Седмичната почивка в Германия - съвсем скоро в бели чаршафи
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 17:15:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмичната почивка в Германия - съвсем скоро в бели чаршафи  (Прочетена 96320 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nevega
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #135 -: Петък, 09 Юни, 2017, 17:02:42 »
ОтговорОтговор

Що все си мислити че искаме някой да прецакаме (най-вече шофьорите) Напротив точно заради тях не хлопвам кепенците в момента

Няма значение заплащането и 5000 евро заплата да им дам пак не могат да правят 45ч пауза това е. Искам да ги пратя на хотел но е невъзможно - заявката идва в Петък на обяд товарим до 18:00 и за събота трябва да съм му намерил хотел - просто е невъзможно. Явно правилата не могат да се спазват така. Аз решение не виждам а и не искам да работя извън правилата - затова затварям. Оставям на Mycri (който ще ми обясни за отпуската си ама не с въпроси а с конкретни данни) да поеме тези заявки.
Е те тук ще ми обяснят как тяхната фирма занят до 2020 кой кога от къде ще товари и за къде - което е перфектно дай боже всички да се радват на подобна организация на работа ние за съжаление не можем да я създадем понеже Немските, Австрииските и каквито се сетиш логистики не работят така или поне с нас не работят така

Та Mycri кажи за отпуските - аз със 17 год стаж в най-голямата софтуерна компания в германия имам 30 дни опруск (и щото имам и някой друга превилегийка като патенти и т.н за фирмата)  ти коато шофьор колко имаш и как ги вземаш?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #135 -: Петък, 09 Юни, 2017, 17:02:42 »

 Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #136 -: Петък, 09 Юни, 2017, 18:25:14 »
ОтговорОтговор

nevega , ako micyri ти даде смислен отговор ще го черпя една бира  Намигване  и аз някъде напред му казах че лошо няма водача да си почива на хотел нооооо е много трудна за изпълнение тази задача ..... може би трябва и още един закон да прокарат .... до всеки паркинг за камиони да има изградена и подходяща хотелска база за почивка ...... Но явно им е по кеф да събират пари от глоби от колкото хотелите да събират пари от нощувки

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #136 -: Петък, 09 Юни, 2017, 18:25:14 »

 Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #137 -: Петък, 09 Юни, 2017, 18:53:12 »
ОтговорОтговор

Веднага Ви отговарям за отпуските,но не разбирам какво целите с тоя въпрос!
За 2017г. ми се полагат 28дена(работни).Както казах от 14-28.05 си бях в отпуска.това са 9 дена.Оставащите 19 дена мога да си ги взема по всяко време стига да няма дублиране със сменника ми.
Примерно тази седмица която мина (5-11.06),можех да изляза 4 дена от 6 до 9.06,но дефакто почивката ми щеше да е от 2.06 до 11.06(10 календарни дни),защото в петък сутринта се прибирам от тур,а понеделник бе почивен ден.
Жоро,бирата не ми я пращай с DHL скъпо е.
Ако имаш път към Билефелд по добре ще е, да я пием заедно.
nevega,мене ми е ясно че нещата с всеки ще се случват различно,но винаги има решение.Аз пак те питам ,ти попитали колеги,дори партньори с който работиш,те как смятат да работят с новия правилник .
Ето Иво няколко пъти му намеквам ,но нищо не казва.Не вярвам да затваря кепенците и той Намигване явно има решение!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #138 -: Петък, 09 Юни, 2017, 19:46:26 »
ОтговорОтговор

Аз даже и не съм си помислял да свалям парите на моите момчета,,,,, не знам как някой си го помисли, че и почна да се тиражира даже,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,  за хотел няма как да стане и не е заради парите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #139 -: Петък, 09 Юни, 2017, 19:59:28 »
ОтговорОтговор

Joro, за кой тахограф питаш точно ?

И с шайби съм работил, и с дигитален.

Nevega, в моя случай почти няма значение каква заплата си пиша - всичко което влезе ОФИЦИАЛНО като приход ( а това са 99% от приходите ми ) се  облага по един или друг начин. Празно няма, в тукашните декларации има даже графа, в която бакшишите и сервитьорите да си декларират бакшиша Смотан Смотан Смотан Колко го правят е друг въпрос Намигване

Между другото днес на последното айре по девятката преди Мюнхен беше заседнала полиция още от 18 часа. Подозирам, че ще остане празно днес Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #140 -: Петък, 09 Юни, 2017, 20:14:45 »
ОтговорОтговор

Само ще кажа на Boroman 21,че това което написа за сърбежа е голяма грешка.

