си замина без ниеден збор,кази и на колегите дека си зел 300 евро капаро за 4 дни плус са ти платили самолет,  срамота  е да писес такви неста, стом са те напудили след 4 дни ти за нисто не ставас, не писи глупости никож газда нема да испусне добар софжор, посебно не сериозна фирма като 2Б Транс.  Колега до теб е проблемо не до 2Б, 2Б се во Малмо постожано ако имас некакв проблем дожди при нив не писи глупости на форума, ТРЕБА ДА СЕ ЗАСРАМИС,СИЦКО КОЕ СИ НАПИСАЛ Е ЛАЗА, АС САМ ДОЙДЕЛ ДА ГО ЗЕМАМ ТИРО ОД ТЕБ ОД ДАНИА,  УСТЕ ЕДИН ПАТ КЕ КАЗАМ,  АС КАРАМ ПРИ 2Б ПОВЕЦЕ ОД 3 ГОДИНИ, СЕКОЖ ПРОФЕСИОНАЛЕН ШОФЕР КОЙ ИСКА ЧЕСНА РАБОТА ДА ДОЖДЕ ВО 2Б, АКО ИМА НЕКАКОВ ПРОБЛЕМА ЯС КЕ МУ ДАДА МОЙТА ЗАПЛАТА, СРАМОТА Е ТАКИВА СОФЖОРИ КОЖ ДОЖДАТ ПО 2-3 ДНИ ВИДАТ ДЕКА НЕ СТАВАТ ЗА НИСТО НАПРАВАТ 100 ПРОБЛЕМА И СЛЕД ТОВА ПИСАТ ГЛУПОСТИ НА ФОРУМА.  НИ ЕДНА ФИРМА НЕ ПУДИ ПРОФЕСИОНАЛЕН СОФЖОР, ТОЙ КОЙТО ГО НАПУДАТ ЗА 4 ДНИ НЕ СТАВА ЗА НИСТО НЕ ЗА ШОФЕР.  ПОЗДРАВ КОЛЕГА АКО МОЖЕ ДА ТЕ НАРЕЧЕМЕ КОЛЕГА ТИ СИ ДАЛЕКО ОД КОЛЕГА И ШОФЕР.

*Македонецо* ,

ако наистина си колега шофьор - дай някакви доказателства за това (сликаи я твоя дозвола, картици и тако далье ,саобрача на возилото на кое тераш , йер не - онда си од те *газде*  због кои пише колегата ...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 22 Ноември, 2016, 22:23:33 от admin » Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 22 Ноември, 2016, 19:00:15 »
ОтговорОтговор

Сите мАкета с български паспорти, шоферски книжки и паспорти,,,,,, като го питат там казва, че е българин а ти ако го питаш ти вика "Я сум мАкедонец" ,,,,,,  баси смешниците са ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Martinbgabv
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 26 Ноември, 2016, 01:07:32 »
ОтговорОтговор

Колега, не ти разбирам езика, но ми преведоха какво си написал като цяло. Отговарям не на теб, защото изобщо не смятам за необходимо да ти отговарям, а на истинските колеги, които четат форума.
 Колеги! Готов съм да  седна на всякакъв детектор на лъжата, навсякъде и по всяко време. Всяка една дума, която съм написал за 2б транс е ИСТИНАТА И САМО ИСТИНАТА!! Ако смятате да вярвате на македончето-човек на шефа на въпросната фирма-ваша си работа. Само забележете, че тоя отговор идва 5 месеца след моята публикация!!! Защо ли? Защото обявата за работа на въпросната фирма виси денонощно в сайтовете за работа. Да, наистина имат 40-ина камиона и вечно нямат шофьори. Оттам само си правете сметката, аз нямам какво повече да кажа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #11 -: Събота, 26 Ноември, 2016, 09:15:24 »
ОтговорОтговор

Колега, гледам два месеца след макетата се оплакваш и от една нашенска фирма. И те излезнали калпави. Сигурно имаш основания. Дано сега попаднеш на по-коректна фирма. Дай боже да драснеш нещо и в рубриката "бела фирма".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Profixxx
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Macedonia, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, The Former Yugoslav Republic of

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #12 -: Вторник, 29 Ноември, 2016, 13:02:53 »
ОтговорОтговор

За теб не постои коментар, ти сичко си написал, след 5 дни са те напудили това казва сичко, усте един пат ке кажам никој газда нема да напуди добар шофјор тук ке го награди, теб шом са те нападили за 5 дни за ништо не ставаш.
За теб не е потребен детектор за лаги кажи една фирма каде си работил повече од две седмици това е доволно.
Имаш срека со само са те симнали од тиро, ти заслужаваш друго нешто.
Поздрав така наречен колега, кој не знае имената да си каже не да кара.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети: trans makedonia 
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!