Криптовалути
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 14:21:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Криптовалути  (Прочетена 10977 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« -: Неделя, 05 Ноември, 2017, 23:37:45 »
ОтговорОтговор

Ако навлата при бусовете са толкова колкото и при камионите (1Евро/км) излиза, че Емчо дава 27 цента и прибира 73 цента, докато си стои пред компа в офиса. И аз знам подобна далавера, но не е в транспорта. Копая биткойни. Компютъра бачка вместо мен, а аз бича айляк. Зимата ще съм в къщи на топло. Който иска, да бачка...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 05 Ноември, 2017, 23:37:45 »

 Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 06 Ноември, 2017, 06:19:26 »
ОтговорОтговор

Абе не е баш така с копането на този етап поне. Ако си фанал началото си добре , сега инвестицията се избива бавно и мъчно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 06 Ноември, 2017, 06:19:26 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Понеделник, 06 Ноември, 2017, 08:54:09 »
ОтговорОтговор

Отдавна се чудя дали някой от присъстващите копае криптовалути и реших да отделя двете публикации в нова тема. Прави ми впечатление, че само за няколко дни например валутата биткойн поскъпна спрямо долара с над 30 процента. Финансов балон или някаква закономерност?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #3 -: Понеделник, 06 Ноември, 2017, 10:15:21 »
ОтговорОтговор

Половината ми спестявания са в биткойни. Купих Юли месец когато курса беше 2600$ за 1 BTC. В момента курса е 7325$. За 4 мес. си утроих парите, но не смятам да продавам. Ще става още по-интересно. А за копането става все по-трудно, но изплатиш ли си машината, после само щракаш с пръсти. А и винаги може да смениш и да копаеш друга по-лесна валута. Сега тръгна новата Bitcoin Gold, която сменя алгоритъма от SHA-256 на Equihash и по-този начин връщат копаенето обратно в ръцете на обикновения потребител, а не на големите компании производители на мощни ASIC машини, които строят големи ферми за копаене и така затрудняват останалите.  Застрашава се идеята за децентрализация и независимост на валутата. Така че Bircoin Gold има още по-голям потенциал, но трябва време да спечели доверие.

Засега най-изгодно е да си купиш биткойни и да не ги пипаш дългосрочно. Блокчейн технологията ще промени света.  Това е бъдещето. След години мисля че банките в сегашния им вид ще изчезнат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Понеделник, 06 Ноември, 2017, 20:23:15 »
ОтговорОтговор

До тук добре си го обяснил, но в крайна сметка Китай забрани ли биткойните или само се въздържа от мнение по въпроса?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #5 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 08:24:59 »
ОтговорОтговор

До тук добре си го обяснил, но в крайна сметка Китай забрани ли биткойните или само се въздържа от мнение по въпроса?

Китайците имат намерение да забранят на китайските онлайн борси, търговията с криптовалути, но това няма да повлияе съществено на китайците да ги използват. Всеки с връзка с интернет от всяка точка на света може да превежда и получава биткойни. Не можеш да спреш гората да се разлиства. И такива забрани биха се отразили само временно на курса. Затова човек не трябва да се стреми да печели от временни разлики. Според мен, дългосрочно курса ще върви само нагоре.

Πpeди 7 гoдини, ĸoгaтo нa 22 мaй 2010 г. aмepиĸaнeцът cи зaĸyпyвa oнeзи пpocлoвyти двe пици, eдин битĸoйн cтpyвaл oĸoлo 0.003 цeнтa. И aĸo някой тогава е вложил 100 дoлapa в битĸoйни, тo днec виpтyaлнитe му пapи биxa cтpyвaли oĸoлo 72.9 милиoнa дoлapa. (към Май,2017) Към днешна дата вече са 233 милиона долара.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 08:50:35 »
ОтговорОтговор

Отново добро обяснение, но не разбирам защо курса се променя едва ли не всяка минута и защо се получава такъв рязък скок? Обикновено надуването на балон има подобни характеристики.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #7 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 09:22:30 »
ОтговорОтговор

http://e-vestnik.bg/27202/shte-prepanat-virtualnite-valuti-zaradi-ukrivane-na-danatsi/

Цялата работа ми прилича на: https://www.youtube.com/watch?v=lS2eDwZGmPk

За сега хляб има, ама ножа е у хора, които никой не контролира и няма начин в близко бъдеще всичко ще е = 0,00

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #8 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 10:42:43 »
ОтговорОтговор

Курса е отражение на търсенето и предлагането в момента. Колкото повече транзакции има в момента и повечето търсят да купят, толкова повече расте курса. И не знам как правителствата ще сложат ръка на биткойна след като няма Биткойн ООД, няма сграда биткойн, няма сървър биткойн. Блокчейн веригата представлява мрежата от машините на милионите копачи в целия свят. Във всеки компютър има една и съща информация. В момента файлът който съдържа информацията за всички транзакции и биткойни от 2009 година насам, вече е към 125 GB. Когато някой извърши транзакция, машините извършават математически криптиращи операции и подвърждават транзакцията в цялата верига и се взима малка такса с която се възнаграждават копачите. На копачите се дават и нови биткойни награда (12,5 BTC на блок), но когато броя на биткойните достигне максимума от 21 млн. тогава копачите ще печелят само от таксата. Копачите поддържат цялата система работеща и ще е интересно да видя как някой ще сложи ръка на всичко това. И ще спре търсенето.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 11:13:39 »
ОтговорОтговор

Не съм специалист, но при бийткона няма продукт. Ще го призная за реален, когато от дружествата произвеждащи и продаващи електроенергия ви направят акционери. Имам в предвид копачите  плащащи ток заради сървърите. До нас има един бивш ресторант, превърнали са го в "мина за копане на бийткони" и според мен крадат ток.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #10 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 11:23:17 »
ОтговорОтговор

Зад Биткойна дали стои продукт....? Зад биткойна стои една иновативна технология, това е продукта. А един продукт струва толкова колкото някой е готов да даде за него. В момента в биткойни са вложени $120 млрд.

А какво ще кажеш за долара? Зад него стои ли златно покритие? Май много отдавна НЕ. И това не му пречи да има стойност и курс в момента. И фалшиви долари могат лесно да се печатат, докато биткойни няма как да се появат след достигане на лимита от 21 млн. Така е измислен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 11:32:59 »
ОтговорОтговор

Зад всяка национална валута / долар, лев, паунд / стои държава, индустрия, внос - износ на стоки и услуги.......примера не е удачен.
Това че влагате пари в сървъри, които предоставят виртуално пространство за съхраняване на някаква информация, облагодетелства единствено производителите на същите и производителите и търговците на електроенергия. Идеята на Понци е да се продава продукт, който не съществува. Повече няма какво да кажа по темата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #12 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 13:08:26 »
ОтговорОтговор

Аз ти казвам че продукта е BLOCK-CHEIN технологията и софтуера който я управлява. Това е ценното, а не сървърите. Сървъри и ток са се произвеждали и преди появата на биткойна и ще продължават да се произвеждат. Компаниите които произвеждат хардуер също се котират на борсите и техните акции струват пари срещу продукт, както казваш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Вторник, 07 Ноември, 2017, 19:19:51 »
ОтговорОтговор

Лично на мен цялата история ми прилича на една много изкусно замислена схема за присвояване парите на хиляди и милиони хора, които са заслепени от идеята за бързо забогатяване. Дано да не съм прав.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Сряда, 22 Ноември, 2017, 00:13:01 »
ОтговорОтговор

Интересна статия.

http://www.168chasa.bg/Article/6538892

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!