Незаконно по Европа
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 06:03:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Незаконно по Европа  (Прочетена 11099 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mexks
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 4



Активност
0%


« -: Понеделник, 17 Април, 2017, 09:59:01 »
ОтговорОтговор

Привет колеги !
Реших да напиша едно мое преживяване от преди наколко години в Германия.
През 2014 изобщо не съм мислил че ще бачкам с бус по Европа и ще ставам шофьор, но никога не знаеш как ще те завърти живота.  Ето и какво се случи тогава.
Мой близък приятел отиде да работи в Германия като шофьор на бус, бях го питал ако има работа да се обади.И така в един слънчев ден ми звънни и казва има работа ако искаш идвай.  Условията ми ги каза а те бяха следните.  Работи се с бус, кара се предимно Германия, Австрия , Швейцария . Шефа е руснак, бачка се незаконно, плаща се на седмица и на километър (10цента), спиш в буса и така.  Реших се и тръгнах.  В Германия ме посрещна въпросният руснак даде ми един бус (Опел Мовано 2013 година на 15 000км) обясни ми как се работи, как се плаща т така.  Разбрахме се да бачкам 10 дни да види дали ставам  и ако всичко е ок ми плаща тези 10 дни и почва да плаща седмица за седмица. 
Почнах аз работа, бачкам си, справям се чудесно.Работи се към една компания като подизпълнители които имат офиси и бази в цяла Германия.  Карах предимно по голямите автомобилни заводи, работа и км имаше доста средно на ден 700-900км. Ако искаш може и събота и неделята да работиш.  Така минаха тези 10 дни и идва ред за плащане, отивам при руснака и му казвам да дава пари, а той ми казва че не съм го разбрал не били 10 а 20 дни пробен период и след това ще минем седмица за седмица.  Веднага реших че е пирамида и си викам тук няма да ме бъде, но моя познат ме убеди че руснака е точен и няма да ме завлече.  Минаха и тези 10 дни и пак отивам при руснака, гледаме км и смятаме че имам да взимам 900 € ,вади и ми дава 700€ и ми обяснява че чака превод и следващата седмица ще ми ги изчисти.  Казвам си ок и продължавам да си бачкам.  Да ама нашият руснак решава че 2 дни преди да плати ще ходи на море с семейството в Испания за 15 дни.  И така аз си бачкам км и пари се трупат на лист..
Отивам при моя познат и му казвам че така няма да стане.. И обмислям да си бия камшика към България заедно с буса пък после ще му мисля.
Той пак взе да ми обяснява че ще ми платят, да не правя глупости, че той ме извикал тука как така ще му взимам буса, той щял да го отнесе ще остане без работа и т. Н.  Видях че няма да стане с негово съдействие и си за мълчах.  Междувременно се виждам с друг колега който бачка за въпросният руснак от 2 години на същият принцип.  Питам го за парите дали си взима, и той ми казва че има да взима над 2000€ ,които са се натрупали с времето по 100 по 200 ,сега му плащал всичко ама не иска да се махне че го страх че няма си вземе парите... И така ми светна каква му е схемата на плащане на моя началник.. Викам си аз 2000€ да имам да взимам няма дс допусна.. Бях стигнал към 1000€ да имам да взимам, идва си руснака дава ми 700 както и очаквах и почва да ми обяснява как сега плащал лизингите на бусовете и другата седмица ще ме изчисти. За мълчах си и почнах да мисля какво да правя.  Времето си вървеше, км си трупам, все нещо ставаше и все неможеше да ме изчисти и ми трупаше къде по 50 къде по 100€ към невзетите.  Така дойде август месец и моя познат си замина за България.  Аз бях поканил приятелката ми за наколко дни на гости да и покажа Бавария и да се видим.  