Как се превозва товар до 1.5 тона?
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 12:39:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се превозва товар до 1.5 тона?  (Прочетена 11453 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kkiosev
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« -: Сряда, 22 Февруари, 2017, 09:48:43 »
ОтговорОтговор

Имам камионче с товароносимост до 1.5т. досега съм го ползвал за лични нужди но ,трябва да си търся клиенти за да го поддържам.Ако натоваря строителни материали с фактура на клиента-;фирма; и ме спре КАТ за проверка, искат  ми документ за товара и се вижда че е на фирма ,могат ли да ми състъвят акт  че извършвам транспортна дейност без да имам право на това .Камиончето е на мое име.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 22 Февруари, 2017, 09:48:43 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 23 Февруари, 2017, 22:22:12 »
ОтговорОтговор

Баце ,КАТ не е организацията де да те глобява за таквиз неща.
Принципно е ДАЙ.

Ако те вълнува как да возиш за пари без да те глобят джадайте питай директно

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 23 Февруари, 2017, 22:22:12 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Четвъртък, 23 Февруари, 2017, 22:42:46 »
ОтговорОтговор

На джадаите с това камионче си им през ... меча  Смотан

Повече трябва да се пазиш от НАП, и най вече някой "добронамерен" твой близък, или "доволен" клиент да не ги осветли.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 23 Февруари, 2017, 22:55:56 »
ОтговорОтговор

На джадаите с това камионче си им през ... меча  Смотан

Повече трябва да се пазиш от НАП, и най вече някой "добронамерен" твой близък, или "доволен" клиент да не ги осветли.
Бе не е баш така оти иде реч за БГ,а междувпрочем и у съседна Гърция е проблем.

Ма нали е 3,5тона лиценз не му требвало ...да ама не.
Ма кво ли разбирам и аз е кой е чувал,знае за кво идва реч....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Четвъртък, 23 Февруари, 2017, 23:13:37 »
ОтговорОтговор

Превоз за собствена сметка би трябвало да те устрои.Лиценза не е ли за 12Т?Ако не са сменили закона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #5 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 01:10:22 »
ОтговорОтговор

Бриги, не казах че нямат право да го закачат, а че джадаите и от светлата и от тъмната страна имат интереси към по големички превозни средства, поне колкото хилядолетния сокол големи. И едва ли биха тръгнали да си хабят Силата и цапат меча с  някакво никакво бусче.

Аз поне не съм виждал в България джадай да спира баничарка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +490/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 739
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #6 -: Петък, 24 Февруари, 2017, 10:23:54 »
ОтговорОтговор

Точно бусовете действат силно еротично на белите шапки- щом ги видят и палките щръкват.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
skumri
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +11/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #7 -: Събота, 11 Март, 2017, 10:06:34 »
ОтговорОтговор

Никога не са ме спирали за проверка  на товар. Аз съм само бг и Румъния, ама все пак...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !
thesailor
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Неделя, 09 Април, 2017, 01:45:01 »
ОтговорОтговор

За да влезеш в обсега на ДАИ, трябва да си с превозно средство с МДМ над 3.5 тона. Това значи категория С и лиценз за транспортна дейност. За превозни средства под 3.5 Максимално допустима маса лиценз не трябва и ДАИ не могат да те закачат, освен ако не правят съвместна акция с КАТ. Но дори и тогава само кат могат да пипат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #9 -: Неделя, 09 Април, 2017, 13:56:08 »
ОтговорОтговор

а междувпрочем и у съседна Гърция е проблем.



За Гърция си прав. Това да теглят бусове им е специалитет на маляките.

Не знам от какво претоварване нагоре удрят голямата тесла, но теслата наистина яка.

Прибират ти буса, и ти го връщат като си платиш глобата. А глобата, зависи от буса де, може да е по голяма от стойноста на буса.

Нещо към 5000€ си спомням че бяха одрали един познат с юнашки претоварен бус.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
mexks
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 4



Активност
0%


« Отговор #10 -: Понеделник, 10 Април, 2017, 12:14:22 »
ОтговорОтговор

Гърците са огладяли здраво напоследък.. Преди 4 месеца бачках за един пичага, бях натоварил буса с 1 товар за Италия . На Кулата на бг кантара ми казват че съм доста претоварен (3860кг) ама ми казва да си взема винетка за камион за ден и да бягам.  Взимам си и на гръцката граница пак кантар... Мерят ме и казва лошоо.. Вади закон някъв да ми показва в % ,до 10% 60€, от 10 до 15% 2500€,над 15% 8000€...докато ми показва закона един тигър с винтоверт ми сваляше номерата  Ухилен И вкрайна сметка  паркирах до 10 на буса без номера, изчаках началника платихме в Серес глобата и така... И сега като минеш Кулата от дясно има поне 7-8 буса без табели...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #11 -: Понеделник, 10 Април, 2017, 13:48:48 »
ОтговорОтговор

