До кога ще търпим, колеги?
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 11:15:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: До кога ще търпим, колеги?  (Прочетена 8248 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #15 -: Събота, 22 Април, 2017, 23:25:24 »
ОтговорОтговор

Доооооооообре.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Събота, 22 Април, 2017, 23:25:24 »

 Активен
Ал.Стамболийски
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 72
Теми: 14



Активност
0%

СБТР


WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 23 Април, 2017, 08:14:31 »
ОтговорОтговор

По т.1 ще искаме вдигане на минималния осигурителен праг от 460.00лв. на поне 650.00лв. Никой ли не се дава сметка , че като направи стажа 15години и стигне възраста за пенсиониране ще вземе има няма 200лв. Защото цял жияот са го осигурявали на минимално.     А по т7. Не съм я написал правилно ще искаме реални коридори на Видин, Калотина и Русе за граждани и МПС-та регистрирани на територията на ЕС. А не да се редим с турците ... Една такава организация трябва да е безплатна за всички колеги а не да си плащаме за нищо... ДАПаджийското плащане на км. Не е предпочитано колега. Всеки който ще вземе 50е-55е на ден няма да иска да чуе за км. Говорим за прави курсове

Колега ekotech11, радвам се за написаното но погледни разделите в форума и ще разбереш, че има такава организация. Исканото от нас увеличение на осигурителните прагове е в порядъка от 1200 до 1500 лева.
Относно границите темата е много разточителна и почти невъзможна за разискване защото има замесени много институции и няма с кои да се разисква за решаване на проблема - това си е мисия невъзможна поне за сега.
Безплатното членство в такава организация е идеология граничеща с идеологията за чистия комунизъм. На теория е много хубаво но на практика е невъзможно. Тази организация има нужда от средства за постигането на тези цели, които дори и ти си описал. Това обаче е свързано с много работа на хора, които не са свързани с транспорта, а те искат пари. Става въпрос за юристи, икономисти и т.н. Иначе адмирации за идеите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 23 Април, 2017, 08:14:31 »

 Активен
ekotech11
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 10
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #17 -: Неделя, 23 Април, 2017, 11:08:55 »
ОтговорОтговор

Колеги, то се говорише, че на повечето камиони евро 6 заради датчиците са керамични или ... Няма да хваща магнита. Мно българинът е изобретателен 1000е и Волва,Скании се сдобоват с ремонт и паузата е факт. Тази джаджа не я слагаме Ние а този на който е камиона. Мно като те хванат с нея ти носиш пълна отговорност , дори и да не си я ползвал никога камионът я има. Всичко може да се направи за един месец. Просто трябва да се въведе единен трудов договор / стандартна бланка , в която всичко дда е уточнено . Втора категория труд възнаграждение 1000 лв. ; Заплащане Австрия, Германия, Франция 9е на час. Стандартна бланка лесно решение и вярвам, че нещата ще се случат.  А за коридорите ако се управят малко пътищата турците и тези от трети страни могат да бъдат пренасочени да минават само през Стрезимировци и за ЕС граждани и ППСта Калотина. За осигурителния праг скоро товарих от Хочланд Полша до мен колега на 68 години - пенсионер показа ми документ, че взема пенсия 220.58лв. Със стаж 32г. Международен. Сега спестяваме данък а след време ще искаме да сме плащали 50-100 лв. Повече. Вкара ли се всичко в правилния ред мисля, че колегите няма да бягат в други страни да работят с чужди фирми.Както казах по-горе двама юристи ми казаха, че с такава бланка ако се приеме от НС илед това се изпраща до Министерството на финансите и Министерството на транспорта и проблемът е решен. Спедитори и диспоненти ги осигуряват на повече пари от Нас. Стига! 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #18 -: Неделя, 23 Април, 2017, 13:36:35 »
ОтговорОтговор

Колега,аз лично не мога да те разбера.
Говориш за 100 неща едновременно.
В общи линии разбрах ,че си недоволен от много неща.Има ли от нещо да си доволен? Усмивчица
Щото,така написано ,само се оплакваш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
shisho
Младши потребител
**

Рейтинг: +8/-246
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 67
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 23 Април, 2017, 13:53:31 »
ОтговорОтговор

Някой има ли информация как се заплаща на работещите вътрешно в България?
На колко се осигуряват включват ли се командировъчни в заплатата.
Ако при международните практиката е минимална заплата + командировъчни
същата практика ли се ползва за националните?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #20 -: Неделя, 23 Април, 2017, 14:24:49 »
ОтговорОтговор

Думи на финансист ,,,,,,,,,,,,,,,
Според финансиста възрастта за пенсиониране трябва да е 70 години. Така половината от нас ще си отидат от този свят без да са получили пари, но тези, които ще доживеят годините, ще получат това, което им се полага, за да живеят нормално. Така системата щяла да се балансира.

Хърсев коментира и състоянието на пенсионните фондове: „За пенсионните фондове смятам, че работата им не е много читава. Всички сравнения, които излязоха, показват, че издръжката им у нас е значително по-висока от средната за Европа. Едната причина е, че те са много по-малки от другите, а в същия момент разходите за поддръжка са едни и същи. В тяхната дейност се наблюдава лакомия, но тя е законна, отбеляза той.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 23 Април, 2017, 15:32:54 »
ОтговорОтговор

ekotech11 , кое би приел ти:  1800 евро чисто и да те осигоряват на 600 лв  ..... или да те осигуряват на 1600лв и да вземаш чисто 1560 евро
Отговори честно , сумите са що годе реални и ако си съгласен на това шефат ти на дали ще се дърпа
Но имай на предвид че си в БГ и това което внесеш сега се запитаи дали ще го видиш като се пенсионираш???

