Създаване на малка семейна транспортна фирма. Съвети и предложения.
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 12:11:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Създаване на малка семейна транспортна фирма. Съвети и предложения.  (Прочетена 32161 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
driver.gk
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #75 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 01:12:37 »
ОтговорОтговор

Не че нещо, ама на обичащите да осмиват и иронизират, бих им казал, че има такива чуждестранни работодатели, които осигуряват и квартири в почивните дни, плюс храна. За мен въобще не е проблем да спя и в камиона, просто това за квартирите го знам със сигурност. Така че, неуместно е сравнението Ви с армията и т.н. Дайте да не се дразним и да не се заяждаме помежду си, защото е напълно излишно и ненужно никому. Както виждате, аз не се дразня с никой, но съм длъжен да се защитавам. Вие се дразните с мен и аз не знам защо го правите, при положение, че темата е за това всеки да напише нещо смислено, ако може, а не да обижда и да се дразни.
Въпросът ми продължава да е актуален до получаването на някакъв смислен отговор, а именно: В кои европейски държави шофьорите получават най-големите трудови възнаграждения, за да се ориентирам да търся работа точно в тези държави?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 01:12:37 »

 Активен
Dojogan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-19
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 109
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #76 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 02:12:28 »
ОтговорОтговор

Виж приятел, аз ще се постарая да ти отговоря максимално човешки и се надявам да ти помогна. Факт, е че едва ли съм точния човек, но поне ще ти кажа това, което знам!
Ако си мислиш, че фирмите навън дават много пари жестоко се лъжеш. Сигурно има такива, но са супер малко и ти едва ли ще попаднеш точно в такава. Да те приравнят в категорията на собствените си шофьори - просто забрави! Трябва да си или мега якия професионалист или същия късметлия. Също ако някой се излъже да ти даде квартира, то само името и ще е такова и ще ти е по-кеф в камиона да си седиш отколкото там. Това е работа изпълнена със супер много мизерия и според моите наблюдения това е и причината за нивото на заплащане, а не уменията да се управлява машината.
Четох в една тема на някой какво му пишеш след като са го обрали: Не ти го пожелавам, но тогава ще разбереш какво е. Правилно са ти казали, че и боя може да отнесеш. И катинари и цедки и каквото и да слагаш - махат ти сондата и за добро утро си без нафта!
Ще ти кажа още , че във фирмата, в която работя в момента на вътрешно се взимат пари, които ако ги назова масата потребители ще се смеят и ще ме обявят за луд. Именно и за това няма да назова сумата, но ти гарантирам, че е истина и е висока. В много западни фирми не може да се взима! Много плюене има от знайни и незнайни, но и тук има добри фирми с добро заплащане. Това, че на някой вечно нещо му е криво е отделен въпрос. Последен жокер ти давам, че фирмата за която аз говоря е една от най-хранените по форуми и къде ли не, но реалноста е друга. Профитата сега ще ми се нахвърлят сигурно, но не ми пука. Казвам нещата както съм ги видял. Прави сметка щом шофьори от големото село пътуват до Пловдив за да карат и то не само вътрешно, а и прави курсове!
Това е от мен, дано съм ти помогнал. На финал ще ти кажа, че ако не си готов за мизерията, която те очаква хич не се захващай! Пример: 7 дневен курс - 2 къпания. Успех!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #76 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 02:12:28 »

 Активен
driver.gk
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #77 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 02:27:22 »
ОтговорОтговор

Ами, явно всеки си има свое определение за мизерия. На мен значи, със сигурност ще ми е комфортно. Не съм от тези дето се къпят всеки ден и като цяло никога не съм живял в лукс, а и луксът ме дразни. Харесва ми спартанския начин на живот.  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #78 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 04:53:53 »
ОтговорОтговор

Даже и тези товари не са с такива навла, че да можеш да го платиш този камион за под 5 години,,,,,,, идея си няма коя фирма е взела 70 нови ДАФа миналата година ама сигурно се казва Миеле или Зануси или Уирпуул или е обикновена Перла 05 .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #79 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 09:11:02 »
ОтговорОтговор

Бате Иво ,Соломон 777 колко товарни автомобила направи?Просто ми е интересно малка фирма за 1 година дейност какво развитие има!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #80 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 09:44:25 »
ОтговорОтговор

