Шофьори международен транспорт
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 18:35:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шофьори международен транспорт  (Прочетена 7956 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #15 -: Четвъртък, 17 Август, 2017, 13:59:19 »
ОтговорОтговор

В България за жалост Бизнес правят само перачите,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Четвъртък, 17 Август, 2017, 13:59:19 »

 Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #16 -: Четвъртък, 17 Август, 2017, 21:23:36 »
ОтговорОтговор

Колеги,човека си е пуснал обявата много културно.Това,че някои от вас са успели да се наредите на по-добри условия,е въпрос на късмет.Има много колеги,които работят и за много по-малко.Както каза колегата по-горе,като могат ще го правят,човека е така устроен взема всичко,което му се дава на оферта,че и ако има още и него ще вземе.Всеки един от нас е такъв.Има много млади колеги,сред които съм и аз,които ще се качат да карат на тези условия само и само да натрупат стаж из Европа,пък после ще бягат на по-добри условия,пък може и работодателя да остане доволен от даден шофьор и да реши да му дава повече.Смятам това,че много от старите кучета тук сте си намерили добри фирми,трябва да цапате темите на хората,защото всяка една тема от "Предлагам" започва и завършва по един и същ начин.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Четвъртък, 17 Август, 2017, 21:23:36 »

 Активен
avia
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #17 -: Петък, 18 Август, 2017, 00:10:44 »
ОтговорОтговор

... пък може и работодателя да остане доволен от даден шофьор и да реши да му дава повече.

Вервай ми златен съм, но досега такъв чорбаджия не срещнАх, даже и у немско (големи кучета са, добре че са законите там)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #18 -: Събота, 19 Август, 2017, 19:32:58 »
ОтговорОтговор

Драги колеги, не е виновен работодателят, а законодателят. Щом законът му го позволява, защо да не се възползва. Ти не щеш, аз не ща, третият ще дойде. Рибата е здраво вмирисана откъм главата, това е истината. Но няма кой да реже до здраво, за огромно съжаление на целокупното българско население, което така или иначе се топи в геометрична прогресия и след две поколения ще минем в историята в минало свършено време.
Тука основния виновен си е бачкатора , ако всеки си държеше на правата и знаеше какво дава а след това взима картинката нямаше да е такава.
Когато на един шеф му седи камиона на плаца  и не върти колелата в един момент ще му светне че нещо не е много ОК.
Тая ситуация е породена от битието на българина , свикнали сме да слушкаме и да сме по-ниски от тревата. Това е валидно за всичко и за всички.
Вкючвам в това число и тия дето са се "уредили" у чужди фирми ама си мислят че са добре кат цункат дупето на ханс.

Извода от всички бръщолевици е , искайте за да ви бъде дадено и защитавайте интересите си със зъби и нокти а не со дупе.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #19 -: Събота, 19 Август, 2017, 21:08:13 »
ОтговорОтговор

Тука основния виновен си е бачкатора , ако всеки си държеше на правата и знаеше какво дава а след това взима картинката нямаше да е такава.
Когато на един шеф му седи камиона на плаца  и не върти колелата в един момент ще му светне че нещо не е много ОК.
Тая ситуация е породена от битието на българина , свикнали сме да слушкаме и да сме по-ниски от тревата. Това е валидно за всичко и за всички.
Вкючвам в това число и тия дето са се "уредили" у чужди фирми ама си мислят че са добре кат цункат дупето на ханс.

Извода от всички бръщолевици е , искайте за да ви бъде дадено и защитавайте интересите си със зъби и нокти а не со дупе.
Колега ,не ми се спами,щото темата е друга,ама така като се изказваш неподготвен за тия дето работят в чужди фирми ,няма как да не се обадя.Ти работил ли си в немска фирма?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #20 -: Събота, 19 Август, 2017, 23:00:33 »
ОтговорОтговор