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ekotech11
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 10
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #22 -: Неделя, 23 Април, 2017, 15:54:25 »
ОтговорОтговор

ekotech11 , кое би приел ти:  1800 евро чисто и да те осигоряват на 600 лв  ..... или да те осигуряват на 1600лв и да вземаш чисто 1560 евро
Отговори честно , сумите са що годе реални и ако си съгласен на това шефат ти на дали ще се дърпа
Но имай на предвид че си в БГ и това което внесеш сега се запитаи дали ще го видиш като се пенсионираш???
Колега не говоря за вътрешните а за правите . Отговарям ти честно предпочитам да ме осигиряват на 600-7р00лв. И да взимам 1800е. Мно на правите те осигуряват на 460лв. и накрая взимаш на за 8000км. 1600лв. Цял месец. Понеже има колеги от северозапада къде карат на 17-18 ст. Колеги подбиват пазара даже ако може да не ги осигуряват още по-добре, за 100лв отгоре и ремонт ще прави на камиона в Европа само части да му изпратят.     micyri колега щом за теб всичко е перфектно ОК. Никой не те кара да правиш каквото и да е. От каквото не съм доволен съм го написал , напиши ти доволен ли си.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #23 -: Неделя, 23 Април, 2017, 16:41:46 »
ОтговорОтговор

Веднага ти отговарям.
Много съм се борил с несправедливостта в БГ.
В един момент разбрах,че не мога и няма смисъл да се боря с огромната бюрократщина и простотия и реших да заживея в Германия.
Сега се чувствам много по-добре,не че съм бил зле!
Сега по темата.
Знам,че проблемите са много,но всичко постепенно може би ще се нареди.Няма как всичко на веднъж.
Първо в главите ви трябва да настъпи промяна!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #24 -: Неделя, 23 Април, 2017, 17:52:46 »
ОтговорОтговор

Кой кого търпи? И ако искат шофьорите нещо, според мен е , да се договарят още в началото на колко да се осигуряват, колко да е заплатата на ден, а не на километър, както е в доста фирми. И ако не им отърва, да не почват в дадената фирма.
Не работете за без пари!
Преди време , като карах правите курсове, една от фирмите ме осигуряваше като член кооператор за земеделска кооперация или това е трета категория труд - 540 лв основна, после в следващата основна 460лв , те не я даваха, а получавахме само заработката, от по 15 ст на км за двойка и 18 ст на км за единичка. В същата фирма и сега не плащат основната заплата, а всички се разписват, че я получават, също не плащат и платения годишен отпуск. Тя вече е история за мен. Най-добре ми беше като карах вътрешното. Български договор, основна заплата по договор 550лв, осигуровка на 998лв, чисти пари за получаване 3716 лв, фирмата ни плащаше осигуровката, имахме и платена от фирмата медицинска застраховка за по 30 000 е на човек, платена отпуска на 550лв.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #25 -: Неделя, 23 Април, 2017, 21:41:20 »
ОтговорОтговор

На моите шофери им давам по 2000€ месечно и ги осигурявам на 460 лева защото на всички ни е ясно каква измама е пенсионната система в България,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #26 -: Неделя, 23 Април, 2017, 22:56:28 »
ОтговорОтговор

rider777  ,, искам да те попитам нещо непонятно за мен и за твой колеги шефове ,,,,  на доста места вече  срещам точно предложение за заплата точно като описаните от теб ., когато  по време на преговорите   стигнем  до тези 2000 евро и аз попитам как ще получа впоследствие тези заработени от мен пари който не са описани никъде   от другата страна настъпва мълчание ,,,, та молбата ми към теб  е - качи една или повече снимчици на типа документ с който ти гарантираш цялата сума на работника си .          п.с     има точно определена сума командировъчни от европейското законодателство което работодателя трябва да заплати на работника си за работен ден    .    Мерси предварително за снимковия материал който ще изпратиш и в помощ на други работодатели .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #27 -: Понеделник, 24 Април, 2017, 05:44:07 »
ОтговорОтговор

Хехе,тука го обърнахте на белот.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
shisho
Младши потребител
**

Рейтинг: +8/-246
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 67
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #28 -: Понеделник, 24 Април, 2017, 10:30:20 »
ОтговорОтговор

На моите шофери им давам по 2000€ месечно и ги осигурявам на 460 лева защото на всички ни е ясно каква измама е пенсионната система в България,,,,,,,

Не е измама системата ние я мамим. Не може да не пускаш нищо в касичката и да очакваш когато я счупиш да намериш нещо вътре.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: Понеделник, 24 Април, 2017, 11:50:37 »
ОтговорОтговор

Не е измама системата ние я мамим. Не може да не пускаш нищо в касичката и да очакваш когато я счупиш да намериш нещо вътре.

Напротив, пълна измама е. Почти няма държава, в която да не се вдига възрастта за пенсиониране, което подчертава пирамидалната структура на пенсионните системи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!