Какво не ви харесва в Германия?
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 04:23:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво не ви харесва в Германия?  (Прочетена 10409 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Monster
Старши потребител
****

Рейтинг: +288/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 252
Теми: 16



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #15 -: Петък, 20 Октомври, 2017, 14:08:23 »
ОтговорОтговор

  Ако си в бившето ГДР навсякъде ти говорят на полски или словашки, който пак е полски диалект, останалата Германия или турски или арабски ти надуват главата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Петък, 20 Октомври, 2017, 14:08:23 »

 Активен
Haydutyn
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +25/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 212
Теми: 12



Активност
0%


« Отговор #16 -: Събота, 21 Октомври, 2017, 13:54:16 »
ОтговорОтговор

  Бабо Меркел где така?
  Тичам на джамия!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Събота, 21 Октомври, 2017, 13:54:16 »

 Активен
georgiivanov
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 14
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #17 -: Вторник, 01 Май, 2018, 21:21:35 »
ОтговорОтговор

Може малко странно да прозвучи, но в Германия не ми харесват хората, много са затворени.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #18 -: Сряда, 02 Май, 2018, 17:46:49 »
ОтговорОтговор

micyri, разбирам защо си пуснал тази тема. В теб напират някакви съмнения, дали си избрал правилната държава. Е, избрал си най-тъпата държава в Европа. Мога да пиша до утре какво не ми харесва, но само ще ти кажа, че когато напускам Германия и ми става някакси по-леко на душата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #19 -: Сряда, 02 Май, 2018, 19:16:55 »
ОтговорОтговор

Кофти държава , злобни нелюбезни и неграмотни хора , скапано движение....

Не само злобни, а и много алчни. Една от малкото европейски държави в която ти искат пари за тоалетна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
k
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 90
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #20 -: Четвъртък, 03 Май, 2018, 07:38:54 »
ОтговорОтговор

Надменноста на швабите и не драпам да живея там

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +585/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #21 -: Четвъртък, 03 Май, 2018, 08:58:27 »
ОтговорОтговор

Не само злобни, а и много алчни. Една от малкото европейски държави в която ти искат пари за тоалетна.

Вече искат пари и да си напълниш тубата с вода. Затапили всички външни чешми и чегарят по евро за туба. Случката става на голяма бензиностанция покрай Берлин, инак надолЕ по Бавария не е така. Е няма такава наглост! Да не говорим, че само като видят българския номер, отношението е около 15 пъти по-зле отколкото към най-мизерния циганин. Говоря за чисти германци, там е най-зле. Добре, че повечето пъти уцелвам руско или турскоговорящи. А най-добре, че не я карам, но понякога се налага 1-2 курса. Едвам ги изтрайвам, да ги не видя просто.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #22 -: Четвъртък, 03 Май, 2018, 18:18:01 »
ОтговорОтговор

micyri, разбирам защо си пуснал тази тема. В теб напират някакви съмнения, дали си избрал правилната държава. Е, избрал си най-тъпата държава в Европа. Мога да пиша до утре какво не ми харесва, но само ще ти кажа, че когато напускам Германия и ми става някакси по-леко на душата.

Както писах и в началото,спама е разрешен
От двата ти коментара се вижда ,че си турист!
Истината е ,че съм си избрал да живея тук,не са ме карали!
Ако можех да го направя и по рано,пак щях да го направя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #23 -: Петък, 04 Май, 2018, 05:57:16 »
ОтговорОтговор

Както писах и в началото,спама е разрешен
От двата ти коментара се вижда ,че си турист!
Истината е ,че съм си избрал да живея тук,не са ме карали!
Ако можех да го направя и по рано,пак щях да го направя.

Живял съм един месец във Франкфурт на Майн, но иначе е вярно - турист съм. Правя по 100 хиляди километра на година в цяла Европа, някои от тях в Германия за съжаление. А като съм турист нямам ли право на мнение? Дори мнението на туриста е по-ценно, защото той може да прави сравнение с други държави. Не е като щраус забил глава в пясъка.
П.С. Понеже съм фен на F1... знаеш ли коя е любимата държава на немския гражданин Михаел Шумахер- Канада. Не случайно притежава скъпи имоти в Канада. За съжаление плановете да живее там се объркаха.
П.С. Ходих на гости на едни шваби. В тоалетната им имаше указания (картинки), че е забранено да се пикае прав, трябва да пикаеш седнал. Ебаси! Още малко ще започнат да ми казват как да чукам жена ми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #24 -: Петък, 04 Май, 2018, 18:48:55 »
ОтговорОтговор

