Законът Макрон - безработица, гладни семейства или добра работна практика в ЕС
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 10:29:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Законът Макрон - безработица, гладни семейства или добра работна практика в ЕС  (Прочетена 65068 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #150 -: Неделя, 16 Декември, 2018, 21:40:59 »
ОтговорОтговор

GAME OVER

 Започва новата игра с нови правила, по-добри за шофьорите , по-добри и за семействата им. И чорбаджиите с 5-10 камиона могат добре да се оправят, 4/1 седмици, ама печалбата няма да е примерно 100%, ще е 75%. И тези 25 % по 10 години са си 13 метрова италиянска яхта с ВД 40 тона. или равни на 3 BMW X6.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #150 -: Неделя, 16 Декември, 2018, 21:40:59 »

 Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #151 -: Понеделник, 17 Декември, 2018, 00:22:56 »
ОтговорОтговор

Много ме забавляват наивните ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« Отговор #151 -: Понеделник, 17 Декември, 2018, 00:22:56 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #152 -: Сряда, 02 Януари, 2019, 12:28:43 »
ОтговорОтговор

https://www.168chasa.bg/article/7223511

Бат Иво, участваш ли в тази завера? Усмивчица

Работодателите карат работниците си да стачкуват Ухилен Защо ТЕ не стачкуват?

п.с. За много години!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #153 -: Сряда, 02 Януари, 2019, 22:39:47 »
ОтговорОтговор

Извинявам се, ако нарушавам правилата ама искам да разберете как ще изглеждаме в очите на обикновените хора в нормална Европа, при положение, че тези български шефове успеят да закарат протестиращи в Брюксел  Усмивчица
И ситуацията ще е следната:
Някакви хора протестират за да могат да работят по три месеца в Европа като живеят в кабината на камиона за заплата от 290е. и командировка за всеки ден прекаран като номад в ЕС.
Е няма как нашите работодатели да бъдат разбрани от Макрон Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #154 -: Сряда, 02 Януари, 2019, 23:17:26 »
ОтговорОтговор

Абе и в другия форум си я пуснал тази тема ама само да ти кажа, че аз повече от всичко друго искам да го въведат този закон на Микрончо, въпреки, че това ще убие в буквалния смисъл България ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #155 -: Четвъртък, 03 Януари, 2019, 12:15:06 »
ОтговорОтговор

Извинявам се, ако нарушавам правилата ама искам да разберете как ще изглеждаме в очите на обикновените хора в нормална Европа, при положение, че тези български шефове успеят да закарат протестиращи в Брюксел  Усмивчица
И ситуацията ще е следната:
Някакви хора протестират за да могат да работят по три месеца в Европа като живеят в кабината на камиона за заплата от 290е. и командировка за всеки ден прекаран като номад в ЕС.
Е няма как нашите работодатели да бъдат разбрани от Макрон Намигване
Като хора отстояващи мнението си . Ей така ще изглеждаме , не като п*тки чакащи Макарон да ги обиди.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #156 -: Четвъртък, 03 Януари, 2019, 20:37:53 »
ОтговорОтговор

Представи си следната ситуация:
1500 афганистански миньора, докарани пред НС в София в знак на протест с който искат да спят в мината по три месеца без да излизат. Така ще изглеждат колегите закарани да протестират в Брюксел.
.….…мислете бе хорааааа Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #157 -: Четвъртък, 03 Януари, 2019, 22:56:58 »
ОтговорОтговор

briko , ако ти се мислиш за афганистанец ... ще изглежда точно така , но ако се мислиш за европеец и живееш в Европа ще изглеждаш като човек който отстоява някакви идеи .
Мисли бе briko , ако ти се отдава .
Boroman21 много правилно си го казал . Аз като Иво се надявам да приемат този закон защото тук има само едни п*тки дето мислят че парите ще започнат да валят.
И да кажа че този протест се надявам да се осъществи . А след това всички мислещи шофьори да протестират пред народното събрание или където трябва за да им се вдигне минималния осигурителен праг поне двойно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #158 -: Петък, 04 Януари, 2019, 00:04:47 »
ОтговорОтговор

briko , ако ти се мислиш за афганистанец ... ще изглежда точно така , но ако се мислиш за европеец и живееш в Европа ще изглеждаш като човек който отстоява някакви идеи .
Мисли бе briko , ако ти се отдава .
Boroman21 много правилно си го казал . Аз като Иво се надявам да приемат този закон защото тук има само едни п*тки дето мислят че парите ще започнат да валят.
И да кажа че този протест се надявам да се осъществи . А след това всички мислещи шофьори да протестират пред народното събрание или където трябва за да им се вдигне минималния осигурителен праг поне двойно.
Жоро, изобщо не разбираш идеята!
А това последното което си написал е още по смешно.
Какво им пречи на шоферите и сеха да си протестират за по висок праг в осигуряването?
Тук обаче интересите с работодатела се пресичат!
Усещаш ли разликата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #159 -: Петък, 04 Януари, 2019, 09:06:25 »
ОтговорОтговор

Интересно предаване в две части. Приятно гледане!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=n4SdYk44wlc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=n4SdYk44wlc</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=74L4OkQNDAM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=74L4OkQNDAM</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #160 -: Петък, 04 Януари, 2019, 09:34:20 »
ОтговорОтговор

