Начинаещ международен шофьор
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 13:44:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Начинаещ международен шофьор  (Прочетена 20542 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rivest77
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 26
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #75 -: Понеделник, 22 Май, 2017, 22:16:31 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги шефа ми се съгласи да ме качи с някой на двойка, днеска се върнах 15 дни бях с по опитен колега навлезох бързо в нещата, ама ми се видя малко сложно с преминаването на границите за Швейцария и Австрия, обикаляш на много различни спедиции насам натам за печат за тикет Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Понеделник, 22 Май, 2017, 22:16:31 »

 Активен
Dilyan_Zagorchev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 201
Теми: 8



Активност
0%


Dilyan Zagorchev LinguaTertiiImperi LinguaTertiiImperi
Ел. поща
« Отговор #76 -: Вторник, 23 Май, 2017, 08:31:19 »
ОтговорОтговор

Поне си бил с някой да ти показва.Първото ми ходене в Швейцария беше с телефона на ухото и бях доста притеснен.Сега и със затворени очи става.Късмет в занаята и лек път

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #76 -: Вторник, 23 Май, 2017, 08:31:19 »

 Активен
Rivest77
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 26
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #77 -: Вторник, 06 Юни, 2017, 11:39:21 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги и така днес се върнах от Германия този път бях сам. Не е толкова страшно справих се добре по адресите обаче направих една голяма беля в Словакия не бях проверил машинката дали има пари в нея и се притеснявам сега да не са ме снимали камерите колко ли ще е глобата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #78 -: Вторник, 06 Юни, 2017, 15:15:32 »
ОтговорОтговор

Пич, бързо си навлязъл в нещата и не е толкова страшно по твой думи. Но си забравил да провериш или заредиш с кинти машинката за Словакия. Ако беше в мойта фирма или в държавата в, която бачкам аз за теб това щеше да е начало и край. Никой не се родил научен. Всеки един ден всеки един от нас учи по нещо ново, Но мой съвет е да понамалиш малко самочувствието щото нямаш покритие за момента. А сега да видим кой и как ще ме заплюе....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #79 -: Вторник, 06 Юни, 2017, 18:31:46 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги и така днес се върнах от Германия този път бях сам. Не е толкова страшно справих се добре по адресите обаче направих една голяма беля в Словакия не бях проверил машинката дали има пари в нея и се притеснявам сега да не са ме снимали камерите колко ли ще е глобата?
Споко, щом не са те спрели на момента - няма страшно. Сега предполагам машинката е на минус. Просто при следващо влизане в Словакия ще я заредиш. Има и глоба, но тя е символична - 5 евро.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #80 -: Сряда, 07 Юни, 2017, 18:31:36 »
ОтговорОтговор

Споко, щом не са те спрели на момента - няма страшно. Сега предполагам машинката е на минус. Просто при следващо влизане в Словакия ще я заредиш. Има и глоба, но тя е символична - 5 евро.

5 евро не е глоба. Това е такса за разблокиране на машинката. Когато машинката свети червено (без пари) сметката ти минава на минус и в системата им оставаш със сметка примерно минус 100 евро. Следващия път като отидеш да я заредиш, ако искаш да сложиш 100 евро, ще ти вземат 205 евро.
Проблема в SK е ако те спре полицая и види, че си на червено. Тогава има глоба.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rivest77
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 26
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #81 -: Четвъртък, 08 Юни, 2017, 14:00:09 »
ОтговорОтговор

А значи да не се притеснявам не е нещо фатално. Казаха ми че ако писука по 2 пъти значи парите намалят. Ако писка само 1 път значи има пари.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #82 -: Четвъртък, 08 Юни, 2017, 17:46:13 »
ОтговорОтговор

А значи да не се притеснявам не е нещо фатално. Казаха ми че ако писука по 2 пъти значи парите намалят. Ако писка само 1 път значи има пари.

