Законът Макрон - безработица, гладни семейства или добра работна практика в ЕС
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 04:06:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Законът Макрон - безработица, гладни семейства или добра работна практика в ЕС  (Прочетена 65617 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tarykata
Младши потребител
**

Рейтинг: +293/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 1



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #75 -: Вторник, 04 Декември, 2018, 22:16:56 »
ОтговорОтговор

   Ще ходим ли на протеста?http://news.bnt.bg/bg/a/kakv-shche-e-efektt-za-blgarskite-prevozvachi Кои големи фирми са започнали да се регистритрат и превасят дейноста си?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Вторник, 04 Декември, 2018, 22:16:56 »

 Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +617/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #76 -: Вторник, 04 Декември, 2018, 22:36:11 »
ОтговорОтговор

Аз казах ли ви преди време, че МакронЯ ще мине рано или късно? Ето от този линк се вижда кога ще влезе в сила вероятно - 31.07.2020 г. https://www.kamioni.bg/bg/menu/10/post/22552/Bylgariq-ne-podkrepi-obshtiq-podhod-za-Paketa-za-mobilnost-I?page=1. Колега, за какво да протестирам, да защитавам българския чорбаджи изедник ли? За нас работа винаги ще има, дори по-платена с течение на времето. Да му мислят онези, които до скоро ти събаряха кожата от гърба и плуеха в разкош за наша сметка. Хич не ми дреме за тях, да се оправят. Както се радваш на ... (окосмен женски полов орган), така ще се радваш и на ... ( голяма подкоремна дръжка с неправилно разположени вени). Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #76 -: Вторник, 04 Декември, 2018, 22:36:11 »

 Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1883
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #77 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 09:38:16 »
ОтговорОтговор

Не мога да повярвам, че някой може да си помисли даже, че това ще доведе до нещо добро ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, хич не ми се обяснява къв дебел и четвъртит я чака цяла България,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ама тъпанарите си мислят, че било за добре,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +617/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #78 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 09:53:04 »
ОтговорОтговор

Цяла България??!!! Бате Иво, моля те, бе човек, обясни, отдели малко от ценното си време на нас, тъпанарите... Тръпки чак ме побиха, цяла България... Ухилен
Аааа, ама ти беше от другата страна на барикадата, чакай, че забравих. Намигване
Ще се наложи да си набиете в каменните чорбаджийски кратуни, че на хората им писна да им взимате товарите на 70-80 цента, а вашата сметка как излиза - като правите полюции върху нас, шофьорите. Освен това, никой не ви е викал с телеграма да карате Франция, Германия и прочие. Като искате, ще спазвате законите, като не - стойте си в България. Туй то, истината боли, ама е това. Щях да умра от смях като гледах преди половин час съненият още Ангел Джамбазки как фъфли и се чуди как да отговори на неудобните въпроси на водещите на сутрешния блок на Нова. Пак приказки за внасяне на шофьори от Украйна, Туркменистан, Ингушетия, Татарстан, Памир... Внасяйте, ние ще се изнесем, знаете как ще стане. Работа ще има, който даде повече, той е моят човек.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #79 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 10:21:42 »
ОтговорОтговор

Да стачкувам срещу себе си, щели да сме останали без работа, работници от трети страни ще идват да работят за 270е заплата на хартия и другото на думи / устна уговорка /, ама бат Иво как не разбра/те, че така може да работи само негово Величество БЪЛГАРИНА и никой друг, ако ще да го докарате от Марс Завърти очи
КОЙ друг освен българските шофьори висят по 3-4 месеца в кабината, видите ли само и само да спестят разходи на шефа си и той да прецаква нормалния пазар в ЕС? Казаха ви го в очите, вие принуждавате работниците си да стават трудови номади и така преебавате нормалния живот, към който се стреми всеки.

п.с. е камионите могат да стоят в ЕС и само да се сменят шофьорите, КЪВ е проблема?

цитат от фейса:
Слави Христов
13 часа
Сълзи и Сополи!
Тиквата хързулна и превозвачите!
А Микрона им го набута- гол!
Ама те си го заслужиха!
Съвременни Робовладелци на колела!
Роби с Гевреци вместо вериги!
Вместо решетки - Кабинки!
И като в карцер- месеци в тях!
Реват, та се късат "бизнесмените":
-ЕВРО-па убива Българския бизнес!
България Губи!
А къде си инвестират робските печалби?

И къде са, когато Държавата на Тиквите
Краде парите за Магистрали и Пътища!
За паркинги, отбивки и други тираджийски екстри?
Когато надува цените на горивата, винетките, данъците?
Или тях не ги Хваща тая Болест!
Къде са, че ги няма на Протестите?
С хиляда камиона щяха да гътнат Крадителството!