50 човека съкратени за 3 месеца дали не ги сърби тея колеги че са си изгубили работата заради някакви нови измислици.Как ти звучи престуктуриране на фирмата и замяната на собствените камиони и шофьори с частни подизпълнители.
Ето, още една фирма се справи със забраните а шофьорите на борсата . И тука кофти е че нищо не можеш да направиш и си оставаш пушечно месо с едни 310евро на месец обезщетение.
Айде не мерси , мене си ме сърби за 2000евро на месец разлика.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #141 -: Петък, 09 Юни, 2017, 21:02:29 »
ОтговорОтговор

50 човека съкратени за 3 месеца дали не ги сърби тея колеги че са си изгубили работата заради някакви нови измислици.Как ти звучи престуктуриране на фирмата и замяната на собствените камиони и шофьори с частни подизпълнители.
Ето, още една фирма се справи със забраните а шофьорите на борсата . И тука кофти е че нищо не можеш да направиш и си оставаш пушечно месо с едни 310евро на месец обезщетение.
Айде не мерси , мене си ме сърби за 2000евро на месец разлика.
Какво да направим?  Съжалявам за колегите, ще си намерят работа сигурен съм. Като цяло ситуацията е стресова за нас, защото все сме свикнали, че някой ни е длъжен с нещо? Да си смениш работата и работодателя не е грях! По време на комунизма беше, ама това време няма да се върне. Впечатли ме обещетението, което споменаваш 310е, това означава, че тези колеги са ги осигурявали на над 1000лв като шофьори, което е похвално. Представи си, че бяха на МРЗ....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #142 -: Петък, 09 Юни, 2017, 21:08:32 »
ОтговорОтговор

Много скоро от хлопането на кепенците ще получим кънтене в ушите,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #143 -: Петък, 09 Юни, 2017, 21:15:31 »
ОтговорОтговор

Тц, не съм съгласен с поредното ти пророчество.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
nevega
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #144 -: Петък, 09 Юни, 2017, 23:20:09 »
ОтговорОтговор

Mycry ама хич не ме интерисува колко е отпуската ти - просто ти каза че ми трябвали още 17 години да разбера как стои въпроса - е от поста ти ясно се вижда че няма какво да разбирам това е което може да получиш в германия 28 дни за година и ако семейството ти не е в Германия да ги виждаш за 30 дни в годината не е решение. Сега дали всеки един може да емигрира в Германия в личен за всеки човек въпрос, който не искам да коментирам факт е че доста хора не са го направили включително работеющтите при мен.

Относно това кой съм питал - всички момчетата първо - какво искат да направя за тях, колеги които познавам, спедициите с които работя - няма решение.
Разбира се аз имам нещо на ум няма да го споделя понеже е как да кажа конкурентно прдимство и не е решение за всички. Ако проработи ще работим ако не ехота ще се чуе и от нашите кепенци

Така като си мисля мога да почна да назначавам немско живеещи - да си имат къща където да си ходят за 45ч паузи и да не ги мисля. Хем ще съкратя шофьорите на половина

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #145 -: Събота, 10 Юни, 2017, 20:00:06 »
ОтговорОтговор

Такаааа, значи дявола не бил толкова черен!
С назначаването на немско живеещи българи ще удариш на камък.
Освен ако не им предлагаш и немски договори.
Ние не сме тук заради немската бира.......нали се сещаш.Има толкова привилегии който са навързани при работа с немски договор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
nevega
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #146 -: Събота, 10 Юни, 2017, 21:11:48 »
ОтговорОтговор

че защо пък реши че трябва да са българи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #147 -: Събота, 10 Юни, 2017, 21:33:18 »
ОтговорОтговор

Аз ако имам избор и съм шеф на немска фирма ще правя всичко възможно да не назначавам българи,,,,,,,,,,,,,,,,   били добри шофери,,,,,,, ще се скъсам от смях.....................

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #148 -: Събота, 10 Юни, 2017, 21:57:54 »
ОтговорОтговор

че защо пък реши че трябва да са българи

A какви.....? Маи се почва друг филм сега! Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #149 -: Неделя, 11 Юни, 2017, 02:01:31 »
ОтговорОтговор

Аз ако имам избор и съм шеф на немска фирма ще правя всичко възможно да не назначавам българи.

С риск да прозвуча силно непатриотично, ще се съглася напълно с теб.

Аз работя само с един българин, с който се знаем от много време и знам че мога да разчитам на него и че независимо от обстоятелствата, които мгат да се появят ,  всимко в крайна сметка ще е тип топ.

Предпочитам когато се наложи, да възлагам работа на немци. Въпреки че платя повече, знам че всичко ще в точно с тях.. Спокойствието струва също пари, предпочитам да ми е гаранирано.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!