Ако зеления светодиод свети постянно имаш повече от 15€. Ако зеленото започне да мига - имаш по-малко от 15€. Ако светне червено, минаваш на минус. Може да заредиш на някоя бензиностанция Slovnaft с карта shell,  но не всички зареждат. Гледай отпред да има логото Myto.
Тарифата е около 0,20€ на километър. Така че си правиш сметката колко километра ще минеш и колко евро да сложиш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rivest77
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 26
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #83 -: Понеделник, 07 Август, 2017, 18:50:17 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги вече свикнах с работата днеска се върнах от път взех си доста добра заплатка Усмивчица Сега след 20 дни почивка следва да тръгвам пак. Сега този път съм решил да си взема 2 бутилки уиски а знам че на границата е забранено да изнасяш алкохол и малко се притеснявам ако видят че имам алкохол дали ще се заядат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #84 -: Понеделник, 07 Август, 2017, 22:04:32 »
ОтговорОтговор

С риск да разводня темата и да бъда оплют ще споделя и моето скромно мнение. Първо за колегите които са по-напред. В какви фирми бачкате, че сте станали счетоводители и знаете кво свети, кво писука и по колко и за колко.
А нашият нов колега ще кажа следното.
С добра заплатка няма човек, които да си купи уиски от Бг, Хонкуера,Люксембург или на Капитана. Като начало забрави за тия изпълнения щото явно още не знаеш кво е огряничепропаднеш напр. С добра заплатка купуваш от Карфур Paddy за 25€, или от Endeka за 24 и т.нат. това са кокошкарски истории. За Ирак няма да пътуваш!!!. Просто работи, и помни но не колко писука машинката в Словакия или Чехия, а какви са процедурите в различните фирми. Къпи се, бръсни се, подстригвай се, мий си зъбите, мий си очите като станеш, носи жилетка, не носи анцузи... дори и скъсани и мърляви нека са работни панталони и ли дънки..Поздравявай във фирмите на съответният език, не повишавай тон, усмихвай докато го псуваш.  Сутрин си проверявай гумите и капачките, следи как ти пада въздуха, чисти си кабината.... и много други неща които лека полека ще дойдат. Според мен от начина по които се изразяваш до момента нямаш реална представа за работата, не си и случил на професионалист с които да стартираш. Колко писука машнката е просто смешно. Почнеш ли във фирма където се цедат парите до цент... бегай щото това са твойте пари. Учи и езици и бъди приятески настроен спрьмо колегите независимо, че 65% от българите до 3мин. след началото на разговора питат какви пари взимаш,  но не питат каква ти е работата за тези пари. И като начало... опитай да избягваш големите фирми. Там само ще  пропаднеш

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #85 -: Вторник, 08 Август, 2017, 19:57:23 »
ОтговорОтговор

С риск да разводня темата и да бъда оплют ще споделя и моето скромно мнение. Първо за колегите които са по-напред. В какви фирми бачкате, че сте станали счетоводители и знаете кво свети, кво писука и по колко и за колко.


Ако не знаеш кое за какво свети и писука, по-добре смени професията, че глобите са големи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #86 -: Вторник, 08 Август, 2017, 20:53:42 »
ОтговорОтговор

Ако не знаеш кое за какво свети и писука, по-добре смени професията, че глобите са големи.
Разбираш каква ми е идеята.  Някъде по-средата е...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #87 -: Сряда, 09 Август, 2017, 06:42:12 »
ОтговорОтговор

Само не ми е ясно ко у сяка тема пишете за тоя дрес код?
Дрехите не говорят за професионализъм , дали си с крокс или джапанки също.
Ако почнем да говорим за професионлизъм нали знаете че половината фирми в ЕУ требе да ги затворим.
Срамно е да не знаете да си въведете адреса в навито , да незнаете защо толл машинката ви пищи или свети не нормлно, паркиране , разпределение на товар и т.н.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!