Седмичната почивка в Германия - съвсем скоро в бели чаршафи
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 12:36:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмичната почивка в Германия - съвсем скоро в бели чаршафи  (Прочетена 96275 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #15 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 14:08:22 »
ОтговорОтговор

Добре ще печелят шоферите,,,,, връщаш се от хотела, камиона разбит,,,,,,,,,, на печалба си ,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 14:08:22 »

 Активен
borgir1111
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
Re:
« Отговор #16 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 15:12:24 »
ОтговорОтговор

То паркинг немога да намеря в немско,а сега трябва да търсим и паркинг с хотел.
А шефа като натъпче осем шофьора на четири легла в една стая ще е невероятна почивка

Изпратено от моят GT-I9300 с помощта на Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
Re:
« Отговор #16 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 15:12:24 »

 Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #17 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 16:43:41 »
ОтговорОтговор

Semper , тезата ми е че трябва да имаме право на избор  , това е основно правило и човешко право.
Аз съм сигурен че ако се намери достатъчно голямо лоби и няколко добри адвоката тая глупост може да отпадне пред Брюксел.
Иначе за минималните санитарни условия съм съгласен , трябва да ги има на всеки един паркинг(вода , кенеф и душ) Тези неща ги има  по растхофите , аутохофите но ги няма по джобовете (защо не се правят нови паркинги според тея изисквания ) . Не плащат ли камионите такса ? Къде са условията? Ма така е най-лесно , хотел и решаваме два проблема с един ход па със спестените пари хрантутим бежанци. И друго защо трябва някой да ми определя как и къде ще ползвам седмичната си почивка? Нима когато Ханс се прибира в петък у тях държавата му казва да си спи до жената. Нали почивката е време с което работника трябва да разполага свободно , без да е обременен с някакви задължения. А така ко се получава , аз съм длъжен да обитавам хотел/квартира без да имам право на избор. Сега имаме право на избор , кеф ти кабина или хотел абе където ти душа иска.
И друго не ми е ясно , с какво хотела превъзхожда  кабината (да изключим тук санитарния възел) , нима кабината не покрива минималните  изисквания  за почивка? Или по тая логика  трябва изобщо да се забрани почивката в камиона щото не покрива минималните санитарни изисквания.



Добре ще печелят шоферите,,,,, връщаш се от хотела, камиона разбит,,,,,,,,,, на печалба си ,,,,,,,,
Ще печелят един кОр тва ако е пауза да мислиш тая кабина 2 дена.
Имам техника за над 12хиляди лева в кабината , голяма част от която не е застрахована . Как немския законодател ще ми гарантира сигурността на личните вещи?
Няма как законово , а защо не измислят механизъм  ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #18 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 17:12:51 »
ОтговорОтговор

Ясно е, че немските транспортни фирми си имат лобита и се опитват да се защитят от източноевропейските с по-ниските навла, които превземат пазара на товари с доста бързи темпове. Някъде четох, че всеки месец десетки малки немски транспортни фирми фалират. Уж ЕС беше създаден с цел свободен пазар, но май ние на техния пазар им пречим и не ни искат. Първо измислиха изискването за минимално заплащане на шоферите, но като видяха, че това не ни спира измислиха и това за 45 часовата пауза. Скоро очаквам и още некоя глупост. Не си мислете, че немците ги е еня къде ще спим.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #19 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 17:50:57 »
ОтговорОтговор

Ясно е, че немските транспортни фирми си имат лобита и се опитват да се защитят от източноевропейските с по-ниските навла, които превземат пазара на товари с доста бързи темпове. Някъде четох, че всеки месец десетки малки немски транспортни фирми фалират. Уж ЕС беше създаден с цел свободен пазар, но май ние на техния пазар им пречим и не ни искат. Първо измислиха изискването за минимално заплащане на шоферите, но като видяха, че това не ни спира измислиха и това за 45 часовата пауза. Скоро очаквам и още некоя глупост. Не си мислете, че немците ги е еня къде ще спим.
Още по ясно е че транспортния сектор не може без тези фирми именно поради евтиния превоз. Също така тези фирми са много по гъвкави от гледна точка на логистика поради факта шофьори. Примерно западноевропейците  вземат тези товари и курсове където немец няма да го вземе или поне не при стандартно навло.
Иначе няма как да се отърват от нас освен ако икономиката им не претърпи някакъв гигантски колапс от рода на следвоенна криза ала ВСВ.

