Незаконно по Европа
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 01:06:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Незаконно по Европа  (Прочетена 11094 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #15 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:52:57 »
ОтговорОтговор

Кво си писал.... глупости д-рю Американец! Става въпрос за незаконна работа,  тъй наречената НА ЧЕРНО! Няма гаранции, няма коректност, ако някой не плати филма свършва!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 19:52:57 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #16 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 20:15:25 »
ОтговорОтговор

Тук някой каза, че в Германия се работело само с писмени договори - това изобщо не е така.

В повечето случаи изобщо не се изисква договор. Дори за прехвърляне на кола е достатъчно само да имаш големия талон.

Трудов договор също не е задължително да има в писмена форма. Щом работника е заявен, и му се внасят вноските значи работи по трудово правоотношение. Това обаче е в полза предимно на работодателя, тъй като може да прави крив после работника по отношение на работно време, допълнителни часове и отпуски. Поради тази причина само будали се хващат да работят без писмен договор.

В случая колегата е трябвало да отиде до арбайтсамта и да заяви че е почнал работа, но има съмнения че шефа не му внася осигуровките - щеше да стане весело.

Между фирми също не се изисква писмен договор за възлагане на поръчки.  Аз от както работя самостоятелно нито веднъж не съм подписвал договор. Свършвам си договорената работа и пращам фактурата. Досега никога не съм имал проблем. А ако някога имам - решението също е елементарно. Издадена фактура за свършена работа почти няма начин да се оспори и да не се плати. Ако се разбера устно с някой да му свърша нещо за 5000€ пък после му напиша фактура за 8000 € - ще му се наложи да я плати, единствено му остава възможността да не ме търси повече Смотан От което пък аз нямам интерес и затова всичко си върви според договорките.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 20:15:25 »

 Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #17 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 21:52:26 »
ОтговорОтговор

В Америка се работи и устна договорка, и ръкостискане, което се признава в съда за зделка.

Европа много е прокопсала та постоянно за договора ми повтараш. Заври си го отзад, ако не се разбираш като човек с шефа ти.

Американец,вие си стискайте ръцете колкото искате.Аз а и почти всички колеги тук няма да дават на никого 2000 Е за да му карат каргото.Колегата е карал за тези пари както разбра по 700-900 км и накрая оная гад всяка седмица се чуди как да те изкунди.Още повече карал без договор,че познай на руснака като му накриви и го прати да си ходи кога после ще си вземе парите.Че пак ти казвам-вие си стискайте ръцете и си правете устни договорки,то тук в БГ имаш официален договор и пак не можеш да си вземеш парите и никоя институция не може да ти помогне да си ги вземеш,а пък с една стисната ръка ще вземеш един......Хайде поздрави зад океана.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +752/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #18 -: Понеделник, 17 Април, 2017, 22:00:00 »
ОтговорОтговор

Все повече се убеждавам, че времето на ,,шаното" в нашите среди, окончателно и безвъзвратно отминава.
Всичко черно на бяло. За мен колегата е прав и нека му е обица на ухото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #19 -: Вторник, 18 Април, 2017, 04:32:53 »
ОтговорОтговор

Кво си писал.... глупости д-рю Американец! Става въпрос за незаконна работа,  тъй наречената НА ЧЕРНО!

Няма такова нещо като незаконна работа.
Незаконното е ако не платиш данъците на заработените пари.

Ще ти дам прост пример: Викаш ме да ти скопам лозето за 100 лева, свършвам ти работа и ми плащаш кеш 100-те лева.
ИМА ЛИ НЕЩО НЕЗАКОННО ?

Не няма, докато аз в данъчната си декларация забравя да ги сложа като доход.

КАКВО НЕЗАКОННО Е РАБОТИЛ КОЛЕГАТА НА БУСА ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #20 -: Вторник, 18 Април, 2017, 04:39:52 »
ОтговорОтговор


Специално в Германия има практика дребни щети изобщо да не се заявят пред застраховател, тъй като след това вноските хвръкват до небето.

Ще стигнеш някой ден и до въпросния deductible който варира 200 до 1000
Тоест, щети се плащат от застрахователя само ако са над тази сума, до тази сума се покриват от шофьора и затова е необходим въпросния escrow

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #21 -: Вторник, 18 Април, 2017, 05:05:19 »
ОтговорОтговор

Инересно ми е ти ако всяка вечер след едни 700-800 км по аутобаните, спреш на някоя бензиностанция, вземеш душ и си легнеш на 3 седалки да спиш с мисълта че това си го причиняваш заради пусти пари, мислиш и знаеш че си заработил 80€ и поне тази мисъл те успокоява гледайки как хората се прибират вкъщи, вечерят на маса и си лягат в легло

Аз ако няма креват не се качвам, защото ако не отпочина добре, на следващия ден ще се фърля в канафката.

