Разрешено ли е преминаването...
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 13:56:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разрешено ли е преминаването...  (Прочетена 10746 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1818/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« -: Четвъртък, 22 Септември, 2016, 09:04:07 »
ОтговорОтговор

Разрешено ли е преминаването с цистерна с течни горива или газове през полски или горски пожар?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 22 Септември, 2016, 09:04:07 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +497/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #1 -: Четвъртък, 22 Септември, 2016, 09:35:57 »
ОтговорОтговор

Такъв въпрос нема ,а и по принцип никой нема работа там освен пожарната  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 22 Септември, 2016, 09:35:57 »

 Активен
dino412
Старши потребител
****

Рейтинг: +126/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 472
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Вторник, 27 Септември, 2016, 20:52:52 »
ОтговорОтговор

Разрешено ли е преминаването с цистерна с течни горива или газове през полски или горски пожар?
Треба да са Ти мноо жеуезни топките да се набуташ у огино с цистерната баце.Та ако си толко смел или толкова много тъп не вервам да има по-смел да те глоби за това.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шофьор не се става шофьор се ражда. Колкото и да имаш желание не идва ли Ти отвътре не става...
Най-слабото място в софтуера на всички системи за безопасност на МПС-тата си остава софтуера на задкормилното устройство.
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #3 -: Вторник, 27 Септември, 2016, 22:12:47 »
ОтговорОтговор

Разрешено ли е преминаването с цистерна с течни горива или газове през полски или горски пожар?

Аз да ползвам темата и да питам нещо

Разрешено ли е преминаването с празен камион напряко през река Дунав на места където няма мост или ферибот ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #4 -: Вторник, 27 Септември, 2016, 22:20:26 »
ОтговорОтговор

Аз да ползвам темата и да питам нещо

Разрешено ли е преминаването с празен камион напряко през река Дунав на места където няма мост или ферибот ?

Това може да ти хрумне само на голямата опашка на Дунав мост. Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1818/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Сряда, 28 Септември, 2016, 07:43:06 »
ОтговорОтговор

Въпреки,че ми оспамихте темата,философски погледнато би требвало да е разрешено преминаването през Дунаво.
Оти и България и Румъния са ЕС,а рекламираха,че у ЕС е свободно преминаването през границите на страните членки.
За жалост обаче само две техники са способни на тва,добрият стар КраЗимир и Скания от новото поколение оти е толкова убава,че Дунаво,че избега при Нил.

Дино ,в лето господно е 2002-ро имаше горски пожар в района на Побит камък на старият път София-Пловдив.
Цистерна с нафта ,натоварена на ЧЛК-то в Ихтиман премина през пожара и на излизане от него щеше да реализира ПТП с полицейска патрулка спряла напряко да спира движението по пътя.
Историята не е измислена ,а реална и тогава беше повдигнат въпроса,,разрешено ли е..."
Не знам за акъл,ма зор имаше.
Който е попадал на полски и горски пожар ненайдено знае за кво идва реч.
Кога имаш зор ,акъла е излишем само бЕгането колко и срамно да е,помага

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


dino412
Старши потребител
****

Рейтинг: +126/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 472
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #6 -: Понеделник, 17 Октомври, 2016, 20:08:59 »
ОтговорОтговор

Вервам ти Бриги.И Аз Съм попадал в такава ситуация само че със самосвал с жито.Беха запалили сламата на нивите от двете страни на пътя. Беше хванало тревата и храстите около пътя и вятъра носеше огъня срещу Мен.Щеш нещеш се бухаш в огъня видимостта е до чистачките на предното стъкло и се молиш да няма закъсал на пътя пред теб и мотора да не угасне от пушилката.Това беше най-кошмарния километър и половина в живота Ми.А вервай Ми много кошмарни пътища Съм преминал с много по-нисък пулс.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шофьор не се става шофьор се ражда. Колкото и да имаш желание не идва ли Ти отвътре не става...
Най-слабото място в софтуера на всички системи за безопасност на МПС-тата си остава софтуера на задкормилното устройство.
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #7 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 10:15:42 »
ОтговорОтговор

Вервам ти Бриги.И Аз Съм попадал в такава ситуация само че със самосвал с жито.Беха запалили сламата на нивите от двете страни на пътя. Беше хванало тревата и храстите около пътя и вятъра носеше огъня срещу Мен.Щеш нещеш се бухаш в огъня видимостта е до чистачките на предното стъкло и се молиш да няма закъсал на пътя пред теб и мотора да не угасне от пушилката.Това беше най-кошмарния километър и половина в живота Ми.А вервай Ми много кошмарни пътища Съм преминал с много по-нисък пулс.