Гърците са огладяли здраво напоследък.. Преди 4 месеца бачках за един пичага, бях натоварил буса с 1 товар за Италия . На Кулата на бг кантара ми казват че съм доста претоварен (3860кг) ама ми казва да си взема винетка за камион за ден и да бягам.  Взимам си и на гръцката граница пак кантар... Мерят ме и казва лошоо.. Вади закон някъв да ми показва в % ,до 10% 60€, от 10 до 15% 2500€,над 15% 8000€...докато ми показва закона един тигър с винтоверт ми сваляше номерата  Ухилен И вкрайна сметка  паркирах до 10 на буса без номера, изчаках началника платихме в Серес глобата и така... И сега като минеш Кулата от дясно има поне 7-8 буса без табели...
Чудесно,това е начина според мене.Другото е ала-бала,кво ще правим сега и т.н.
Шефчето ти скоро няма да си помисли за претоварване Усмивчица
Лесно и просто решение за проблема с претоварването.
Почти на всякъде са го измислили,само в БГ се правят на хитри.
Странно ми е ,на бг кантар каква им е работата тогава,дори не са ти казали ,че ще имаш ще имаш проблем,да не говорим за глоба.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #12 -: Понеделник, 10 Април, 2017, 15:39:08 »
ОтговорОтговор

На Бг кантар взимат рушвети от турските колеги, а мен искаха да ме глобят, защото бях издул ремаркето с по една педя на страна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Понеделник, 10 Април, 2017, 17:37:55 »
ОтговорОтговор

Гърците са огладяли здраво напоследък.. Преди 4 месеца бачках за един пичага, бях натоварил буса с 1 товар за Италия . На Кулата на бг кантара ми казват че съм доста претоварен (3860кг) ама ми казва да си взема винетка за камион за ден и да бягам.  Взимам си и на гръцката граница пак кантар... Мерят ме и казва лошоо.. Вади закон някъв да ми показва в % ,до 10% 60€, от 10 до 15% 2500€,над 15% 8000€...докато ми показва закона един тигър с винтоверт ми сваляше номерата  Ухилен И вкрайна сметка  паркирах до 10 на буса без номера, изчаках началника платихме в Серес глобата и така... И сега като минеш Кулата от дясно има поне 7-8 буса без табели...

В крайна сметка колко платихте?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
mexks
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 4



Активност
0%


« Отговор #14 -: Вторник, 11 Април, 2017, 15:11:48 »
ОтговорОтговор

Ами в крайна сметка платихме 2550€ . Имаше опция за 500€ по малко но шефа ми не пожела.  Понеже той също мислеше че не съм толкова претоварен и че разликата идва от лъжливи данни за кг от товародателя.  А на границата те питат знаеш ли че си претоварен?  Ако кажеш че знаеш глобата е 1000€ за шофьора и 1000€ за фирмата превозвач.  Ако кажеш че незнаеш 1500€ за товародателя, 550€ за шофьора, 500€ за фирмата превозвач.  След това разяснение се обадих да питам началника кое от двете да кажа, знам ли, незнам ли..  Ухилен и той каза че са ни метнали е кг и да си кажа че товародателя е виновен.  Макар че на мен не ми се вярваше, защото при товаренето ми бяха дали ЧМР и повече стока която аз отказах да кача точно заради кг-те, след което последва ново ЧМР и по малко стока и претоварването беше с малко над допустимото.  Имаше и един куриозен момент в който шефа ми казва олекотявай буса както с квото може ще искаме повторно мерене Ухилен и така подарих 20литра нафта заедно с тубата, вериги за сняг.. Изсипах си 2 стека от водата и такива глупости ..А на всичкото отгоре деня беше петък, глобата и номерата се плащат в Серес в митницата а не на границата.. И така стоях 2 дни там да пазя буса че самите митничари ми казаха че често ставали кражби.. В понеделник дойде началника с собственика на фирмата товародател, направиха 1-2 опита за обжалване, повторно мерене и така нататък, но никой не им обърна внимание.. Платиха си глобата всеки неговата част.. Дойде друг колега с бус, прехвърлихме стоката в двата и минах през кантара да видят гърците дали мога да се движа по техните пътища в норма.. И така, пожелаха лек път!  След месец имах подобен случай но още като ми казаха на бг кантара че съм претоварен директно ги помолих да направя обратен и да не стигам до гръцкия кантар.  Обадих се да кажа на началника и се установи че там от където съм товарил е възможно да са ме претоварили ама са написали други кг.. И така пак 2 Ри бус прехвърляне на стока и   двата минахме но всичко за сметка на изпращача.. Така че често се случва като товариш от бг фирми да излъжат за кг, ако мине номера мине..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!