Усмивчица Жоро, пак чрез метафора ще се опитам да ти обясня какво имам в предвид:
Представи си, че двамата сме евродепутати, обаче не сме българи. Стоим на 5я етаж в сградата на европейския парламент и гледаме през прозорците. Долу на пътя и площадното пространство вече е започнал протеста на българските работодатели и техните шофьори, към 1500 човека Намигване Какво ще си помислим и кажем? Аз казвам следното, но после и ти като евродепутат трябва да си изкажеш мнението. / искам да ви кажа, че ако този протест стане факт, как ще се изложим в сърцето на Европа и ще станем за смях /
Аз:
- Не мога да разбера какъв е проблема на тези хора? Защо тези 1500 шофьора протестират и искат да продължат да живеят в кабината на камиона по три - четири месеца, това за мен не е нормален живот. Това са най-лоялните работници, които съм виждал! Ситуацията е ненормална. Тук в Европа, обикновено протестите са срещу държавата, работодателите и т.н.
Ти:
-

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #161 -: Петък, 04 Януари, 2019, 09:58:59 »
ОтговорОтговор

micyri , идеята я разбирам прекрасно.
Ако ти можеш да ми обясниш идеята че ти си българин и имаш семейство в БГ и работиш в немска фирма , може да се прибереш в годината за 1 месец,..... и ако си българин и имаш семейство в БГ НО работиш в БГ фирма ще трябва да се прибираш на всеки 4 седмици. Срещу кой е насочено това Ъ?? Обясни ?


briko , отговарям ти
 - Как така дори и БГ шофьора е разбрал че и ние няма да му предложим нищо по различно от това на което работи в момента , ще има нужда от квартира и разходите за прибирането му до родното място ще са за негова сметка .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #162 -: Петък, 04 Януари, 2019, 10:23:12 »
ОтговорОтговор

micyri , идеята я разбирам прекрасно.
Ако ти можеш да ми обясниш идеята че ти си българин и имаш семейство в БГ и работиш в немска фирма , може да се прибереш в годината за 1 месец,..... и ако си българин и имаш семейство в БГ НО работиш в БГ фирма ще трябва да се прибираш на всеки 4 седмици. Срещу кой е насочено това Ъ?? Обясни ?


briko , отговарям ти
 - Как така дори и БГ шофьора е разбрал че и ние няма да му предложим нищо по различно от това на което работи в момента , ще има нужда от квартира и разходите за прибирането му до родното място ще са за негова сметка .



Тц, не си прав. Ако работиш за българска фирма и тя те командирова транспорта е за сметка на работодателя. Друг е въпроса, че в българския транспортен бранш всичко е полузаконно и това се харесва на 99% от собствениците на фирми. Та, протестираме с/у себе си Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #163 -: Петък, 04 Януари, 2019, 10:37:33 »
ОтговорОтговор

Цитат
Тц, не си прав. Ако работиш за българска фирма и тя те командирова транспорта е за сметка на работодателя. Друг е въпроса, че в българския транспортен бранш всичко е полузаконно и това се харесва на 99% от собствениците на фирми. Та, протестираме с/у себе си Усмивчица


А нали и аз това ти казвам бе човек , нещо не можем да се разберем

В българска фирма се връщаш на 4 седмици фирмата ти покрива разхода
В чужда фирма си наемаш квартира , разхода по прибиране до родното място си е за теб .... но поне няма да се прибираш на 4 седмици  Ухилен а на няколко месеца ...... което дефакто ще е както сега да работиш в БГ фирма

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #164 -: Петък, 04 Януари, 2019, 16:25:00 »
ОтговорОтговор



А нали и аз това ти казвам бе човек , нещо не можем да се разберем

В българска фирма се връщаш на 4 седмици фирмата ти покрива разхода
В чужда фирма си наемаш квартира , разхода по прибиране до родното място си е за теб .... но поне няма да се прибираш на 4 седмици  Ухилен а на няколко месеца ...... което дефакто ще е както сега да работиш в БГ фирма
аХА има и 3ти вариант :
Българската фирма открива  клон в  централноевропейска държава и наема българи , не плаща пътни и я боли ТИ как ще се прибереш до България. Или пък квартира ако щеш си търси .
Парата си тече , камионите вършеят а шофьора плаща за лукса да се прибере до дома си;)

Това според мен  е най-вероятния вариант дето ще предпочетат “чорбетата” .


briko те питам нещо?

Защо не мога да седя повече от 4 седмици на работа? Защо някой друг ще ми определя колко да работя и колко да почивам? Защо трябва да се съобразявам с чужда идеология ?

Държа да подчертая  че отговора защото работиш у техния двор не е състоятелен. Прекалено много е удобен и също така много повърхностен  аргумент. Все пак сме ОБЩНОСТ и трябва да измислим всеугоден  начин да стане това. Ако всяко едно решение  започне да се взима под политически натиск ами тогава си говорим за диктатура.

В тоя ред на мисли след като ще играем така имам и следното чудене .
#Какво стана с Шенген? Къде е тои и къде сме ние?
#Какво стана по въпроса с падането на визите към САЩ  за Българи и Румънци? Нещо мислеха ответни мерки като въведат визи за американски граждани към ЕС? Кога и защо се отказаха  да защитят правото ни по ДОГОВОР ?
#Ами разните там Белене , газопотоци , натиска относно ф16 , глобата на БЕХ от 77млн.€ и т. н.
Къде сме ние къде са те ?
И после ми говори че те са нещо повече от нас и мислят за хората .
Това е систематично изтребване на икономика , щото вече няма смисъл от коршуми  .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!