Не, аз не ги съжалявам!
Тези решения ще Чопнат Кокала на Транспортната мафия!
А Шофьорите-за тях ще има и Работа,
и по-добри условия на Труд!
При по-нормални Работодатели!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +378/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #80 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 10:42:13 »
ОтговорОтговор

Бате Иво и трябва да свикнеш с мисълта,вместо 4 месеца,ще сменяш колегите на 4 седмици Усмивчица!!!Не смятам,че това ще се отрази на икономиката и товарите,просто вие ще си купувате по-рядко Мерцедеси и ще намалите почивките !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #81 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 14:59:12 »
ОтговорОтговор

Става много интересно сред бг средства за масова информация.
Чета заглавия ,"Тировете тръгват на протест в Европа",
това ми е интересно кск ще стане?
Шефа ще ме задължи,аз да протестирам вместо него,дори това да не ми харесва.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Haydutyn
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +25/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 212
Теми: 12



Активност
0%


« Отговор #82 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 16:16:18 »
ОтговорОтговор

Ще ходим ли на протеста?http://news.bnt.bg/bg/a/kakv-shche-e-efektt-za-blgarskite-prevozvachi Кои големи фирми са започнали да се регистритрат и превасят дейноста си?
Без протести няма кой да ни защити правата. Ако нищо не правим положението ще си остане същото или по-лошо. Логично нали?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #83 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 19:45:16 »
ОтговорОтговор

Момчета , бате ви Иво е прав , колкото и да го плюете казва много верни неща и вземете и помислете.
Вие се кефите че чорбаджийте скоро ще затворят , с тоя закон поне 60% умират
Което значи че 60% остават без работа.
Пазарният принцип е следния ... много работна ръка малко работа , значи сваляме заплатите
Тези които знаят езици .... да им е честито , те печелят , ноооо прибиране в БГ само за 30 дни колкото е нормалната отпуска в нормалните страни ( справка micyri "германеца" ) или си събираш семейството и имигрираш , ако не те остройва погледни переспективата на 60%  Ухилен
Така че радоста ви скоро ще се привърне в гримаса , нооо това е нормално за българина ... на мен може да ми е зле ама и на Вуте му е зле

Хайде тряскайте ми минуси за да видя мозъците ви изобщо работят ли

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #84 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 20:08:35 »
ОтговорОтговор

Момчета , бате ви Иво е прав , колкото и да го плюете казва много верни неща и вземете и помислете.
Вие се кефите че чорбаджийте скоро ще затворят , с тоя закон поне 60% умират
Което значи че 60% остават без работа.
Пазарният принцип е следния ... много работна ръка малко работа , значи сваляме заплатите
Тези които знаят езици .... да им е честито , те печелят , ноооо прибиране в БГ само за 30 дни колкото е нормалната отпуска в нормалните страни ( справка micyri "германеца" ) или си събираш семейството и имигрираш , ако не те остройва погледни переспективата на 60%  Ухилен
Така че радоста ви скоро ще се привърне в гримаса , нооо това е нормално за българина ... на мен може да ми е зле ама и на Вуте му е зле

Хайде тряскайте ми минуси за да видя мозъците ви изобщо работят ли
Плана Ран Ът няма спиране  , ама 500години  секс няма как да не са се вкоренили и в ДНКто ни .
Лошото е че много хора ще останат без работа  не само шофьори а и всички обслужващи ги. Много ще се преориентират в чужбина като миячи , гладачи или отново черноработници.
В България ще останат циганите само , а 2050 г Македонците спокойно ще могат да си завладеят цяла България защото ще сме останали 1-2 млн.

Честито , жалко че сме една от най-старите държави на континента и велики хора са давали живота си за това парче земя . Земя населена по-късно от п****аси.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +617/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #85 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 20:40:38 »
ОтговорОтговор

Според мен работата няма да намалее, оттам и заплатата, все някой трябва да ги кара тези стоки. Кой ще е, пазарът ще реши. А и твърдението за прибиране един път в годината, ако си в чужда фирма на чужд договор също не е съвсем вярно. Някъде е така, някъде не е. Да не залитаме в крайности, отиваш си с колата, изкарваш си работния период, колкото ТИ искаш и се прибираш. Съответно ти се плаща само тази отпуска, която ти се полага, другото е неплатено, но никой не те спира. А и плащането е на час съобразено с местното законодателство, а не само на хартия. И език да не знаеш, ще имаш преводач на български, търсенето на шофьори в Централна и Западна Европа ще нараства в пъти. А който иска при Петко, Пенко или Ангелчо - те ще му измислят цаката, или този над тях. Все пак и трите имат бази в Испания, ще прибират там шофьорите, да си направят леглова база съобразно условията и така. Та, мисълта ми беше, да не ревем толкова, че видиш ли, край, ще ходим миячи и общаци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1883
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #86 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 21:27:26 »
ОтговорОтговор

Така,,,,, дотук само двама, които виждат по- напред от другите ,,,,,,,,,,,,,,,,, останалите трудно виждат и носа си ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +378/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #87 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 21:38:49 »
ОтговорОтговор

Бате Иво щом мислиш,предвиждал напред нещата,защо се захвана с този бизнес?На всички е ясно какво целята тези лицемерни мерки!!!Просто едни ще се адаптират други ще сменят попрището и така... Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +617/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #88 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 22:11:56 »
ОтговорОтговор

Бате Иво, от сърце и душа те моля, отдели малко време и ни просветли нас, слепите, само с недомлъвки говориш... Как ще е за теб, работодателя, как ще е за мен, шофьора?
Аааа, бате Ивооо, да не забравя да ти кажа, днес се чух с един приятел от Коки, вече са с квартири, карат чисто нови Дарт Вейдъри, още камиони ще се купуват, френски договори, с колите ще си ходят... Та така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #89 -: Сряда, 05 Декември, 2018, 22:38:59 »
ОтговорОтговор

Абе кой ще пусне кокала толкова лесно?
Иво,ти как я мислиш тая работа,ще продаваш ли камионите?
Не мисля!
Просто ще се приспособиш към новите условия,а те не са никак лоши.
Да ,ще трябва да промениш и малко договорите на шофьорите си ,но в Европа е така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!