Да , и не ми хареса тва да не можеш да напсуваш шефа си на български много ме тормози.
В интерес на истината проблеми с пари и договори не съм имал и там други глупости прокарвани от БГ работодателите. Ама иначе нивото на работа е умопомрачително изчанчено. Тоест бачкане кат за последно и до минутата , неща от сорта на 89.45ч или пък 9.50 бяха нещо нормално. Спиране да си до адресите та да си първи н а бюрото сутринта и т.н
Много безсмислени смени на wab посред нощ та да бъде уредено нещо страшно глупаво и т.н
Дет се вика експлоатация  до дупка за 200евро повече + немски контракт   
а чисти пари като за бедняк у Германия. Изкарах си пробния 3месеца и се върнах отново на стария си контракт където работата е в пъти по-малко и парите са само 200евра надолу.
Напоследък телефона ми прегря от предложения за работа по немски фирми ама като си кажа изискванията и познай какво ми казват . Хората си търсят роби да им бачкат за 1300е чисти с една камара документи и изисквния.
Та колега може да се каже че съм бачкал за немец и известно време i dont like it at all ....
Разбира се има и единични случай  ама на фона на масата са незабележими.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 20 Август, 2017, 00:36:56 »
ОтговорОтговор

Колеги,човека си е пуснал обявата много културно.Това,че някои от вас са успели да се наредите на по-добри условия,е въпрос на късмет.Има много колеги,които работят и за много по-малко.Както каза колегата по-горе,като могат ще го правят,човека е така устроен взема всичко,което му се дава на оферта,че и ако има още и него ще вземе.Всеки един от нас е такъв.Има много млади колеги,сред които съм и аз,които ще се качат да карат на тези условия само и само да натрупат стаж из Европа,пък после ще бягат на по-добри условия,пък може и работодателя да остане доволен от даден шофьор и да реши да му дава повече.Смятам това,че много от старите кучета тук сте си намерили добри фирми,трябва да цапате темите на хората,защото всяка една тема от "Предлагам" започва и завършва по един и същ начин.
Какво означава да се качиш на таа обява?После си щел да бягаш на по незнам кво си...Ти сметаш ли ,че като натовариш и разтовариш,требва да зимаш по малко?Твоя шеф си зима парата,а ти си нов,и си свършил работата,но си новобранец требва подбиваш цените ли бре селиш?Марш при козите!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hetfield
Младши потребител
**

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 52
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #22 -: Понеделник, 21 Август, 2017, 13:02:42 »
ОтговорОтговор

Някой хора са толкова надъхани да влезат у мизерията , че са готови да започнат да си плащат за да придобият стаж.
Изобщо не е добре да скланяте да работите за по-малко пари, защото ще вършите същата работа, каквато върши опитния водач, а чувството което ще остане у вас , след като мине еуфорията, че сте направили успешно няколко курса, изобщо няма да ви допадне. В крайна сметка все някак ще се сдобиете с прословутия стаж, ще поработите някоя и друга годинка и ако имате нещо в главата ще осъзнаете, че парите които сега ви се виждат много, всъщност изобщо не си заслужават нервите, притесненията, безсънието, безпутието и асоциалния живот който ще водите. Това се отнася най-вече за младежите. Пенсионерчетата които вече са си омръзнали с бабата и им е по-добре да живеят на 2 кв/м са друга бира.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #23 -: Понеделник, 21 Август, 2017, 20:01:11 »
ОтговорОтговор

Ама иначе нивото на работа е умопомрачително изчанчено. Тоест бачкане кат за последно и до минутата , неща от сорта на 89.45ч или пък 9.50 бяха нещо нормално. Спиране да си до адресите та да си първи н а бюрото сутринта и т.н

Да си псуваш работодателя на български е възможно, стига да правиш учтива физиономия. Не че помага много ... но все пак изпускаш парата.

За работата си абсолютно прав - в Германия е така. Във всички браншове, не само в транспорта. Има работни места де можеш си клатиш краката, но трябва доста да си учил преди това. Обикновените германци също здраво опъват хомота.

А това че си взимал само 200€ повече си е твой проблем. Или не си могъл да си направиш предварително пазарлъка в Германия, или в България имаш някакви супер ларж работодатели.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #24 -: Понеделник, 21 Август, 2017, 21:20:51 »
ОтговорОтговор

Какво означава да се качиш на таа обява?После си щел да бягаш на по незнам кво си...Ти сметаш ли ,че като натовариш и разтовариш,требва да зимаш по малко?Твоя шеф си зима парата,а ти си нов,и си свършил работата,но си новобранец требва подбиваш цените ли бре селиш?Марш при козите!