Sent from my Lenovo Z2 using Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ruskov
Младши потребител
**

Рейтинг: +12/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 75
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #20 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 19:10:51 »
ОтговорОтговор

Това, че им возим товарите е малкия проблем,,,,, според мен им е писнало Ганьо да прави цигании по паркингите и да надува мангалска музика,,,,,,,,,
Много си прав.Аз като видя тумба наши колеги и чалга на макс бягам на другият край на паркинга

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
borgir1111
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
Re:
« Отговор #21 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 19:26:54 »
ОтговорОтговор

Истинският им проблем е, че не могат да си прибират камионите с товар за събота и неделя,карат много километри празни,а не случващото се по паркингите.
Ако наистина мислят за хората, а не за интересите на техните фирми ,след минимално заплащане на шофьорите да направят и минимални еднакви пенсии за всички държави.Ама няма да стане защото не ги интересуват робите от изтока.
Затова каквото и да приемат е за техен интерес, а не наш.

Изпратено от моят GT-I9300 с помощта на Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #22 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 20:28:22 »
ОтговорОтговор

Хех,  Смотан минимална пенсия  Ухилен А да поискаш и спестовен влог да ти открият, зареден колкото на средна ръка германец Намигване

Това е виц вече - хем да те осигуряват върху 450 лева, и след това да вземеш 4000 лв пенсия.  Ухилен Ухилен Смотан

Аз примерно си внасям за частна ( втора) пенсия долу горе 450 лв на месец. Изцяло от собствения джоб .....

 Като как да стане според теб след това да взимаме еднакви пенсии ? Твоята кой да я плати  ? Пак аз ли Смотан

Само за сведение - ако някой не е наясно - пенсиите по цял свят не се дават, а са функция на това, което си внесъл преди това. Плезещ се

От целия свят изключвам Русия, Северна Корея,  Куба и донякъде България, която за почти 30 години след промените си прекарва пенсионерите почти по съветски модел.



Ако някой се интересува - минималната  пенсия в Германия е малко над 300 €. Това е гарантирано от държавата. Само че с 300 € в Германия се живее с пъти по зле отколкото с 300 лв в България.

А ако ви кажа, че ако си пенсионер в Германия - държавата ти прибира и имотите и парите от сметките, ако се наложи тя да те гледа на старини - ще кажете че си измислям.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #23 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 20:36:21 »
ОтговорОтговор

SEMPER, така като те слушам и почвам да си мисля че в България е добре  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #24 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 20:54:49 »
ОтговорОтговор


Тук ако искаш държавата да те гледа на старини - още преди да си навършил 50 години трябва да си си разкарал всички имоти и пари от сметките.

Ако те гледа държавата - сметката за старчески дом е 3500 € на месец.
Или трябва да си я плащаш, или трябва да си гол кат пушка, за да ти я поеме държавата. Ако имаш нещо, каквото и да е то - държавата ти го прибира, преди да ти поеме издръжката. Ако си прехвърлил нещо последните 15 години - държавата го брои за опит да я измамиш.

Така че в България изобщо не е зле, с тази разлика че ако си гол кат пушка никой няма ти поеме масрафите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #25 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 22:01:28 »
ОтговорОтговор

То на хубавото няма как да кажеш, че е лошо. А това за хотелите е тъпо и лошо. То наличните хотели едва ли са правени с мисълта за шофьора на камион. На пътя мотел е друго. Цъкам си навигацията за паркинг - почивка по маршрута и знам,че там ще има място за паркиране, Лидъл, пералня и легло. КОГА? Те горките им не стига пипката, да направят 2-3 места до магазина / не кой да е , а хранителния /, задължително да има чешма за камионджиите, където да си пълниш тубата.
При северняците има чешми с ел. кранчета, а надолу дори в прехвалената Франция, зимата ги спират.
Не искам бели чаршафи, искам вода за миене и нормален кенеф-такъв дето кутията с хартия да не ме подпира в ребрата, и да може да се затваря вратата като се наведеш.  Такива са еднодръвки, че ако можех да го приказвам европейския, щеха да се видят в чудо.......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #26 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 22:36:48 »
ОтговорОтговор

Колега  тубите си ги носи за Румъния,Турция ,Иран. Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #27 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 23:17:35 »
ОтговорОтговор

Не можах да схвана-ти от еднодръвките ли си?
Нямаш явно влементарна представа за хигиена, но пък си с претенции...Нали? И по-точно?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #28 -: Сряда, 14 Декември, 2016, 23:27:34 »
ОтговорОтговор

Може да съм Ви омръзнал,но ако се прехвърлите от дясно ще спите на чаршаф,ще имате баня,тоалетна,кухня.Ще си имате кола,колело и достъп до магазина.
Европа става все по-гадна за каране.Добре че се осъзнах навреме.
И за мен това е пълна глупост.Но и спане 3 месеца в кабината не си е работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #29 -: Четвъртък, 15 Декември, 2016, 03:20:50 »
ОтговорОтговор

Как от дясно не го загрявам , я кажи по за тъпи кат мене Намигване

Изпратено от моят HUAWEI M2-801L с помощта на Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!