Внимание! Велосипедисти!
Форум на българските шофьори
Вторник, 30 Април, 2024, 12:16:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Внимание! Велосипедисти!  (Прочетена 3397 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +957/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« -: Събота, 24 Декември, 2016, 18:07:04 »
ОтговорОтговор

В последните години се наблюдава засилен интерес към колоезденето и все повече хора го използват или като транспорт до работното място или като средство за спорт и отмора в почивните дни. За безопасност при разминаването е добре да се оставя поне 1.5 метра дистанция при леките автомобили и поне 2.5 метра при разминаването с товарни автомобили и автобуси. Какви съвети може да обменим, така че да не предизвикваме инциденти?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 24 Декември, 2016, 18:07:04 »

 Активен
pirovski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-21
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 153
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 24 Декември, 2016, 18:14:31 »
ОтговорОтговор

Има определени места за тези хора.Където е забранено има знаци за забрана.В България,не съм виждал много от тези,разрешения и забрани.В Европа,навсякъде има знаци,алей.Спазват ли се,всичко,трябва да е наред.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 24 Декември, 2016, 18:14:31 »

 Активен
славее
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +19/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Събота, 24 Декември, 2016, 19:12:36 »
ОтговорОтговор

Най много трябва да се внимава в Холандия,тесни кръгови и при десен завой нникаква видимост а колездача е с предимство....докато изнесеш композицията и пропуснеш тия с предимството долита някой без да си го видял.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 25 Декември, 2016, 00:40:02 »
ОтговорОтговор

И задължително жилетка , заедно със изправни и налични светлини да е велосипеда .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 25 Декември, 2016, 01:18:48 »
ОтговорОтговор

Към темата имам двустранен интерес. Като спра камиона, свалям бициклета и тръгвам или на разузнаване, или разходка. Уважавам велосипедистите и ги изчаквам,  не се промушвам между тях и насрещно движещите се. Светлини,  жилетка и каска-това са принадлежности повече желателни, а не задължителни. Но като ги имаш, подчертаваш че мислиш за себе си-това прави околните по-внимателни.
И да споделя за каската-купих си за около 7 лв, която да е лична за камиона и да съм с нея на колелото. Каската е някакъв нов модел строителна - с вентилиращи отвори, каишка и винтов регулатор на размера. За мене е много по-добра от специалните.



Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
славее
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +19/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 25 Декември, 2016, 14:51:56 »
ОтговорОтговор

Към темата имам двустранен интерес. Като спра камиона, свалям бициклета и тръгвам или на разузнаване, или разходка. Уважавам велосипедистите и ги изчаквам,  не се промушвам между тях и насрещно движещите се. Светлини,  жилетка и каска-това са принадлежности повече желателни, а не задължителни. Но като ги имаш, подчертаваш че мислиш за себе си-това прави околните по-внимателни.
И да споделя за каската-купих си за около 7 лв, която да е лична за камиона и да съм с нея на колелото. Каската е някакъв нов модел строителна - с вентилиращи отвори, каишка и винтов регулатор на размера. За мене е много по-добра от специалните.

И аз съм така,за мене това е най голямата екстра която може да има в камионаПри мене стои от зад на кабината,при завой с наклон внимавам дигам ремаркето ако трябва за да не закачи колелото.Събота и неделя особенно ако съм в Холандия/райа за колоезденето/карам по 50...60км и през седмицата съм в страхотна форма после.Малко ме травмират холандците като ме задмине някой старец на 80год. по магистралата/за който не знае в Холандия на всеки един път отстрани върви колездачна пътека ....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Неделя, 25 Декември, 2016, 18:06:30 »
ОтговорОтговор

Колега, вярно че това е най-голямата екстра. В индустриална зона не е проблем да тръгна с колелото. Проблем е на заградената магистрала. Щом паркирам тръгвам да търся служебната порта или дупка в мрежата. По едно време возех в ремаркето 2 колелета. Едното планински бегач. Спирам на рампа за товарене, избутвам ги навън и като ме питат за какво са ми 2, отговарям - едното за ходене до магазините за храна, а другото за спорт.Миналата зима на едното бях направил основен ремонт, в т.ч. и боядисване с авто боя. Карам си с него тубичката с водата от бензиностанцията към камиона в Германия, облечен със спортен екип и бели маратонки. Минавам край група германци, слезли за почивка от автобуса, и като ме видяха, започнаха да ми ръкопляскат-и за колелото и за организацията.
Пак така ръкопляскане и " Браво, браво!" получих от семейство французи, които бяха свидетели какъв стръмен баир изкатерих без да слизам в посока "Вулкана" - Клермонт-Феранд. То надолу беше голем кеф, ама по едно време ми светна, че това няма да е на хубаво при връщането!
Не мога да повярвам, че да сложа чинията и гледам бг тв, може да се сравнява с нощна разходка из Барселона, замръкване под Айфеловата кула, присъствие на сватба в Оранж, разглеждане на аквариума във Валенсия, или да се протягам на сянка в най-голямата лятна жега в селската градинка покрай испанските бабички..... Ухилен   И най-приятно е чувството, че съм свободен, че това е само мое време и наистина избирам как да си почивам и възстановявам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
славее
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +19/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #7 -: Понеделник, 26 Декември, 2016, 19:20:22 »
ОтговорОтговор

Аз в момента обмислям за фитнес в камиона.Боксов чувал ,гири с сменяеми тежести проектирам сгъваема лежанка  и разни други неща.Тръгвам края на янури до тогава трябва да е готово

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 140
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Понеделник, 26 Декември, 2016, 20:22:09 »
ОтговорОтговор

Браво! Да не тръгваш с моя камион? Аз тогава се прибирам.
Само да споделя какво ме впечатли в една градска градинка във Франция - момче на около 25-30г беше опънало укрепващ колан между две дървета на височина 50-60 см от тревата и ходеше по него като по въже.........Колан между два камиона също става, в празното ремарке-също.
А за круша не съм мислил, но топка в мрежа и между два яки ластика, бая бой може да поеме.
  Успехи, колега! И лека работа!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 27 Декември, 2016, 08:49:12 »
ОтговорОтговор

Ако искате уреди за фитнес,в Декатлон има и са на много прилични цени,но не вярвам освен на 45 ч. през другото време да горите от желание.Виж колелото е колкото спорт толкова и нужда за шофьора

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!