Законът Макрон - безработица, гладни семейства или добра работна практика в ЕС
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 23:26:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Законът Макрон - безработица, гладни семейства или добра работна практика в ЕС  (Прочетена 65085 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #135 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 14:29:48 »
ОтговорОтговор

Виновна е системата , корупцията и най-вече НИЕ дето търпим тея лайна на главите си. Ако беше помислено преди 5-10 години гарантирано картинката щеше да е различна. Всичко щеше да стане без шок и ред сълзи , ред сополи. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #135 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 14:29:48 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #136 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 14:43:40 »
ОтговорОтговор

"Последното "Работа по 12 часа на ден и каране по 9…което е забранено от Бг кодекс на труда " не противоречи на Регламента в частта за 17 седмици по 48 часа работа средно. Разбира се това се "спазва" отново по балкански манталитет, а българският превозвач не заплаща компенсацията в часовете на шофьора когато е у дома. По принцип той дори не му изплаща и заплата, а командировката заплаща след няколкомесечното завръщане у дома."

"briko .... Кое е забранено в кодекса че не те разбрах ?"

Кодекса на труда, забранява ВСЕКИДНЕВНАТА работа по 12ч., може но след два дни по 12ч. следва почивка! ЕN 561 е написан за максималното работно време и управление, което е прието като еталон от нашите работодатели! Като ни карат да управляваме по 9 и работим по 12 часа, на тредия ден от седмицата работодателите нарушават КТ.  Още повече, работиш по 12ч., а те осигуряват на 8 и както казва Солар, нито те компенсират, нито ти плащат.
Най-тъпото е, че никоя институция не се занимава с нашите проблеми.
п.с. ЕР 561 не отменя Кодекса на труда в България.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #136 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 14:43:40 »

 Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #137 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 15:24:45 »
ОтговорОтговор

Ох ох ох колко мъка има на тоя свят  Тъжен
Вижте силно се надявам да приемат закона в тоя му вид . След това пак ще говорим . Но ще бъде късно за всички.
В интерес на истината досега на 3 - ма съм предложил да ги осигурявам на 1600лв и тримата отказаха защото им пада заплатата и не вярват в пенсионната система . Иначе тук скачат че си ги осигурявал на минималното .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #138 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 15:26:15 »
ОтговорОтговор

Кодекса на труда, забранява ВСЕКИДНЕВНАТА работа по 12ч., може но след два дни по 12ч. следва почивка! ЕN 561 е написан за максималното работно време и управление, което е прието като еталон от нашите работодатели! Като ни карат да управляваме по 9 и работим по 12 часа, на тредия ден от седмицата работодателите нарушават КТ.  Още повече, работиш по 12ч., а те осигуряват на 8 и както казва Солар, нито те компенсират, нито ти плащат.
Най-тъпото е, че никоя институция не се занимава с нашите проблеми.


И то не по 12, а 3 пъти в седмицата (може последователни) по 15 ч. работа, нещо, което при необходимост и белгийския работодател (а навярно и другите) го изискват, тъй като не противоречи на Регламента. Това не е уредено законодателно при нас и е вратичка на "изгодно" тълкуване.

Виновна е системата , корупцията и най-вече НИЕ дето търпим тея лайна на главите си. Ако беше помислено преди 5-10 години гарантирано картинката щеше да е различна. Всичко щеше да стане без шок и ред сълзи , ред сополи. 

По-добра система от демокрацията не е измислена или някъде приложена. За съжаление ни са необходими години и поне едно (или няколко) поколения за да я достигнем.

Ох ох ох колко мъка има на тоя свят  Тъжен
Вижте силно се надявам да приемат закона в тоя му вид . След това пак ще говорим . Но ще бъде късно за всички.
В интерес на истината досега на 3 - ма съм предложил да ги осигурявам на 1600лв и тримата отказаха защото им пада заплатата и не вярват в пенсионната система . Иначе тук скачат че си ги осигурявал на минималното .

