Здравейте Колеги
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 18 Април, 2024, 08:19:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравейте Колеги  (Прочетена 5439 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Fast Driver
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 1



Активност
0%


« -: Събота, 11 Февруари, 2017, 23:33:57 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги.Сряда или четвъртък тръгвам за пътуване вътрешно в европа за 3 месеца.Нямам никакъв опит за каране извън БГ.Ще се каране предимно Германия,Холандия,Белгия,от БГ минавам през Румъния-Унгария-Австрия и влизам в Германия.Интересува ме всичко за тези държави,имам много приятели който питах всеки се направи на луд но явно това нещо става нормално.Става въпрос как стоят нещата с мобилния нет,паркинги,бани,с какви карти може да се плаща.Ще имам ДКВ карта.Разбра че след 17 по паркинги нямало места вярно ли е това.Алди за сим карта ми препоръчаха.Ще се кара малък соло камион 12 тона.И как стоят нещата с Тулл колетите и машинките за другите държави.И някакво инфо за тези Каботажи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 11 Февруари, 2017, 23:33:57 »

 Активен
emka87
Младши потребител
**

Рейтинг: +6/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Spain Spain

Публикации: 53
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #1 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 01:32:19 »
ОтговорОтговор

Щом нямаш опит на вънка най-важното нещо е да пазиш картучка у дигитала чиста. Часовете каране и паузите дневните и седмичните. Карай по-добре на 2.30 h каране - сетне 15 мин.пауза - 2 часа каране - 32мин. пауза и пак така. Румъния се спи дамо на платено на къщата или на АО преди Лугож голям паркинг няма как да не го видиш в дясно. Румъния си с винетка купува се от бензиностанцииъе , като излезиш от моста в ляво (говоря ти за Видин-Калафат) има MOL там купуваш винетка. Не си писал нищо от къде ще излизаш за тва пиша наизуст. След второто село хващаш на дясно за Маглавит и газ паркингите съм ти ги казал по тоя път има и таверна мно там не съм спал. Унгария на нас ни вземат тикети он-лайн. На черни паркинги там не мой спа. През деня в Унгария не изпреварваш! В Германия Тollcolect , autohofa се плаща. Австрия не съм я карал отдавна и не мога да ти кажа кво що. В Германия след 17-18 се пълнят паркингите мно има места.  По добре се качи на двойка за да видиш ама с такъдщв дето е карал. И другият вариант ти е питане по паркингите разпитвай и питай колегите никой няма да ти откаже да ти даде инфо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 01:32:19 »

 Активен
Fast Driver
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 1



Активност
0%


« Отговор #2 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 01:47:46 »
ОтговорОтговор

Ще мина през Видин,няма как да съм на двойка ще бъда сам.На тоя МОЛ в Румъния с карта може ли да се плаща или е само кеш.Иначе шефчето каза че уж всичко е он-лайн тези тикети.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #3 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 06:36:46 »
ОтговорОтговор

Разбра че след 17 по паркинги нямало места вярно ли е това.Ще се кара малък соло камион 12 тона.

Малък камион е доста по-лесно да намериш къде да спиш. Има ли креват ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #4 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 11:39:43 »
ОтговорОтговор

Колега,сега нямам време да ти отговоря подробно ,ще го направя по-късно.
Моля който не е карал малък камион ,да не обърква колегата .
Много е важно на талона на камиона колко пише: 11.990кг. или 12т.
Ако си 11.990кг. се плаща Румъния винетка,Унгария електрона винетка,Австрия с машинка за 2 оси.Австрия,Германия,Холандия,Белгия нищо не се плаща!
Поздрави.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Fast Driver
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 1



Активност
0%


« Отговор #5 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 13:35:41 »
ОтговорОтговор

Камиончето има легло,хладилниче и печка,радиостанция,става въпрос за мерцедес атего 18 евро палета събирало.Нямам си идея не видях талона дали е 11900,или 12 точно.Видях че има няколко машинки на стъклото черна,сива другите не помня какъв цвят бяха.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
emka87
Младши потребител
**

Рейтинг: +6/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Spain Spain

Публикации: 53
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #6 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 13:38:44 »
ОтговорОтговор

Понеже малък камион не съм карал за да не те объквам ще оставя колегата да ти обясни.
Качвам ти само кординатите на  паркингите в Румъния
Къщата /Карансебеш/ 45.3021985/22.2815288
АО /Лугож/ 45.7056398/21.9202995