Когато започнах Германия ми беше любимка. От няколко години ми се повръща само като чуя немски. Какво не ми харесва ли? Че то само едно ми харесва и това е, че пълно с евтини бардаци с уникални румънки, литовки и т.нат. Бил съм с различни регистрации. Даже като бях с английски камион ми се карат що не им знам езика дето освен тях никой друг не го ззна. Аз на английски те на немски. Груби хора са точно като езикът им. С огромно самочувствие. Знаете ли, че около 40% от населението е с основно образование. Кофти държава е и за живот и за работа. Бюрокрация и ниски заплати, високи наеми и данъци. Силна държава и беден народ. В общи линии германците са най-бедните от западняците. Всички около тях имат по-висок стандарт. 2ва пъти тая държава вкара светът във война и сега тя ще ликвидира ЕС. Но това е друга тема.
Лека събота и неделя

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Петък, 04 Май, 2018, 21:40:26 »
ОтговорОтговор

Да ти им говориш на английски те разбират и ти отговарят на немски.Тъпи копелета щом им говориш на английски означава че не знаеш немски.
На такъв веднъж дето даже и ми крещи отгоре на всичко му паркирах извън фирмата и паузаа.Като не може като човек да обясни и аз мога да го правя грубо.
После проговори и английски и ми се молеше да паркирам на рампата че стоката спешна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #26 -: Петък, 04 Май, 2018, 23:02:32 »
ОтговорОтговор

На терминала в Херне един ми казва " За пръв път виждам българин да говори немски" ,,,,  аз му разправям, че дядо ми е бил от " Хитлер югент" и по време на войната е срещнал баба ми и е останал в България ,,,,,,, падна му ченето,,, а там на метър стои Мустафа и се прави на немец,,,,  на друг терминал в Дуисбург един негър метър и половина започна да ми се кара защо съм бил без специалните обувки,,, аз стоя над него и го оглеждам от глава до пети и го питам къв е а той ми вика, че бил немец,,,,,,,, как се смях тогава и му казах, че за пръв път виждам такъв черен немец и ония тръгна нейде да се жалва ама аз бързо изчезнах от там, че тия имат по- големи права от нас,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, абе Германия си е циганска държава и тва си е,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #27 -: Събота, 05 Май, 2018, 13:17:15 »
ОтговорОтговор

Да де,ама това дето го виждате по терминалите и си е свързано с работата.
Вие да не очаквате с хляб и сол да ви посрещнат Усмивчица
Всичко е правила и закони.....прави са Иво ,че са ти се карали.
hgv_driver,aз също съм си сложил такива лепенки в тоалетната,щото като ми дойдай гости от бг и ти упикаят не където трябва ,не е хич приятно!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #28 -: Събота, 05 Май, 2018, 20:49:24 »
ОтговорОтговор

Чувствам се длъжен да добавя! Кво на нас ни пука за Германия. За Англия или друга държава. С изключение на това, че като Велики сили имат определящо значение за скромното битие на малката ни и измъчена Родина. Измъчена щото все на продажни и покварени управляващи случва и щото много тъп народ сме. Ама грам не ми пука за тая Германия. Да му мислят немците. На мен ми пука само за България и ако щете вярвайте въпреки, че като държава вече я няма всеки ден се моля за Родината ми. Мъчно ми е за нея. Помня когато хората пиеха бира с усмивка, когато луканката беше истинска, когато да си платиш сметката за парното не беше проблем, когато имаше страх от народната милиция. Без  ретроградни спомени и блянове, но искам най-доброто за моята страна. Не за Русия или Гермяния,а за БЪЛГАРИЯ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #29 -: Понеделник, 07 Май, 2018, 17:24:44 »
ОтговорОтговор

hgv_driver,aз също съм си сложил такива лепенки в тоалетната,щото като ми дойдай гости от бг и ти упикаят не където трябва ,не е хич приятно!


То и в България имаме тоалетни (ако не си забравил), но никой не се е сетил да сложи такива лепенки. Това говори колко са топли и гостоприемни хората, а не студени и пресметливи като немците. Най-добре въобще да не каните гости, че току виж някой ти разлял вино на мокета. А хазаите в Германия като приемат апартамента броят петната по мокета. Ако са се увеличили - става лошо за теб.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!