Joro Stoqnow, От написаното разбирам, че си от работодателите които НЕ изплащат заплати. Именно от такива работодатели сме принудени да работим за западни фирми.
Уточнявам, че съм в белгийска фирма на БЪЛГАРСКИ договор и понеже съм работил в такива фирми, осигуровките ми са добри.
За разлика от "умния" българския работодател, белгийския изплаща на всяко 10-то число заплата с бонуси, дори и когато сме в компенсация в България. А на 15-то ни превежда и командировката. В България има таван на командировката и когато е по-висока, тя се облага с данък. Е и нашата е такава.
Преди известно време имах публикации във ФБ, че ще работя при български работодател, който предлага условия и заплащане като това. Предложенията от "умните", както недвусмислено се изрази бяха равни на НУЛА. И понеже не съм от "умните български тарикати", останах да си работя там.


ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #139 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 16:20:42 »
ОтговорОтговор


И то не по 12, а 3 пъти в седмицата (може последователни) по 15 ч. работа, нещо, което при необходимост и белгийския работодател (а навярно и другите) го изискват, тъй като не противоречи на Регламента. Това не е уредено законодателно при нас и е вратичка на "изгодно" тълкуване.

И аз това искам да кажа, ЕР561 не отменя и не заменя КТ в България. Като те напънат да бачкаш по 12-15ч. два или три дни, следващите 1-2дни в същата седмица трябва да почиваш според Кодекса на труда. Къде е Инспекцията по труда? Какъв е проблема да направят проверка, след като данните за работния ден са записани на картата? Просто не знаете, колко чиновници си вадят допълнителни приходи, за да могат нас шофьорите да ни пукат гъза от работа.

Joro Stoqnow, От написаното разбирам, че си от работодателите които НЕ изплащат заплати. Именно от такива работодатели сме принудени да работим за западни фирми.
Уточнявам, че съм в белгийска фирма на БЪЛГАРСКИ договор и понеже съм работил в такива фирми, осигуровките ми са добри.
За разлика от "умния" българския работодател, белгийския изплаща на всяко 10-то число заплата с бонуси, дори и когато сме в компенсация в България. А на 15-то ни превежда и командировката. В България има таван на командировката и когато е по-висока, тя се облага с данък. Е и нашата е такава.
Преди известно време имах публикации във ФБ, че ще работя при български работодател, който предлага условия и заплащане като това. Предложенията от "умните", както недвусмислено се изрази бяха равни на НУЛА. И понеже не съм от "умните български тарикати", останах да си работя там.



ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Аз също си търсих работа скоро, предложенията бяха от сорта " някой път не се почива и в събота и в неделя, щом има работа ти за ДАИ не се притеснявай" .........
И ме отказаха, към момента не карам камион, колкото и да ме стяга душата Завърти очи


Корекция на редакционна грешка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 16:48:09 от SOLAR » Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #140 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 18:20:46 »
ОтговорОтговор

SOLAR , да те питам нещо?
Ти познаваш ли ме?
Знаеш ли ми фирмата?
Как определи че не плащам?
Разбирам се чудесно с шофьорите си .
Честно казано мразя такива като теб да говорят и твърдят неща които дори и те не знаят.

Айде лека ти вечер и си носи злобата и зависта в Белгия

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #141 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 19:06:40 »
ОтговорОтговор

Почнахме със сръдните Усмивчица Не се ядосвай бе, колега.
Бориме толкова важна тема и мненията на участниците са много интересни. Та да те попитам, разбра ли как се нарушава Трудовия Кодекс от транспортните фирми?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #142 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 19:16:30 »
ОтговорОтговор

Joro Stoqnow, самият ти пишеш, че си предложил ОБЕЗЩЕТЕНИЕ което трима шофьори са отказали, а не по-висока ЗАПЛАТА или се отричаш от думите си ?

....
Честно казано мразя такива като теб да говорят и твърдят неща които дори и те не знаят.