Въпроса е че не си запознат как стават нещата в бизнеса и скачаш нато петле да крадеш бусове и други щуротий.

Грешката на руснака е че не ти е обяснил какво е escrow и как се процедира, преполагам защото нямало е да се съгласиш да започнеш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #22 -: Вторник, 18 Април, 2017, 07:20:43 »
ОтговорОтговор

Няма такова нещо като незаконна работа.
Незаконното е ако не платиш данъците на заработените пари.

Ще ти дам прост пример: Викаш ме да ти скопам лозето за 100 лева, свършвам ти работа и ми плащаш кеш 100-те лева.
ИМА ЛИ НЕЩО НЕЗАКОННО ?

Не няма, докато аз в данъчната си декларация забравя да ги сложа като доход.

КАКВО НЕЗАКОННО Е РАБОТИЛ КОЛЕГАТА НА БУСА ?

Не можеш да наемеш шофьор да ти извършва услуга или работа без транспортното средство да е негово! От там вече всичко е незаконно и плащането и удръжките от същото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #23 -: Вторник, 18 Април, 2017, 07:29:06 »
ОтговорОтговор

Американо,ако искаш да ни обясняваш как се прави бизнес в Америка си направи тема!
Тук темата е за незаконната работа в ГЕРМАНИЯ!!!!!!
В Германия дори за пробецайта(пробния период) от две седмици (примерно) ти се прави договор.
Дейността на колегата е незаконна откъдето и да я погледнеш! Действията на руснака(той даже не е и шеф в случая) също.
Дано вече си разбрал ,че говорим за Германия , а не за USA. Намигване


п.п    ...ако ще правиш тема за USA искам да те питам,след като само си стиснете ръцете с шефа си и се качиш на камиона и тръгнеш да работиш,ако претърпиш ПТП с големи материални щети ,смъртен случай(да не дава господ) ,при разследването тебе като какъв те водят?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
mexks
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 4



Активност
0%


« Отговор #24 -: Вторник, 18 Април, 2017, 10:43:28 »
ОтговорОтговор


Грешката на руснака е че не ти е обяснил какво е escrow и как се процедира, преполагам защото нямало е да се съгласиш да започнеш.
  Колега грешката на руснака е че не плаща това което сме св договорили! 
Неговият бизнес план изобщо не е сложен.  Взима млади гладни лъвчета от България да му карат бусовете.  Не пуска договори, което значи че той печели доста от това че не внася осигуровки!
Нямата уговорка да ти задържа никавки пари, защото ако има такава никой няма да му работи!  Качваш се да караш с мисълта че ако не ти плати ще е за не повече от седмица, което решаваш че може да го преглътнеш защото ще са едни 350-500 € ...Само че и той това го знае и татктиката му е друга.  Уговаря  те се като почнеш, да караш определен брой дни за дс види дали ставаш.  Тези дни се разбирате да ти ги плати веднага след изтичането на този пробен период!! При изтичането на този период разбираш че не си разбрал зс срока му и че е малко по дълаг!  Хвърля ти 100-200€ да не умреш от глад и да ти замаже очите, и ти продължаваш да си бачкаш да трупаш км и пари за взимане.  Идва дата за плащане и пак греда!  Нещо му излязло за плащане, другата седмица ще те изчисти и така. Другата седмица ти плаща някви пари ама пак не са толко щото разбираш че чака плащане всеки момент и другата седмица ще се оправите!  И така след определен период на работа той ти е задържал едни 1000-2000€ без да имате каквато и да е уговорка за това!  Той вече е спокоен че ти няма му избягаш щото те е страх че няма си вземеш парите и си има един роб!  Ако решиш да си търсиш парите и откажеш да работиш, решението е лесно, сваля те от буса и ти казва изчвзвай!  А ти ходи доказвай после че имаш да взимаш пари...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Schlundt Transport
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 16
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #25 -: Четвъртък, 04 Май, 2017, 11:43:25 »
ОтговорОтговор

За работата без договор, реално е възможна, но изобщо не е толкова безотговорно.

Немският законодател задължава работодателят да предостави на работника в писмен вид (и с подпис) доказателство за договорените условия в срок от един месец от встъпването му в длъжност. http://www.gesetze-im-internet.de/nachwg/__2.html определя следните задължителни точки:

имена и адрес на страните,
дата на встъпване в длъжност,
срок на взаимоотношението при срочни договори,
място на изпълнение на трудовите задължения,
кратка длъжностна характеристика,
работна заплата включително допълнителни плащания, бонуси, премии и др.,
договорено работно време,
годишен отпуск,
срокове за предизвестие при прекратяване на договора,
общо указание относно съответни тарифни договори.
Това писмено документиране не е трудовият договор, който следва да бъде подписан от двете страни, но на практика гарантира сигурността на работника относно спазването на първоначалните договорки и може да бъде напълно достатъчно като доказателствен материал при евентуален съдебен процес.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!