Глоба в Австрия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 12:17:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Глоба в Австрия  (Прочетена 7923 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
PetarDaskalov
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« -: Понеделник, 09 Януари, 2017, 18:26:25 »
ОтговорОтговор

Запознати да помагат.Шофера има глоба в Австрия,която е от много време насам и все излизаше с оправдания,че е трудна за каране и много проверявали,това и така да е,другите камиони пътуват там и нямаме проблем,защото сме напълно изрядни.Стана ясно че има глоба и това го спира,та както и да е,има ли как да бъде платена по интернет или изобщо какъв е начина за плащане.Някой минавал по този път да сподели инфо.мерси

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 09 Януари, 2017, 18:26:25 »

 Активен
Petroff
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-16
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 56
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 09 Януари, 2017, 19:05:38 »
ОтговорОтговор

Колега провери дали наистина има наложена глоба,защото преди три години в офисът на фирмата където карах дойде писмо от Чехия с предупреждение че аз и още един колега сме имали наложени глоби там по около 280 евра,и ако не сме ги превели по посочената в писмото сметка,полицията щяла да задържи камионите ни.Шефа почти веднага щеше да приведе сумата но колегата беше тръгнал към Германия и преминавайки през Чехия спрял и попитал едни полицаи с патрулка да проверят в компа им къде е извършено нарушението и какви глоби дължи.Веднага се оказало че нито той ,нито аз дължим някакви пари там.После видяхме писмото в офиса написано на чешки с номерата на камионите ни и с печат на община Бърно,пълна   измама.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 09 Януари, 2017, 19:05:38 »

 Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +190/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 831
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #2 -: Понеделник, 09 Януари, 2017, 20:46:03 »
ОтговорОтговор

Обикновенно на глобата дето са му дали, трябва да има информация как и къде се плаща.
Дай тука една снимка на листа да видиме ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 09 Януари, 2017, 22:55:25 »
ОтговорОтговор

В Австрия не се ли плаща кеш глобата?Мен ми взеха навигацията преди време,защото нямах пари.
3 пъти ходих да я плащам след това и да си я взема обаче не се получи и им теглих една.
Пълни идиоти искаш да платиш и те ти викат ела на 10ти,на 20ти,на 18ти.
Глобата беше 50Е.В центъра на Инсбрук с камиона и нищо не се получава.
После идва глоба 200Е за същото нещо.Е ай сиктир.
Така че говори с шофьора какво е сгафил и така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #4 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 06:41:24 »
ОтговорОтговор

На листа си пише къде и как да платиш , ако все пак не е ясно може да им теглиш един мейл на службата/лицето от която е изпратена. Там пишеш номера на тоя документ и пишеш какво те интересува.
Плаща се по банков път с превод по съответната сметка с номер на акта/документа . Превода струва около 35евро (зависи от твоята банка) и задължително пазиш нареждането щото може да се наложи да го сканираш и пратиш.

Sent from my Lenovo Z2 using Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Stoyanpol
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 48
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #5 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 09:47:14 »
ОтговорОтговор

Има вероятност да е измама, колкото пъти са ме глобявали в Австрия, и не само там винаги е било кеш,
и няма начин да минеш с номера нямам пари, чаках шефа да ми преведе, идва писмо само ако имаш адресна регистрация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #6 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 11:09:51 »
ОтговорОтговор

Аз имам австрийски глоби само от блитцери и са идвали по пощата. Специално австрийците имат една практика - при неплащане глобите нарастват лавинообразно. Ако тази глоба е от много време, може и да е станала трудна за плащане вече.


Имам някакви бегли спомени от едно време, май че принципа беше следния - ако се плати на място в брой, глобата е много по малка.

Това отпреди много време, и нямам ясен спомен какво и как беше. Бях купувал един рейс за един познат, и после шофьора нещо беше омазал в Австрия, че говорих по телефона. Останало ми е в главата че беше 300 в брой срещу 1000 после, или 500 вместо 1500.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
PetarDaskalov
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #7 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 15:31:32 »
ОтговорОтговор

Глобата му е 900 евра,това преди 3-4 години,сега вече може и двойна да е,ще го разпитам подробно,да си я плаща,заплатата не му е забавена и час даже,а сега трябва и с маршрута да се съобразяваш,за да е спокоен той  Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #8 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 16:18:37 »
ОтговорОтговор

Даскалов, ще задам въпрос към теб и другите чорбаджии във форума. Ако лицето  Х е с опит, чисто криминално и пътно досие т.е без нарушение , не пие , не пуши , не краде, ако не се наложи, с пълен комплект документи. Какво заплащане си готов да предложиш на такъв човек, защото се оплакваш за смехотворни неща? Помисли колко процента от колегите са с неплатени актове? 