Айде лека ти вечер и си носи злобата и зависта в Белгия

Разбира се, че мразиш такива като мен, защото разобличават лъжите ти. Потърси къде в някоя моя публикация има злоба. Покажи къде и на кого съм завиждал.
А от твоите публикации бликат лъжи, омраза, обиди и дори страх от настъпващите нови закони.


ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #143 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 19:50:12 »
ОтговорОтговор

Почнахме със сръдните Усмивчица Не се ядосвай бе, колега.
Бориме толкова важна тема и мненията на участниците са много интересни. Та да те попитам, разбра ли как се нарушава Трудовия Кодекс от транспортните фирми?
Е за това не пиша вече и тука,защото не дискутирате темата,а личността и качествата на някой.
Успех!

п.п.  briko ,нещата ще се наредят,искат не искат,колелото се върти....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #144 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 20:15:37 »
ОтговорОтговор

Ааааааххххххххххххх как искам да го въведат този закон за да ви видя всички умници само след година как ще се молите за работа за 1000 лева,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #145 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 20:38:58 »
ОтговорОтговор

Е те това чукане чаках аз! Бате Иво чак на 10-та страница от дискусията се включи, ама дочакахме де. Смотан
Днес вече имах една добра новина, втората си ми ти с хилядата лева и падането на коляно за тях.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #146 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 20:48:41 »
ОтговорОтговор

Баааат Иво добра вечер, чакахме те барабар с шофьорите от Молдова, Украйна, Македония, Черна гора и т.н. които работят за 1000лв. без да мрънкат и без никакви проблеми, сравнено с нашенските Усмивчица
 Та как си, тук всичко е ок!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #147 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 21:24:51 »
ОтговорОтговор

А що никой до сега не каза ,че точно украинците в полски,латвийски и литовски фирми , вече отдавна работят на 45/15 дни . И айде не ме убеждавайте ,че пътя на шофьора ще е по скъп от данъци и осигуровки в Германия например.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #148 -: Четвъртък, 13 Декември, 2018, 23:47:25 »
ОтговорОтговор

Ааааааххххххххххххх как искам да го въведат този закон за да ви видя всички умници само след година как ще се молите за работа за 1000 лева,,,,,,,,,,,

Иво преди 2-3 години писа, че много украинци и занзибарци чакат на границата и ще работят на по-ниски заплати от българските тъпи шофьори, а ние шофьорите ще се молим за работа.....
Колко молби получи от коленопреклонни българи и колко украинци и танганайци са на работа при теб ?
Знаеш за предложението ми да работя в българска фирма. В случай, че даваш по 1000 лв. заплата + 60 евро командировка идвам при теб. Снижавам критерия си, но за сметка на това ще бъда при БЪЛГАРСКИ работодател и няма да се страхувам от предстоящата безработица, както пишеш.
P.S.  шофьор съм от 1977 г., а от 1986 г. пътувам зад граница. Знаеш, че съм бил в повече страни от колкото си пребивавал. Дори имам и повече години зад волана.
Чакам одобрение и предложение.


ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Петък, 14 Декември, 2018, 01:54:44 от SOLAR » Активен

hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #149 -: Събота, 15 Декември, 2018, 04:52:37 »
ОтговорОтговор

Отговарям ти
Защо като съм с БГ карта не съм изгоден за превозвач от ЕС? -  По новите правила трябва да се прибираш до страната по лична карта след всеки 4 седмици

Нещо си в грешка. Шофьора се прибира в страната където е базирана фирмата, а не адрес по лична карта. Шофьор с БГ лична карта работещ в немска фирма, няма нужда се прибира в БГ на 4 седмици. Трябва да се прибира в Германия, а това не е проблем за немската фирма.
 Лошото е, че коментираш без да си прочел предложения закон и пишеш фермани по 5 страници глупости.

П.С. и никой няма как да разбере къде е почивал шофьора тази една седмица, след като камиона може да не се връща. Шофьора може да е бил в България, може да е бил в Германия, а може и на Малдивите да е бил. Само ще гледат в дигиталната карта да има една седмица пауза.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!