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
down_shiftеr
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 101
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #7 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 13:51:25 »
ОтговорОтговор

Здрасти колега,
от това което пишеш се вижда че въпросния камион вече е работил из чужбина . Така че шефа ти би трябвало предварително да ти е обяснил всичко необходимо по въпросите които задаваш.. Например на повечето машинки за пътни такси вече ги зареждат дистанционно - по банков път.
Друго важно е да внимаваш с товарите - да не прехвърлиш общо допустимата маса (тегло) което е по талон.
Камиончето има легло,хладилниче и печка,радиостанция,става въпрос за мерцедес атего 18 евро палета събирало.Нямам си идея не видях талона дали е 11900,или 12 точно.Видях че има няколко машинки на стъклото черна,сива другите не помня какъв цвят бяха.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
emka87
Младши потребител
**

Рейтинг: +6/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Spain Spain

Публикации: 53
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #8 -: Неделя, 12 Февруари, 2017, 14:14:56 »
ОтговорОтговор

Камиончето има легло,хладилниче и печка,радиостанция,става въпрос за мерцедес атего 18 евро палета събирало.Нямам си идея не видях талона дали е 11900,или 12 точно.Видях че има няколко машинки на стъклото черна,сива другите не помня какъв цвят бяха.
Ем па щом е казал он лайн питайго бре може и за Румъния да ти ги купи онлайн.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #9 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 00:04:27 »
ОтговорОтговор

Камиончето има легло,хладилниче и печка,радиостанция,става въпрос за мерцедес атего 18 евро палета събирало.Нямам си идея не видях талона дали е 11900,или 12 точно.Видях че има няколко машинки на стъклото черна,сива другите не помня какъв цвят бяха.
Това с теглото може да ти направят проблем в Румъния и Унгария за винетките.Ако си по талон 12т. ще искат да те таксуват от   12 на горе,а ти реално си до 12т.
Щом събира 18 евро палетни места,значи фургона е 7,20м. или повече,виж също колко му е тарата на камиона(празен),за да си знаеш и правиш сметка.Мерцедес имат тежка рама!!!! То кантари само по границите RO-H-A-D и в Австрия на аутобана. Нагоре няма къде да те теглят ,ако видимо не си смачкал ресорите.
За паркингите винаги ще намериш място,ти си макс. 9м. не е като големите.
Както ти казах от Германия включително нагоре ,нямаш никакви такси,караш като турист.
Щом ще караш вътрешно 3 месеца,на знам къде ще си сваляш инфото от картата.Някой запознат да каже.
Относно нет-а: Германия вече трудно може да намериш свободен WI-FI. Холандия всеки SHELL има свободен WI-FI, Белгия съм забравил.
Препоръчително е Булсатком за събота и неделя.
Бани има на всяка голяма бензиностанция с/у 3-4 евро.Използвай където товариш по големи спедиции там също има бани,който може да ползваш.
Това за сега се сещам,ако имаш въпроси питай.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
nevega
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 00:20:47 »
ОтговорОтговор

що ли ме се чини в германия вече Toll taxes се плащат за над 7.5 и то от миналата година
Свърши се тя с авантата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #11 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 02:27:15 »
ОтговорОтговор

Не ти се чини, а е така.
Че даже и от средата на 2015 е от 7.5 тона

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #12 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 11:27:29 »
ОтговорОтговор

Да,грешката е моя! В Холандия няма такси.В Германия само 7,5т. да без такси.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #13 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 13:30:57 »
ОтговорОтговор

Аз не че съм кой знае колко вещ, но в Унгария за това Атего ще требе  тикет, няма да мое да мине с винетка. В Австрия също ще требе машинка. И за двете държави всичко над 3,5 т. минава под ножа. За немско вече се разбра. За твое съжалeние и за информация на micyri в Белгия също ще ти  трябва машинка, ако си над 3,5т. Та те така.
По-добре колеги, който нямат достоверна и актуална информация да не "помагат", защото глобите не са малки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #14 -: Понеделник, 13 Февруари, 2017, 21:55:11 »
ОтговорОтговор

И според мен в Унгария си е с билетче, а не с винетка .... Обаче са ми много мъгляви спомените. Преди две години прибирах едно Атего за България.... ма какво беше точно кой да помни - питал съм и съм направил каквото са ми казали - това си е най простия и лесен вариант за мен ....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!