Колега,ще ти кажа само едно-ей заради такива тъпи ко....та прости,този занаят се омаловажава даже и от тези,които го практикуват.Роден съм и съм израстнал на пъпа на ВАРНА,така че за козите,за които ми говориш можеш само да ми пратиш снимка как ги гониш по полето.И цени не подбивам защото в момента единственото,което ме свързва с професията са тези форуми.И като говориш под скрито име не се мисли за без смъртен.Незнам кое точно те разстрои от изказаното от мен мнение,което с две думи обобщава,че ми писна ти и още няколко човека да осират темите на хората.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #25 -: Петък, 25 Август, 2017, 17:20:13 »
ОтговорОтговор

Колега,ще ти кажа само едно-ей заради такива тъпи ко....та прости,този занаят се омаловажава даже и от тези,които го практикуват.Роден съм и съм израстнал на пъпа на ВАРНА,така че за козите,за които ми говориш можеш само да ми пратиш снимка как ги гониш по полето.И цени не подбивам защото в момента единственото,което ме свързва с професията са тези форуми.И като говориш под скрито име не се мисли за без смъртен.Незнам кое точно те разстрои от изказаното от мен мнение,което с две думи обобщава,че ми писна ти и още няколко човека да осират темите на хората.
Леко козарче,леко... ;)Мое си роден и в центъра на казакхстан,тва е значи че ти работи компютъра,и си затваряй плювалника,като още не си почвал въобще да работиш таа професия :)Ти още не си почнал и вече подби пазаро бре Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #26 -: Петък, 25 Август, 2017, 21:11:36 »
ОтговорОтговор

Леко козарче,леко... ;)Мое си роден и в центъра на казакхстан,тва е значи че ти работи компютъра,и си затваряй плювалника,като още не си почвал въобще да работиш таа професия :)Ти още не си почнал и вече подби пазаро бре Ухилен
Колега,първо козарче можеш да казваш на всеки друг,но не и на мен.Второ тази професия я практикувам от 1998г.Това,че не съм дърпал ремарке не ме прави по-малък шофьор от теб или всеки друг,защото доста камиони ми минаха през ръцете,като започнеш от "виетнамка" та така нататък.И незнам точно по какъв начин разбираш,че подбивам пазара,след като миналата година точно поради ниското заплащане в БГ слязох от камион и до ден днешен не се качвам,защото започнах в две БГ фирми за да натрупат малко стаж преди да тръгна навън,но след като и в двете ми приказваха за едни пари а накрая се оказа,че парите се оказаха същите,които вземах на четириоса от който слязох последно.Така,че не оставай с впечатления,че точно аз искам да подбивам пазар,след като точно аз се отказах заради ниското заплащане в БГ.А не исках да правя както много други колеги,да взема Е-то и директно навън пък каквото стане(на курса имах един такъв на 50 години,цял живот карал такси,изкарал Ц,след година Е и разправяше,че го чака камион в Англия).Така че колега надявам се сега да ме разбереш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #27 -: Петък, 25 Август, 2017, 21:30:07 »
ОтговорОтговор

Аз защо съм го пропуснал този диалог?
Пичове,уважавам всяко мнение,за разлика от повечето  тука,но има още да учите .
Като жокер само ще ви дам,има ли значение колко камиона си карал,колко стаж имаш,след като получаваш по-малко от този който умее да се пазари за парите си?
Не става въпрос за новобранци!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #28 -: Петък, 25 Август, 2017, 21:55:27 »
ОтговорОтговор

Аз защо съм го пропуснал този диалог?
Пичове,уважавам всяко мнение,за разлика от повечето  тука,но има още да учите .
Като жокер само ще ви дам,има ли значение колко камиона си карал,колко стаж имаш,след като получаваш по-малко от този който умее да се пазари за парите си?
Не става въпрос за новобранци!
Ами явно за колегата има значение да имаш само около 15000 км с ремарке и 15 години на самосвали,бетоновози,бордоваци и малко сметовоз.Явно другите са малки"козарчета".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #29 -: Петък, 25 Август, 2017, 22:07:42 »
ОтговорОтговор

Ами явно за колегата има значение да имаш само около 15000 км с ремарке и 15 години на самосвали,бетоновози,бордоваци и малко сметовоз.Явно другите са малки"козарчета".
Не го взимай на вътре.... Намигване
Аз за една седмица колко минуси отразих,сега да взема да се тровя ли?
Ей на петък вечер е,време за купон...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!