Казах на руснака че 4 дни няма да бачкам че чакам гости, взел съм хотел и т. Н.  Уговорихме се в деня на полета като посрещам приятелката ми да ми изчисти парите.  Понеже не вярвах че това ще стане, взех от познат 500€ назаем да имам пари докато жена ми е при мен.  И така идва деня за плащането ,отивам от 1300€ получих 400€ другите след няколко дни.. Обичайната схема.. Изкарах си почивката с жена ми.  И седнах да обмислям какви опции имам.  Ако се скарам с руснака ще ми каже слизай от буса и дотам.. Нито договор имам нито има как да докажа че ми дължи пари. Ако продължававам да бачкам ще си се трупат и ще вляза в ситуацията като колегата който има да взима над 2000€, отказах се да коментирам ситуацията с познатия който ме уреди на тази работа защото знаех какво ще ми каже... И така решавам да пробвам да му правя постановка на руснака.  Отивам при него и му казвам че мои близък в бг е болница и че трябва спешно да отида до България. Имаше практика да дава бусовете да си ходим с тях до бг.  Ама аз нали си бях нов и се чудвх дали ще го даде на мен.  И му излизам с опцията че най евтините самолетни билети за след 3 дни са 300€ отиване и връщане и трябва да оправим парите.  Хубаво че стана както очаквах и предложи да взема един от неговите бусове не този който карах а едно пежо боксер 2007 година, тъкмо в България да съм го обслужел че било по евтино. Каза да отивам в офиса и да кажа да ми търсят нещо посока България като товар за да му платят поне частично пътя натам пък после ще търсим за връщане друг.  Познавах единият диспонент в офиса и му казах да даде нещо малко за да остане максимално празен буса.  Така и стане излезна едно пале за Кешкемет 80кг.  Бях си подготвил 50 хубави гуми, 2 перални и така.  Отивам при руснака преди да тръгна и му искам пари, вади и ми дава 150€!!! Да имам за по пътя а след 2 дни ми обещава да ми прати остатъка по уестърн юнион в България.  Усмихнах му се казах ок босс и тръгнах.  След 2 дни вече бях в България, продадох гумите и си почивам. Звъня на руснака да питам ще ми праща ли пари!?  Той ми казва ще ти пусна 200€ и другите ще ти дам като си дойдеш обратно.  Този път хич не му мълчах, казах му че буса няма си го види докато не си получа парите!!  Почна да ме заплашва с полиция и т. Н.  Говорих с познат полицай, обясних му че мисля да дам буса на едни"точни"момчета за части и какво ще стане като писне руснака че съм му взел буса. Обясни ми че няма да стане нищо да си действам, защото черно на бяло не може дс докаже че съм го взел аз, че най-вероятно ще дойде сигнал ще дойдат на адрес и като го няма буса няма проблем, моята дума срещу неговата, но вероятно ще имам проблеми с властите ако реша да се върна в Германия.  Помислих малко над ситуацията и реших че не искам такива главоболия.  Сетих че сме с евро шел карти с 200€ дневен лимит. Обадих се на руснака да му кажа че да прати поне 200€ да се прибера, каза до 3 дни ще пратя.  Толкова ми трябваха за 4 дни си изполвах лимита на макс от картата на 5ят ден му се обадих да видя пари ще праща ли!?  Каза утре.  На другият ден сипах последните 200€ закарах буса пред къщата на моя познат който ме уреди на тази прекрасна работа, сложих ключовете и картата в жабката и си тръгнах. Обадих се на руснака да му кажа къде му е буса и да си го прибира както иска, теглих му една и така.  След 4 дни изпрати колега със самолет и го прибраха.  Така приключи моята работа по Германия! 
Така че колеги, не се хвърляйте в непознатото и рисково работене дори и ако ваш познат ви гарантира!



Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 17 Април, 2017, 09:59:01 »

 Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #1 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 15:56:04 »
ОтговорОтговор

и той ми казва че има да взима над 2000€ ,които са се натрупали с времето по 100 по 200 ,сега му плащал всичко ама не иска да се махне че го страх че няма си вземе парите... И така ми светна каква му е схемата на плащане на моя началник..

Момче младо, това е практика в целия свят, казва се "escrow"
Удържат се по 100 от всяка заплата, до достигане на определената от работодателя сума, 1000 или 2000
Получават се обратно месец след като напуснеш работа, ако си издадеш возилото без драскотина.

Как иначе говеда като теб ще се сложат под контрол ? Дошъл дришльото дай му бус за 10К евра, и стока за също толкова да го зарежеш някъде.
Руснака е проявил слабост, затова трябваше да прати човек със самолет да си прибере буса. Не е трябвало да ти дава никакви пари, докато не се върнеш на работа.

Посра реномето на твоя приятел много добре. Заради такива като тебе, и руснаците ще спрат да ни дават работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 15:56:04 »

 Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #2 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 16:59:15 »
ОтговорОтговор

Може би escrow е когато имаш договор,но когато нямаш нищо,тогава си никой,тогава може и изобщо да не ти платят.Нормална практика при руснаци,сърби и турци.
Единственото което можеше да направиш е да се обадиш в Zollamt и да им разкажеш за случая.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +378/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 17:04:29 »
ОтговорОтговор

Това е малко незаконно,откъде накъде ще ти се одържат пари?Какво значи да върнеш буса или камиона без драскотина,нали всяка нормална фирма има каско,както и в този бизнес няма как да няма инциденти или малки проблеми!!!Колегата е постъпил много точно,само че не е трябвало да чака толкова,още на първото спиране взима си парите,остава му нещастния бус на платен паркинг и братушката да се оправя!!!Американе,не знам от кога живееш  там,но тук отдавна тези практики ги няма с депозита,даже Пимк където има хора от кол и въже го махнаха,а имат 1600-1700 камиона в постоянно движение!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
k
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 90
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #4 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 17:25:53 »
ОтговорОтговор

Момче младо, това е практика в целия свят, казва се "escrow"
Удържат се по 100 от всяка заплата, до достигане на определената от работодателя сума, 1000 или 2000
Получават се обратно месец след като напуснеш работа, ако си издадеш возилото без драскотина.

Как иначе говеда като теб ще се сложат под контрол ? Дошъл дришльото дай му бус за 10К евра, и стока за също толкова да го зарежеш някъде.
Руснака е проявил слабост, затова трябваше да прати човек със самолет да си прибере буса. Не е трябвало да ти дава никакви пари, докато не се върнеш на работа.

Посра реномето на твоя приятел много добре. Заради такива като тебе, и руснаците ще спрат да ни дават работа.
Май не си чувал за застрахователи или съд ?  Та колегата няма договор с бляда . Или по стар мутренски почин да му вземе парите . Какъв escrow ,кви 5лева . От две майки да цицате А?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #5 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 17:49:34 »
ОтговорОтговор

Пак ви казвам в бизнеса няма договори моговори

Важни са отношенията един към друг

Когато бай-ганю се изпонасере с такива действия из цяла европа, спукана ви е работата

Ще се приберете на село и ще изкарате говедата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #6 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 17:52:49 »
ОтговорОтговор

Може би escrow е когато имаш договор,но когато нямаш нищо,тогава си никой,тогава може и изобщо да не ти платят.

За устна уговорка да сте чули ?
А човек как да ти има доверие да ти даде бус за 10К евро, и карго за още толкова ? Защо Руснака ще направи този жест, да даде на бай-дришльо работа, а той от благодарност веднага схеми да му краде буса !!!

Значи руснака дава 20К евро, а бай-дришльо неможе да даде 2К за да върви работата нормално ?
Връщаш 20К на руснака, взимаш си 2К парите, ЗАЩО ВИ Е НЕПРЕОДОЛИМО СЛОЖНО ТОВА ОСНОВНО БИЗНЕС ПРАВИЛО Ъ?Ъ?Ъ?Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #7 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 17:54:27 »
ОтговорОтговор

Пак ви казвам в бизнеса няма договори моговори

Важни са отношенията един към друг

Когато бай-ганю се изпонасере с такива действия из цяла европа, спукана ви е работата

Ще се приберете на село и ще изкарате говедата
Аз пък ти казвам ,че в Европа се работи с договори!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +378/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #8 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 18:25:40 »
ОтговорОтговор

Явно в малоумната Америка яко ви облъчват Смотан,каква устна уговорка и отношение,като няма договор?Ъ??Ако и истинските американци мислят ,като теб,направо да я затварят тая държава и отивайте в Сирия,Ирак,Либия да си изяснявате отношенията!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #9 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 18:46:49 »
ОтговорОтговор

Аз пък ти казвам ,че в Европа се работи с договори!

В Америка се работи и устна договорка, и ръкостискане, което се признава в съда за зделка.

Европа много е прокопсала та постоянно за договора ми повтараш. Заври си го отзад, ако не се разбираш като човек с шефа ти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +378/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:07:38 »
ОтговорОтговор

Ухилен Ухилен Ухилен,е за това много е прокопсала Америка,и се прави на господар на света с измислените и правила,рано или късно всичко ще пропадне,както и самата държава!!!И тогава трябва пак да се върнеш в България ,като овчар Ухилен Ухилен Ухилен!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #11 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:13:21 »
ОтговорОтговор

Не ми умувай, и не чакай да паднат на коча мъдете.

