Препоръка за автошкола
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 11:59:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръка за автошкола  (Прочетена 2991 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
joniop
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Неделя, 18 Юни, 2017, 00:00:03 »
ОтговорОтговор

Здравейте, бъдещи колеги,

Аз съм на 21 години и съм се решил да се присъединя към вас, поради ред причини, но може би една от основните е, че в моите очи - вие сте сред топ 3 в класацията за най-полезните хора на планетата.

Та, директно към въпроса. Искам да ви попитам за мнението ви и препоръките ви относно:

1. Къде да изкарам шофьорските си курсове за кат. C - в София или в провинцията (в случая това е Силистра)?
Причината да включвам София в тази класация е, че в момента уча в университет и нямам възможност да се прибирам у дома толкова често, а до колкото прочетох - един курс трае минимум 20-25 дни приблизително. Ако ще е в Силистра - нямам възможност да ги започна преди лятото на 2018 г., което според мен е далеч.

2. Коя автошкола бихте ми препоръчали за курсове в София?
Зная, че са много, прочетох доста позитивни, но и тук-таме доста негативни коментари за някои от тях и искам да зная вие къде сте били и доволни ли сте останали.

3. Ако се запиша за курса в София - през какви етапи се преминава?
Питам ви това, понеже зная, че в центъра на града е забранено движението на камиони, но тогава къде, как и по какъв начин следва да се проведе изпита (за практическия става въпрос)?

4. Необходимо ли е да закупя допълнителни часове, понеже видях, че са само 16, а това според мен е крайно недостатъчно за изкарване на книжка от която и да е категория?

5. Едната година стаж, необходим за изкарване на кат. C+E, е година, която трябва да имам като шофьор при някой работодател (примерно) или просто да е изтекла една година от изкарването на кат. C?

6. Бихте ли ми препоръчали да си изкарвам кат. D или според вас това биха били пари на вятъра?

Благодаря ви предварително!
Карайте внимателно и бъдете здрави!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 18 Юни, 2017, 00:00:03 »

 Активен
Zepp44
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 45
Теми: 0



Активност
0%


« Отговор #1 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 00:28:41 »
ОтговорОтговор

Младеж един съвет от мен изкарай си образованието и ако след години пак си на този акъл ( за което силно се съмнявам ) тогава се захващай с тази професия. Мога да ти отговоря само на няколко въпроса понеже живея доста далече от София и нямам наблюдения.
5. Тази 1г. стаж не е задължително да работиш нещо с С категория че да ти се признава.
6. Ако ти се кара автобус тогава я изкарвай ама доколкото знам с тия промени вече не знам на колко години го направиха да може да се кара аз навремето я карах на 21. Трябва да си прецениш какво искаш с хора трудно се работи трябва да ти е ясно. Аз доста години изкарах по автобусите по една или друга причина ама пари там няма това е истината.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 00:28:41 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 00:59:14 »
ОтговорОтговор

Ако не учиш някаква напълно безмислена специалност, и  ако имаш минимален шанс да добуташ до дипломиране - избий си от главата мисълта за шофьорлъка. Полезната работа все ще се намери кой да я върши, не си прецаквай живота.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
hetfield
Младши потребител
**

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 52
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #3 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 01:11:23 »
ОтговорОтговор

Присъединявам се към по горните съвети. Гледай си живота, гони гаджетата и не се занимавай с глупости.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 11:25:37 »
ОтговорОтговор

Ако в момента работиш, можеш да се възползваш от една програма към Агенцията по заетостта и срещу 100на лева да изкараш С категория. "Ваучери за заети лица" така се казва. Иначе и аз подкрепям горните мнения, млад си и повечето истини тепърва ще ги разбираш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #5 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 18:03:57 »
ОтговорОтговор

Не използвай услугите на авто школа Василеви!
Преди 3 дни в Бургас, карам след камион на Василеви школа.  Шофьора му, влиза от най-дясната лента на кръгово с ляв мигач, Кръговото е с 4 изхода. Излиза от колелото пак с ляв мигач на 3-тия изход на дясно.
Ако така ги учат в тази школа, инструкторите им да си скъсат китапите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +192/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 832
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #6 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 19:48:09 »
ОтговорОтговор

Младежо, не ги слушай дето те разубеждават.

Професията дава възможности за развитие, купуване на влекачи и ремаркета в неограничени количества. Ако си умен може да станеш много богат.