Точно тази за която питаш е с 2 камиона,,,, но имам още няколко, които съм купил заедно с фирмите и си се водят на техните имена ,,,,  Гаргата в другия форум се беше опитал да разбере колко фирми и лиценза имам ама беше стигнал само до още една ,,,, това мисля, че е въпрос, който касае единствено мен и никого другиго,,,,,,,,,,  И тази фирма за която питаш е вече на 4 години ,,,    а първият камион който съм си купил е още през далечната 1994г и от тогава не съм спирал да имам товарни машини, въпреки, че много хора се чудят защо при това положение съм работил като наемник в други фирми ,,,,,,,,,   само шефа на една испанска фирма стигна до правилния отговор след подсказване от един ямболски тъпанар ,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #81 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 11:33:31 »
ОтговорОтговор

Не че нещо, ама на обичащите да осмиват и иронизират, бих им казал, че има такива чуждестранни работодатели, които осигуряват и квартири в почивните дни, плюс храна. За мен въобще не е проблем да спя и в камиона, просто това за квартирите го знам със сигурност. Така че, неуместно е сравнението Ви с армията и т.н. Дайте да не се дразним и да не се заяждаме помежду си, защото е напълно излишно и ненужно никому. Както виждате, аз не се дразня с никой, но съм длъжен да се защитавам. Вие се дразните с мен и аз не знам защо го правите, при положение, че темата е за това всеки да напише нещо смислено, ако може, а не да обижда и да се дразни.
Въпросът ми продължава да е актуален до получаването на някакъв смислен отговор, а именно: В кои европейски държави шофьорите получават най-големите трудови възнаграждения, за да се ориентирам да търся работа точно в тези държави?
В Англия са най-високите часови ставки на заплащане в нашия бранш, кокретно не мога да кажа, ако си англичанин средно 20 паунда.Относно кражбата на гориво и твоята саркастична забележка към пострадалия колега, добавям и още един вариант, чрез пробиване на резервоарите и тогава си на 0.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #82 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 14:07:06 »
ОтговорОтговор

Добре де,предполагам защо си работил и като наемен шофьор,само не ми е ясно ,защо ревеше преди за заплащането и беше от страната на шофьора,а сега си на другия полюс и пак ревеш,само че парите на шофьорите са им много,честно ти казвам това не мога да го разбера,колкото и на хитър да се правиш пак точно за това нямам обяснение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #83 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 14:48:09 »
ОтговорОтговор

Аз и сега искам заплатите да са по 5000€ ама това просто няма как да стане и се опитвам и на вас да го обясня ама,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #84 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 15:02:25 »
ОтговорОтговор

Айде сега пак глупости,заплатите не трябва в тази сфера да са под 2000 евро,а при престой повече от 2 месеца и нагоре,ти за колко работеше при Сюлейман?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #85 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 15:38:48 »
ОтговорОтговор

При Сюлейман се въртях около 1900€ за 11 месеца яко каране и месец почивка,,,,,,, като аз си плащах пътя до България и обратно,,,,, сега Ганьо е свикнал малко да бачка много да почива, че и да му се плаща докато почива, че и пътя да му се плаща ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #86 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 16:12:06 »
ОтговорОтговор

Ухилен Надскочи се, ти си изпратил работника в командировка и ти си длъжен да поемеш разходите по същата, включително и пътните такива! Кодекса на труда ти е чуждо четиво и работника ти е крив Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #87 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 16:24:41 »
ОтговорОтговор

Не съм казал, че работника ми е крив,,,,,, отношението ми към работника е като към шеф ама това няма как да го знаеш,,,,, ето тук един от работниците ми от вчера го храня и поя и сега даже направих пържолки та после ще чета какво сте писали.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #88 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 16:38:47 »
ОтговорОтговор

"Ганьо е свикнал малко да бачка много да почива, че и да му се плаща докато почива, че и пътя да му се плаща ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,"
Това са твои думи, не съм си ги изсмукал от пръстите ! Ако беше написал, че твоите работници получават транспорт към и от дома и т.н. да те разбера, ама сега да ми пишеш, че им правиш служебни пържолки и всякви глезотии и че аз няма да ги опитам.......благодаря, не ще се въздържа, мен вече ме излъгаха и едва ли ще премина интервю за работа в твоята фирма. Не искам да те обидя, но си пазя правата, защото проумях, че това е лично моя работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #89 -: Неделя, 25 Септември, 2016, 17:13:54 »
ОтговорОтговор

Нещо май ни лъжеш,или си изперкъл тотално,нали там взимаше 2500-2800-3000 евро,а сега други песни пееш,за пореден път ти казвам,че няма как да те вземем на сериозно Намигване.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети: на малка семейна фирма съвети 
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!