Голям "герой" си. Ми ако имаше пожарна вътре?  Щяхме да те слушаме по новините.  Ама иначе си профи с голям стаж предполагам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +497/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #8 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 10:59:35 »
ОтговорОтговор

Голям "герой" си. Ми ако имаше пожарна вътре?  Щяхме да те слушаме по новините.  Ама иначе си профи с голям стаж предполагам.
ХГВ  Хакъв гъз вкиснал си ! Таман те похвалих че имаш малко по акъл, и почна да се ояждаш  Нерешителен А кво е трябвало да прави според тебе ? Да чака да дойде огъня ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1883
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 15:47:55 »
ОтговорОтговор

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1463380150344705&set=gm.677979132357078&type=3&theater

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
dino412
Старши потребител
****

Рейтинг: +126/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 472
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #10 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 19:48:19 »
ОтговорОтговор

Голям "герой" си. Ми ако имаше пожарна вътре?  Щяхме да те слушаме по новините.  Ама иначе си профи с голям стаж предполагам.

Пич да не дава господ да попадаш в такава ситуация.
Но първо:
Пожарна никога не влиза в средата на огъня.Това е живо самоубийство и против всички правила.Малко размърдай сивото в-во ако го имаш.Пожар се гаси от вън на вътре. Источника Ми е приятел пожарникар.
Второ:
Ако видиш че идва срещу теб огън нямаш начин да обърнеш и избягаш, и най-вече познаваш терена, най-логичното е бухваш се да го пресечеш и да Ти остане в гръб.
Пък каквото е рекъл оня горе.
И трето:
Не мисли, че Съм го минал с 200 км/ч.Не.Нидимостта не позволяваше.Просто слагаш първа и половина предавка и обороти на макс да не заглъхне мотора.Скоростта е максимум 7км/ч.Така, че с тая скорост спирачния път е почти равен на нула.А и при ПТП щетите ще са само козметични.
И четвърто последно:(че стана роман)
Приятелю шофьорлъка е мноооого проста работа но не е за прости хора.Трабва гимнастика на сивото да се събуди и да проработи,здрави нерви и железни топки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шофьор не се става шофьор се ражда. Колкото и да имаш желание не идва ли Ти отвътре не става...
Най-слабото място в софтуера на всички системи за безопасност на МПС-тата си остава софтуера на задкормилното устройство.
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #11 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 19:49:31 »
ОтговорОтговор

ХГВ  Хакъв гъз вкиснал си ! Таман те похвалих че имаш малко по акъл, и почна да се ояждаш  Нерешителен А кво е трябвало да прави според тебе ? Да чака да дойде огъня ?

Ама вие много акъл имате - да карате при липса на видимост. Цецо, за теб имах малко по-високо мнение , но и ти ми падна в очите. Карайте смело и тва е.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #12 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 19:57:03 »
ОтговорОтговор


Пожарна никога не влиза в средата на огъня.Това е живо самоубийство и против всички правила.

Супер. Пожарна не влиза в средата на огъня, но ти си минал от там, демек през средата на огъня. Ти си направо Батман.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +497/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #13 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 20:53:35 »
ОтговорОтговор

Ама вие много акъл имате - да карате при липса на видимост. Цецо, за теб имах малко по-високо мнение , но и ти ми падна в очите. Карайте смело и тва е.
Проблема на младите е че говорят първосигнално, по бързо отколкото мислят !
Човека ти каза че бил в нивата и огъня идвал към него. Вариантите са три :
1. Стоиш и го чакаш .
2. Зарязваш камиона и се спасяваш ( това го препоръчват по АДР)  Ухилен
3.Опитваш се да го пресечеш.
 Ти кой би избрал ? Айде кажи да чуем аргументи, без " тъпи " "батмани" тн.
 Обясни как действа един интелигентен младеж в случая ...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #14 -: Вторник, 18 Октомври, 2016, 21:14:58 »
ОтговорОтговор

Онова предаване по Дискавъри-тираджии в пустушта за онези в Австралия,в един епизод един дърпа четири 12 метрови цистерни.Излиза от един завой с 50мили,което е около 80 км и след завоя вижда,че от двете страни на пътя има пожари.Оператора му вика спирай бе,а шофьора казва-с тая скорост ми трябва 2 километра за да спра червото,така че газ до долу и квото стане.А като бях в казармата се запали гората над яз.Жребчево между Шивачево и Твърдица и естествено тогава войниците напред.Аз със 131-цата с цистерна отгоре и водоноска на теглича на няколко пъти едвам се измъквах,че огъня на 50 метра и след малко под камиона.Добре,че със сержанта бяхме едни на акъл Ухилен,че къде през високи храсти,къде през млади дървета се спасявахме ама тогава доста машини останаха в гората

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!