От друга страна това което ще видиш докато пътуваш, толкова много държави и култури няма как иначе да стане. Номадския начин на живот може да ти хареса.

Хората които те разубеждават са под много строг диспеч (като куче на къса каишка)
Ако купиш обаче твой влекач и ремарке, и в него слагаш само карго на клиенти, и сам решаваш на кой и за колко да возиш, ще бъдеш "капитан на кораб".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #7 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 20:01:27 »
ОтговорОтговор

Така е младежо,и друго не забравяй:
"и 100 тояги на чужд гръб са малко".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hetfield
Младши потребител
**

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 52
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #8 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 20:57:21 »
ОтговорОтговор

Мда, по паркингите ще видиш и какви поражения нанася на психиката и най-вече на мисловната дейност самотата и скуката след години работа. Ето нагледен пример с американеца. Кара си из прерията ,фантазира си в неограничени количества влекачи и ремаркета  и се самоубеждава, че не е куче на кайшка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Неделя, 18 Юни, 2017, 21:16:13 »
ОтговорОтговор

Може би бъдещ колега,първо си нареди приоритетите,след това като решиш какво ти се прави и ако това е шофьорлък,по-добре спри да харчиш парите на родителите си и изкарвай С-то.След това намери работа,на която да караш минимум бус над 3,5 тона,за да свикнеш малко с по-голяма машина и тогава записвай С+Е.Но както казаха повечето колеги по-нагоре-тази професия убива повечето от социалните привилегии на нормалния човек,примерно баня,кухня,нормално легло,телевизия,нет,пералня и най-вече жена и деца.Единствения плюс за мен е както Американеца каза,че всеки ден си на ново място и виждаш свят.Аз от близо година не практикувам професията и искам да ти кажа,че много ми се кара,но най-вероятно вече ще се кача само ако много ме натиснат молците.Успех.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
Dilyan_Zagorchev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 201
Теми: 8



Активност
0%


Dilyan Zagorchev LinguaTertiiImperi LinguaTertiiImperi
Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 19 Юни, 2017, 11:14:27 »
ОтговорОтговор

Рамбоне,ти не беше ли от Бургас?Коя школа ще препоръчаш тук?Без Елена Ауто 94 и посочените от теб Василеви
Колегата д извинява,че му ползвам темата.В Ямбол да не ходиш в Диана кар ако те навива някой.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #11 -: Понеделник, 19 Юни, 2017, 19:38:15 »
ОтговорОтговор

Младежо, не ги слушай дето те разубеждават.

Професията дава възможности за развитие, купуване на влекачи и ремаркета в неограничени количества. Ако си умен може да станеш много богат.



Тогава направо да кара курсовете за моряк Смотан Професията дава още по големи възможности за развитие - купуване на кораби, кеф ти контейнеровози, кеф ти танкери, или за генерални товари. Ако нещо не потръгне, винаги може да си вземе един пиратски кораб.....

А и шанса да се чалдиса тотално в морето е с пъти по голям от възможноста да изкукурига по аутобаните.

Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #12 -: Понеделник, 19 Юни, 2017, 20:44:24 »
ОтговорОтговор

Тогава направо да кара курсовете за моряк Смотан Професията дава още по големи възможности за развитие - купуване на кораби, кеф ти контейнеровози, кеф ти танкери, или за генерални товари. Ако нещо не потръгне, винаги може да си вземе един пиратски кораб.....

А и шанса да се чалдиса тотално в морето е с пъти по голям от възможноста да изкукурига по аутобаните.

Смотан Смотан Смотан
Усмивчица Усмивчица Усмивчица. Веселба си е тука....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #13 -: Понеделник, 19 Юни, 2017, 22:32:31 »
ОтговорОтговор

Това са бъдещите работници, влиза тук хвъля един терлик и не се появява повече Ухилен Та кой ще работи?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +496/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #14 -: Понеделник, 19 Юни, 2017, 22:42:55 »
ОтговорОтговор

Тогава направо да кара курсовете за моряк Смотан Професията дава още по големи възможности за развитие - купуване на кораби, кеф ти контейнеровози, кеф ти танкери, или за генерални товари. Ако нещо не потръгне, винаги може да си вземе един пиратски кораб.....

А и шанса да се чалдиса тотално в морето е с пъти по голям от възможноста да изкукурига по аутобаните.

Смотан Смотан Смотан
Не моряк !!! Капитански изкарай !!!
Абе момче казаха ти хората , гледай си дипломата  каруцар винаги можеш да станеш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!