П.П.  Искаш перфектен шофьор, а дали си готов за него?





Редакция на правопис и граматика.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 10 Януари, 2017, 17:55:16 от SOLAR » Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 16:57:25 »
ОтговорОтговор

Даскалов ще задам въпрос към теб и другите чорбаджийй във форума ако лицето     Х е с опит , чисто криминално и пътно досие т.е без нарушение , не пие , не пуши , не краде ако не наложи, с пълен комплект документи.   ,,, и  какво заплащане си готов да предложиш на такъв човек    защото се оплакваш за смехотворни неща ,, помисли колко процента от колегите са със неплатени актове     . п. с   искаш перфектен шофъор а дали си готов за него .

В случая до колкото разбирам колегата не минава през Австрия защото има глоба там , съответно така затруднява фирмата. Да си плати глобата и да реши проблема а не да мишкува и да се крие от австрийците че те не са глупави. Сравнението ти не е уместно в случая .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #10 -: Вторник, 10 Януари, 2017, 17:16:06 »
ОтговорОтговор

21, въпроса не е зададен към теб! И точно от това се оплаква Даскалов (че трябва да мисли за алтернативни маршрути заради неплатени глоби на шофьора му от преди да работи при него ).
Един съвет към теб персонално - пази това което ти е малко, защото не се купува това което явно ти липсва.




Редакция на правопис и граматика.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 10 Януари, 2017, 18:00:11 от SOLAR » Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #11 -: Сряда, 11 Януари, 2017, 09:24:02 »
ОтговорОтговор

Глобите в Австрия могат да се плащат с карта и кеш.Глоби за техническа не изправност(ако изправноста позволява да се движи "нещото" ) или проблеми с тахограф могат да се платя и по банков път до 48 часа.През  това време си си свободен да си бръмчиш.Когато глоба се плати на място веднага то тя се намаля( за пример : преди време имах глоба от контролата на Оед която платих на момента и от 250 стана на 220евра , скоро ме спряха на Велс за без колан глобата я платих пак на момента минимал 35 евро)

По голяма глупост от това " Австриски полицай да ти вземе навигацията защото нямаш пари за глоба"  не бях чувал.Сигурно ще я шитнат на карбута на Линц.Трябваше да пробваш с нещо от сорта на 20 евра за по кафе.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
PetarDaskalov
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #12 -: Сряда, 11 Януари, 2017, 15:43:18 »
ОтговорОтговор

Колега м-а-ртинс,аз не се оплаквам от човека,даже си е много точен,и точно затова си получава заплатата както трябва,а колко пари напред получава ще си остане между нас.Доверието крепи този бизнес,работата е там ,че му казвам да мине през Австрия,а там вече беше притиснат до стената и се наложи първо да казва лъжи ,чак след това истината.Заобиколния маршрут на мен ще ми излезне поне 150 евро повече.Е сега пак ли е оправдан,смешно ли е да загубиш 150 евро,става въпрос за дребни работи, и по скоро целта ми беше да разбера най-лесния начин на плащане ако има такъв ,за да го освободя от тоя зор и да си кара гер-ита например.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #13 -: Четвъртък, 12 Януари, 2017, 01:06:35 »
ОтговорОтговор


По голяма глупост от това " Австриски полицай да ти вземе навигацията защото нямаш пари за глоба"  не бях чувал.Сигурно ще я шитнат на карбута на Линц.Трябваше да пробваш с нещо от сорта на 20 евра за по кафе.


И аз останах учуден,но е факт.На Инсбрук на шела след тунела посока Италия ме спряха,защото говорех по телефона.Казаха ми 50Е кеш.Питах да платя с шел картата ''Не не може'' беше отговора.Веднага им казах,че нямам пари да ми пишат глоба.Метна се в камиона,барна си навигацията и ми даде едно листче.''Като си платиш глобата ще си получиш навигацион систем''
Да си навигират.Поне научих Италия и Германия наизуст.3 месеца без навигация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!