Вземи чети и препрочитай какво съм писал, по два пъти, за да станеш човек.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +378/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #12 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:28:11 »
ОтговорОтговор

Точно ти какво си писал няма как повече от веднъж да прочета Ухилен Ухилен Ухилен,няма как.Такива хора са ми повече от ясни и не искам нищо общо да имам с тях,но когато се изказват неподготвени се дразня.Ако беше толкова оправен и тук щеше да направиш бизнес,а не да даваш акъл как да се прави тук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
mexks
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 4



Активност
0%


« Отговор #13 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:46:44 »
ОтговорОтговор

Момче младо, това е практика в целия свят, казва се "escrow"
Удържат се по 100 от всяка заплата, до достигане на определената от работодателя сума, 1000 или 2000
Получават се обратно месец след като напуснеш работа, ако си издадеш возилото без драскотина.

Как иначе говеда като теб ще се сложат под контрол ? Дошъл дришльото дай му бус за 10К евра, и стока за също толкова да го зарежеш някъде.

Много грубо бе каубой!!!  Кви отдръжки кви 5 лева.. Като толко ми хвалиш устната договорка, що не прочетеш хубаво какво съм написал!!  Че аз на устна договорка започнах бе плащане СЕДМИЦА ЗА СЕДМИЦА!!!  Само дето в договорката не сме се разбирали да ми спира каквито и да е пари, или да ме бави по 20 дни!!  А как дс вярваш на договорки на човек който всяка седмица ти казва че ще ти изчисти парите другата седмица!!!  А това със вземането на буса не съм го измислил аз.. Ами си го има като практика в сивият сектор като опция за тарикат работодатели като въпросният руснак.  Що не прочетеш поста още веднъж, опитай да се поставиш за малко на мое място и пак взимай отношение!  Инересно ми е ти ако всяка вечер след едни 700-800 км по аутобаните, спреш на някоя бензиностанция, вземеш душ и си легнеш на 3 седалки да спиш с мисълта че това си го причиняваш заради пусти пари, мислиш и знаеш че си заработил 80€ и поне тази мисъл те успокоява гледайки как хората се прибират вкъщи, вечерят на маса и си лягат в легло, и след такива дни се оказва че няма си вземеш тези пари ,какво ще ти е мнението по темата!  Друго което искам да ти кажа е какво ми дава сигурността че този руснак утре няма да вземе някой украинец или поляк който да вози с 2 цента по ниско от мен, и просто ми каже слизай от буса щом ми бръмчиш за пари!!  Каква ми е гаранцията че няма да се случи? 
Моя приятел не го мисли.  След още 6 месеца при руснака смени шефа и още има да взима 600€  от стария.. Така че така стоят нещата в сивият сектор Говедо, или дришльо.. Неднам как точно да се обърна и аз към теб.. Ама ти си избери едно от 2те щом ти така се обръщаш към мен!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #14 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:51:12 »
ОтговорОтговор

Момче младо, това е практика в целия свят, казва се "escrow"
Удържат се по 100 от всяка заплата, до достигане на определената от работодателя сума, 1000 или 2000
Получават се обратно месец след като напуснеш работа, ако си издадеш возилото без драскотина.



Посра реномето на твоя приятел много добре. Заради такива като тебе, и руснаците ще спрат да ни дават работа.

Айде пак някой се изказа неподготвен от обратния край на света.
По някои части из света може  и да има  подобни практики, но в цивилизованите части на Европа са абсолютно незаконни и ако някой се опита да ги прилага на персонала си ще си има сериозни проблеми с правосъдието. А ако се запъне пред правосъдието и откаже да плати - ще го въведат на топло за време съобразено с размера на сумата.

Ако някой се страхува да даде на шофьор барутник за 10 000 € е напълно свободен да си го кара сам. Ако безценният таралясник има деруга в цивилизацията застрахователя плаща щетата, а след това си преценява има ли основание да гони шофьора.
Специално в Германия има практика дребни щети изобщо да не се заявят пред застраховател, тъй като след това вноските хвръкват до небето.

Лично на мен ако някой ми предложи да работя и да ми задържа пари по какъвто и да било повод, с риск да го обидя ще се навия само ако обещае да си ги навира собственоръчно отзад. И дано му е по-голяма дупката, за да събере повече "ескроу"

А за руснаците в Германия - почти всички са големи мизерници, живеещи си в някакъв собствен паралелен свят. А работенето за руснак винаги е свързано с трошене на нерви и парични загуби.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!